Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 58

  • 35 805
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте!

Мисля да ходя на ехограф в 5та седмица и 1 ден от бременноста ми.Според вас ще се види ли нещо на видеозона и какво (сакче или сакче с бебче)?
Това е на 8-ми ден закъснение и няма да се види нищо. После ще ревнеш тука имам + тест, а доктора каза, че нищо не вижда - няма и да види толкова рано. На преглед се ходи след 2 седмици закъснение. На някои апаратури добрите лекари виждат и малко по-рано - на 10-12 ден, ама няма смисъл да бързаш. После тия 9 месеца знаеш ли как ще ти се "овидят". По-рано на преглед се ходи при проблем - болки/кървене.

# 691
  • Мнения: 2 250
Аз до 12-13 г.с. изобщо не бях сигурна какво виждам, пък в 6-та+ като ходих видях само петна и сенки. Ако док не ми беше казал,че има пулсации и за тях нямаше да знам 😀  в 5 г.с. едва ли изобщо нещо ще се вижда на тази снимка,по -добре си изчакай поне още седмица да може евентуално и сърчице да видите,сега  няма особен смисъл да се ходи,ако нямаш болки и оплаквания.

# 692
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз до 12-13 г.с. изобщо не бях сигурна какво виждам, пък в 6-та+ като ходих видях само петна и сенки. Ако док не ми беше казал,че има пулсации и за тях нямаше да знам 😀  в 5 г.с. едва ли изобщо нещо ще се вижда на тази снимка,по -добре си изчакай поне още седмица да може евентуално и сърчице да видите,сега  няма особен смисъл да се ходи,ако нямаш болки и оплаквания.
И как надушихте пулсации в 6г.с.?

# 693
  • Мнения: 2 352
Ами при мен с вагинален видеозон се видя плоден сак. Но на коремен не.

# 694
  • Мнения: 2 250
А аз нищо не разбрах,док каза че вижда пулсации,иначе бях отишла само да ми потвърди бременност. Както казах аз до 3-4 месец не знаех какво гледам и само кимах умно 😁

# 695
  • Мнения: 775
И ние чухме сърчице в 6 г.с, но съм била с ранна овулация, защото отначалото вървеше седмица напред.

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 857
Не е вярно, че в 5 седмица не се вижда нищо! Ако лекарят и апаратура са добри, се вижда и по- рано! Аз бях на преглед в 4г.с + 5 ( бях запазила часа отдавна , заради друга причина) и док видя и сак и жълто тяло и имам много ясна снимка! А знам точно кога е била овулацията!
Ако лекарят е добър ще  констатира бременност в 5г.с!

# 697
  • Мнения: 2 836
Момичета, днес бях на преглед при АГ 37 с. Ииии реши да провери за разкритие... Е,нямах такова
Е така ме натисна, че като се прибрах видях, че имам кръв
Сигнал ли е за наближаването на раждането и за разкритие вече?

# 698
  • Мнения: 775
Мен ме гледаха няколко пъти за разкритие, почти винаги доста ме е боляло, но не съм кървяла. Не мисля, че така ще предизвикат раждане. Следи за води, тапа и контракции все пак. На водите ми изтичаха по малко, но определено се разпознава какво е. Моята тапа нямаше цвят, беше като разтегливо жълто-бяло течение

# 699
  • Мнения: 1
Здравейте, на 21.04.19 разбрах, че съм бременна. Направих си два пъти кръвен тест ходих на гинеколог. Всичко е нормално. Дали ще може да ми даде повече информация за първите седмици.. първа бременност ми е и ми е много интресно и странно ... все още не знам точно къде се намирам ..ха-ха 🤗 ПРЕКРАСНО Е!!

# 700
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, на 21.04.19 разбрах, че съм бременна. Направих си два пъти кръвен тест ходих на гинеколог. Всичко е нормално. Дали ще може да ми даде повече информация за първите седмици.. първа бременност ми е и ми е много интресно и странно ... все още не знам точно къде се намирам ..ха-ха 🤗 ПРЕКРАСНО Е!!
Понеже са малко конкретните теми или в интернет няма информация за развитието на плода по седмици ли? А има има и училища/уроци за бременни, където даже с показно обясняват кое как се преви след раждането - показват с кукли как се къпе, попвива и т.н. Имат и информация за преди раждането. Сори, ама ти не идваш с конкретен въпрос, а с мерак да седне някой и да ти сдъвче и изплюе наготово, че по-лесно отколкото да кликнеш 3 пъти в гугъл. Иначе четито бебче Wink.

# 701
  • Мнения: 118
Предварително се извинявам за глупавият въпрос, но все пак... Докато се лекувам с ваг.глобули сексът забранен ли е? Консултирах се с двама АГ, никой от тях не спомена.. Thinking
В 26 г.с. съм. Тази вечер трябва да започна лечение с флажил заради гъбички и бактериална вагиноза за 10дни, а след това продължавам с лактажин капсули. Да разбирам ли, че до края на лечението не трябва да правя секс? Flushed
Лека вечер на всички! Hug

П.п. още нещо се сетих. Нито един от лекарите не ми каза с какво да се лекува ММ Thinking
Всичко което са ми изписали е: Медофлукон по 1 капсула на 2 седмици, общо 4бр; Гиназол крем вагинално- еднократно; Клотримазол крем 2 мазания на ден; Флажил глобули 10дни и Лактажин капсули. Някаква идея с какво може да лекуваме ММ? Освен да се намаже с клотримазол друго не ми се вижда подходящо..

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 23:31 от Magi K.B.

# 702
  • Мнения: 5 468
Момичета, днес бях на преглед при АГ 37 с. Ииии реши да провери за разкритие... Е,нямах такова
Е така ме натисна, че като се прибрах видях, че имам кръв
Сигнал ли е за наближаването на раждането и за разкритие вече?
Кървенето е от прегледа. Обикновено лекарите предупреждават, че може да се получи след преглед за разкритие. Не мисля, че на този етап това е сигнал за наближаващо раждане.

# 703
  • Мнения: 528
Предварително се извинявам за глупавият въпрос, но все пак... Докато се лекувам с ваг.глобули сексът забранен ли е? Консултирах се с двама АГ, никой от тях не спомена.. Thinking
В 26 г.с. съм. Тази вечер трябва да започна лечение с флажил заради гъбички и бактериална вагиноза за 10дни, а след това продължавам с лактажин капсули. Да разбирам ли, че до края на лечението не трябва да правя секс? Flushed
Лека вечер на всички! Hug

П.п. още нещо се сетих. Нито един от лекарите не ми каза с какво да се лекува ММ Thinking
Всичко което са ми изписали е: Медофлукон по 1 капсула на 2 седмици, общо 4бр; Гиназол крем вагинално- еднократно; Клотримазол крем 2 мазания на ден; Флажил глобули 10дни и Лактажин капсули. Някаква идея с какво може да лекуваме ММ? Освен да се намаже с клотримазол друго не ми се вижда подходящо..
На мен ми предписаха на по-ранен етап от бременността Флажил Антибиотик 2×1 за мен и моя мъж заедно да ги приемаме, Флажил вагинални глобули за мен 10дни, Лактажин ваг. Капсули за мен и след това Феми Флора; но за антибиотика трябва и лекар да ти го е предписал на своя глава не го приемай, а попитай АГ. И Да секса ми беше забранен защото протичаше лечение. И в листовката пише

# 704
  • Мнения: 6 622
Ако правите секс докато се лекуваш постоянно ще си прехвърляте един на друг . Мисля и на листовката на гиназола пишеше, че може да наруши цялоста на презервативи, та и това не е опция. Не подценявай състоянието в което се намираш, особено щом си бременна. Вагинални инфекции могат да направят големи поразии по време на бременност. Лечението на мъжа ти трябва да бъде изписано от лекар, но в никакъв случай не го пропускайте.

Общи условия

Активация на акаунт