Изгубените приятели

  • 7 808
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
1. Канила съм, и?
2. Не непременно, но има и случаи, в които мъжът греши. Нещо в поведението му трябва да промени примерно, да се усети или някой да му помогне тогава, ако не осъзнава, че има някакъв грешен подход, да се замисли самият той какъв е и да търси жени като него и няма да го отхвърлят.
1. Добре, и как се разви това?
2. Да правиш презюмции кое е правилно и кое е грешно в един човек (мъж или жена) е да си мислиш, че си нещо повече от него. В човешките взаимоотношения няма "правилно" и "грешно", поне не и така, както ти ги разбираш.


1. Излязохме.
2. Това е така, но аз не се мисля за нещо повече от някого, глупаво е това. Единственият грешен подход от който и пол да е, за мен е това - да търсиш приятелство или нещо друго в даден човек, но този даденият човек може да не е негов тип и така става отхвърлянето. Единствено ще се сполучи, ако се събере с тези, които са като него. Това е.

# 106
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Използваш за пореден път "правилно", "грешно" и т.н....
Ясно. Нямам повече въпроси.... Dizzy Face

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 03:40 от NexusBGN

# 107
  • Мнения: X
Използваш за пореден път "правилно", "грешно" и т.н....
Ясно. Нямам повече въпроси.... Dizzy Face

Очевадно е, че си разбрал нещата по друг начин. Тогава да дам друг пример - примерно един бие жена си и тогава това правилно или грешно ли е? Или пак не става според теб да се използват тези думи? Grinning

# 108
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Очевадно е, че си разбрал нещата по друг начин. Тогава да дам друг пример - примерно един бие жена си и тогава това правилно или грешно ли е? Или пак не става според теб да се използват тези думи? Grinning
Не го намирам за редно, но дали е правилно или грешно, не решавам нито аз, нито ти. Освен ако за теб редно и нередно са едно и също с правилно и неправилно. Ако е така, то тогава бъркаш морала с разума.
Какво е общото между примера, който даваш, и темата на разговора?

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 05:08 от NexusBGN

# 109
  • Мнения: X
Очевадно е, че си разбрал нещата по друг начин. Тогава да дам друг пример - примерно един бие жена си и тогава това правилно или грешно ли е? Или пак не става според теб да се използват тези думи? Grinning
Не го намирам за редно, но дали е правилно или грешно, не решавам нито аз, нито ти. Освен ако за теб редно и нередно са едно и също с правилно и неправилно. Ако е така, то тогава бъркаш морала с разума.
Какво е общото между примера, който даваш, и темата на разговора?

Правя разлика м/у морал и разум, но тук взе да става вече друго.
Как какво е общото? Човешките взаимоотношения. Обаче аз няма да отговарям вече тук, че взехме да спамим излишно и изобщо отклонихме темата.

1. Канила съм, и?
2. Не непременно, но има и случаи, в които мъжът греши. Нещо в поведението му трябва да промени примерно, да се усети или някой да му помогне тогава, ако не осъзнава, че има някакъв грешен подход, да се замисли самият той какъв е и да търси жени като него и няма да го отхвърлят.
1. Добре, и как се разви това (пикантните подробности не ме интересуват)?
2. Да правиш презюмции кое е правилно и кое е грешно в един човек (мъж или жена) е да си мислиш, че си нещо повече от него. В човешките взаимоотношения няма "правилно" и "грешно", поне не и така, както ти ги разбираш.

# 110
  • Мнения: 2 990
Много хора могат да изчезнат от живота ти просто така. Без значение дали са мъже или жени. И мисля, че не винаги причината може да е, ако той е имал едни намерения, а ти други. Има и изключения

# 111
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Правя разлика м/у морал и разум, но тук взе да става вече друго.
Как какво е общото? Човешките взаимоотношения. Обаче аз няма да отговарям вече тук, че взехме да спамим излишно и изобщо отклонихме темата.
Напълно си права, наистина стана друго - от котешките каваци, които правеше досега, най-накрая падна по гръб.
Нещо повече, права си за още нещо: наистина се отклонихме от темата.
За всичко останало обаче си в грешка.
В човешките взаимоотношения НЯМА "правилно" и "грешно", има "редно" и "нередно", които са пречупени през моралната ти призма, но като такива, си остават валидни само и единствено за теб. Казах ти, да твърдиш, че дадено поведение е "правилно" или "грешно" е ако си мислиш, че си нещо повече от човека, който се пробваш да съдиш (да, правилно, пробваш се да го съдиш, само че не можеш да съдиш никой и никой не може да съди теб) или ти си човека, който определя правилата на играта и казва кое е правилно и кое не, а смятам, че не си нито едно от двете. Смятам обаче, че тази базова концепция определено ти убягва.

Кратките отговори с една дума, с които отговори на другия поставен въпрос, както и лекомислието, с което отговори преди това, ме кара да си мисля, че ти никога не си била в конкретната ситуация.

# 112
  • Мнения: 69
Впрягате ветеро. Авторката просто е разочарована от пасивността на въпросните "приятели".

# 113
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Впрягате ветеро. Авторката просто е разочарована от пасивността на въпросните "приятели".
Ако "приятелите" са приятели така, както съм ги написал с кавичките, каква точно активност се очаква от тях?

# 114
  • Мнения: 69
Е как каква?! Щом са били мъже, очевидно мъжка активност се е очаквало от тях.

Като приятели вече са се доказали.

# 115
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Малко ми се струва, че нещо си пропуснала цялата дискусия. Това вече мисля го дъвкахме.

# 116
  • Мнения: 69
Малко ми се струва, че нещо си пропуснала цялата дискусия. Това вече мисля го дъвкахме.
Тя дискусията е излишна и нерелевантна в по-голямата си част. И на другите жени тук мисля им стана ясно какво има предвид авторката.

# 117
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Тя дискусията е излишна и нерелевантна в по-голямата си част. И на другите жени тук мисля им стана ясно какво има предвид авторката.
Е, тя дискусията от това се обърна на "може ли да има приятелство между мъж и жена", ама както и да е...

# 118
  • Мнения: X
Правя разлика м/у морал и разум, но тук взе да става вече друго.
Как какво е общото? Човешките взаимоотношения. Обаче аз няма да отговарям вече тук, че взехме да спамим излишно и изобщо отклонихме темата.
Напълно си права, наистина стана друго - от котешките каваци, които правеше досега, най-накрая падна по гръб.
Нещо повече, права си за още нещо: наистина се отклонихме от темата.
За всичко останало обаче си в грешка.
В човешките взаимоотношения НЯМА "правилно" и "грешно", има "редно" и "нередно", които са пречупени през моралната ти призма, но като такива, си остават валидни само и единствено за теб. Казах ти, да твърдиш, че дадено поведение е "правилно" или "грешно" е ако си мислиш, че си нещо повече от човека, който се пробваш да съдиш (да, правилно, пробваш се да го съдиш, само че не можеш да съдиш никой и никой не може да съди теб) или ти си човека, който определя правилата на играта и казва кое е правилно и кое не, а смятам, че не си нито едно от двете. Смятам обаче, че тази базова концепция определено ти убягва.

Кратките отговори с една дума, с които отговори на другия поставен въпрос, както и лекомислието, с което отговори преди това, ме кара да си мисля, че ти никога не си била в конкретната ситуация.

А аз имам чувството, че си чел много Етика и право и нещо от сорта учебници философия, че направо да правиш разлика м/у всяка дума. Има хора, които биха ме разбрали с едни думи, а не направо да разтягат локуми. Simple Smile

# 119
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
А аз имам чувството, че си чел много Етика и право и нещо от сорта учебници философия, че направо да правиш разлика м/у всяка дума.
Това с етиката и правото ми оправи настроението за няколко дни напред JoyJoyJoy
Има хора, които биха ме разбрали с едни думи, а не направо да разтягат локуми. Simple Smile
Е, блазе ти, ако наистина е така Joy

ЕДИТ: Уважаеми модератори, моля, изтрийте целия офтопик по Ваша преценка, че като се сетя, и започвам да се смея сам... JoyJoyJoyJoy

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 15:54 от NexusBGN

Общи условия

Активация на акаунт