Страсти – градините в София, кампания 2019/2020 - тема 1

  • 26 091
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 393
Да се запиша в новата тема.
Имам въпрос - как стои въпросът с адреса? Постоянните адреси на мен и мъжа ми са различни, ще приемат ли която и да е от личните карти или трябва да правя изрична регистрация на малчо?

# 16
  • Мнения: 1 943
Може с която и да е от личните карти, но трябва да кандидатствате в съотвения район.

По въпроса дали децата в 1 ясла не ги записват... по-скоро е изключение. По-срещано е да ги запишат, но да не ги пускат да посещават до следващата пролет. Което само по себе си е доста порочна практика, но....

# 17
  • Мнения: 16 871
Те като кандидатстват и не ги запишат тези места остават свободни за следващите класирания, или бъркам

# 18
  • Мнения: 112
Здравейте, имам един въпрос към запознатите от предни години. Мислите ли, че при кандидатстване за първа яслена група доста от децата не ги записват след обявяването на първо класиране? Чух няколко майки в обкръжението ми, които ще кандидатстват просто така, но реално мислят, че децата са малки и нямат намерение да ги пускат на ясла. Дали е масова практика?
Масова практика не бих казала, но има останали по 1-2 места, зависи все пак и от обявения прием. Все пак не бих заложила на повече от 10% останали места след 1во класиране. И има значение и колко точно е желана градината. В най-желаните може и да не останат места.

# 19
  • Мнения: 3 891
Здравейте, имам един въпрос към запознатите от предни години. Мислите ли, че при кандидатстване за първа яслена група доста от децата не ги записват след обявяването на първо класиране? Чух няколко майки в обкръжението ми, които ще кандидатстват просто така, но реално мислят, че децата са малки и нямат намерение да ги пускат на ясла. Дали е масова практика?


Кандидатствам с дъщеря ми 2 години и я приеха чак на текущи класирания, та моето наблюдение е, че всички си записват децата Simple Smile Почти не остават места за 2ро, но може да зависи от съответната градина. В нашата конкретно никога не остават Grinning

# 20
  • Мнения: 1 943
Те като кандидатстват и не ги запишат тези места остават свободни за следващите класирания, или бъркам

Остават, да

# 21
  • Мнения: 18 396
Аз се отказах миналата година и бях единствената.

# 22
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
По въпроса дали децата в 1 ясла не ги записват... по-скоро е изключение. По-срещано е да ги запишат, но да не ги пускат да посещават до следващата пролет. Което само по себе си е доста порочна практика, но....
Не се ли говореше, че ще премахнат тази практика?

# 23
  • Мнения: 474
Кое е наложило детето ми да е и в социалната опашка? Може би многодетността или породените деца?

# 24
  • Мнения: 112
Plamito, многодетността. Но трябва да фигурирате и в общата опашка без точките за многодетност.

# 25
  • Мнения: 474
А каква е логиката да е детето и в двете опашки на една и съща градина? Ако го приемат с повечето точки по социален критерии така или иначе не участва в състезание с децата от другата нормална опашка? Може би, в случай, че не е прието е социалната опашка, което е леко безумно.

# 26
  • Мнения: 18 396
Кое му е безумното? Местата по социални критерии не навсякъде са достатъчни и се е случвало деца от социалните опашки да участват в класирането от общата опашка. За някои от “социалните” деца е доста важно да бъдат приети.

# 27
  • Мнения: 112
Точно така, ако не ви класират в социалната квота, имате шанс да участвате в общата. Миналата година, когато братята бяха на дъното на опашката, реално имаха шанс само в общата опашка. Та затова не е толкова безумно и в моите очи.

# 28
  • Мнения: 1 447
A какво се случва, ако в социалната опашка останат места. Те за второто класиране ли остават, или още на първо се запълват от общата, че нещо това ми убягва.

# 29
  • Мнения: 112
Прехвърлят се в общата още на първо класиране. След това няма социална опашка, а децата кандидатстват с всичките си точки (социални и общи).

Общи условия

Активация на акаунт