Дъщеря ми не ме обича

  • 5 684
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 311
Ама ти страхотен съпруг имаш! Мога само да ти завиждам, че е толкова често с вас. Уви, нашия татко е постоянно на работа - аз водя баткото на градина, аз го взимам и т.н. И на работа ходя.  А беба като тръгне на ясла просто не ми се мисли...Но това да не може да остане без вас за два - три дена ми се струва глезотия. Бъди по-настоятелна! Нищо няма да му стане! Помисли по въпроса! А и защо не опиташ ти да я водиш на ясла, или практически не е възможно? Или поне двамата?

# 16
  • Мнения: 3 034
Н еможете ли да излизате двете на рзходки вечер, а тати да си остава в къщи?

# 17
  • Мнения: 1 680
Според мен това е само период. Дъщеря ми имаше такъв по отношение на баща си - мина и замина.

# 18
  • Мнения: 6 039
Цитат
Забелязала съм също, че дъщеря ми лесно приближава и се привързва към мъже, а много деца не смеят. Мисля, че се дължи на това, че мъжът ми се грижи за нея. Тя сега също проявява ясно предпочитание към баща ми, въпреки че майка ми се грижи за нея като й я оставя за 1-2 дни. Като види баща ми и започва да пищи от радост. Даже майка ми и тя се засегна.

Това и аз съм го забелязала, на доста страшни мъже тя се радва и никога не се е страхувала.

Понякога си викам, как да не го предпочита, като кой наистина е страхотен, така се замаях и аз по него навремето, ама все пак нали съм й майка, нали трябва да има някаква по-друга връзка между нас.
Дано да е период и дано да свърши най-после.

# 19
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Период е, ще мине Hug
Когато Нели беше на 6 месеца и аз забелязвах, че предпочита баща си. И двамата ходехме на работа, но на него се радваше искрено и само го гушкаше.
Много бързо мина този период- сега е точно обратното-само МА-МА. Постоянно иска да се гушкаме, аз да си играя с нея, аз да й дам вода... всичко, което се сетиш.
Но и аз навремето като теб се чудех, дали Нели не ме приема като чужд човек, защото не съм през целия ден до нея. Дори се чудех дали няма да възприеме майка ми (която я гледа през деня) за майка...... Радвам се, че много бързо мина този период.
Пожелавам и на теб същото.  Hug

# 20
  • Мнения: 5 647
Спокойно, ще видиш, че един ден няма да иска да се отдели от теб. Дъщеря ми като беше на около 2 години също не искаше да стои с нас, все за баба си ревеше. Сега не иска да е без нас. Въпрос на време е всичко, а и понякога момиченцата са по-привързани към бащите си.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ох, все едно чета за моята щерка - само че при нас аз съм на пиедестал, а таткото ни горкия го третират като шофьор и доставчик. Много ми е чоглаво за него!
Малена, надявам се при вас да е период и да отмине, но напълна те разбирам как се чувстваш.

# 22
  • Мнения: 18 542
Мисля, че ревнуваш  Simple Smile
Сигурна съм, че те обича. Това, че предпочита баща си, не значи че не обича и теб.  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Все едно си описала моята дъщеря. Също казваше на баща си "мама", залепена за него, аз съм лошата с капките, той я спасява, също не желаеше да ме прегръща и целува... Ама едно към едно.

Знаеш ли как се оправиха нещата? - Разделихме се с нея за 2 седмици. Наложи ми се заради командировки да я дам на баба й. След първата седмица отидох да я видя и чудо на чудесата - тя дойде да ме гушне. Преди това само на сила съм я прегръщала. Такова щастие изпитах, че ще го помня цял живот... Мисля, че и на двете ни тази първа раздяла за толкова време ни помогна да се оценим взаимно.  Mr. Green

М/у другото и Дариа си 'пада' по мъже. На жени внимание не обръща, но с мъжете се закача, кокетничи... веднъж преди година успя да накара някакъв доста симпатичен мъж /има вкус за това/ да я носи в парка. Много конфузна ситуация, защото колкото пъти той я пуснеше, тя почва да реве и да ходи след него.

Сега и Дариа ходи на градина и вечер като я вземам бяга към мен и вика "Мамиииииииииии" и ме прегръща.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 798
И аз постоянно се оплаквам, че малката не ме обича...Още даже "мама" не ми вика, а "тати" вече поне от 2 месеца...и постоянно него търси, само от стаята да излезе и се почва 'тати,тати" и хуква да го търси къде е. Само да звънне телефона,или на варата някой пак се хуква и вика 'тати"....а за мене никога не се сеща. Може би защото аз я гедам, а баша си вижда само сутрин и вече, но пак ми е много гадно, че е така. не знам дали е период, според мен цял живот ще продължи това... Cry

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Значи нямам опит с подобна ситуация, но категорично отказвам да повярвам, че "не те обича"
Та детето няма още 2г, аз не знам дете на тази възраст да знае какво иска от живота и какво е точно "обича' или 'не обича'
изобщо не виждам място за притеснения, ти си си внушила нещо, да знаеш, това е само внушение, не може да е друго.
Разбирам да е тийнеджър, ама детенце на Година и Половина......което един ден няма да има изобщо спомени от тази възраст, извинявай, но  притесненията са ти излишни.
Дъщеря ми е почти на 4 и ако знаеш как се променя от месец на месец, един ден ще четеш тази тема и ще се смееш - гаранция.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Маленка, наистина татито трябва да те остави малко ти да се погрижиш за нея и най-важното никога пред детето да не ти противоречи,както и ти на него.Винаги трябва да сте на едно мнение,защото по-нагоре пишеш,че той я спасява от теб.Когато ти се караш,той трябва да е неутрален или да е зад гърба ти,а не тя да тича при него за спасение.
А свекърва ти обича ли я,след като тя се е грижила основно за нея?

# 27
  • Мнения: 6 039
Свекърва ми е просто невероятна, няма и една дума или постъпка за която да се захвана и да и се обидя. Много обича внучката си, абсолютно й е отдадена.
Обаче свекърва ми твърди, че по цял ден викала все ммамамааа, но това е адресирано към баща й ,а не към мен.
С нетърпение очаквам промяната,,, с много голямо нетърпение

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 919
Имам впредвид дали Малена я обича така,както обича татко си.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Такива нрави, каквито демонстрира Малена са присъщи и на Мая. Обаче аз я гледам основно и е най-привързана към мен. Ако бях в твоята ситуация, щях да имам абсолютно същият проблем. Смятам, че освен време, да поотрасне още малко, да разбира по-добре околният свят, също е необходимо да й покажеш, че можеш да я занимаваш чудесно и да я учиш на нови работи,за които Малена не се сеща.
Свекърва ми бе в подобно състояние, понеже се виждат с бебе 2 пъти седмично и до скоро Мая се криеше или бягаше от нея. Така известно време, докато не й омръзнем и се заиграе с баба си. Води я по гостита на други баби, четат книжки, отнема й вниманието с нови занимавки и накрая взе да получава целувки от внучката си... Време, търпение, постоянство. Нормални са тия неща, не тъгувай, но продължавай да отдаваш максимумът от себе си, да си заедно с детенце. Ще видиш после..  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт