Как се отказахте от напразните надежди?

  • 2 947
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Момиче, я се вземи в ръце. Аз съм в същото положение с бебе на 2 месеца. Моя пръдльо ме остави бременна в пети месец заради колежка. Любов ли бе да я опишеш. През тези седем месеца съм мислила единствено и само за него, докато една вечер един приятел не ми каза, че е влюбен в мен. И оттогава мисля само за приятеля си и за нищо друго. Съветвам те да търсиш някой приятел, който ти е добър и да мислиш за него, а не за БИВШИЯ. Той просто е БИВШ. Целувки и смело -  рано или късно без въобще да  очакваш ще се случи нещо, което ще те изведе от това състояние.
Евала на теб и на всички като теб.Ако аз бях на ваше място,сигурно нямаше да се справя с болката.Не мога да се начудя какъв човек трябва да си ,за да зарежеш бременна жена и да продължиш живота си ,все едно тя не съществува.Какво възпитание са получили тези т.нар."мъже",в какво среда са живели,че са станали такива безчувствени и безотговорни.Често съм си мислела,колко по-лесно щеше да е всичко,ако само мъже,които могат да носят отговорност и да поемат последствията от действията си,САМО ТЕ да могат да правят деца.Щеше да има много по-малко самотни майки.Да,ама не.Явно трябва да преминем през това изпитание,за да разберем,че сме по-силни,отколкото предполагаме.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
то в тази работа срокове няма, както всички гледам го казват. Аз лично ставах и лягах с израза - По-добре трагичен край, отколкото трагедия без край! И както казва Джали - изграждаш си наново света, забраняваш си да гледаш и мислиш за някои неща и продължаваш напред! Както се казваше в една книга - каквото и да правиш, в крайна сметка нещата се нареждат от само себе си!
Така че, стига със самосъжалението, спомни си всички приятни неща, които са те кефели преди, радвай се на живота и полечка ще го преживееш тоз хубостник! Само за статистиката - аз моя го преживях за около година и половина - две. Сега сме нещо като приятели дори! Е, това вече е друга тема Wink

# 17
  • Мнения: 1 052
Незнам момичета, ние ли сме по-уязвими и изискващи в периода, когато трябва да се чувстваме най-защитени и спокойни и виждаме недостатъците на мъжете, които сме обичали толкова ясно и непримиримо.
За себе си знам, че когато бях активна, бащата на детето ми пак ме е ядосвал, но някак беше по-лесно да го превъзмогна. Сега, когато имам нужда от физическа и морална подкрепа, той не променя режима си и стила си на живот. И тогава идват проблемите. Може би мъжете ни не са възпитани добре от своите майки как да приемат тази си нова социална роля. И все пак има и такива, които успяват. С променлив успех. Затова майки на момчета апелирам!, възпитайте ги добре.
И още нещо, колкото и добре да ги възпитате, колкото и да отричат, ще приемат модела на поведение на бащите си. Тъжно, и пак в същия кръг. Сори за оф-а.
Иначе аз съм на ръба, ей толкова малко ми остана.... толкова малко.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 846
Един човек е такъв, какъвто е и не може да се промени. В момента, в който осъзнаеш това, както и невъзможността си да съжителстваш по начина, по който си го правила досега, ще си готова за раздялата.

Дъщеря ми беше на 6 месеца, когато се разделих със съпруга си. Аз го реших, но и той не възрази. Не виждах смисъл от празен живот без любов и разбирателство. Година по-късно срещнах мъжа, с който живея в момента и с когото скоро ще се оженим. Сега съм най-щастливата жена, а в къщата ми расте най-щастливото дете, нищо че "тати" не е биологичният баща.

Дай си шанс за щастие!

# 19
то в тази работа срокове няма, както всички гледам го казват. Аз лично ставах и лягах с израза - По-добре трагичен край, отколкото трагедия без край! И както казва Джали - изграждаш си наново света, забраняваш си да гледаш и мислиш за някои неща и продължаваш напред! Както се казваше в една книга - каквото и да правиш, в крайна сметка нещата се нареждат от само себе си!
Така че, стига със самосъжалението, спомни си всички приятни неща, които са те кефели преди, радвай се на живота и полечка ще го преживееш тоз хубостник! Само за статистиката - аз моя го преживях за около година и половина - две. Сега сме нещо като приятели дори! Е, това вече е друга тема Wink
male nznam ako az tr. da 4akam tolkova dali 6te izdarga

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Един ден след безкрайни проблеми от БИВШИ съпрузи и съпруги, моят приятел ми задава въпроса: Защо ни се е случвало всичко това? И аз му отговорих: Защото нямаше да сме това което сме сега, щяхме да повтаряме грешките до безкрайност, да търпим да ни използват, и нямаше, викам, сега да оценяваме щастието което си имаме.
Знаете ли какво ми отговори? Каза ми: Абе и аз така си мислех, ама малко ми е трудно да осъзная, че и нещо хубаво се случва на мен.
И не забравя да ми благодари че ме има и така... Щастието идва ако се огледаш наоколо и бъдеш смела.
Извинявайте че май стана дълго, да не досаждам повече.

# 21
  • Мнения: 5 622

Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?

# 22
Страшно е,наистина.Не се страхувам,че няма да се справя финансово-имам дом,добра работа,подкрепа от семейството ми,така,че парите не са проблем-човек знае и 2 и 200.Болката,че човека,който си обичал безусловно,те е предал и захвърлил като непотребна вещ-ТОВА Е СТРАШНОТО.Страшно е отчаянието и безнадеждността,които неминуемо те обземат.Страшно е,но не е непреодолимо,сигурна съм.Когато нещо не върви,по-добре е да се сложи край навреме,иначе просто агонията и за двамата се удължава,а никой няма да ти върне загубеното време.

# 23
  • Мнения: 1 809

Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?


Да изпитвах всички тези страхове,доакто не повярвах в себе си и не направих крачката.Сега вече осъзнавам,че не е трябвало да се страхувам.Щеше да е страшно,ако бях продължила да живея по стария начин.Сега се чувствам силна,самоувервна и щастлива.!Не искам да се връщам назад,каквото било ..било..Трябвало е да мина по този път,за да стана това което съм сега!

# 24
  • Мнения: 2 863

Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?



Когато самият ти  си се превърнал в болка, когато сълзите са пресъхнали, тогава дори страхът стои далеч от теб!

# 25
  • Мнения: 5 622

Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?


Да изпитвах всички тези страхове,доакто не повярвах в себе си и не направих крачката.Сега вече осъзнавам,че не е трябвало да се страхувам.Щеше да е страшно,ако бях продължила да живея по стария начин.Сега се чувствам силна,самоувервна и щастлива.!Не искам да се връщам назад,каквото било ..било..Трябвало е да мина по този път,за да стана това което съм сега!

Сега виждаш, че не е трябвало да се страхуваш, но тогава, преди да вземеш решението, те е било страх. Страх, защото не си знаела, дали взимаш правилното решение. Страх, че това, което правиш може да не е за добро . Страх, че може да бъде по-лошо....

# 26
  • Мнения: 1 809
[Сега виждаш, че не е трябвало да се страхуваш, но тогава, преди да вземеш решението, те е било страх. Страх, защото не си знаела, дали взимаш правилното решение. Страх, че това, което правиш може да не е за добро . Страх, че може да бъде по-лошо....

[/quote]
Което означава,че страхът е лош съветник!В такива ситуации,за които говорим в момента,всеки вътрешо знае,че идва или е дошъл краят.Всеки е на предела и полага огромни усилия,за да издържи,самозалъгвайки се,че нещата ще се подобрят....И точно тези страхове не правят нищо друго,освен да правят агонията по-дълга и по-мъчителна.Този страх понякога обсебва ,ето защо първата крачка е да се намери сила,с която да се пребори страха.Преодолееш ли го,всичко става по-лесно...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?

Не ме беше страх да взема решението. Страх ме беше да не тръгна да се връщам назад и само това си повтарях - никакво връщане назад.

Не ме беше страх от самотата, нито от това, че няма да се справя. Не ме е боляло, не ме е било страх, че ще ме боли. Последния и окончателен път, когато се разделихме не пролях ни една сълза от болка или отчаяние... случи ми се няколко пъти да пролея от яд...

Когато се разделихме си забраних да мисля за милата картинка на семейния ни живот и се концентрирах на разни други неща - като как да обзаведа апартамента си, коя градина да избера за Дариа... Не се самосъжалих нито за секунда.

# 28

Страх ли ви е да вземете решението?

Страх ли ви е, че ще останете сами и няма да се справите?

Страх ли ви е от болката, която неминуемо ще последва?

Страх ли ви е, че ще плачете?


Страх ли ви е?



Да, много.
Беше ме страх, някои от вас може и да си спомнят (стана малко като шоу тогава):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68927.0

Още ме е страх. Дори реших да не взимам решения...
Още сме заедно. Нещата външно се промениха. Той засега е променен.
При мен нещата са както тогава... само дето са с по - малко нерви...
Много добре разбирам какво пита Буба.
Много добре разбирам какво пита и Магда.

Аз не го мога както повечето от вас тук ....
А и човека много внимава. Аз станах повече философ....

# 29
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Хайде момичета, стига  сте циврили!!!! Светът е пълен с разведени жени и мъже и не е толкова страшно!!! Просто ще ви липсва навикът и нищо повече!!!!  Някой път даже не знаете  колко хубави неща ви очакват зад Чертата!! Смело и напред!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт