АВГУСТ-инки 2019 - тема 8

  • 27 920
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 160
Morelline, аз също започвам с инхалации - след работа отивам да купя сода за хляб и лайка или мента. За капки, аз пробвах Инфлуназал (хомеопатични) - имаха страхотен ефект първия ден и след това изведнъж - нищо. А и ги спрях също тъй като не вярвам много на хомеопатия.

# 31
  • Мнения: 434
Съншайн,благодаря!
Аз бира не обичам Satisfied и ММ винаги е бил много щастлив от този факт,защото си купува разни странни и понякога редки бири и си знае,че си му седят.Обаче много обичам коктейли,ликьори,сайдер и ми се допийват,рядко,но се сещам.Търпи се де,нали поне ям Grinning

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Мина и 2-рата фетална - всичко е наред иии... един РОЗОВ щъркел моля Heart

# 33
  • Мнения: 200
Съншайнче, благодарим за новата тема🤗

Аз не ям само сладко и пържено, и домашни луканки си ям и сьомга, и суши... не мисля, че е чак такъв проблем😳

Момичета, тъй като ми е първа бременност и съм малко объркана.. днес влязох в 17та г.с., от мин седмица усещам как ниско долу ми се втвърдява от време на време, но го усещам само при допир с ръка... Бях решила, че са контракции.. но... от няколко дни мисля, че усещам бебето, не като пърхане и гъделичкане(както всички ми го обясняваха), а го усещам, точно, когато легна как ми се издува от ляво или от дясно ниско долу и леки потупвания.. Та.. има ли как да бъркам контракции с бебето🙄 извинявам се, ако въпросът ми ви се струва глупав, но ако са контракции може би трябва да отида да ми изпишат нещо.. 🤔

# 34
  • Мнения: 135
[quote author=PrimaCvetelina link=topic=1102562.msg38409073#msg38409073
Някое от момичетата беше споменало рачешки рулца - моля ви, недейте да купувате тази гадост. Аз също не съм най-здравословно хранещата се, но този боклук ММ го внася по магазините и ви гарантирам, че наистина не става.
[/quote]

Даа, днес прочетох какво съдържа..но вчера ми се дояде и понеже аз още си драйфам и ми се гади, мм само се чуди с какво да ме храни..Моята принцеса не обича месо и сладко явно и изобщо не ям..Нищо не ми се дояжда, вкусни са ми само червени зеленчуци -репички, печени чушки от буркан имам и домати..Чета ви с кеф и с цел нещо да ми се дояде..Аз както свалих 3 кг от повръщане и гадене и съм си върнала само 1 кг..не качвам, ама акушерките казват, че е нормално..

Нещо странно ми се случва, в петък имах контракции, днес пак..усещането е стягане и след това корема ми ставс много твърд, звънях на акушерките и ми обясняват как това било нормално за 18 седмица, защото ми нараствала утробата..ама ако продължава да ида да ме изследват за възпаление на пикочния мехур..нещо ми е съмнителна работата, при вас как е? Дали да се консултирам и с БГ лекар?

# 35
  • Мнения: 421
Педиатъра избрах да ми е близо. Първата година се ходи всеки месец и ходихме почти винаги пеша с количката. Обаче и там е като на ясла - я те вземат я не. Аз извадих някакъв късмет, че се съгласи да ми запише... виждала съм как връща хора. Другото хубаво е, че е само педиатър, няма баби и лели отпред...
Брат ми е с двете деца при различни и все в други квартали, ами не е удобно за консултации, пък и ако се разболее някой се обикаля София...


 
За момичетата избрали педиатър, по какъв критерии го избрахте?

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 20:07 от Kallaa

# 36
  • Мнения: 2 250
Дори не знаех ,че педиатър се търси преди раждането, мислех че е след това . Хвърлихте ме в размисъл и май ще питам личния да ме насочи към някой Rolling Eyes
Аз тази вечер не съм в кондиция и се чудя мога ли нещо да пия. Не ми е добре на стомаха,тежко ми е все едно съм преяла, а последно обядвах салата в 12ч.след което само едно кафе с мляко. Дали млякото нещо не е било читаво Thinking

# 37
  • Мнения: 421
И аз не знаех първия път, от форума разбрах. Не знаех и че често не записват нови пациенти, викам си, отивам при някой и толкоз. Е, при мен се получи точно така, пък и уцелих много добра педиатърка, но като цяло не стававинаги така

# 38
  • Мнения: 101
Благодаря за темата, Съншайн Simple Smile

Поли, 3 дни по 8 часа нечовешко главоболие и днес не издържах и изпих един Парацетамол. Отпусна ме.
Аз пия кафе сутрин- от долче густо капсулите- дълго и си слагам мляко. Алкохол грам не близвам ( а вече ми се допива вино ), за цигари нямам проблем, защото не съм пушач.

Момичета, малко тъп въпрос, но какво правите, когато се подуете от газове и не може да се освободите от тях?

# 39
  • Мнения: 165
Аз избрах педиатър по препоръка на сестра ми. Нашата е в поликлиниката на съседния квартал. Вижте джипита, по форума, приятелки, аз дори бих питала и в кварталите градинки непознати майки. Накрая сондирам, запознавам се, защото трябва да се усетя с човека и се моля да ме вземе, че малко трудно става.

# 40
  • Мнения: 434
Благодаря за темата, Съншайн Simple Smile

Поли, 3 дни по 8 часа нечовешко главоболие и днес не издържах и изпих един Парацетамол. Отпусна ме.
Аз пия кафе сутрин- от долче густо капсулите- дълго и си слагам мляко. Алкохол грам не близвам ( а вече ми се допива вино ), за цигари нямам проблем, защото не съм пушач.

Момичета, малко тъп въпрос, но какво правите, когато се подуете от газове и не може да се освободите от тях?


Нещо топло на дупето-грейка или бутилка с топла вода и лягаш леко свита-работи и при бебоците.Wink

# 41
  • Варна
  • Мнения: 854
Уж се записах на първа страница, но явно не съм си публикувала поста Grin   та пак да пиша
Благодаря, Съншайн, за прекрасната тема Flowers Bouquet
Кръв и урина дадох миналата седмица на ЖК (19+6)
 Ох тея газове, имам ги в изобилие Sad
Добре дошла, Пухелина!

# 42
  • Мнения: 231
[quote author=PrimaCvetelina link=topic=1102562.msg38409073#msg38409073
Някое от момичетата беше споменало рачешки рулца - моля ви, недейте да купувате тази гадост. Аз също не съм най-здравословно хранещата се, но този боклук ММ го внася по магазините и ви гарантирам, че наистина не става.

Даа, днес прочетох какво съдържа..но вчера ми се дояде и понеже аз още си драйфам и ми се гади, мм само се чуди с какво да ме храни..Моята принцеса не обича месо и сладко явно и изобщо не ям..Нищо не ми се дояжда, вкусни са ми само червени зеленчуци -репички, печени чушки от буркан имам и домати..Чета ви с кеф и с цел нещо да ми се дояде..Аз както свалих 3 кг от повръщане и гадене и съм си върнала само 1 кг..не качвам, ама акушерките казват, че е нормално..

Нещо странно ми се случва, в петък имах контракции, днес пак..усещането е стягане и след това корема ми ставс много твърд, звънях на акушерките и ми обясняват как това било нормално за 18 седмица, защото ми нараствала утробата..ама ако продължава да ида да ме изследват за възпаление на пикочния мехур..нещо ми е съмнителна работата, при вас как е? Дали да се консултирам и с БГ лекар?
[/quote]

И аз съм в същото положение! 18та седмица и болки в матката или по-точно лявата и част. Все едно ще ми идва от лявата страна само, а като се завъртя в леглото по-рязко дори ме срязва. И мен цял ден ме успокояват и ми казват да си пия магнезия и че ще мине до няколко дни, но утре съм на преглед, защото ми е много притеснено. Когато ми потвърдят, че бебетата са добре ще се успокоя и да продължава да ме боли.

# 43
  • Мнения: 264
С храните нямам някакви проблеми, по принцип не съм от придирчивите и сега си остава така. Само гледам винаги да имам ябълки, че понякога това ми се прияжда. От както забременях ми намаля малко апетита към сладко, за което много се радвам. Старая се да се ограничавам от вредни и тестени храни, че с предишните бременности качвах по 20 кг и после трудно се свалят. За сега съм +3 кг, днес навършвам 17 г.с. и мисля, че съм добре, ама вече си ми личи от далече шкембата 😁 . Единственото ми прегрешение са по половин чаша вино понякога. Като влезна в магазина понякога и като видя това вино което преди си купувах и ми се припива, но се въздържам 😀 ( леле сигурно изглеждам, като някоя пияница, уверявам ви не е така 😁).
Иначе от 4-5 дни усещам ритничета съвсем убедително. Чак другата седмица съм на преглед, дано вече се покаже човечето какво е.
Честито на Morellinе за розовия щъркел и успех на всички с предстоящи ФМ. Чакаме ви само с хубави новини след прегледите 🤗

# 44
  • Мнения: 786
Morelline, аз усещам промяна в зрението, точно това казвах това вчера на мм като бяхме на разходка. Аз съм даже с по-малък и от твоя диоптър, но съм с астегмантизъм и сега с тези промени в зрението се притесних да не се наложи секцио, че голям мерак за естествено, но дано не се стига до там..

Общи условия

Активация на акаунт