Злоядо ли е бебето ми

  • 964
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Спокойно ще мине.Малко е бебчето.
Ние от два месеца отказваме гърдата.Пюрета не искаше и да близне.Ревало ми се е направо,като дойде време за хранене.Но ей така изведнъж един ден прояде плодовите пюрета.Зеленчуци все още не  иска,но не го насилва.
Явно още не е дошло времето.Не се притеснявай.Още повече че не сте големи и съвсем спокойно може да  го карате и само на мляко на тази възраст.Ние като почваме 8ми?
Всичко с времето си...

# 16
  • Мнения: 7 821
Подкрепям останалите - щом не иска да яде остави я, като огладнее ще си поиска. Забърквай по-малки количества мляко, ако се наложи ще доправиш, не настоявай и не лепи етикети на детето, че вЕрно ще го направиш злоядо.

# 17
  • Мнения: 911
Не се притеснявай. Според мен даже е рано за каши и пюрета, давай мляко на поискване, ако държиш на захранването, давай по малко и по-скоро между храненията, за да свиква. Насила няма смисъл, а Световната здравна организация препоръчва хранене да 6тия месец само и изключително с мляко (ам или кърма). Така че няма закъде да бързаш и да се притесняваш, ще прояде.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 221
Малко е още бебчето. Спокойно можеш да го оставиш само на мляко 1-2 седмици. След това опитай да дадеш някоя по-любима каша.

# 19
  • Мнения: 733
Ние в тея жеги ядем по 1 час  #Crazy. Хапва малко АМ после го извждам на вънка и го дохранвам с АМ-а , нали не трябва да седи повече от 1 час, та сме бързи. Пюре аде само вънка, а ако сме в къщи изяжда 1/3 най-много, вънка цялото. Каша за сега сме яли 3 дена, като само 1 си я изяде и вече и се мръщи, а АМ-а сме го намалили като количество. Вие си наддавате добре и щом бебчо е жизнен не се стряскай много, ако можеш поне водичка или чайчета му давай между яденетата, че в тея жеги ужас. Ако поемате течности остави бебчо да папка колкото иска. То и на мен не ми се яде та на тях ли

# 20
  • Мнения: 6 390
Подкрепям останалите - щом не иска да яде остави я, като огладнее ще си поиска. Забърквай по-малки количества мляко, ако се наложи ще доправиш, не настоявай и не лепи етикети на детето, че вЕрно ще го направиш злоядо.
подкрепям с две ръце  Wink
много е малко бебчето още .... ти вече и пИУрета и каши .... не че нещо ама моята бебона до 4 навършени месеца вкуса на нищо друго освен мляко незнаеше  Peace
Добре си е с кг детето, остави го само да ти подсказва какво, кога и колко, излишно се притесняваш като искаш да наложиш свой режим и количества Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт