Hercai/Вятърничав по ATV Тема 1

  • 65 247
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 21 201
Здравейте.
Рейтинга е уаууууууу.

# 676
  • Мнения: 6 604
Здравейте, момичета! doh

Благодаря за споделеното, за рейтинга, за линка с превода и всичко останало!

Дари  Hug, много ми хареса твоя пост. Пишеш много увлекателно, я и мненията ни често съвпадат. Обичам да те чета.

Тия рускини са страшни, как успяват толкова бързо да преведат епизода, не знам.
Отивам и аз поне да го почна, преди да ме е грабнал живота съботно. Чак си се чудя на себе си колко нямам търпение, макар че никак не си падам по подобни тежки сюжети. Луда работа…

Познахме снощи, че рейтингът ще е двуцифрено число, но си го заслужиха. Много добра работа и на актьорите и на режисьора.

Рейтингът този петък на „Hercai“ е  потвърдил предположенията на експертите, че сериалът ще стане един от супер хитовете в турския ефир. С всяка следваща серия той расте и изпреварва всички конкуренти по пътя си. Този път рейтингът се е повишил с 3.36% в тотала и 0.97% в АВ. Вече е сигурно, че сериалът ще има и втори сезон наесен, а ATV ще се превърне в най-успешия тв канал през този сезон.

Най-обсъжданият сериал снощи е „Hercai„.
Финалната сцена на 3 еп. е най-обсъжданата сцена в петъчната вечер.
Хаштагът на „Hercai“ е попаднал в световните трендове /каквото и да означава това/.
В Турция той е оглавил списъка на най-обсъжданите теми в туитър.
Планира се сериалът да направи финал на сезона на 31 май, канал АТV е изключително доволен от постигнатите резултати.


Пожелавам ви прекрасен ден! Flowers Sunflower Flowers Four Leaf Clover Flowers Sunflower

                  

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 11:41 от * Дъга

# 677
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Да - познахме за рейтинга : ))) . Мислех си ,че даже ще са първи в седмичния.
Докато имат ясна цел и концепция ще са добре. Ако почнат и те като другите да въртят в кръг, този висок рейтинг бързо може да бъде свален.

Защото до тук беше ясно - търсим отмъщение, правим сватба, денят след сватбата. И сега какво? Как ще продължат?
Наистина не й трябва да замени единия конак с хора, които я мразят с друг такъв. Имаше писания ,че ще е бременна Реян.



Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 15:00 от BVAR

# 678
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
... Колкото и да обича Миран - дайте си сметка дали ще бъде щастлива и какво по-различно ще има в живота й, ако смени стринка си, братовчедката и братовчеда със Султан и Гьонюл, ако вместо Дедо да й крещи, Баба й съска. Не я заслужават нито едните за дете, нито другите за снаха.
...
Ей това ми харесва за сега в сериала - има много неизвестни.
Не мога да си обясня защо Ярен и майка й толкова ненавиждат горкото сираче Реян. Не става въпрос за апетитите им към Миран. Те я мразят от бебе. Защо?
...
Ами тя нямаше много възможности за избор. Дядото реши да се сродява с Миран, заради бизнеса и просто я дадоха, а и към онзи момент тя не знаеше какви му се падат Султан и Гьонюл в действителност, и не знаеше за съществуването на Азизе. А и каквито да са отношенията, тя е с ясното съзнание, че отива като снаха. Едва ли отношението към нея ще бъде по-различно на друго място ...
За Ярен не знам, може просто да подражава на майка си. За Хандан си мисля, че не може да се примири с ролята на втора снаха, защото ако Хазар по старшинство оглави рода, то Зехра ще управлява конака. Също така си мисля, че освен "греха" за който я обвиняват, че е заченала преди сватбата,  Зехра е може би от бедно семейство или сираче. Затова е толкова тиха и плаха...
Не ми харесва в образа на Реян, това че се е предала без бой. Как така ще умира заради някакъв тъпанар и остарели традиции. Да се взима в ръце и да търси решение, ще ми се хвърля в реката ................
Ами тя не познава нещо друго освен тези традиции, независимо дали на нас ни харесва или не. В онези места, младото момиче не може да излезе само от вкъщи, а само придружено от по-възрастна жена или мъж (брат, баща). Когато се омъжи, тя престава да бъде грижа на баща си и става "грижа" на мъжа си. Дори да е бита и тормозена, тя няма как да се върне в дома си, защото това ще е позор за семейството и, никой няма да я приеме обратно. Там дори да овдовее, няма как да се върне, могат да я омъжат за друг от семейството, но път назад няма. На фона на тези традиции, думите на Хазар към Рейян, на сватбата, че ще бъде като стена зад нея и винаги ще я подкрепя, звучат "екзотично" за тези места. Така че, ако се върне в дома си я чака смърт, с Миран не може да продължи, с Азат не иска, на улицата не може да остане, без пари и образование, какво я чака, освен сама да избере смъртта си, поне е по-достойно, отколкото да я претрепят, като куче...

пп Не помня дали е пускано, но ето тук едно интервю, преведено от рускините, в което се казва:
"Екипът (снимащ сериала) има история, която е пълна с изненади и шокиращи събития.
АТТ: Всеки път ще се разказва нова история. От всяка отворена кутия, ще излиза нова история. История, заради която ще ни бъде тъжно, заради която ще бъдем изненадани и развълнувани..
ГХ: Всеки герой има своя история..."
То отсега нататък  май ще става, каквото има да става Thinking

# 679
  • Варна
  • Мнения: 7 505
За Зехра , което разбрах е ,че е останала вдовица и е била бременна.

# 680
  • Мнения: 4 370
Много хубави мисли споделяте, момичета!
Дано все така да продължават СЦ и да ни изненадват с нови истории и събития.
Напълно подкрепям мнението /и съм го изказвала и в др. теми за турски филми/, че отмъщението не води до нищо добро. Има си Господ и той раздава правосъдие, никой смъртен не може да изземва функциите на Всевишния. Така, че очаквам голям удар за Хандан, Ярен, вещицата, дъртия тюлен и тем подобни отрепки.
За скачането от моста аз го тълкувам и с още един смисъл - Рейян скочи за да спаси и двамата /Миран и Азат/. В противен случай щяха да се изпозастрелят, ако беше тръгнала с единия. Със сигурност щяха да се изпозастрелят, и ако НЕ беше тръгнала с никой от двамата.

Боби, точно така е за Зехра. И освен тя, Хазар и дядката май никой не знае, че е била бременна. Явно и това ще излезе наяве и тогава Хандан и Ярен няма начин да не се възползват от тази информация по възможно най-гадния начин.

Боби, според мен Рейян ще продължи сама. Може би в Истанбул. Силна е, непокорна и въпреки трудностите ще се справи. Миран ще я търси непрекъснато и ще моли за прошка всеки отдал му се случай. Азат въпреки, че е мекушав, направи доста успешни ходове и я спаси в този епизод. Продължавам да му давам кредит на доверие и искам още по-голяма помощ и застъпничество да видя в действията му.

# 681
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Скрит текст:
Не мога да си обясня защо Ярен и майка й толкова ненавиждат горкото сираче Реян. Не става въпрос за апетитите им към Миран. Те я мразят от бебе. Защо? Не мога да разбера защо е нужно да показват на горкото момиче колко са велики, като тя и без това няма нищо против. Защо получават удоволствие от това тя да е смачкана, унижена. И без това Азат е единствения наследник-внук от мъжки пол, майката е дъщеря на бей и жена на любимия син.Какво им пречи ако не могат да бъдат добри, то поне да са неутрални? Не че не сме виждали такова и в живота, но аз и тогава не го разбирам. Хем смяташ някой за нищожество, хем му показваш колко си велик. Ами бъди велик между великите. Бейската дъщеря си го получи де, макар да не вярвам Джихан да издържи дълго в тази геройска позиция.

Добър пост!

Ярен и майка й ... защо мразят Рейян?

Това явление го има повсевместно и не зависи от манталитета и етноса. Има хора, които обичат да тъпчат онези, които усещат като по-слаби. Тази слабост се дължи на специфичното отношение на дЕдото към Рейян.

Забележете, че подобно поведение се наблюдава дори в детската градина и на работното място - има хора, които се нахвърлят върху онези, които изглеждат слаби. Някаква форма на животински инстинкт е. Несправедливо е, но го има! Такъв е животът.

# 682
  • IT
  • Мнения: 3 704
Изгледах серията по нощите аз, ревах като магарица на сцената с Хазар и Рейан. Много ми харесва как играе момичето, разгърна се с тази роля, след гадната й такава в Ябълката. Каква разлика обаче в роклите и обувките между нея и Ярен, едната като слугинче,а другата като принцеса.
Ярен и майка й много гадни, много долни.
А на бабека синовете сигурно всички са били ужасни гадове ми се струва.
Хареса ми най-малката внучка на Азизе как я включиха.

# 683
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Хареса ми най-малката внучка на Азизе как я включиха.

Коя актриса играе ролята на внучката на Крюела?

P.S. Чекнах я. Ей тази:



Не ми харесва!

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 1 397
Да се включа и аз, на този етап няма да снимат в Иснанбул, някой от екипа беше дал такава информация.
Ярен и майка й, са по отвратителни от дядото и бабата. Много искам същото да се случи с тях.
За Зехра аз не мисля че е била вдовица, била е само на 17, по скоро някой да я е изнасилил, и Хазар да й е помогнал, от любов ли, от жал ли, не знам. Етървата може би е от богато семейство и не може да преглътне, някаква си дошла по-късно ,че и бременна, да вземе "властта".
За опита на Рейян за самоубииство, това и беше единствената възможност, единственото което сама реши, за което никой не й каза. В епизода, никой не я попита какво иска, как се чувства (освен баща й). Намериха и някъв които може да й е баща за съпруг, после давай да я убием. Чудовища. А тая Ярен как се смееше през цялото време, не се ли замисля, че ако Миран беше взел нея, тя щеше да е в положението на Рейян, наистина ли е толкова тъпа ?
А бабата как я изхвърли от колата, нейния ад започвал, добре де, какво й е направило едно младо 20 годишно момиче, че така да го мрази, думи нямам, но какво да очаквам тя за Гюл не се трогна за Рейян ли ще мисли Sad
Пак стана дълго Sad

# 685
  • Мнения: 5 923
По повод скока на Реян - напълно съм съгласна с Тара и Мери Попинз. Реян на два пъти се опита да умре - като запали колибата и като скочи във водата. Аз не бих я упреквала, че е избрала лекия път, въпреки че по принцип съм против самоубийството. Само за три дни на това девойче му се случиха толкова неща, че и най-здравата психика би се разклатила. На моста тя вече няма абсолютно никакъв път пред себе си, каквото и да избере все някой от близките й ще пострада. Нали серията започна с откас от Мевлян - "ако остана губя душата си, ако продължа - живота" ...
За пръв път гледам сериал в който режисьорското майсторство заема такова огромно и самостоятелно място в съзнанието ми. Обикновено се радвам на картинките и искам да разбера историята, която филма разказва.
Тук обаче първостепенно значение придоби НАЧИНА по който се разказва историята на Миран и Реян.
Скрит текст:
Сериали със същия сюжет дал бог в турското кино. Тук обаче феноменален е начина. Приказността, постепенното разкриване на тайните, в същото време стегнатост на действието. Сюжета се разтваря като матрьошка, само тази дето излиза от вътре не е същата като предходната. Дано наистина го направят така за по-дълъг период и ще станат феномен.
Отделно дълбокия смисъл и сериозност на темите, които се показват. Очарована съм от мита за Адем и Хава, който разказа Добрият старец. Как господ разделил двамата влюбени и те се търсили 40 години докато се открият един друг и открият Арафат. Най-общо предполагам, че Арафат е понятие за Обетованата земя, но не знам дали се превежда като наимонвание или е понятие за нещо. Може да идва и от Корана. Да не говорим колко еднакво двете религии исляма и християнството описват създаването  на човечеството.
Допадна ми съвета, който Стареца даде на Реян - кажи истината и се остави в ръцете на аллах. Ние го казваме по друг начин - "истината освобождава".
С две думи - всичко ми хареса в епизода. Докосва повече сърцето, отколкото разума, което не ми се е случвало от години.
За разлика от вас аз мисля, че Хазар не е чак такава бистра водица. Не ми харесва, че дори в леглото Зехра му говори на Бей  / един вид на Вие. Не ми харесва, че е намерил сили да се противопостави на баща си, за да се ожени за Зехра, но не намира сили да си вземе семейството и да се махне за да ги защити. Да, вероятно  е спасил да не я убие собствения й баща навремето. Но както казва Дъртата вещица - има и по-страшно от смъртта. Да гледаш примерно как тормозят детето ти.
Не харесвам аз такава житейска позиция.
В интерес на истината и Азат е такъв. Добър и милостив, ама маааааааалко кураж не му достига. Помага, но все тайно.

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 16:02 от dariVale

# 686
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Чакайте сега да защитим Рейянчето ..., защото вие я обвинявате за самоубийството.

Какво да направи едно младо момиче, с което 20 години са се отнасяли като с боклук (визирам болния мозък дЕдо й) и което в момента е в абсолютно безизходица. Какво точно да направи, като се чувства изоставена, измамена и предадена? Да се омъжи за Азат ли? И какво точно я чака с него? Голямо щастие ли?

Предадена от семейството си, обвинявана от всички! Баща й й даде пари, за да избяга, но тя не знае, къде да отиде. Къде да отиде точно това момиче, което е живяло 20 години като в затвор?

Тя е точно в безизходица. И смъртта й се струва изход. Верно е, че това е най-лесният изход, но все пак е изход в нейните очи предвид ужасната ситуация, в която се намира.

# 687
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

Излезли от водата ... Thinking

# 688
  • Сливен
  • Мнения: 15
Само минавам да ви зарадвам

# 689
  • Мнения: 1 193
Последната снимка е интересна. Може наистина да е след спасяването от водата.
Дано да останат малко насаме, гледат ми се повече моменти между Миран и Реян.

П.П. Сега видях фрага, тя наистина ли стреля в него 😳.

Общи условия

Активация на акаунт