Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 151
  • 747
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 30
Здравейте! При вас колко дни след трансфера  се видя сърдечната дейност на ембриона?Много се притесних. Днес бях на преглед на 20 ден от трансфера. Видя се изключително малък плоден сак. Викат ме другата седмица отново на преглед. Дори жълтъчно мехурче нямаше. Като смятах излиза че съм в 5 седм. и 4 дни. Освен това Чхг-то ми се удвоява на 56 часа- на 11 ден от трансфера беше 148, на 16 ден 640.
Здравей, при мен вчера се видя сърдечна дейност(6г.с +4д) на 26 юни беше трансфера и аз като теб се бях притеснила защото миналата седмица се видя много малко сакче, но всичко си е в реда на нещата, просто доктора каза, че уволацията ми е закъснял с 4 дни и от там идва всичко. Последния цикъл беше на 3ти юни, той смени дата на 7ми,предполагам с цел изчисляване на термина, незнам.

# 376
  • Мнения: 100
Здравей аз съм на абсолютно същите лекарства и дози, 6та седмица (след процедура в Турция) надявам се другата седмица да ми кажат до кога се взимат но мисля, че е чак до 12та седмица. Ако не си получила до тогава отговор ще пиша Simple Smile успех
Здравейте момичета, в 10 седмица съм, и все още си пия всичко както след трансфер. Естрофем 3х1 на ден, вие до кога го пиехте,казаха че трябва да го намалям ама не уточниха кога...трябва ли да звъня на лекарката  ? кринон гел също 2х1 на ден? и имам прогестеронова инжекция 1 на ден , до 12та седмица...поне за нея разбрах. Вие как бяхте с лекарствата след трансфер които са, до кога ги взимахте?

# 377
  • Мнения: 510
Писала съм го и преди - трансферът беше на 06.12, а първият преглед - 02.01. На него вече се видяха сакчетата и се чуха сърчица. Мисля, че беше 6г.с. + няколко дни, така че май е нормално в 5г.с. да се чуе още. Дишайте! Най-полезното нещо сега е спокойствието! Simple Smile

Относно лекарствата, най-добре попитайте лекаря си. Повечето неща пих и слагах до 16г.с., и макар и терапиите често да са стандартни, все пак са съобразени с Вашето състояние. Simple Smile

# 378
  • Мнения: 24
Осъзнах че нещата не са както трябва, защото имах предишна бременност, при която в 6 седмица+1 ден се видя ембрион със сърдечна дейност. Ще чакам и това е. Не знам дали си смятам правилно седмиците. Трансферът ми беше на 04. 07, а прегледът днес на 24.07.

# 379
  • Мнения: 222
Момичета при всеки е различно, не се панирайте излишно.
Лили, на мен ми установиха сърдечната дейност мн рано - към средата на 5 г. с., но моето чхг беше мн голямо( на 10 ден-450, на 12 ден-1018, и то само на един трансфериран бластоцист). Но това зависи много и от  апаратурата на доктора. При повечето момичета я отчитат към 7-8 седмица.
Силве, на мен докторът ми спря дуфастона, естрофема и ношпато още в 7 г.с. и останах на фолиевата, витамините, утрогестана, аспирина и инжекциите. Знам, че при всяка жена подхождат индивидуално според зависи как се движат нещата.

# 380
  • Мнения: 75
Аспирина до кога го приемахте след трансфера

# 381
  • Мнения: 222
Аз продължавам да го приемам, в 17+5 дни съм

# 382
  • Мнения: 87
Здравей аз съм на абсолютно същите лекарства и дози, 6та седмица (след процедура в Турция) надявам се другата седмица да ми кажат до кога се взимат но мисля, че е чак до 12та седмица. Ако не си получила до тогава отговор ще пиша Simple Smile успех
Здравейте момичета, в 10 седмица съм, и все още си пия всичко както след трансфер. Естрофем 3х1 на ден, вие до кога го пиехте,казаха че трябва да го намалям ама не уточниха кога...трябва ли да звъня на лекарката  ? кринон гел също 2х1 на ден? и имам прогестеронова инжекция 1 на ден , до 12та седмица...поне за нея разбрах. Вие как бяхте с лекарствата след трансфер които са, до кога ги взимахте?

Да и аз от Турция, и ми е доста трудно връзката с лекаря, но ще нахалствам. Тук лекарите , ( защото тези при които ходя) не са репродуктивни и не смеят да ми дадат адекватен отговор,кога да ги спра. .. това е минуса на процедурите в чужбина... Благодаря на всички за отговорите, ще ги пия, дано няма как да предозирам 😁😁

# 383
  • Мнения: 510
Аспирина до кога го приемахте след трансфера
До 32г.с.

# 384
  • Мнения: 164
Осъзнах че нещата не са както трябва, защото имах предишна бременност, при която в 6 седмица+1 ден се видя ембрион със сърдечна дейност. Ще чакам и това е. Не знам дали си смятам правилно седмиците. Трансферът ми беше на 04. 07, а прегледът днес на 24.07.
Lili, на колко дневни ембриони ти беше трансфера? Това също има значение за изчисляването на г.с. Пример: ако са били 3 дневни значи смяташ 20+3+14 = 37 дни или 5гс и 2 дни Нормално сърдечен ритъм се вижда чак в 6гс или по-късно- много зависи от качеството на  ехографа.
Някой беше написал че са й преместили датата заради "късна овулация" - ако си с ин витро това е безумно тъй като нещата се случват на точно определени дати, които се знаят. Надявам се това да не е изказване на доктора,  който ти прави процедурата...защото в такъв случай трябва да го смениш незабавно

# 385
  • Мнения: 24
Трансферът ми беше на 5 дневен ембрион. Днес  си пуснах Чхг и беше 2960. При такава стойност обаче няма как да се види още сърдечна дейност. Ще видим другата седмица.

# 386
  • Мнения: 164
Значи си 5гс и 5 дни. При мен се видя пулс в 6гс +1, а 3 дни преди това на същия уред само жълто тяло (в 5гс+ 5). Една седмица по-късно,
но на друг ехограф едва едва се виждаше пулса - страшно много зависи от качеството на техниката. Сега  спи до мен, а аз чакам нощното кърмене Simple Smile Така че отпусни малко душата - нещата вървят добре.

# 387
  • Мнения: 24
Много благодаря, Koreander Simple Smile

# 388
  • Мнения: 87
Здравейте , момичета Simple Smile какво мислите за Пренатест, задължително ли се прави при Близнаци? Вие как сте процедирали? Теста не е никак евтин , и по желание ли е или по преценка на лекаря? Благодаря

# 389
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте , момичета Simple Smile какво мислите за Пренатест, задължително ли се прави при Близнаци? Вие как сте процедирали? Теста не е никак евтин , и по желание ли е или по преценка на лекаря? Благодаря
Нама нищо задължително. Прави се по твое желание, независимо колко са бебетата. Лекарят може да препоръча въз основа ехографските данни, но няма как да те задължи.”

Общи условия

Активация на акаунт