Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 280
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, стискам палци всичко да е наред, въпреки тези изчислени резултати.
Ще чакаме утре да пишеш 🤗

# 541
  • Мнения: 1 845
Здравейте,момичета.
Мина фм при проф.Марков вчера и в заключение каза,че не вижда 1 притеснителен довод в бебето-за сега,зада се прави хорионбиопсия или амнио.Ако ще правим Пренатест имало смисъл само от голения пакет,а не само с трите тризомии,т.к.не вижда отличителен белег за тях,а бхс изобщо не го взе предвид.
Кръвотока е нормален,сърцето също-основен фактор за проблем при тризомии 18 и 13.
Остана единствено ръста на бебка-по-малка е с 5-6 дни(от самото начало върви така),което него не го притеснявало, на този етап.
Сега се чудя да ходя ли при Димитрова днес 🙄🤔имам уговорка да я посетя в МД към 9.30ч днес?

# 542
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, прекрасни новини.
Ако имаш уговорка,  отиди. Още едно мнение не е излишно, а явно вече е ангажирана. Не че са ѝ малко пациентите, ама... не дай боже да ти се наложи да я търсиш по-натам... ще стане “иди ми-дойди ми”... и не ѝ казвай, че тя е Н-то мнение.

# 543
  • Мнения: 1 845
Девилче, прекрасни новини.
Ако имаш уговорка,  отиди. Още едно мнение не е излишно, а явно вече е ангажирана. Не че са ѝ малко пациентите, ама... не дай боже да ти се наложи да я търсиш по-натам... ще стане “иди ми-дойди ми”... и не ѝ казвай, че тя е Н-то мнение.
Благодаря ти,миличка🌹
Отиваме с надеждата да потвърди мнението на Марков без да й казваме за него и Чавеева,но за Чачева знае,т.к.са й казали познатите,които ни уредиха при нея.
И контакта да запазим също е много важно,определено.

# 544
  • Мнения: 339
Девилче,

Аз съм малко "едно си баба знае, едно си баба бае", но да си кажа - ако не си го направила, изследвай се за тромбофилия. Често тя е причина за изоставане на плода. Мен и проследяващото ме АГ, и Чавеева, ме гледаха хиляди пъти и само констатираха изоставането, но никой не каза, че трябва да се изследвам и че трябва да мина на терапия с фраксипарин/клексан.

# 545
  • София
  • Мнения: 10 642
Девилче, прекрасни новини.
Ако имаш уговорка,  отиди. Още едно мнение не е излишно, а явно вече е ангажирана. Не че са ѝ малко пациентите, ама... не дай боже да ти се наложи да я търсиш по-натам... ще стане “иди ми-дойди ми”... и не ѝ казвай, че тя е Н-то мнение.
Благодаря ти,миличка🌹
Отиваме с надеждата да потвърди мнението на Марков без да й казваме за него и Чавеева,но за Чачева знае,т.к.са й казали познатите,които ни уредиха при нея.
И контакта да запазим също е много важно,определено.
Да, за първия преглед няма как да не знае.
Тя е малко директна и безпардонна, та да не се притесниш, ако ти “изтропа”нещо (че не е ѝ голям превърженик на ин витрото)

# 546
  • Мнения: 1 845
Арабелла,
Права си-имам тромбофилия хомозигот 4G5G и съм на клексан 0,4 всеки ден,а Чавеева ми включи и аспирин 150 мг.,но мисля да се консултирам с Паскалева за терапията.
Нандинче,мн мерси за предупреждението-така ще се абстрахирам от държанието й😉

# 547
  • Мнения: 247
Здравейте, искам да питам запознатите за подробности относно серклаж в Надежда при Христов, цена и какво всъщност трябва да знам, тъй като най вероятно ще правя след сато изчистя бактериите

# 548
  • Мнения: 1 845
Не се връщам с добри новини.Димитрова потвърди мнението на Чачева и след като ме разпита какво тя е открила,и тя каза,че дясната ръчичка я държи беба малко по-разперено и не я мърда,което говорело за съмнение за по-къс радиус на ръката. След като видя и резултатите от бхс се развика да ходя на хорионбиопсия и да се моля бебето да е здраво😭
Попитах я за риска от кървене след манипулацията,т.к.съм с 2 миоми една до друга с общ диаметър 7см.(Марков каза,че при мен е мн опасно),а тя отвърна, че нищо не била тази миома от 1 см.,т.е.изобщо не я и гледала.
Прегледа беше 10 мин =100 лв. и грубо отношение,при това с връзки...
Да съм вървяла при Чачева за биопсия и да не чакам.😭😭😭
Пренатест-нямало смисъл с тези ми ниски резултати от бхс(все едно е сигурна,че ще излезе +).
Откачам вече...отчаях се тотално...

