КГБ = Клуб на Готините Баби - 195.

  • 44 105
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 250
Маринка, Фло, Тану,Янче всички у дома  ви благодарим за поздравите към порасналия ни принц. Да ни е жив и здрав и да има  мир, по важно от това няма.
Танитка овациите отново ти обра. Hug Чудесен поздрав,всички в къщи много го харесаха, още повече, когато към поздрава се добави и физиономия Hug
 Снощи говорихме с Маринка по месенджера, във стаята влезе Рои да ми каже нещо и ме попита с кой говоря. Казах му Маринка а той се замисли за миг и каза, нали е онази хубавата и засмяната с червената коса Hug
Хубава неделя и спокойна седмица ви пожелавам

# 76
  • Мнения: 641
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НАНСИ И ТОМЕР! Да сбъдват мечтите си!
На милата Борянка,честит имен ден на синчето! Да е здрав и щастлив!
Ех, все със закъснения са моите честитки.
Аз съм с контактни лещи и когато се прибера ги свалям, а с очилата само гледам ТВ, слаби са ми за Лапчо и затова не влизам в къщичката ни всеки ден.
Айша, искрено ме разсмя за внучето, ама Фло ти е отговорила.
Аз колана си го слагах още преди да дойдат децата, че заради кученцето ни чистех и сменях пътеки и килими, пране....Зор е...Heart.. искам децата ми да си почиват.
Внучетата "подреждат" и седмица търся кое къде е . 
Едва днес си закарах колата на автомивка,че имаше косми от кученцето ни.
На ММ му казвам да си вземем друго куче, а той- да си търся квартира, ако взема куче, че като Рони не можело да има такова.







# 77
  • София
  • Мнения: 8 408
Привет, красавици! Hug
И днес гледах хубавото време от прозорците на лекционната зала. Преподавателката ни съжали, че много уморен вид сме имали, та ни пусна два часа по-рано. Обеща следващата седмица да събере две лекции в един ден, в събота, та да не ходим в неделя. А ние се радвахме като деца...
БОРЯНЧИЦЕ, едва тук видях, че имаш именяк - жив и здрав да е! Да има радост, успехи и късмет!
Момичета, като след нокдаун съм. Отивам да спя. Лека нощ и на вас!

# 78
  • Мнения: 18 618
Благодаря Маринка ,Креми ,Фло , аз не пускам никога   нишан че празнуваме, то и не сме.Но днес , нощес пуснах заради него да види и така и не му честитих.Дооста работа отхвърли , и аз с него , но вече не ми е за един ден и  не знам къде ще спя,на закачалката може.
Жив и здрав да е !

# 79
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 045
Добро утро на Благовещение. Ето и малко инфо от нета за този хубав християнски празник: На този ден имен ден празнуват: Благовест, Благовеста, Благой, Блага, Благо, Евелина, Евангелина
Да са ни честити, ако имаме именници.
Православната християнска църква празнува този ден в чест на благата вест за раждането на Спасителя, която Архангел Гавраил съобщил на Дева Мария.
Българите наричат празника още "Благовец" или "половин Великден". Вярват, че на този ден долита кукувицата, за да извести, че зимата си е отишла и настъпва лятото, мечката се събужда от зимния си сън, змиите и гущерите излизат от леговищата си, самодивите - господарки на горите, поляните и изворите, се завръщат във владенията си.
Сутринта рано жените премитат дома и двора си, събират сметта на куп и я запалват. Вярвайки, че ако на този ден човек опуши краката си, прескачайки огъня, няма да пострада от змийско ухапване през лятото, те карат децата да прескачат над пламъка.
Срещу празника иманярите търсят заровени пари. Пчеларите отварят кошерите и пускат пчелите да събират мед. Вярва се, че на този ден и най-силната отрова губи своята сила.
Независимо, че е по време на Великия пост, тържествената празнична трапеза включва задължителна консумация на риба. На обредната трапеза трябва да присъстват риба (печена или варена), шарена пита, лучник.
Народното поверие гласи, че на Благовец долитат кукувиците и лястовиците, за да донесат благата вест, че зимата си е отишла и лятото е дошло. Хубаво е да се носят пари в джоба . Вярва се, че ако те закука кукувица, за да имаш берекет, трябва да се хванеш за паричка.
Момите ще разберат дали ще се задомят, като поставят във вода лалета и изчакат три дни. Ако се разпъпят, ще се омъжат до края на годината.
На този ден не е хубаво да се спи до късно, за да не те закука кукувица в леглото и да се разболееш.
Смята се, че всяка рана зараства на този ден много бързо, затова именно на Благовец се пробиват ушите на момичетата за обеци.

Аз не за да спазя традицията, но тази сутрин се събудих в 5,00 и няма заспиване. Така, че денят ми започва от рано. Да видим до кога ще издържа, че съм спала само 4 часа.
Пия кафето и отивам на тръстиката. Абе луд умора няма....На дружките, които днес ще ходят на разходката, организирана от Марина - весело изкарване.


# 80
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
     

# 81
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304
           
И аз тази сутрин станах рано - още в 6. После прочетох, че така трябвало hahaha

# 82
  • София
  • Мнения: 2 672

Честит Благовец! Само благи вести да получите днес! И да сложите на огъня копривата, лапада или лободата!  Heart Eyes



За вас от мен:



СЕВЕР АЛИЕВА

ЗАПРОЛЕТЯВАНЕ

До коленете съм в кокичета.
Причината за всичко днес е бяла.
А всяка нова дума е обичане.
Прозрачността на рибите е вярна.

Докосването е доверие,
но само на езика на ръцете.
Сърдечните ни равновесия
са временни приюти край морето.

Преобразяваме лицата си.
Топят се заснежените куплети.
Неизговорени остатъци
от вчерашни любови по крилете.

А другото са други граници.
И като Стария Несебър е сърцето.
Излишни са вратите и оградите,
когато сме наясно с битието.

А щом преодолеем зимата,
остават само пролетни глаголи.
Освен, разбира се, неизлечимото
по най-високите ни клони.



Със здраве!

# 83
  • Мнения: 1 082

  Честито Благовещение момичета!!! Нека благата вест дойде във всеки дом!
Да Ви пожелая чудесна разходка днес на софиянки. Вземайте си от моето кафе и закусчица и на поход!
Радвам се за Вас-и времето е 6. Отдавна не съм била на планина и ме тегли ама...няма.
Е някога и нас ще ни огрей. Сетих се за м май дето ще идва папата в България-научете програмата и виж сме си спретнали някоя среща не къде да е-а при папата. По повод на това-не сме ходили в Рим- и ММ ми заявява-защо да ходим като той ще дойде при нас. Много умно.
  Чакаме богат снимков материал.

# 84
  • Мнения: 1 563
Добро утро дружки!
Честито Благовещение, мили момичета!
Нека благата вест да влиза във вашите домове, не само на този ден, но и през цялата година!
Вие и Вашите семейства бъдете дарени със здраве, радост и благоденствие!
Устрем през новата седмица и спорен понеделник!♥


 Със закъснение ,Честити да са Дени, Нанси, Томер !♥♥♥
 Бъдете здрави ,щастливи ,успешни,благословени!



Вчерашният ден ми мина в една прекрасна разходка из Пловдивските тепета с моята дъщеря ,внучка и приятелки! Беше разкошен ,чудесен ден за мен. Цял ден с млади хора ,заобиколена с много внимание!
Снощи съм спала като пребита ! Simple Smile

Пожелавам на Софийските момичета една незабравима  разходка днес! Толкова исках и аз да съм с вас ,но дните не ми съвпаднаха със Софийското идване ,което ще е към края на седмицата.

Сега ставам ,че имам излизане из разни инстанции!

Хубав празничен ден ,мили мои приятелчета! Обичам ви!♥
Да не забравите ,че днес не се излиза гладен и без парички в джоба!


# 85
  • Варна
  • Мнения: 387
Честито Благовещение!

Днес е Благовещение, денят на сбъднатите мечти.
Нека всяко желание ни се сбъдне, нека здравето и късмета да са с нас!
Нека сме усмихнати, щастливи, закриляни, благословени!



Sparkling Heart Flowers Four Leaf Clover  Heart Eyes

# 86
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 304

 Бре! Тази вечер голямо затишие! Едни по екскурзии - уморени! Ама сте много хубави, момичета! Други по задачи! Аз пък гледам капките и сега в рекламите да ви нагледам и вас! Ама то няма кого newsm78 Е, нали е Благовещение може да сте получили благи вести и да сте заети с тях. Дай Боже!

# 87
  • София
  • Мнения: 16 092
Тук съм. Приспиваме изнервено Мрънчи, уж сме тихи да го успокоим, ама ...

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 00:59 от Aisha

# 88
  • Мнения: 2 099
KissМили майчици и бабчици, само благи вести да ви носят деца и внуци! Revolving Hearts

# 89
  • Мнения: 2 099
Уф! Тичах, тичах, тичах и отново се добрах до тук .

Общи условия

Активация на акаунт