ПРОТЕСТА НА 1-ВИ ЮЛИ!!!!

  • 3 175
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
Ако вали ,който може да си остави детето на роднини и на протеста  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 710
Абе там сме - сега няма да се даваме на един дъжд.

# 17
  • Мнения: 2 534
Ако вали - в подлеза при Президентството

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ако вали ще се появим с гърм и трясък- буквално Mr. Green

# 19
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
http://novini.dir.bg/2006/07/01/news367522.html

Браво на вас!

# 20
  • София
  • Мнения: 9 862
И тук се проведе протест.Организацията беше много добра според мен,но като че ли малко майки се събрахме. SadКметът прие отвореното писмо,няколко общинари се похвалиха с това какво са направили за града.Поне ни обърнаха внимание-видяха,че ни има.Но все си мислех,че повечко майки ще дойдат-все пак организаторките се бяха постарали да облепят целия град с афиши,раздадоха доста флайерчета.Постоянно минаваха майки без дори да се спрат.Явно те са доволни от всичко.
Хайде,мами от София,разкажете по-подробно!

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 15:01 от Валенцето

# 21
  • Мнения: 1 710
Включвам се, изчаках да минат новините та да не си говоря само бла-бла.
Според мен протестът мина добре - поне го смятам за добро начало. Говорих с къде, кого можах, за съжаление времето в новините е малко и дадоха основно исканията ни за Личен асистент и това за детските градини...по-добре малко от нищо...
Само да споделя във връзка с протеста - не знам дали чухте новината току що от НЗОК - намалили сума от клиничните пътеки - в това число за астма, за пневмонии, но най-важното - за пренаталната диагностика и бебетата. Просто не знам какво да кажа и ми се мъдри там Масларова да ми обяснява как имало два нови проекто-закона.... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out ама много ме е яд....

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Майче, гледах те по новините на бТВ, другаде не хванах нищо. И на мен интервюто ти ми се стори орязано, макар, че не те чух на живо, бяхме далече. Супер беше   bouquet
И това за клиничните пътеки слушах  #2gunfire

Ето от другата тема в Благотворителност малко снимки са дали момичетата  Grinning:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46557&photo=1

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Моля, опишете всяка недомислица свързана с отглеждането и лечението на децата ви, с която сте се сблъскали и се сбълсквате. Важно е! Предстоят ни две срещи с депутати от различни парламентарни групи. Може да се стигне до някакво обсъждане по общите ни искания, но искам да подкрепим всяка една точка отвсякъде с конкретни примери. Моля помогнете ни да сме подготвени и аргументирани.

# 24
  • Мнения: 1 710
Бъдете конкретни, точни, ясни - нека ги затрупаме с проблеми, а не само да стоят и си мислят колко много е свършено - ами два законопроекта вкарвали - разправя Масларова, какво са два - до толкова много проблеми.

# 25
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Гледах снощи по всички новини, малко беше поорязано, но все пак си бяха отразили протеста.
Най-дразнеща беше Масларова, която по едни от новините каза за подготвяни два законопроекта, евентуално от 2007 и в следващия момент ми пускат новината как ЗК орязала пътеките за бременни, профилактика, проблеми при новородени  #2gunfire, просто се изумих...

# 26
  • Мнения: 2 543
Ох, да ви кажа........ не вярвам, че нещо ще се промени, докато са тези на власт.  Confused Просто не вярвам. Ще замажат очите на народа с някаква козметична промяна,но в действителност съм сигурна, че изобщо не са загрижени. Ето, фактът, че в денят, в който уж са солидарни с родителите, си позволяват да съобщят, че са орязали пътеките за профилактика, е достатъчно красноречив. Аз протестирам като не гласувам за тези. Така съвестта ми е чиста. Подкрепям протеста, не че не го покрепям... Но знам, че тези не обичат хората и страната си.  Tired Дано се окажа не-права, въпреки всичко.
По темата - засега Йоан е ходил все в градини, където се знае , че приемат деца с увреден слух. Когато стане време за масова градина, отново ще имаме избор между не повече от 2-3 градини. А уж можем да го запишем където си искаме... Да не говорим, че и в една от градините, където имат опит от 2-3 гоини с деца с импланти, ни казаха да не очакваме нищо по-различно за нашето дете, заради това, че е с увреден слух. Аз не че искам нещо повече, ама пък как става интеграцията собствено? Оставят детето да се оправя - ако се интегрира - интегрира!!! Ако не - кой поема отговорността? Мисля, че проблемите на интеграцията са наистина крещящи. Те ме тревожат най-много!!!

# 27
  • Мнения: 816
Пляскаха ни чужденците, дето преминахме до тях. Само това искам да кажа...............................................................................................! Cry

# 28
Бъдете конкретни, точни, ясни - нека ги затрупаме с проблеми, а не само да стоят и си мислят колко много е свършено - ами два законопроекта вкарвали - разправя Масларова, какво са два - до толкова много проблеми.
      През 2003г. 1/3 от българите бяха с психични проблеми. Към днешна дата 1/3 са само депресираните. Нараства броя и на децата с психични проблеми. В същият момент у нас има само 2 детски стационарни отделения. Едно в Княжево с 10-12 легълца на 2 етажа и едно в болница "Св Марина" във Варна. Парадоксалното е че наскоро отделението във Варна е било орязано като площ и болнични легла. Сега там има 7-8 стаи с по 4 легла. Иначе много съм доволен от персонала и проведеното лечение на детенцето ми.
    Относно протеста ви подкрепям с две ръце. Мисля, че управниците ни лицемерят. За тях е важно да се усвояват /разбирай да се отклоняват пари/. Не знам защо аз винаги правя асоциации с имената им. Масларова, Свинаров, Церовски  -  мас, свиня, пън, чукан, дърво.

# 29
  • Мнения: 1 710
Да направя малък отчет.
Днес имахме нова среща с Христина Христова. Беше така да се каже на затворени връти (без медии) и се получи добър разговор. Представихме отново детайлно исканията на инициативния комитет на родителите на деца с увреждания. Обсъждахме конкретни искания и разбира се така наболелите тези дни млека за алергичните деца, орязаните пътеки от касата. Разчитаме много на сътрудничката на Христина Христова и също експерт-юриста на комисията на децата, младежта и спорта. момичетатат са млади и много съпричастни към нашите проблеми. Казаха че в рамките на другата седмица ще уредят среща с г-н Спасов.
В четвъртък ще имаме среща с депутати от Коалиция за България - тези дами, които приеха снимкита на протеста. Едната от тях е д-р Ина Станкова (дано не бъркам името  Embarassed) и смятаме да потърсим подкрепата и именно - отново по орязаните от Касата неща.
Е, отчетох се.
П.П. - Волф, благодаря за конкретните факти - ще ги имаме предвид.

Общи условия

Активация на акаунт