Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 248
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 388
 И аз държа моето чудо в ръцете си. На 08.07 се роди нашата дъщеря Мира. 😊
 Пожелавам на всички успешен финал на този така труден път.
 Наистина си заслужава. 🤗

# 346
  • София
  • Мнения: 10 642
Честито! Живи, здрави и много щастливи да сте!

# 347
  • Мнения: 1 913
Честито, avlito. Дай Боже на всеки такава радост. Четвъртък си получих заповедта и стартирам при следващ цикъл. Успех на всички!

# 348
  • Мнения: 753
Честита дъщеря. Живи и здрави и много да ви радва. Blush

# 349
  • Мнения: 15
Момичета за болките които идват моменто и отшумяват, мисля че няма място за притеснение и аз имам такива, но не ме стряскат.
Стряска ме друго нещо което искам да ви споделя срам не срам ...

Док. каза без секс до 3-тия месец. Това ММ ще го преживее, аз също. Обаче от две седмици насам почти всяка вечер сънувам някакви "романтични" неща с моя мъж. Понякога, да наистина само целувки, друг път са малко по - хард нещата. Та да си дойдем на думата. Когато сънувам въпросните сънища имам едно приятно усещане между бедрата или по - точно преди да забременея беше приятно. Преди да забременея ми се случваше веднъж на два три месеца. Сега обаче за последните две седмици ми се случи поне 5 пъти и всеки път се будя от болка, винаги когато сънувам нещо подобно, това усещане се превърна във страшна болка, а аз не мога да го контролирам.
Събуждам се и все едно много ми се пишка, а аз съм се стискала с часове. Отивам до тоалетната съответно нищо не изпишквам и след минутка две ме отпуска. И се случва само след такъв сън.
Това обаче ми е доста притеснително и ми е неудобен въпрос и даже ми е трудно да го обесня, а камоли да го споделя на доктора. Дано не остана грешно разбрана. Търся някоя от вас със сходно усещане да ми сподели опит.

# 350
  • Мнения: 936
И аз държа моето чудо в ръцете си. На 08.07 се роди нашата дъщеря Мира. 😊
 Пожелавам на всички успешен финал на този така труден път.
 Наистина си заслужава. 🤗
Честита дъщеря! Живо и здраво!🎁🎉🥂

# 351
  • Мнения: 80
Здравейте, бъдещи и вече станали мами. Видях на няколко места да е отбелязано, че когато са близнаци трябва да са секцио. Та въпроса ми е това правило ли е за всяка бременност, не е ли индивидуално?

# 352
  • София
  • Мнения: 10 642
Индивидуално е. Мн. зависи как са застанали.
Предпочитат секцио, защото вероятността от усложнения е по-голяма при нормално раждане  на близнаци)

# 353
  • Мнения: 510
Не е задължително да е секцио. Знам за доста близнашки мами, родили естествено. Често докторите предпочитат да се застраховат, защото както вече се спомена, могат да настъпят някои усложнения, като най-елементарният пример е след раждането на първото бебе, второто, което вече ще има значително повече пространство, да се обърна в поза, несъвместима с естествено раждане. Аз най-вероятно ще раждам секцио, тъй като от самото начало и двете бебета са разположени напречно, което по никакъв начин не позволява нормално раждане.

# 354
  • Мнения: 2 571
При мен не е ставало дума за нормално раждане . Лежах за задържане и док предложи да ги вади в 37гс
Странно ми беше обаче , че анестезиолога настояваше за пълна упойка . Бебетата били ин витро и били две ...
АГ беше пък на друго мнение Simple Smile
Аз исках да гш видя при раждането ,но  в крайна сметка оставих решението на тях .
Стигна се до пълна упойка.

# 355
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, вчера бях на първия си преглед след трансфера, ембриончето си е там. Докторката ми каза че всичко засега е наред, но нищо повече. Само ме извика другата седмица за преглед и даже не ми каза в коя седмица съм и кога ще гледаме за сърдечна дейност. Аз бях много притеснена и нищо не питах. Даде ми само снимка на ембриончето. При вас така ли процедираха или всичко ви казваха.

# 356
  • Мнения: 510
Здравейте момичета, вчера бях на първия си преглед след трансфера, ембриончето си е там. Докторката ми каза че всичко засега е наред, но нищо повече. Само ме извика другата седмица за преглед и даже не ми каза в коя седмица съм и кога ще гледаме за сърдечна дейност. Аз бях много притеснена и нищо не питах. Даде ми само снимка на ембриончето. При вас така ли процедираха или всичко ви казваха.
Зависи от лекаря. Трансферът ми беше на 06.12, първият преглед - на 02.01, нямаше как по-рано заради празниците, а според мен и нямаше смисъл, прекалено щеше да е рано за някаква кой знае каква информация. На 02.01 вече бях в 6г.с. + няколко дни и се видяха двете бебета, чухме пулс и т.н. Ако при Вас този преглед е прекалено рано, нищо чудно, че не са казали кой знае какво - може да не се вижда нещо кой знае какво. Според мен това обаче не трябва да Ви притеснява. Честито, бъдете максимално спокойна и си чакайте просто следващия преглед. Simple Smile

# 357
  • Мнения: 85
Здравейте момичета, вчера бях на първия си преглед след трансфера, ембриончето си е там. Докторката ми каза че всичко засега е наред, но нищо повече. Само ме извика другата седмица за преглед и даже не ми каза в коя седмица съм и кога ще гледаме за сърдечна дейност. Аз бях много притеснена и нищо не питах. Даде ми само снимка на ембриончето. При вас така ли процедираха или всичко ви казваха.

Зависи от лекаря. Трансферът ми беше на 06.12, първият преглед - на 02.01, нямаше как по-рано заради празниците, а според мен и нямаше смисъл, прекалено щеше да е рано за някаква кой знае каква информация. На 02.01 вече бях в 6г.с. + няколко дни и се видяха двете бебета, чухме пулс и т.н. Ако при Вас този преглед е прекалено рано, нищо чудно, че не са казали кой знае какво - може да не се вижда нещо кой знае какво. Според мен това обаче не трябва да Ви притеснява. Честито, бъдете максимално спокойна и си чакайте просто следващия преглед. Simple Smile
Благодаря ти да предполлагам че е рано.
Моят трансфер беше на 23.06 на три дневно ембрионче, по мои сметки съм в 5 г. с, май наистина е рано, надявам се другата седмица за повече информация.

# 358
  • Мнения: 510
Ще чакаме да се похвалиш! Simple Smile

# 359
  • Мнения: 37
здравейте момичета, аз съм съвсем нова във форума и досега съм се изявявала само в темата за дългото чакане след трансфер. видях двете чертички миналата неделя. на ден 13 от трансфер на едно петдневно бластоцистче имах чхг 683, а на ден 15 (вчера) - 1342. мисля, че това е окей, нали?

Искам да ви питам. Знам, че е нормално в дните около пропускане на цикъла да се чувствате все едно ще ви дойде всеки момент. Но мен продължава да ме държи това усещане. Утре влизам в пета седмица и имам напрежение в корема точно като преди цикъл, пъпки и такава отпадналост - едва отидох до магазина преди малко при положение че е на пет минути. Та, чудех се дали тези от вас, които са по-напред, са изпитвали подобно нещо?

Общи условия

Активация на акаунт