АВГУСТ-инки 2019 - тема 8

  • 27 944
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 955
Добро утро,  мами !
Аз от вълнение станах рано, рано, че днес имам среща с бебчо, следобед съм на преглед и ще се видим Simple Smile

Като ви чета, доста от момичетата имат контракции, явно е често срещано. Но пък не препоръчват да се ляга и така до 9тия месец, магнезии, но шпа и всичко точно.

# 46
  • Мнения: 282
На мен по същия начин ми ставаше топка на дясно или на ляво и един път стана, докъто бях на преглед. Докторката каза, че са контракции на матката и ми изписа магнезий - Диаспорал и от тогава нямам проблеми. Иначе аз си пийвам червено вино вечер, казаха ми , че е полезно за хемоглобина, а нали съм таласемичка и не вреди на бебето.

# 47
  • Мнения: 434
И аз съм днес на преглед най-после.Трябваше да е другата седмица,но се постарах да го изтегля,че месец едвам издържам.Скоро трябва да се ориентирам вече и към израждащите лекари и да си избера и така ще сгъстя и прегледите малко.Отворена съм за препоръки за Варна.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Добро утро на всички! Пожелавам ви леки прегледи и приятни срещи с човечетата.
Valley, аз смятам до отида на очен лекар близките 2-3 седмици ,понеже и аз като теб предпочитам естествено . Но мисля,че само АГ могат да ни кажат със сигурност (помня ,че при диоптър +3,5-4 е задължително секциото ) ,та трябва да се попита.

Много съм щастлива,че с моето човече нещата вървят добре -аз се притеснявах за сърчицето,ММ за гръбначния,но докторът ни показа всичко и ни успокои. Малко се бяхме настроили за момче,понеже на 1-вата ФМ изглеждало така,но явно пъпната връв е попречила . Но най-важното е да бъде здраво и дано не е толкова бясно,че сега си имам шило в утроба и всеки път лекарите се затрудняват да му хванат пулса. Иначе размерите на госпожицата са 23 см и 390 гр, което било напълно в норма.

# 49
  • Мнения: 787
Радвам се, че всичко е наред с госпожицата!
Иначе - да, знам че при определен диоптър или проблем е задължително секцио. На първите прегледи като питах ми казаха, че по време на 45-дневния отпуск се ходи и до офтамолог, за да се види състоянието на очите и очното налягане и тогава вече се решава може ли естествено.

# 50
  • Мнения: 510
Morelline, слушах лекция, в която лекарят каза, че диоптърът не е от такова значение колкото налягането на очните дъна, а то се проверява към 8 месец, понеже до тогава могат да настъпят промени. Попитай пак АГ, де.

Аз съм доволна от АГ към ЖК, но си е яко да отидеш на частно и да те гледат 30 минути. Вчера добре разгледаха бебетата, добре са, развиват си в, потвърди, че съм с две задни плаценти и добра преграда между тях. Шийката е добре - 36мм, гледа я на вагинален и с ръка. Препоръча да пия Биозин мама или Имунолактон (аз имам второто), защото имало изследвания, че предотвратява преждевременното раждане. Каза Утрогестана да го слагам 3х1 до 20 седмица, а после да намаля и така до 34г.с., защото спомагал шийката. Питах дали е проблем когато поне едното бебе е момче, а все пак е женски хормон, каза, че има такива показания понякога, но е по-важно да мога да го износя това дете, а аз четох, че бебетата после сами се изчистват от тези излишни за тях хормони. Препоръча да използвам колан за бременни заради болката в гърба и да раждам в АГ Варна, но аз още нищо не съм решила. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 91
Здравейте момичета, аз утре съм на втора фетална и вече нямам търпение.
Когато ме е боляла главата, съм пила панадол от синия, преди не можех без чаша кафе, сега веднъж на седмица и то откакто влезнах в 5 месец.
Неразположенията и болежките  се увеличават (кръст, плешки, колена), но аз съм с положителна нагласа , най-важното е бебчетата да се развиват добре.
Ям си каквото ми се яде, убожавам бира и си позволявам по една чаша, само искам да ви питам възможно ли е от прекомерното ядене на шоколад да ми е предизвикано изпъпчване?

# 52
  • Мнения: 1 924
Благодаря за темата Съншайн Simple Smile

И да не си бременна, шоколадът пак предизвиква изпъпчване. Имах една колежка, супер слаба и грациозна, прекалеше ли със сладкото, лицето ѝ веднага я издаваше, пъпка до пъпка. Иначе относно забранените храни, не мисля че ананас, кафе и шоколад са голям проблем, но не трябва да се подценяват разните бактерии и паразити, които се срещат в сурови и полуготови храни. Ешерихия коли, листерия, салмонела, и какво ли още не, са заплаха за един развиващ се организъм. Не бих си позволила суши със сурова риба, сирена от непастьоризирано мляко и рохки яйца. Все пак при толкова други алтернативи, няколко месеца ограничаване не би трябвало да са проблем.
Тези неща ги е имало и преди 30-40г, просто сега сме по-информирани. Глутенова нетолерантност например не е шега работа, както и алергията към млечни.

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 20:43 от ٠•● Veggie ●•٠

# 53
  • Мнения: 63
Успех днес на прегледите, чакаме хубави новини. Аз чак другата седмица съм на ЖК и вече почвам се филмирам 😉  Чакам си ФМ на 3.04 дано да се види пола. След толкова обсъждане на вредни храни. Днес съм на здравословно Спанак и ориз 😘😘😘 за да се заздрави. Слънчев и усмихнат ден 🌞🌞🌞

# 54
  • София
  • Мнения: 514
И при мен го има същото усещане, точно каквото го описва Queeny23 - като топка, обикновено вечер ми се случва. Не е често, а по-скоро като се преуморя през деня. В петък бях на ЖК и споделих на докторката, но тя нищо не каза по въпроса, нито магнезий ми изписа, нито нищо. С изключение на това се чувствам добре, бебчето също е добре, та реших да не се вторачвам много много и да не се филмирам от сега, че и без друго съм си паника Smile
Относно забранените храни и напитки май няма нещо, което да ми липсва особено. Пия кафе през 1-2 дни, но най-много налитам на сирене и всичко тестено.
Успех с прегледите на всички, само хубави неща да чуете Relaxed Nature Sunny Flowers Four Leaf Clover
Аз съм чак в средата на април и не знам как ще изкарам до тогава, но търпение му е майката. Smile

# 55
  • Мнения: 289
 Усещате ли вече бебчетата? Аз вече се притеснявам малко, всеки покрай мен ме пита и казва че трябва но не съм сигурна че го усещам.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Ел Рой, сега като каза , се сетих,че АГ ми спомена нещо за офтамолог , но като цяло тя ми казва всяко нещо по отделно - на всеки преглед ми препоръчва какво да се прави и тн , та явно затова още не ме е пратила , но ще я питам другата седмица като се видим . Тя ме вика на 2-3 седмици ,но пак ми се иска да ида на една частна консултация, ей така ,да огледат малко повече бебка ,но майка ми само ми се кара как се чудя какво да си изследвам и че моето скоро ще граничи с хипохондрия.

Като цяло съм голям хищник и много месо ям,но последните дни почти не ,даже снощи направих таратор за мен и ММ ,той изяде 2 купички , а за мен - останалото ,като невидяла :Д И катък навсякъде слагам , и аз като Пухелина се изкушавам от сирене и тесто.

Чудя се за тези поддържащи колани ,макар че все още не съм с голямо коремче,ама пък имам малък проблем с кръста ( разместени прешлени ,което ме притеснява дали не би било предпоставка за задължително секцио, та трябва да попитам задължително ) . Ако ще взимате колан ,откъде смятате - физически магазин , бг или чуждестранен сайт ?
Иначе основно може да се изпъпчим от млечни продукти и шоколад , дори да не сме бременни. Сега имах малък обрив на врата , намалих сиренето и катъка за 3-4 дни и веднага утихна.

# 57
  • София
  • Мнения: 160
Juls, аз също не усещам никакво движение на бебока. Единственото, което чувствам понякога, е все едно балончета се пукат в корема ми.
Много други жени също не усещат на този етап движение на бебето, но знам, че до края на 5-ти месец това се променя.
Днес на обяд съм на преглед при нов доктор и после ще ви разкажа как е минало наблюдението.

# 58
  • Мнения: 289
Juls, аз също не усещам никакво движение на бебока. Единственото, което чувствам понякога, е все едно балончета се пукат в корема ми.
Много други жени също не усещат на този етап движение на бебето, но знам, че до края на 5-ти месец това се променя.
Днес на обяд съм на преглед при нов доктор и после ще ви разкажа как е минало наблюдението.
Благодаря за отговора.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 191
Джулс, знаеш ли с каква плацента си - предна или задна ? Ако с предна било нормално в по-късен етап, дори около 22-23 седмица да почнеш да усещаш.

Общи условия

Активация на акаунт