Бързи здравословни въпроси и отговори – 20

  • 29 449
  • 739
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
УНГ предписа на 7 годишната ми дъщеря 1/2 Ериус от 5 мг. Тоест 2.5 мг. Но най-добре се консултирайте с лекар. Може да не е алергично.

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Моля, дайте предположение какви може да са тези пъпки. На детето му се появиха вчера вечерта на кръста, малко на корема и на бедрото. Чак утре след обяд ще отидем на лекар. Днес му спрях всички видове белтъци.
Сякаш има съвсем дребни бели мехурчета, едва забележими. Но никой вид шарка не почва от кръста.
Червеното около тях е разчесано. В нормално състояние са си само пъпки, без зачервена кожа.

# 632
  • Мнения: 688
Здравейте!
Преди малко забелязах лилаво петно на свивката на ръката близо до вената (на предмишницата). Нямам болка, не съм се удряла.
Някой сблъсквал ли се е с такова нещо?

# 633
  • Мнения: X
Ашли, за мен това е ухапване от насекомо. Не съм специалист, но така на групичка, на различни места, прилича на бълха. Защо не мажеш с Финистил гел, дано не ги разчеше.

# 634
  • Мнения: 790
На мен пък ми се струва,че има нещо в самите пъпки.Според мен определено не са от бълха.Мажете с гентамицин до прегледа.

# 635
  • Мнения: X
100% съм имала такива пъпки като малка - помня ги, но не и от какво бяха - съжалявам. Минаха сами.

Помогнете с ефективни хапчета за отслабване - знам че не е съвсем по темата, но някой може да знае нещо, да подпомогнем спорта.

# 636
  • Мнения: X
Турмирин?
Виждат ми се безопасни.

# 637
  • Мнения: 10 264
100% съм имала такива пъпки като малка - помня ги, но не и от какво бяха - съжалявам. Минаха сами.

Помогнете с ефективни хапчета за отслабване - знам че не е съвсем по темата, но някой може да знае нещо, да подпомогнем спорта.

Ако ще подпомагаш спорта, търси си фетбърнър някой който ще толерираш. Но ако без спорт се надяваш на хапче за отслабване, такова няма.

# 638
  • София
  • Мнения: 1 328
Моля, дайте предположение какви може да са тези пъпки. На детето му се появиха вчера вечерта на кръста, малко на корема и на бедрото. Чак утре след обяд ще отидем на лекар. Днес му спрях всички видове белтъци.
Сякаш има съвсем дребни бели мехурчета, едва забележими. Но никой вид шарка не почва от кръста.


За дете не знам, но Херпес зостер при възрастните понякога се отличава с пъпки на корема и кръста, да не дава Господ!

# 639
  • Мнения: X
Пуснете носен и гърлен секрет, или Ериус сироп.

# 640
  • София
  • Мнения: 5 198
И на мен ми приличат на херпеси?
Споделете , какво е казал доктор , Когато можете.

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Ще ви пиша довечера като го види личната.
Това, което снимах на кръста, сутринта бяха бледи неравности по кожата. Като да минават. На корема и бедрото си стояха червени.
Първо помислих, че е ухапване. Но никой вкъщи няма пъпки. Ако е бълха, едва ли ще пропусне да ни нахапе всички.

# 642
  • Мнения: 54 440
И на мен ми приличат на херпеси?
Споделете , какво е казал доктор , Когато можете.

И на мен.
Понеже ми излиза на доста нетипично място, на бедрото, точно така изглеждат пъпчиците.

# 643
  • Мнения: 68 654
И аз за зостер се сетих, но при него има болка по протежение на засегнат нерв....а и при дете е странно.

# 644
  • Мнения: X
За дерматолог си е според мен.

Общи условия

Активация на акаунт