Емболизация на миома

  • 10 342
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
Аз и сега имам такава 2-3  дена за по 5-6 часа.Тя се повлиява от л-ва , но не ме отпуска напълно, много е странно, но е в диапазона от 10 ч. до 15 ч. в определени дни /посредата/ на цикъла и е свързана с  по-обилното кръвотечение тогава.Това е най-голямата мистерия, която не мога да си обясня.Появи се след абразио за полип преди 3г. Преди това съм нямала такава болка. Аз и преди абразиото съм имала миома и никога цикълът не ми е бил чак такъв обилен и болезнен , какъвто стана след него.Ако знаех нямаше да го правя.Сигурно пак щях да имам аномалии, но поне болка можеше да нямам.

# 91
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте момичета и за много години, бъдете здрави и благословени!
Моята емболизация беше на 25.10.2022г. в Софиямед при доц. Ташева и ми струваше 2300лв. Искам да кажа, че съм очарована от цялото отделение по кардиология, изцяло млади и кадърни професионалисти, ведри, усмихнати с уважение към пациента. На 40 години съм, с едно естествено раждане преди 10 години. През май 2022 миомата ми беше 5см., а септември вече 7см. Посетих доста гинеколози през изминалата година, като всички бяха на мнение, че трябва да се махне цялата матка. Имах няколко месеца кръвоизливи, както и извънменструално кървене. Най-странно беше, че нито един от гинеколозите не ми каза за емболизацията. Самата аз, след доста търсене на информация в нета видях в един руски сайт, че има такава процедура, а след това стигнах и до тук, бг-мама. За което благодаря на всички споделили своя опит за процедурата. А сега малко за самата процедура....
При мен траеше около 3 часа, като първоначално усещах силна болка в малкия таз, но след увеличение на упойката, стана търпимо. След това целия ден бях на болкоуспокояващи (венозно), защото си ме болеше доста. На сутринта на следващия ден бях като нова, а след обяд ме изписаха по живо, по здраво. Първият  цикъл ми дойде 10-дни след процедурата и беше леко болезнен, но нормален. При следващите нямах вече болка. Доцент Ташева ми беше казала да направя един преглед след 3 месеца, но аз реших преди празниците да отида на гинеколог, за да видя как се развиват нещата. Прегледът го направи д-р Димитров ( съпруг на доц. Ташева). За негово изумление и моя радост, миомата за 2 месеца беше станала 4,9см.(от 7см.). По негови думи бързи и отлични резултати, което беше прекрасен коледен подарък за мен. Много се радвам, че направих тази процедура и я препоръчвам с две ръце.
Ами това от мен, май стана доста дълъг постът, но дано да е полезен за всички, които търсят информация.

Успешна нова година момичета, бъдете здрави! Hug

# 92
  • Мнения: 1
Здравейте на всички. Благодарение на вас и след изчитане на всички коментари се реших и аз да си направя процедурата. Отидох при доц. Ташева и си говорихме и тя ми каза да не отлагам и ми даде телефонния си номер на едно листче. Обаче аз го изгубих и сега не мога по никакъв начин да й намеря контакт. Дали може да ми дадете @MeryG? Или някой друг? Много ще съм благодарна 🙌

# 93
  • София
  • Мнения: 2 024
Здравейте на всички. Благодарение на вас и след изчитане на всички коментари се реших и аз да си направя процедурата. Отидох при доц. Ташева и си говорихме и тя ми каза да не отлагам и ми даде телефонния си номер на едно листче. Обаче аз го изгубих и сега не мога по никакъв начин да й намеря контакт. Дали може да ми дадете @MeryG? Или някой друг? Много ще съм благодарна 🙌

Телефонът на доц. Ташева е
Скрит текст:
0888458406

# 94
  • Мнения: 8 970
Здравейте!
Ще следя темата.
На 46 съм почти. Имам няколко миоми - едната 5см, другите по-малки.
Докторката ми каза, че на голямата миома се дължи обилното кървене по време на цикъл.
Не ми спомена за емболизация като вариант. Току-що намерих тази тема и ме заинтригува.
Не искам да се подлагам на коремна операция, а доколкото чета с добавки и билки никой не се е подобрил...

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
Утро, аз говорих с д-р Ташева, ще се чуем края на месеца да се уговорим.Преди това си направих ЯМР платен и и го изпратих.Надявам се да се случат нещата безболезнено и успешно и да се отърва от този проблем.

Ще помоля ако някой има желание да напише какво да си нося, ще питам разбира се и като се уговаряме, но все пак хубаво е да знам да съм подготвена с всичко защото най-вероятно ще съм сама.Не съм питала и къде се осъществява процедурата, но май не е в Софиямед, защото като звънях ми казаха, че не е там и ми дадоха номера.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 438
За всеки случай си носете течен аналгин в себе си. Нямам представа какво имат налично и ще Ви сложат там, както и не го пийте без да се консултирайте с тях, но го имайте в себе си. 
Иначе питайте къде ще я правите и какви са им битовите изисквания. В някои болници трябва да носите чаша, лъжица и вилица…
Предвидете си свободни, лесни за обличане и събличане дрехи. Ако ще ползват артерия на ръката - задължително със свободни ръкави. Ако ще ползват артерия на крака - нощница.

# 97
  • Мнения: 7 187
Повече съм доволна от течен спазмалгон - на ампули, като болкоуспокояващо в тази област, но и аналгин е по-добре от нищо.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
Уговорих се, в понеделник отивам.
Някой, който скоро си е правил в Софиямед и има желание искам да си поговорим.Много трудно се свързвам с д-р Ташева, сигурно е заета и ми е неудобно да разпитвам, а в София ще остана сама докато ме изпишат.

# 99
  • София
  • Мнения: 2 438
Уговорих се, в понеделник отивам.
Някой, който скоро си е правил в Софиямед и има желание искам да си поговорим.Много трудно се свързвам с д-р Ташева, сигурно е заета и ми е неудобно да разпитвам, а в София ще остана сама докато ме изпишат.
Имайте предвод, че аз се самозакарах и самооткарах от Русе втория път, не е идвал никой с мен, мина спокойно.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
Аз по-скоро за условията в болницата бих искала да попитам.Никога не съм била в болница и ако нещо ми трябва няма да има кой да ми донесе.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 438
За всеки случай си носете течен аналгин в себе си. Нямам представа какво имат налично и ще Ви сложат там, както и не го пийте без да се консултирайте с тях, но го имайте в себе си. 
Иначе питайте къде ще я правите и какви са им битовите изисквания. В някои болници трябва да носите чаша, лъжица и вилица…
Предвидете си свободни, лесни за обличане и събличане дрехи. Ако ще ползват артерия на ръката - задължително със свободни ръкави. Ако ще ползват артерия на крака - нощница.

Добавям - джапанки, хавлия, сапунерка, някакви неща за гризане, банани (ако е гадна храната), минерална вода малки бутилки (по-лесно се вдигат), обезболяващите, пробори и чаша, книга, зарядно за телефон, дребни пари в брой, може и да пропускам нещо

# 102
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
Благодаря ти!
Искам да си вземе лаптопа, звънях на някакъв кол център, но ми отговориха малко уклончиво има ли къде да си го заключа, защото стаята не е самостоятелна.Интерент казаха, че има.Не знам удачно ли е да се носи лаптоп, примерно парите къде си ги държиш докато си на процедура.Предполагам, че вратите не се заключват.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 438
Благодаря ти!
Искам да си вземе лаптопа, звънях на някакъв кол център, но ми отговориха малко уклончиво има ли къде да си го заключа, защото стаята не е самостоятелна.Интерент казаха, че има.Не знам удачно ли е да се носи лаптоп, примерно парите къде си ги държиш докато си на процедура.Предполагам, че вратите не се заключват.
В заключен куфар на колела - това забравих да ти кажа!  Много е удобно в заключен куфар на колела да напъхаш всичко, за да не влачиш неща на ръка!

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 6 471
get_real, благодаря ти много за съветите.
Освен прибори и тоалетна хартия трябва, вода и хавлии, мокри кърпи, дизенфектнат или спирт.Интернет нямаше, заключване никъде нямаше, така, че куфарът е много удачно решение.Поначало и лаптопа трудно щях да го използвам защото ръцете са надупчени и не трябва да се сгъват, трябва да лежиш, бях вързана и към апарат за л-во.Не можеш и да си къпеш цялото тяло и главата, така, че душгелове, шампоани не трябват.
Иначе съм много доволна.Всички са много внимателни, докторите са млади и усмихнати.Всичко мина и за мен като голяма страхливка, не беше никак страшно, нито болезнено, всичко е съвсем поносимо.На четвъртия ден ме изписаха.Чувствам се малко уморена, но предполагам, че е нормално заради л-вата и упойките.
Надявам се сега  и на отличен резултат!

Да добавя-едно халатче плюшено си бях взела-идеално беше за там и пнтофи чехли.Дреха от 2 части е най-подходящо -аз бях с клин и блуза и да с по-широки ръкави заради абоката.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 09:50 от Галчудо

Общи условия

Активация на акаунт