Августовски бебчета 2018 тема 4

  • 40 721
  • 402
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 033
Браво, ти си майка героиня. С две малки деца. Все едно като близнаци. 😀
Хубаво е, че детето ще знае два езика още от малко.
Ние пием от бебешка чаша с дупки. Не сме ползвали шише с биберон нали аз само кърмех. Вие пробвахте ли с такава чаша? Много ми е удобна. Ползвам я откакто направи 7-8 месеца.
Опитва се да се храни сам и става невероятна мазаница, вкарва си храна чак в носа доста често. Трябва да се учи, а и той сам иска.

# 376
  • Мнения: 2 170
Имаме всевъзможни чаши- с дупки, без дупки, с мек накрайник, с твърд...не ги иска. Признава си единствено и само шишето, но аз знам защо🧐 Лигави и дъвче биберона на шишето, защото ѝ стана ясно, че биба няма да получи. Ще гледам да го махна това шише в идните седмици, дано ми се получи. Проблемът е, че тя вижда на малката шишетата и съм почти сигурна, че ще се възползва😁

Иначе яде много добре. Храни се сама. Сегааа...храна имаме по косата, в блузата. Какво да се прави, лъжицата понякога не отива в устата. Яде обща храна, само не слагам много подправки. Готвя ѝ и отделно понякога.

На гърне не иска да сяда, извива се на мост и вика с цяло гърло. Ако благоволи да седне иска награда😄

Има тежък характер, но ние сме си виновни, че не сме ѝ се съпротивили достатъчно. Ако реша да стане на моето , баща ѝ идва да ми развали дисциплината...такава мека Мара е...😏

Отностно езиците. Притеснявам се по-скоро да не ги меша и накрая нито един да не говори добре.

# 377
  • София
  • Мнения: 378
Здравейте и от мен.
Ние от чаша пием , но се улива целия, освен момента в който докопа кафето ми 😂 там капчица не падна. Иначе много обича от шишета да пие . Затова и му купувам от малките с вода да си пие на воля. Като водоноска е пие по два литра на ден . Има едни чашки със сламка в нея му правя фрешове. За съжаление не иска да говори смислено и това е. Освен БАБа друго не казва и от една седмица Ноу 🤪 говори си на негов език и това е.не млъква по цял ден. За ядене яде почти всичко но сега е във фаза че винаги отказва да яде докато не му пусна любимото детско и чак тогава си изяжда всичко. С прибори храни само мен в неговата уста не иска и това е.
Какво ги правите малчуганите сега при тези забрани?

# 378
  • Мнения: 2 170
Здравейте и от мен.
Ние от чаша пием , но се улива целия, освен момента в който докопа кафето ми 😂 там капчица не падна. Иначе много обича от шишета да пие . Затова и му купувам от малките с вода да си пие на воля. Като водоноска е пие по два литра на ден . Има едни чашки със сламка в нея му правя фрешове. За съжаление не иска да говори смислено и това е. Освен БАБа друго не казва и от една седмица Ноу 🤪 говори си на негов език и това е.не млъква по цял ден. За ядене яде почти всичко но сега е във фаза че винаги отказва да яде докато не му пусна любимото детско и чак тогава си изяжда всичко. С прибори храни само мен в неговата уста не иска и това е.
Какво ги правите малчуганите сега при тези забрани?
Извеждам децата на двора. Имаме люлка и пързалка навън, все още се задържа дълго на тях и не ѝ омръзват.
Скача на един малън трамплин вкъщи. От яслата ѝ са организирали онлайн занимания. ММ свърза лаптопа с ТВ-то в хола и малката се гледа с приятелчетата, играя ти, танцуват, макар и да не са заедно. Виждат се, учителката ги забавлява. Добре е измислено, за да може родителите да си вършат малко работа около децата. Слушаме песнички, давам ѝ да рисува с едни флумастри, които изчезват, като се намокри повърхността, на която са.

# 379
  • Мнения: 3 033
Като споменахте за яденето, се сетих да напиша, че моето дете по принцип почти всичко яде, но първата ме реакция е да саже "Не", да се повърти малко поне на стола. Вчера каза: "Сам яке цето кисело млако". И ми грабна лъжицата от ръцете.
В тази тегава обстановка ми е доста трудно да го забавлявам. То всичко вече му омръзна. Обикновено се спасявам като му пусна Babytv или детски песнички.
Където има двор е супер. Предишните топли дни го извеждах на терасата. Там, обаче, му е доста скучно и ограничаващо и стоим по 30 мин. максимум.

# 380
  • София
  • Мнения: 378
Аз сега мисля да го заведа малко в двора на майка ми да порине сняг 😂 поне е близко до нас. Но е гадно наистина положението .Само се чудя какво да измисля да го забавлявам. Бързо му писва. Онзи ден с един молив ми нарисува цялата секция , е това го забавлява два часа.

# 381
  • Мнения: 3 033
Моето дете повече от 1 минута с нищо не се залъгва. Има купища играчки и нищо. Постоянно търчи, хваща едно, после го пуска и веднага се втурва към следвакото. В леглото като го оставя започва да си блъска главата от скука вероятно. Играчките, които му оставям, не го интересуват.

# 382
  • София
  • Мнения: 378
Ние сега сме открили купите и кутийките в кухненския шкаф, само мъкне и подрежда. Даже се чудя защо си давам парите за играчки като в кухнята му е като лунапарк 😂

# 383
  • Мнения: 3 033
Аз в кухнята, която е по-скоро кухненски бокс не го пускам. Затворила съм и някои шкафове в хола, че то е ужас иначе.
Любознателни са децата. Всички сме били такива. 😀
И като си хареса нещо и го мъкне и с него ляга да спи. Вчера беше едно яке, онзи ден анцуга...

# 384
  • Мнения: 2 170
Мойта се е завряла при сестра си в активната гимнастика и я гледа с един влюбен поглед😂

Децата си играят доста по-дълго и упорито с неща, които имаме по къщите си. Играчките май не им провокират интересът за много дълго. Поне на нас ни омръзват бързо.
Вики мъкне едно одеялце навсякъде. Храни го, спи с него, като мерим нейната температура и неговата трябва...само под душа не сме го влачили.

# 385
  • Мнения: 3 033
Да, точно - децата проявяват по-голям интерес към заобикалящите ги предмети от света на възрастните. Нашият кабели мъкне, дрехи всякакви, телефона натиска, дистанционното насочва, имитирайки ни. А, когато го питам къде е коронавируса, тича и сочи с пръст телевизора. Онзи ден ме уби като каза " Мама пусни колонавилуса".
Сега са във възраст, когато най-много копират.
Алекс, ти как се справяш с две малки деца едновременно?

# 386
  • Мнения: 2 170
Да, точно - децата проявяват по-голям интерес към заобикалящите ги предмети от света на възрастните. Нашият кабели мъкне, дрехи всякакви, телефона натиска, дистанционното насочва, имитирайки ни. А, когато го питам къде е коронавируса, тича и сочи с пръст телевизора. Онзи ден ме уби като каза " Мама пусни колонавилуса".
Сега са във възраст, когато най-много копират.
Алекс, ти как се справяш с две малки деца едновременно?
Преди да започне цялата сага с коронавируса Вики ходеше на ясла/занималня. Баща ѝ я води и в повечето случаи взима. Помага ми. Тя е сравнително спокойна, спи по цяла нощ. Съчетавам грижите така, че да ми остане време за мен си. Не мога да си премълча, че имаме детегледачка на повикване и когато са на зор нещата ,идва на помощ. Сега по обясними причини не, но през останалото време сме я викали по 2 пъти седмично примерно.

# 387
  • Мнения: 3 033
Да, определено имаш нужда от помощ. Аз съм с едно дете, но основно сама го гледам. Може да се каже, че в 95% от времето е с мен.
Малкият спи нощем, без да се буди, откакто направи година. Преди две нощи проплака, но бързо заспа. Научи се сам да заспива и то на тъмно.
Аз самата си спомням, че до късно имах страх от тъмното.

# 388
  • Мнения: 2 170
Основно сама си ги гледам. Определено яслата на Виктория ми е от голяма помощ, но тя не е ходила вече доста време, първо беше болна, после с тази пандемия..
Гледачка викам ако трябва да излезна някъде и не мога да взема децата или преценя, че не е подходящо да са с мен и двете.

# 389
  • Мнения: 925
Здравейте и от мен.Радвам се ,че имаме раздвижване тук.И моето момиче не играе с нищо освен в кухнята с някоя купа.За ядене обича всичко ,но да е домашно сготвено. Гърнето го ползва по скоро за игра.Алекс не се притеснявай с езиците.Мойте са с 3 По рождение и ги знаят перфектно.Сега и малката я гледам,че всичко което й се казва го разбира независимо на който и от трите езика да й говорим.Проблем ни е все още спането.Е не спи.Пробвах какво ли не и това е .Зъбите трудно й избиват.От горе 4 от долу 2 и сега избива кътник,а още няма кучешки.Абе странна работа.

Общи условия

Активация на акаунт