# 549
  • Мнения: 404
Не се връщам с добри новини.Димитрова потвърди мнението на Чачева и след като ме разпита какво тя е открила,и тя каза,че дясната ръчичка я държи беба малко по-разперено и не я мърда,което говорело за съмнение за по-къс радиус на ръката. След като видя и резултатите от бхс се развика да ходя на хорионбиопсия и да се моля бебето да е здраво😭
Попитах я за риска от кървене след манипулацията,т.к.съм с 2 миоми една до друга с общ диаметър 7см.(Марков каза,че при мен е мн опасно),а тя отвърна, че нищо не била тази миома от 1 см.,т.е.изобщо не я и гледала.
Прегледа беше 10 мин =100 лв. и грубо отношение,при това с връзки...
Да съм вървяла при Чачева за биопсия и да не чакам.😭😭😭
Пренатест-нямало смисъл с тези ми ниски резултати от бхс(все едно е сигурна,че ще излезе +).
Откачам вече...отчаях се тотално...

Милата, аз честно казано не разбира  много, но тая док. е за разстрел. Как може такова грубо отношение?!
Стискам палци всичко да е наред с бебчо. Не се отчайвай.

# 550
  • Мнения: 87
Здравей, Аз съм при нея, Да доста е "Серт"  не знам какво да направите, но обсъдихте ли варианта да отидеш след 4 седмици отново и тогава да се вземе решение.Имам приятелка която риска за Даун и бе излезнал 1:12 . Записа се да се следи при Гинеколог, който е и спец.по Фетална и общо взето всеки преглед бе като фетална, следяха бебчето как се развива. Живот и здарве скоро сме на РД за годинка и Пу пу е напълно здравичко. Стискам палци всичко да бъде наред каквото и да решите.

# 551
  • Мнения: 30
Привет момичета Simple Smile
За пръв път пиша в тази тема, но я следя.

Devilche, много се вълнувам за теб, следя ти историята още от среднощните ти пикливи тестове... Така бих искала да ти налея малко от моето олимпийско спокойствие, позитивно отношение и вяра, че всичко ще бъде наред. Аз съм в 17гс и още не си знам резултата з ПАПП. То мен никакви резултати не могат да ме накарат да направя какъвто и да е инвазивен тест и разните му биопсии де.  Нека ти кажа нещо, дай му малко време на твоето бебче.  За тризомии 13 и 18знам, че лесно се откриват, по разните фетални морфологии, за разлика от Даун. Просто тези бебета са с такива тежки и големи аномалии, че се виждат с ултразвук много отрано. По отношение на Даун ти пък си  такава малка нухална, там риска ти е нисък... Незнам какво означава тоя радиус на ръчичката, но  имаш време да го последите бебето само на ултразвук, би могла и да направиш още един късен БХС межди 16 и 18гс.  Още нещо, моя БХС е правен в Англия, където живея. Не казвам, че тук са по-добри, но за хормоните и ПАПП тука са ми писали в документа, че биха ми предложили инвазивни тестове само в случай че ПАПП  е по-малко от 0,4. Мисълта ми е не бързай да се подлагаш на риск, то от кървене, то спонтанен аборт... Веднага да си ходела на хорионбиопсия, че що веднага?! Това ми е най-чудно от всичко. А аз ако бях, ква майна щях да им тегля на резултатите и на четириматаа...

Така, сега за мен. Ами да се запиша и аз в темата най-накрая, 17гс, след инвитро в Надежда, но живея в Англия. Тука малко са нарядко прегледите и още не му знам джендъра:stuck_out_tongue:. Знам обаче, че моето е много активно. Казват, че това било добър знак, но мен ме шашардиса. В 13гс на скрининга все едно карате играеше, юмруци, ритници и подскоци. Едва го премериха. Все бях очаквала някакви движение ама по-минималистични, не такива да се мята като рибка на сухо. После имах още един преглед  и пак тъй переше кютеци Stuck Out Tongue Winking Eye
Незнам, има ли някоя с такова бойно бебе. Бих се и радвала ако има някоя друга мама живееща в чужбина да сподели опит Simple Smile

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 15:32 от SeaandRoses

# 552
  • Мнения: 1 845
Привет, SeeandRoses и честито бебче🤗
Вярно бяха среднощни тестовете ми😂😂
Много ти благодаря за споделеното,което намирам за доста важно,особено за ПАППа и практиката при теб. Моят е точно 0,40 🙄 осъзнавам,че амниото е най-точния тест,но не знам дали ще мога да поема този риск,който според проф.Марков е голям при мен. Димитрова и Чачева предлагат хорионбиопсия,зада ми спестяли чакането още 4-5 седмици.
Сега избираме пренателен тест и мисля да изчакам прегледа до 16 г.с.,когато вече ще имаме и резултат от него(надявам се в моя полза),а ако недай боже са лоши,то вече ще лягам под иглата,но поне този 1% грешка,който го има при хорионбиопсията няма да го има. Дано Господ ми даде сили,защото усещам,че съм на предела им🙏🏼
В Англия какво мислят за пренаталните неинвазивни тестове,защото тук се обърках от мнения на все известни доктори?3:1 са против тях-поне при мен🤔
Нашата миньонка също е доста активна и смешна-то са салта,то е чудо 😂 но като й стане тясно ще се поспре😉
Стискам палци ПАПП да ти е 1ца и всичко да е по мед и масло при вас с бебчо♥🍀А защо не ти казаха пол?Вие правихте ли ПИД на ембриона? Много ме е яд,че не направихме,но се консултирах с мн добра генетичка и тя каза,че няма причина при нас да го правим(имаме всички генетични изследвания с ММ).

