Изгубените приятели

  • 7 806
  • 140
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 577
Хе хе, за първи път съм напълно съгласна със становището на Дренка. Ама на 100 %. 
Иначе примерите в темата твърдо доказват, че няма приятелство между мъж и жена.
Хау! 😁
Ами ето едно такова мнение, Дренка каза същото. Напред има поне още няколко съвсем категорични.

# 76
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Хе хе, за първи път съм напълно съгласна със становището на Дренка. Ама на 100 %.  
Иначе примерите в темата твърдо доказват, че няма приятелство между мъж и жена.
Хау! 😁
Ами ето едно такова мнение, Дренка каза същото. Напред има поне още няколко съвсем категорични.
Написаното е вярно, но процента бих го направил 95%. Всяко правило си има изключения. Този, който твърди, че е прав на 100%, най-вероятно не е виждал нещото или ако го е виждал, извадката му е непълна, но това автоматично не значи, че не съществува. Дори и аз имам жени сред приятелите си по причини, за които вече писах преди.

# 77
  • Мнения: 1 463
Напълно съм съгласна с Мис Каролин Бингли.

Темата е много подходяща за това, през което минавам последно време.

Ако преди една година, някой ме беше попитал ,,Какво за теб, е най - важно на света?", щях да отговоря ,,Приятелството, разбира се." Но, сега смятам, че приятели няма, всичко е въпрос на взаимни интереси, за огромно мое съжаление и разочарование. Въртят се наоколо, докато получават нещо от теб, а не дай си боже да имаш за приятели манипулативни, скрити комлексари. Интересчии... Имах съвсем различна представа за отношенията между хората, и за приятелите си убивах. Но, вече не. Научих да не давам там, където не бива оценявано, и да спра да си затварям очите и да прощавам, когато насреща те взимат за балама. Е, вече не! По - добре сам, аз също станах доста асоциална, имам една, две по - близки приятелки, и един по - близък приятел, с които все по - рядко се чуваме.

Относно приятелството между мъж и жена. Аз също вярвам в него. Но, 99% от случаите накрая завършват с признания и обяснения в любов, което си е супер жалко. Защото понякога, някои хора ми грабват интереса, като различни от тълпата, стимул за интелекта, и такива от, които има какво да научиш, както и ти да ги научиш на нещо. Уви, понякога това са мъже, и в един момент, една такава градивна комуникация бива разрушена, именно защото в един прекрасен момент са видели нещо повече от приятел в теб.



Абсолютно съм съгласна! Имах дълго време приятел, с който отношенията прерастнаха в повече, главно защото имахме отлична комуникация, доверие, общи приятели. В момента, в който той си заяви отношенията и аз казах ОК, да пробваме, това се оказа абсолютна грешка. Човекът си беше навил на пръста да имаме и други отношения, за които беше доста упорит, с което и спечели още повече доверието ми. Да, ама Не! След като му мина дългогодишният мерак,явно, си показа истинското лице. Пълна противоположност на това, за което се представяше. Ако нямаше чувства от моя страна, може би и до днес щяхме да имаме приятелски отношения...но колко ли щяха да са приятелски с такъв тип скрит манипулатор. За мен рано или късно между приятели се зараждат подобни отношения и мисля, че ако хората са достатъчно разумни биха превърнали това приятелство, ако не са обвързани, в основа на нещо много по-голямо. Все пак бракът не е ли на първо място приятелство и уважение?! Но всеки с опита и късмета си.
[/quote]

# 78
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Абсолютно съм съгласна! Имах дълго време приятел, с който отношенията прерастнаха в повече, главно защото имахме отлична комуникация, доверие, общи приятели. В момента, в който той си заяви отношенията и аз казах ОК, да пробваме, това се оказа абсолютна грешка. Човекът си беше навил на пръста да имаме и други отношения, за които беше доста упорит, с което и спечели още повече доверието ми. Да, ама Не! Слад като му мина дългогодишният мерак,явно, си показа истинското лице. Пълна противоположност на това, за което се представяше. Ако нямаше чувства от моя страна, може би и до днес щяхме да имаме приятелски отношения...но колко ли щяха да са приятелски с такъв тип скрит манипулатор. За мен рано или късно между приятели се зараждат подобни отношения и мисля, че ако хората са достатъчно разумни биха превърнали това приятелство, ако не са обвързани в основа на нещо много по-голямо. Все пак бракът не е ли на първо място приятелство и уважение?! Но всеки с опита и късмета си.
Задавала ли си си въпроса, че проблема може и да не е в него. Какво имам предвид: човека просто винаги си е бил такъв, но ти просто не си забелязвала такива неща, защото дай да си говорим честно, критериите към приятелите и критериите към половинката имат много малко допирни точки.
Дори и най-добрите актьори се дънят поне веднъж до шестия месец. Ако дотогава не си видяла истинската му същност, негова ли е вината, и то за това, че просто си е такъв?
Най-простия пример, за който се сещам: когато видиш, че някой се държи добре само с теб, а с останалите се държи по коренно различен начин, трябва да ти светне крушката, че това е маска.
Все пак бракът не е ли на първо място приятелство и уважение?!
Чак на първо място, не. За уважението, да, от съществено значение е, за приятелството, плюс е, но не е задължително. Двете понятия сами по себе си нямат зависимост едно от друго. Това, че не сте приятели, не значи, че не трябва да се уважавате, поне като хора.

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 12:47 от NexusBGN

# 79
  • Мнения: 1 463
Абсолютно съм съгласна! Имах дълго време приятел, с който отношенията прерастнаха в повече, главно защото имахме отлична комуникация, доверие, общи приятели. В момента, в който той си заяви отношенията и аз казах ОК, да пробваме, това се оказа абсолютна грешка. Човекът си беше навил на пръста да имаме и други отношения, за които беше доста упорит, с което и спечели още повече доверието ми. Да, ама Не! Слад като му мина дългогодишният мерак,явно, си показа истинското лице. Пълна противоположност на това, за което се представяше. Ако нямаше чувства от моя страна, може би и до днес щяхме да имаме приятелски отношения...но колко ли щяха да са приятелски с такъв тип скрит манипулатор. За мен рано или късно между приятели се зараждат подобни отношения и мисля, че ако хората са достатъчно разумни биха превърнали това приятелство, ако не са обвързани в основа на нещо много по-голямо. Все пак бракът не е ли на първо място приятелство и уважение?! Но всеки с опита и късмета си.
Задавала ли си си въпроса, че проблема може и да не е в него. Какво имам предвид: човека просто винаги си е бил такъв, но ти просто не си забелязвала такива неща, защото дай да си говорим честно, критериите към приятелите и критериите към половинката имат много малко допирни точки.
Дори и най-добрите актьори се дънят поне веднъж до шестия месец. Ако дотогава не си видяла истинската му същност, негова ли е вината, и то за това, че просто си е такъв?
Най-простия пример, за който се сещам: когато видиш, че някой се държи добре само с теб, а с останалите се държи по коренно различен начин, трябва да ти светне крушката, че това е маска.
Все пак бракът не е ли на първо място приятелство и уважение?!
Чак на първо място, не. За уважението, да, от съществено значение е, за приятелството, плюс е, но не е задължително. Двете понятия сами по себе си нямат зависимост едно от друго. Това, че не сте приятели, не значи, че не трябва да се уважавате, поне като хора.
Възможно е, но сме хора на 30+, не съм някоя хлапачка без опит. Разбира се, че критериите са различни, но чак такава драстична промяна в поведение и отношение, особено между хора които се познават от години...ами не, не съм очаквала ни най-малко. Да вметна, че и сме работили заедно, пътували сме по работа, т.е. имала съм възможност да видя как се държи по принцип и като цяло сред хора. А отношението му към мен, дори бих определила като по-специално. Да речем, че заблудата е в моят телевизор. Ти, оправдаваш ли да залиташ по приятелка и колежка години, да й го показваш по всякакъв начин и после като си получиш единия секс, да се държиш като катил?!

# 80
  • София
  • Мнения: 28 768
Това, че Х катил, доказва единствено, че Х е катил.

# 81
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589

Възможно е, но сме хора на 30+, не съм някоя хлапачка без опит. Разбира се, че критериите са различни, но чак такава драстична промяна в поведение и отношение, особено между хора които се познават от години...ами не, не съм очаквала ни най-малко. Да вметна, че и сме работили заедно, пътували сме по работа, т.е. имала съм възможност да видя как се държи по принцип и като цяло сред хора. А отношението му към мен, дори бих определила като по-специално. Да речем, че заблудата е в моят телевизор. Ти, оправдаваш ли да залиташ по приятелка и колежка години, да й го показваш по всякакъв начин и после като си получиш единия секс, да се държиш като катил?!
Възрастта няма никакво значение, и на 50 могат да те направят на будала.
Сравнения на човек в работна среда, в компанията на приятели и вкъщи са напълно неуместни, няма да разбереш нищо. Единственото постоянно нещо в трите случая са чертите на характера (търпение, спокойствие, заядливост и т. н.) , които са си все едни и същи, ако приемем, че човека не играе роля.
Относно единия секс, моята гледна точка е малко по-различна. След единия секс бих се стремил да има и втори, и трети, и четвърти, и пети... Но и нещо повече от това. Мисля, че разбираш накъде бия.
Противно на твърденията на много жени, че секса поражда отношения по-трудно при мъжете, това не е точно така.

# 82
  • Мнения: 360
pazpadila Абсолютно! Точно това се замислям, дали пък не изглеждат толкова интересни като хора, само защото искат да те впечатлят, за да получат своето, а след това показват истинската си същност. Е, изобщо не обичам такива двулични животни! Хубавото е, че с времето започваш да ги различаваш от самото начало, поведението е едно и също, единствено лицата се менят. За месец, два, три, всеки може да се преструва на всякакъв, но после вече започва да си проличава що за стока е.

Напълно подкрепям, човека до мен да е и най - добрия ми приятел. Изисквам го, и, ако не се получава, очевидно това не е моя човек. Само, че едно такова дълбоко приятелство се гради с време и взаимно желание, най - вече доверие. Няма нищо по - ценно от това да имаш поне един истински приятел, и ако това е партньора ти, щастието е пълно, от никой и нищо друго не се нуждаеш. Аз го имах, но го изгубих, защото, вярно любовта прощава, но пък и всяка грешка разрушава по - малко, всяка следваща още малко, докато не достигнеш превратната точка, и дори да искаш да се върнеш, просто не можеш.

За този, типаж, за когото ти говориш. Да не би да не му е харесал секса просто? Grinning Странна ситуация, или е толкова повърхностен, че за него е по - важно моментното удоволствие, пред нещо трайно. Във втория случай е пълен глупак.

# 83
  • Мнения: 1 463
Сексът беше май единственото нещо, което накрая беше останало като позитив. Не, не ми трябваше дълго време, за да разбера, че очевадно човекът вече е извън роля. Жалкото е, да, че на късни години може да те направят будала. Но пък аз съм била искрена в отношенията си. Жалко, че този човек, който познавах от доста години и на който съм разчитала е бил просто добър актьор.

# 84
  • София
  • Мнения: 28 768
Мда, неслучайно по-рано направих разлика между "приятел" и "така наречен приятел". Първите са ценни, важни и се пазят, вторите са напълно излишни. Добре си направила, че си го разкарала.

# 85
  • Мнения: 3 753
Хе хе, за първи път съм напълно съгласна със становището на Дренка. Ама на 100 %. 
Иначе примерите в темата твърдо доказват, че няма приятелство между мъж и жена.
Хау! 😁
Ами ето едно такова мнение, Дренка каза същото. Напред има поне още няколко съвсем категорични.
И отново опираме до четене с разбиране..
Това, което твърди цитирания пост, е че примерите в тази тема доказват липсата на неподправено приятелство между мъж и жена. Едни такива изказвания тип" аз вярвам че го има, ама в моя случай не стана/ изгубихме се/ призна си, че ме има за повече от приятелка/ " Единствено Миленака твърди без съмнение, че приятелят и е " само приятел", но пък ни лишава от подробности, така че не го броя за "пример".

# 86
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Интересно, как никой не подхваща нищо за "приятелите с екстри" JoyJoyJoy

# 87
  • Мнения: 17 409
TafTaf прочети и себе си - чувстваш се добре сред мъже, ти и бившият ти сте се утешавали с приятели от другия пол. Може пък да ти просветне какво искам да кажа.
Преди и след раздялата с мъжа си, най-малко пък от приятелско мъжко рамо съм имала нужда, въпреки изобилието от “готови на всичко приятели от студентството” Simple Smile

# 88
  • Мнения: 360
Хахахах, приятели с привилегия е възможно най - яката неангажираща връзка. Друг е въпроса, че не с всеки може да се получи, и че накрая все някой излиза влюбен.

# 89
  • Мнения: 69
Няма такова нещо като приятелство между мъж и жена.

Съвсем просто е - ако искаш даден мъж до себе си, трябва да правиш секс с него.

От прочетеното ме навяват мисли че едно време не ти е било приоритет, но сега не би отказала да си легнеш с тия изчезналите приятели. Лошо няма - звънкаш им и пращаш първоначалните сигнали, шансовете ти са над 90% ако някога са си падали по теб.

Общи условия

Активация на акаунт