Дразнене в гърлото и кашлица при дете на 4 г.

  • 898
  • 3
  •   1
Отговори
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Здравейте, дъщеря ми е на 3г и 9 м. След прекаран бронхиолит през Януари се откличи едно покашляне,  с което все едно има нещо застанало на гърлото. 1во кашля 1 месец  къртеща се кашлица с храчки. При издишане гърдите хъркаха. Водих я на солна стая на 3ма лекари, няма изчистване това кашляне. Пи  прахчета ефира (за алергия), ходихме на пулмулог-нищо, на тест кръвен за алергия - уж нищо. След това края на февруари лепна вирус, който прерасна в пневмония. Докато пиеше антибиотика почти изчезна това покашляне, изпи го, тръгна на градина и пак започна да кашля.
Задната хрема си я има цяла зима, по едно време имаше бели точици по гърлото, мислех че е ангина, но се оказа гъбички от антибиотика. Мазах ги с Дактарин и изчезнаха.
Тогава пуснахме секрет от устата и гърлото - отрицателен (уж гъбички и жълт сопол имаше).
До сега от както кашля сме взимали 2 пъти секрет и 2 пъти кръв - нищо не излиза. 4 вида сиропи за кашлица, за хремата коларгол, антибиотични капки...
Отделно аз й давам витамин Ц, мед, прополис, сироп от.черен бъз, плодове си яде.
Помогнете с идеи на какво може да се дължи тази кашлица, имахме малко мухъл в къщи, изчистих и обработих мястото, махнала съм и всички плюшени играчки, инхалациите не помагат...Има дни в които почти не кашля, а снощи като заспише се изкашля 100 пъти. Възможно ли е от тази задна хрема да има такова дразнене, че постоянно да покашля от него?
В понеделник имаме час за УНГ, последната ми надежда за отговор...

П.С когато меря Т° често е в едното ухо 37.1 , в другото 36.8. Това е в последноте 2 месеца Confused

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 06:38 от Jeini

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Мисля,че е от задната хрема.Трета сливица има ли?УНГ какво казва?

# 2
  • София
  • Мнения: 38 489
Килимите махна ли?
Спри бъза и прополиса.
Моята дъщеря беше така - леко покашляне по цял ден. Махнах килима и спря.

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 778
Килими нямаме, за всеки случай спрях 1 седмица да давам мед, прополис и бъза - нищо не давам и продължава даже 2 дни мнооого кашля.
На УНГ сме в понеделник, да видим какво ще каже.

Общи условия

Активация на акаунт