Птички пеят, слънце грей, ЮНСКО бебче вече не спира да подскача и лудей! Тема 5

  • 23 273
  • 733
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 3 108
А за какво са тези пробиотици? Някой пил ли е Омни биотик Панда? Тук във форума пускат разни игри с награди и спечелих такова нещо. Ще питам АГ-то като ида следващия път, но все пак ако някоя знае, нека сподели. Simple Smile Аз ту съм запечена, ту с разстройство. Снощи не знам какво толкова ядох ама днес ме съсипа стомаха..... Grinning

# 121
  • Мнения: 10
Elsi86  засиленото воднисто течение без неприятни усещания и мирис  е нормално, не се притеснявай. И на мен ми мокри бельото, затова от самото начало съм на ежедневни превръзки.

И аз съм с ежедневни от самото начало, но моето течение не е воднисто, а по-скоро гъсто, но много оскъдно, и понякога придружено от сърбеж. Всеки месец пускам влагалищен секрет и урина(редувам лабораториите) и винаги микробиологията е чиста. Не знам вече как да процедирам Sad  Може да попитам АГ-то за някакъв пробиотик, знам ли вече...

При мен също е така...АГ то всеки месец ми взима вагинален секрет,излиза винаги добре микробиологията и въпреки това всеки ден ми е мокро бельото и съм на ежедневни превръзки.. Sad
А някакви пробиотици взимаш ли? Аз като казах на АГ-то по здравна каса, че имам и сърбеж понякога, той ми предложи да ми изпише нещо от рода на Клотримазол локално, но не съм убедена нито че е безвредно, нито необходимо - все пак нямам кандида.
Не,не взимам никакви пробиотици. И аз нямам кандида,нито пък сърбежи някакви.. Simple Smile

# 122
  • Мнения: 1 134
А за какво са тези пробиотици? Някой пил ли е Омни биотик Панда? Тук във форума пускат разни игри с награди и спечелих такова нещо. Ще питам АГ-то като ида следващия път, но все пак ако някоя знае, нека сподели. Simple Smile Аз ту съм запечена, ту с разстройство. Снощи не знам какво толкова ядох ама днес ме съсипа стомаха..... Grinning

Пробиотиците не са само за благоприятстване на стомашно-чревния тракт, а има и такива, които служат за поддържане баланса на влагалищната микрофлора. Иначе съм пила Омнибиотик(не помня точно кой от всички) и бях доволна.

# 123
  • Мнения: 894
Аз пия Лактофлор Био Плюс, заради запек и киселини и смея да твърдя, че нямам проблем с ходенето до тоалетна и киселините са по-малко. Но пък хапвам и кисело мляко Simple Smile 

# 124
  • Мнения: 2 599
И аз пих пробиотик, но минах на кис.мляко и кефир. Мисля, че оралните пробиотици ти оправят чревната флора, за вагиналната - слагам сега вагинални пробиотични свещички. Уж изчистих кандидата, но ме е страх да не се върне. Не смея да ям сладко, или поне се възпирам от вафли и други боклуци. Дано да съм така до края.
Браво Магси, Омниотик Панда е най- препоръчван за мами и бебенца. Амо нямаш нужда, запази го за бебо!

# 125
  • Мнения: 1 134
И аз пих пробиотик, но минах на кис.мляко и кефир. Мисля, че оралните пробиотици ти оправят чревната флора, за вагиналната - слагам сега вагинални пробиотични свещички. Уж изчистих кандидата, но ме е страх да не се върне. Не смея да ям сладко, или поне се възпирам от вафли и други боклуци. Дано да съм така до края.
Браво Магси, Омниотик Панда е най- препоръчван за мами и бебенца. Амо нямаш нужда, запази го за бебо!



Elsi86, кой вид свещички ти изписаха и доволна ли си? Аз откровено прекалявам със сладкото и май ще ми се наложи да го преустановя.

# 126
  • Мнения: 2 599
Съни, имаш ли гъбички? Иначе слагам Иделин Белиема, доволна съм,  почнах ги точно няколко дни след лечение с Миковаг, но вече имах чиста МБ. Като свършат ще питам док, колко често мога да ги слагам.

# 127
  • Мнения: 1 134
Съни, имаш ли гъбички? Иначе слагам Иделин Белиема, доволна съм,  почнах ги точно няколко дни след лечение с Миковаг, но вече имах чиста МБ. Като свършат ще питам док, колко често мога да ги слагам.

Не, Elsi86 - абсолютно чиста микробиология всеки месец. Имам слабо течение и на моменти лек сърбеж, затова и АГ-то се чуди какво да ме прави. Браво, че си ги изчистила, имала съм преди и е голяма гадост, да не говорим колко са упорити за лечение.

# 128
  • Мнения: 44
Момичета днес си открих малко кърлежче на глезена, извадихме го без да го скъсаме.
Много се притесних!
Някоя от вас да е имала подобен случай по време на бременност Disappointed

Ако сте го запазили и сте от София, може да го занесете в центъра по паразитни болести да го изследват.

Ако не, наблюдавай за червено петно около мястото на ухапване и температура.

И ще повторя съвета на останалите момичета, отиди на доктор.

Вчера сутринта се чух с личния имам ваксина против тетанус поставена преди няколко месеца..
Ходих и при АГ, предписа ми допълнителни подсилващи имунната система добавки и каза да наблюдавам мястото за зачервяване, също в случай на температура и втрисане да му се обадя.
Каза, че не е толкова опасно предвид това, че кърлежчето беше бебе (едва видимо колкото бълха), и вероятността да е охапало някой болен преди мен е минимална, предвид това и че ме е налазило в гората, а не в някой парк или в градинка между блоковете, където се разхождат и кучета.

Пп. Много объркано го обясних Smiley
Благодаря за съветите. Поздрави! Kissing Face

# 129
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
При мен за сега нищо ново не се случва, гледаме се с каките...
В началото като реших да не работя преди майчинството си мислех, че ще се чудя как да си използвам свободното време, а сега в третия триместър всичко взе да ми натежава, не е същия тонус както като си на 20- 30г. Не исках да звучи като оплакване, гледам да се насладя на всяка минута извън офиса, че после няма Yum
И аз като много от вас имам Бракстън Хикс контракции, като миналия петък бяха много в един ден и се попритесних, но още на следващия ден утихнаха, а и не бяха болезнени. Пия Биолектра, разхлабва ме в някои дни....
Преди 2 дни получих и първата сутрешна крампа, надявам се да нямам често, много са ми неприятни.
Моя мъж като чуе понякога как се вторачвам в дреболии и ме подсети да си подготвя спешната чанта за всеки случай.
Извадих примерния списък на 1 АГ, ако искате може да се добави на 1вата страничка за инфо.
За сега ще подготвя нещата в болд, другите документи още са си при АГто.
Скрит текст:
НАПРАВЛЕНИЕ №7 ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР ИЛИ СПЕЦИАЛИСТ.
        ОБМЕННА КАРТА, В КОЯТО ДА СА НАНЕСЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯТА, ПРАВЕНИ В ЖЕНСКА КОНСУЛТАЦИЯ.
        ИЗСЛЕДВАНИЯ WASS, HbSAg – ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, HIV – ПОЖЕЛАТЕЛНО.
        ЛИЧНА КАРТА.
        ЛИЧНА АМБУЛАТОРНА КАРТА (ЗАВЕРЕНА ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР).
        ЧЕХЛИ, НОЩНИЦА, ХАЛАТ.
        ЧАША, ВИЛИЦА, ЛЪЖИЦА, НОЖ.
        ЛИЧНИ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ.
        ПАМПЕРСИ В ЗАТВОРЕН ПАКЕТ, МОКРИ КЪРПИЧКИ ЗА ТОАЛЕТ НА БЕБЕТО.

        АМБУЛАТОРЕН ЛИСТ ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР.
Хубав ден мамчета Nature Sunny

# 130
  • Мнения: 345
Здравейте,
При мен за сега нищо ново не се случва, гледаме се с каките...
В началото като реших да не работя преди майчинството си мислех, че ще се чудя как да си използвам свободното време, а сега в третия триместър всичко взе да ми натежава, не е същия тонус както като си на 20- 30г. Не исках да звучи като оплакване, гледам да се насладя на всяка минута извън офиса, че после няма Yum
И аз като много от вас имам Бракстън Хикс контракции, като миналия петък бяха много в един ден и се попритесних, но още на следващия ден утихнаха, а и не бяха болезнени. Пия Биолектра, разхлабва ме в някои дни....
Преди 2 дни получих и първата сутрешна крампа, надявам се да нямам често, много са ми неприятни.
Моя мъж като чуе понякога как се вторачвам в дреболии и ме подсети да си подготвя спешната чанта за всеки случай.
Извадих примерния списък на 1 АГ, ако искате може да се добави на 1вата страничка за инфо.
За сега ще подготвя нещата в болд, другите документи още са си при АГто.
Скрит текст:
НАПРАВЛЕНИЕ №7 ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР ИЛИ СПЕЦИАЛИСТ.
        ОБМЕННА КАРТА, В КОЯТО ДА СА НАНЕСЕНИ ИЗСЛЕДВАНИЯТА, ПРАВЕНИ В ЖЕНСКА КОНСУЛТАЦИЯ.
        ИЗСЛЕДВАНИЯ WASS, HbSAg – ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ, HIV – ПОЖЕЛАТЕЛНО.
        ЛИЧНА КАРТА.
        ЛИЧНА АМБУЛАТОРНА КАРТА (ЗАВЕРЕНА ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР).
        ЧЕХЛИ, НОЩНИЦА, ХАЛАТ.
        ЧАША, ВИЛИЦА, ЛЪЖИЦА, НОЖ.
        ЛИЧНИ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ, ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ.
        ПАМПЕРСИ В ЗАТВОРЕН ПАКЕТ, МОКРИ КЪРПИЧКИ ЗА ТОАЛЕТ НА БЕБЕТО.

        АМБУЛАТОРЕН ЛИСТ ОТ ЛИЧНИЯ ЛЕКАР.
Хубав ден мамчета Nature Sunny

Здравей, а тази обменна карта каква е? Аз още се следя по Здравна каса при един доктор, при който няма да ходя повече. Тя от следящия по здравна каса ли трябва да се издаде, или може се издаде от всеки акушер—гинеколог, вкл. и частен?

# 131
  • Мнения: 3 292
ZedTeeEm, и аз си мисля да подготвя една чанта за всеки случай, само дето съм се спряла на майчин дом, та' към уикенда мисля да отида да купя един пакет памперси:

ЗА ПРИЕМ В РОДИЛНА КЛИНИКА
1.За здравноосигурени – направление № 7 от ЛЛ
2.Лична карта
3.Термометър
4.Тоалетни принадлежности
5.Нощница, чехли, халат и прибори за хранене
6.Памперси в затворен пакет
7.Мокри кърпички за тоалет на бебето
8.Медицинска документация от предшестващи хоспитализации или прегледи, Обменна карта, резултати от изследванния – Wass , HbSAg - задължителни, HIV - пожелателно
9.Лична амбулаторна карта, подпечатана и подписана от личният лекар

Иначе мисля да раждам в частна клиника и тези неща ще са ми излишни, но трябва да устискаме дотогава. Аз съм още на работа, подпирам си стола и бюрото Simple Smile

# 132
  • София
  • Мнения: 888
Emka ако ви кажа, че не помня , не знам дали ще ми повярвате, преди 7г раждах последно, но мисля, че обменната карта е при АГ, при който сте записани на ЖК и се вписват направените изследвания. Поправете ме ако греша!

# 133
  • София
  • Мнения: 3 108
Това направление кога се вади? 1 месец ли важи като другите? Не е ли още рано да ги подготвяме тези неща..

# 134
  • Мнения: 44
Момичета сега се сетих да разгледам първата ни тема и като се зачетох как една по една виждаме [  ||  ]  и първите ни трепети ми стана много милоо Heart EyesBlush
Колко много време е минало и колко мъничко ни остава Hug
Пожелавам ни леко бременеене и последните месеци и после най-прекрасните усмихнати бебчета. Целувки! Kissing Face

Общи условия

Активация на акаунт