Временна раздяла

  • 8 646
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 079
Наистина е много индивидуално. Thinking С моят човек сме заедно от 9 години и в началото се разделихме "временно", за да преосмислим кой какво иска от себе си и от другия, по простата причина, че нещата не вървяха особено. Е, издържахме точно 3 дни... Embarassed Но какво страдание сме изпитали и двамата, колко ни е боляло и ни е било празно и безнадеждно няма да забравя никога...
Затова през следващите периоди на кризи не го допуснахме да се случи. Бих конкретизирала така: временна раздяла, в помощ да осъзнаеш чувствата си, но не и да решиш проблемите в една връзка! Naughty

# 16
  • Мнения: 8 917
по-скоро е провокация за окончателно разделяне
Peace

Рано или късно според мен се стига до разделяне при това положение...не говоря от собствен опит или опит на приятели или познати - просто наблюдения. Но предвид това, че всеки си знае какво се случва в неговата си къща - просто ЗАВИСИ Peace

# 17
  • Мнения: 1 172
Зависи как се е стигнало до това решение за временна раздяла.
Според мен много по-удачно е при напрегнати отношения в семейството, единия от съпрузите да иде на гости някъде по-надалеч, или на почивка, или в командировка дори. Такива раздели действат много позитивно на връзката, всеки има възможност да обмисли спокойно нещата, а и ги няма цирковете "иди си, ела си" - тези пък изгонвания и приемания обратно съвсем не ми се връзват когато в семейството има и деца, достатъчно големи, за да разбират какво става.

# 18
  • Мнения: 631
Това е началото на края !!!

# 19
  • Мнения: 765
 При някои може да работи , аз обаче за себе си знам , че искам ли нещо обикновено не е само временно , по скоро е вид самонавиване и желание да се оправдае ситуацията . Родителите ми се разделяха "временно" години , в резултат се разделиха окончателно и това бе най-хубавото решение , което бяха взимали за  13 години брак . Това  "временно" на мен ми насади само чуство на несигурност , а и на тях не помогна.  А и какво значи " временно"? Как се измерва това време ? Седмици ? Месеци? Докато свикнем с мисълта и разберем , че можем и сами? Докато си починем и видим с нови очи старите си недостатъци? Не . Ако мъжа ми поиска подобно нещо , трябва да знае , че няма кой да го чака да си изживява временното .

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
  Не вярвам във временните раздели.
Един път пробвах с едно дългогодишно гадже и временното си остана постоянно.

# 21
  • Мнения: 133
Това е началото на края !!!
напълно съм съгласна Peace

# 22
  • Мнения: 1 581
Докъде ще доведе временната раздяла зависи от хората и отношенията им.
Обаче помага за преосмисляне и изясняване на чувствата, личните чувства насаме със себе си. Така че докъдето и да доведе, има смисъл, ако се е стигнало до необходимост да се изясняват нещата.
Първата временна раздяла е временна и може да е ползотворна, но започне ли да се повтаря - това си е отлагане на края.

# 23
  • Мнения: 2 723
С бившия ми мъж се разделихме временно(за да преосмисли всеки нуждите и желанията си)... няколко месеца по-късно се разведохме... Ако могат нещата да се оправят, те се оправят и без раздели... заминаване за 1 седмица на гости на мама не го броя за раздяла, става въпрос за ония гадните раздели, при който официално се оповестяват нещата Confused, стигне ли се дотам, работата е обречена...

# 24
  • Мнения: 8 505
За мен няма временна раздяла.Или сме заедно,или не.Това е.

# 25
  • Мнения: 217
Смятате ли че временната раздяла помага при обтегнати отношения между съпрузи? Чувала съм много пъти изрази от типа "тя го напусна, после пак се събраха" или "той се изнесе, но жена му после го прие обратно"...
Та това ми е питането - ползотворна ли е такава временна раздяла или по-скоро е провокация за окончателно разделяне? Ако има минали по този път, моля да споделят чуства и мисли, и как са се развили нещата при тях.

Мисля, че когато между двама души има проблем, той се решава с говорене, обсъждане и компромиси и от двете страни, а не с раздяла.
От друга страна, ако им много натрупано напрежение, една почивка би подействала освежаващо. Какво имам предвид - седмица на море сама, уикенд в планината по отделно и пр. Различно е от това, някой да си събере багажа и да се изнесе с мотива, че това е "временно"....

# 26
  • Мнения: 794
Бяхме 3 години гаджета с мъжа ми, когато аз реших, че нещо в момента не върви и се разделих с него. Изобщо не съм мислила за радялата като за временна, мислех я за окончателна и даже си хванах веднага друго гадже. Само дето не можех да спра да мисля за него...той също. Звънеше ми постоянно, но аз 3 месеца изобщо отказвах да се видим, да не взема нещо да сдам багажа Mr. Green И така на 4-я месец се видяхме и стана ясно, че не можем един без друг, затова се събрахме пак. Мъжът ми и досега твърди, че това му е бил някакъв преломен момент в живота, как разбрал, че изобщо не си представя да е без мен и според него самия до този момент не знаел колко ме обича. Мъжете явно се нуждаят от екстрени ситуации, за да осъзнаят някои истини, не знам  Simple Smile

Та при нас раздялата повлия определено в много положителна насока (е, трябваше после да се лекуваме от ревност, ама ни мина). Но бяхме млади и зелени, не сме били женени и не сме имали дете. Мисля си, че ако сега решим да се разделим, няма да са изобщо такива нещата, затова се надявам да не ни се случва, все пак си имаме урока от миналото Wink

Tess, Аз съм леко в твоето положение...
И НЕ ВЯРВАМ ВЪВ ВРЕМЕННИТЕ РАЗДЕЛИ... а ми се иска Sad
но неможе винаги да има хепиенд..

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние имахме няколко раздели- уж за постоянно. Аз даже бях започнала друга връзка по едно време и се чуствах много добре с "другия", докато не ми звънна "моя". От тогава не сме се разделяли повече- вече 10 год. и смятам, че няма да се случи повече  Heart Eyes
Разни хора- разни идеали...

# 28
  • Мнения: 3 248
И ние имахме раздели тамън три...за по един ден! hahaha
Подкрепям мнението на Ефа...проблемите се решават с разговори, а не с раздели (въпреки че това го осъзнах съвсем скоро Embarassed)!


Успех! Peace

# 29
  • Мнения: 1 305
Ние откакто живеем заедно 6г сме се разделяли няколко пъти за по няколко дена, и то заради работа. После много добре ни действа временната раздяла  Laughing.
Но си мисля, че ако се разделим найстина няма да се съберем повече и временното ще стане постоянно

Общи условия

Активация на акаунт