Забременели след ин витро - Тема 45

  • 66 205
  • 747
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 388
Здравейте , момичета Simple Smile какво мислите за Пренатест, задължително ли се прави при Близнаци? Вие как сте процедирали? Теста не е никак евтин , и по желание ли е или по преценка на лекаря? Благодаря

Ние направихме за мое лично успокоение. 😊 И честно казано поне за това не съм се притеснявала по време на бременността.

# 391
  • Мнения: 32
Трансферът ми беше на 5 дневен ембрион. Днес  си пуснах Чхг и беше 2960. При такава стойност обаче няма как да се види още сърдечна дейност. Ще видим другата седмица.
Честито лека бременност😊

# 392
  • Мнения: 222
Хора, моля ви се помагайте. Никъде не мога да открия подобен случай като моя. Преди бях писала, че от време на време ми се появяват при бърсане на тоал.хартия кафеникави топчета/власинки. И при появата им докторът веднага ми спираше фраксито и аспитина. Еднократни са и само по хартията. В 18 гест.седмица съм. До сега не съм имала кървене, само към 5 седмица имах еднократно кафяво зацапване, беше мн малко. От седмица отново съм спряла фраксито, защото направих алергия, а от 2 дни съм спряла аспирина именно заради появата пак на 3-4 такива кафяви топчета. Днес сутринта се бърша и пак от тях. Даже ги снимах, срам не срам, да ги покажа на доктора. Никъде нищо не намирам за появата на такива неща-не е зацапване, не е кървене. Датата, на която ми идва по принцип ми мина-24 беше. Такива съм получавала преди да забременея в дните преди цикъл само. Мислех, че са от фраксито и аспирина, но сега и тях не взимам. Търсих къде ли не и никъде нищо не откривам. След като се появят в следващите пъти при бърсане нямам нищо и така спокойствие седмица-седмица и нещо и после айде пак-и пак еднократно. Случвало ли се е на някого подобно чудо? Много съм притеснена.

# 393
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Аз съм виждала в моята урина такива "топченца". Оказа се, че идват от бъбреците. Пуснете една обикновена урина, може да е кръв от там.

# 394
  • Мнения: 222
Пуснаха ми няколко пъти, няма проблем там. Тези влакна са си точно от влагалището. Благодаря все пак🙂

# 395
  • Мнения: 510
А поставяте ли Кринон гел? На мен ми се получаваха топчета от него...

# 396
  • София
  • Мнения: 200
Момичета здравейте,
може ли за малко помощ.
Трансфера ми беше на 19ти юли, ЗЕТ на два 5 дневни ембриона. Как да разбера в коя седмица съм? Имам един апп на телефона според който съм в 4та седмица + 1 ден.
Проблема е че днес на 10ти ден си пуснах за първи път кръвни изследвания и ЧХГ е 1000 u/l.  И според таблицата която гледам чхг е  много високо за 4та седмица. 😢

# 397
  • Мнения: 222
А поставяте ли Кринон гел? На мен ми се получаваха топчета от него...
Поставях утрогестан, но от 3 седмици ми е спрян заради завишени Асат и Алат. Сега пия хапчета да ги свалим. Докторът дори ми спря заедно с утрогестана и витамините и фолиевата. Те са по-скоро като малки нишки или влакна наподобояващи топчета. Ох голяма простотия😂дори не мога да го обясня като хората ама не ми идва на акъла друго описание😀

# 398
  • Мнения: 510
Момичета здравейте,
може ли за малко помощ.
Трансфера ми беше на 19ти юли, ЗЕТ на два 5 дневни ембриона. Как да разбера в коя седмица съм? Имам един апп на телефона според който съм в 4та седмица + 1 ден.
Проблема е че днес на 10ти ден си пуснах за първи път кръвни изследвания и ЧХГ е 1000 u/l.  И според таблицата която гледам чхг е  много високо за 4та седмица. 😢
Аз не мога да помогна с броенето, но защо Ви притеснява високото ЧХГ? Много си е хубаво даже! Честито! Simple Smile

# 399
  • Мнения: 465
Момичета здравейте,
може ли за малко помощ.
Трансфера ми беше на 19ти юли, ЗЕТ на два 5 дневни ембриона. Как да разбера в коя седмица съм? Имам един апп на телефона според който съм в 4та седмица + 1 ден.
Проблема е че днес на 10ти ден си пуснах за първи път кръвни изследвания и ЧХГ е 1000 u/l.  И според таблицата която гледам чхг е  много високо за 4та седмица. 😢
Дишай спокойно, мила Simple SmileJoy
Тихичко честито от мен с пожелание за лека и спокойна бременност. За сведение: моето ЧХГ на 10-ти ден на два 5 дневни бластоциста беше със стойност над 2000 единици и жените в лабораторията бяха в шок ... Joy Joy Joy
В резултат си имам 2 живи и здрави девойки на годинка и 4 месеца, и в момента си спинкат сладко сладко.
Късмет на теб ! Heart

# 400
  • Мнения: 169
За 10-ти ден 1000 не е притеснително, при мен на 14 ден беше 2500, а беше Зет на 1 ембрион. Уринарния тест беше категоричен още на 9 ден. Честито!

# 401
  • София
  • Мнения: 200
Благодаря ви момичета!!! 😘😘😘
Какво ще правя без вас!

# 402
  • Мнения: 1 845
Момичета, какво ви е мнението за летене със самолет на къси разстояния(час) в 8-9та седмица 🙄
Имаме букната почивка в южна италия в края на август и се чудя дали да не я подаря на накой или да си се възползвам за последно 🤔
Разбира се,че ще попитам и лекаря си,но и вашето мнение ми е много важно 🍀

# 403
  • София
  • Мнения: 200
Аз съм питала лекар отнсно летенето, и са ми казвали, че няма проблем. Нито налягането, нито друсането от самолета пречи на плода. Единствено човек трябва да подбира дестинациите на които отива. На мен след първия трансфер не ми препоръчаха да ходя в Доминикана заради Цика вирус. Но в Европа не мисля, че има проблем. Особенно в Италия.
Пожелавам ти приятна почивка.

# 404
  • Мнения: 482
Момичета, какво ви е мнението за летене със самолет на къси разстояния(час) в 8-9та седмица 🙄
Имаме букната почивка в южна италия в края на август и се чудя дали да не я подаря на накой или да си се възползвам за последно 🤔
Разбира се,че ще попитам и лекаря си,но и вашето мнение ми е много важно 🍀

Devilche, аз летях до Лондон в 12 та седмица и нямах никакъв проблем. Но карам лека бременност и док ми каза, ако се чувстам добре, няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт