Спестяване на пари

  • 128 049
  • 2 245
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 16
Здравейте!

Използвам една апликация monefy pro за android (може би я има и за ios) много е полезна препоръчвам!

# 181
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Да, но е платена. Коригирам се намерих нещо подобно безплатно.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 16:06 от hrrisss

# 182
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Безплатното и аз го намерих, но не знам как се работи с него, никъде не е показано, само прозорци за платена версия излизат и ще го деинсталирам. Само че и това не мога, не ще да се деинсталира ...

# 183
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Странно, при мен не ми излизат препратки. Има 2 бутона - приход и разход- на български е.

# 184
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Е точно те не ми излизат. Иначе е на български, да. Не успях никъде да намеря някакво упътване или ръководство за работа с програмата.

# 185
  • Мнения: 1 122
При мен програмите не работят. Пробвала съм да следя бюджет с екселска таблица, прекалено напрягащо, затормозяващо ми е. Ние пестим целево, за не много големи покупки, в една "любовна касичка", слагаме си метална двулевка всеки път, когато правим любов. Лятото си купихме диспенсър за вода, сега се оглеждаме за диванче. Отделно си имаме кутия от кафе, в която събираме останалите евра и лири, когато ходим в чужбина - по-скоро е ритуал, парите от там не са предназначени за нищо.
Иначе заплатите ни не са лоши, но все не остава нещо кой знае какво. Аз имам здравословен проблем и все мисля, че не е лошо да имаме повече заделени пари. Но пък спокойствие ми е, че при нужда, банките биха ни помогнали.

# 186
  • София
  • Мнения: 3 160
Напоследък спестяването дойде на дневен ред и у нас, поставихме си доста висока цел, която до пролетта трябва да финансираме (самоучастието й). Решихме да живеем само със заплатата на ММ, а моята да не се пипа.
Също, започнахме да следим разходите с Wallet, много добро приложение. Синхронизирано (единия от нас е с платена версия), има бюджет, най-различни статистики, много е добро (А ние тестваме софтуер, взискателни сме).
Ще видим дали ще помогне в дългосрочен план, но определено имам по-добра представа какво харчим и докъде сме с бюджета.

# 187
  • София
  • Мнения: 17 775
На мен ми идват прекалено тези приложения. Чудят се вече какво да измислят. Добрият стар ексел може всичко. Дори финансовите анализатори работят предимно с него.

# 188
  • Мнения: 2 478
Нямам нужда от софтуери. Опира до дисциплина и приоритизиране. Всеки един момент знам какво имам, мога, с какво разполагам, и се разпростирам според моментната черга. Simple Smile

# 189
  • Мнения: 54 425
Нямам нужда от софтуери. Опира до дисциплина и приоритизиране. Всеки един момент знам какво имам, мога, с какво разполагам, и се разпростирам според моментната черга. Simple Smile

Точно така.
Софтуерът сам по себе си няма да ти сложи спирачка да харчиш, ако си прахосник.
Аз ползвам ексел, по мои си зададени критерии, но мога и на прост тефтер да пиша, все тая. Simple Smile

# 190
  • София
  • Мнения: 1 249
Много съжалявам, че в училище ни преподаваха всичко друго, но не е управление на финанси. Според мен щеше да е в голям плюс.

Като малка си пестях от джобните пари, за да си купя неща, които исках, както се вика "с мои пари". Grinning

От няколко години насам започнах да си спестявам всяко левче и всяка двулевка, която ми връщат. И се насилих да не ги пипам, докато не се напълни касичката. И така без да си давам много зор, за около половин година, се оказах с пари за море, които ми стигнаха. Хубавото е, че има доста места, на които бързи ги обменят, защото им трябват, в това число и големи вериги супермаркети.

Самата идея много ми хареса и продължих да си събирам в касичката. След още осем - девет месеца, се оказах и с пари за прилично добър климатик.

И затова винаги гледам.. да имам по някоя друга монета заделена. (Даже по едно време държах да ми връщат монети, само и само да мога да сложа нещо в касичката.)

Имам си и фонд " и аз съм човек". Мъничък е, но ми е по-спокойно така.

Предпочитам да спестявам пари и да се лиша от някои глезотии (излишни неща, без които мога, но знаете как зомбират реклами), отколкото да прибегна до кредит от банка или от бързите кредити. Направила съм си за себе си сметка колко пари могат да отидат на месец за излизания и гледам да ги спазвам. На човек му се иска всичко, ходи му се навсякъде, много неща са му интересни, но трябва да може сам да се ограничи и да прецени кое е по-важно.

Няма да имам никакво спокойствие, че дължа на някому пари, особено, че се трупат и лихви. Разбира се, бих пристъпила към кредит, но само за нещо наистина значимо и важно, но бих го обмислила доста обстойно и при нужда дори ще се консултирам със специалист.

# 191
  • София
  • Мнения: 4 192
Снимката е от лятото - година и половина с изпразване на джобовете всяка вечер се събраха над 3к - впоследствие ги дадохме на близкия супермаркет и допълнихме бюджета за една по-голяма покупка. Сега пак събираме, просто за спорта  Sunglasses
Скрит текст:

# 192
  • Мнения: 54 425
Похвално е това, но за мен е голяма хамалогия.
Аз монети разкарвам на мига, не понасям просто.
Предпочитам да си отделя планираната сума още в началото и да нямам други грижи по броене, съхраняване и уедряване.

# 193
  • Мнения: 1 917
Ние преди 3-4 седмици решихме вместо монети да събираме хартиени петолевки и до сега се събраха почти 200 лв.

# 194
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Монетите могат да се изброят на машинката в Кауфланд и срещу сумата дават ваучер за пазаруване в магазина.

Общи условия

Активация на акаунт