# 553
  • Мнения: 30
Devilche недей да мислиш, че в Англия са с нещо по-напред. Те са консервативни, хубавото е, че всичко по здравна каса е безплатно, имам едно напълно безплатно инвитро и една безплатна лапароскопия в Англия, но... в бг съм правила същото и съм по-доволна. От друга страна пък са триста пъти по-любезни,  в англия не съществува доктор или какъвто и да било с държане примерно като на Димитрова. Тук пренатеста не е по здравна каса и се плаща, питах за него и ми препоръчаха къде да го направя ако искам, останах с впечатление че имат добро мнение за него. Избягват амниоцентеза и изобщо всичко с риск. В крайна сметка се отказах от пренатеста, защото не ми се дават пари и реших да си карам така Simple Smile Пък и при мен след премерването на бебето риска падна 😉 За ПАПП-а трябва да се обадя и да се разправям по телефона, ама ме мързи, че е на английски и може да ми се падне някой трудно разбираем хаха. Иначе мога да го науча след един месец на следващата фетална морфология🤪
Пола на бебето го казват само ако поискаш и мисля, че преди 16гс изобщо не се опитват да го предполагат. Също така казват, че може да не правиш фетални морфологии и разни ултразвукови предгледи ако не искаш... явно някои не искат🤔
Абе ако не видят нещо много стряскащо всичко е много отгоре отгоре.
Най- интересното, което научих че в целия западен свят, Сащ, Канада, Англия и др. ултразвуковите прегледи са сведени до минимум, защото не е ясно какво влияние оказват на бъдещото бебе. Смята се, че бебето чува ултразвука като товарен влак и затова се бунтуват при преглед. Също така има направено проучване, че вследствие на много ултразвук се раждат левичари, тоест има влияние върху мозъка на бебето. Така че, въпреки че това е най-безопасния метод да се надникне вътре, ако няма медицински причини е сведен до минимум. Смята се за лоша медицинска практика да се гледа с ултразвук само ей така по желание на майката да го види.
На мен в бг престоя ми беше докато чуя сърдечен пулс, ама докато го чуя направих 4 прегледа в рамките на 10дни. Мисля, че това не е добре и не е нужно. След това уговорих всички лекарства до 12-13гс и си заминах. Тогава бяха 2 близначета и им дадох почивка от прегледи след това близо 5-6седмици докато се прехвърля в английската здравна ситема, която е много мудна. Ех, после се оказа, че едното беше спряло още рано в 7-8гс и си останало фъстъче. Случва се често, конкурират се, то си и вървеше по-назад, за сметка на това другото е с няколко дни напред и съм щастлива с него, защото  можеше да съм на следващ опит инвитро.
Не съм правила ПИД, от генетичните само кариотип имаме. Аз като цяло макар и на възраст 41, нямам много години опити в инвитрото, късно се сетих, около 2г и 2 опита са ми.  Но пък имам извадени 2 миоми, едната 6-7см  тази година точно 4 месеца преди инвитрото. Как щях да ги нося тия близначета незнам, дет се вика господ си знае работата. Аз и за вариант нормално раждане ги питах, нали в Англия избягват секциото, обаче направо ми казаха къде си тръгнала с тази оперирана матка и на тази възраст да се напъваш за нормално раждане хаха

Искрено вярвам, че твойта бебка ще излезе вред, в бг малко повече шашкат🤞🍀 Пожелавам ти спокойствие и голям корем. Моя кат е тръгнал отрано рано да расте🤪

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 17:56 от SeaandRoses

# 554
  • Мнения: 912
Девилче, мисля че, добре си решила да направиш пренатален тест, все пак има висок % точност. Сигурна съм, че ще излезе отрицателен и след него ще спиш спокойно до края на бременността си. Не мисли още от сега за амниоцентеза, защото може да не ти се наложи изобщо да правиш това изследване.
При мен в 14 г.с ми казаха, че едно от бебчетата има обратен кръвоток, а това било маркер за синдром на Даун, а БХС не беше съвсем „цветя и рози”,  но АГ- то каза, че ще следи изкъсо и двете бебчета. На следващия преглед проблема с обратния кръвоток беше почти изчезнал, а в 24г.с, нямаше и помен от него. Бебето го беше израснало. Другата седмица ще отида на фетален кардиолог за всеки случай, за професионално мнение.
Споделих това, защото, ти писа че си в 12 г.с и бебчо е твърде малко още, колкото повече расте, ще се развива по-добре и понякога сами израстват проблема. От теб се иска само да си спокойна и стискам ти палци пренатеста да ти донесе това спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт