Бременност и кожни проблеми!

  • 553
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
 Здравейте,
бих искала да попитам дали на някоя от вас се е случвало да й излизат по време на бременност по краката червени, болезнени, топли петна и при натиск се усеща сякаш има топче под кожата. Не сърбят, само болят при натиск и понякога причиняват оток в крака/та? Ако да, как се справихте с тях?

Предварително благодаря,

# 1
  • Мнения: 11 253
Снимай ги и обезателно ги обсъди с лекаря си, независимо какви отговори ще получиш тук.

Как са бъбреците?

# 2
  • Мнения: 6
Снимай ги и обезателно ги обсъди с лекаря си, независимо какви отговори ще получиш тук.

Как са бъбреците?

Здравейте,
бъбреците са добре, нямам оплаквания, а и последните кръвни изследвания и тези на урината са в норма.
Много ми приличат тези петна на еритема нодозум, но не знам.
Мазах ги с фусидин и цинкова паста - за 3 дни имаше подобрение, но след третия ден се възпалиха отново. Единственото, което ме облекчава са студени компреси с вода.

# 3
  • Мнения: 317
Снимай ги и обезателно ги обсъди с лекаря си, независимо какви отговори ще получиш тук.

Как са бъбреците?

Здравейте,
бъбреците са добре, нямам оплаквания, а и последните кръвни изследвания и тези на урината са в норма.
Много ми приличат тези петна на еритема нодозум, но не знам.
Мазах ги с фусидин и цинкова паста - за 3 дни имаше подобрение, но след третия ден се възпалиха отново. Единственото, което ме облекчава са студени компреси с вода.
Здравейте, извинявам се, че ви връщам толкова години назад, но как се справихте с еритема нодозум през бременността? И аз установих, че имам такава, но с празниците много се притеснявам, че не мога да се консултирам с лекар.

# 4
  • Мнения: 11 253
Как така имаш еритема нодозум и не си отишла до сега на лекар! Надали се е появило преди празниците?

Иначе процедурата е ясна - ако не може да чака след празниците търсиш спешен кабинет или този, който поема ЛЛ по време на почивни дни и нощем.
Всяко АГ отделение си има дежурни лекари и по празниците, ако се наложи точно с АГ да се консултираш - отиваш там и удряш на молба. Принципно ако отидеш в спешен кабинет към болница ще извикат нужния дежурен лекар.

# 5
  • Мнения: 317
Как така имаш еритема нодозум и не си отишла до сега на лекар! Надали се е появило преди празниците?

Иначе процедурата е ясна - ако не може да чака след празниците търсиш спешен кабинет или този, който поема ЛЛ по време на почивни дни и нощем.
Всяко АГ отделение си има дежурни лекари и по празниците, ако се наложи точно с АГ да се консултираш - отиваш там и удряш на молба. Принципно ако отидеш в спешен кабинет към болница ще извикат нужния дежурен лекар.

Не искам да се оправдавам. Вчера попитах във фейсбук група и те казаха тази диагноза. Никога не съм чувала до сега за нея, че да знам какво е. Първото топче се появи преди две седмици, малко, болящи само при натиск, не смятам, че някой, който не знае за това заболяване, ще хукне на лекар от нещо, което може да мине за ударено. Имам няколко такива топчета, които са сини и болят само при докосване. Пълен пакет с изследвания имам от този понеделник - всичко е в норма. Живея е малък град, тук няма кой да ми обърне внимание по време на празници, а най-близкия град с по-сериозно здравно лечение ми е на 100 км. И отново няма гаранция, че там ще има кой да ми обърне внимание.

# 6
  • Мнения: 11 253
Хех, ами то може въобще да ти е друга диагнозата, нали знаеш за диагностицирането по Интернет Wink

Сложи и тук снимка или дай линк да ги видим тези топчета. На коя част от тялото са?

Ако болят - правиш компресчета с риванол - толкова.

# 7
  • Мнения: 317
Хех, ами то може въобще да ти е друга диагнозата, нали знаеш за диагностицирането по Интернет Wink

Сложи и тук снимка или дай линк да ги видим тези топчета. На коя част от тялото са?

Ако болят - правиш компресчета с риванол - толкова.
На подбедрицата от външната страна са. Знам за диагнозите по интернет, но нямах представа какво е и питах, а сега ми се струва най-близко до моето. Ще се консултирам с лекар в сряда, а във вторник ще си пусна нови изследвания, за да съм подготвена. Прикачвам снимка.
Правя от вчера студени компреси и топчетата от 8 станаха 4. Ще пробвам и с риванол.

# 8
  • Мнения: 11 253
Ами то може и ухапване от насекомо да е!
Ще каже дерматолога. Не виждам нищо спешно.

Според мен ти е грешно самодиагностицирането Simple Smile

Айде да видим. Дано пък изчезнат съвсем до сряда.

Общи условия

Активация на акаунт