Какъв крем за лице използвате? – Тема 14

  • 56 193
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 4 692
Като се хеапват повечко естествени мазнини, няма да е суха кожата. И бръчките по-бавно се появяват. Мазни меса и риби, авокадо, зехтин, маслини, масло.

Хм, за това не бях се замислила по повод изсушаването на кожата. Аз всеки ден консумирам зехтин или маслини, но масло и мазни меса не ям. Нямам бръчки, но ми се изсушава кожата.

# 631
  • София
  • Мнения: 5 959
Искам да ви питам, какво мислите за това, околоочен крем да се използва за цялото лице?
Питам ви по повод една статия, която четох една статия от типа 7 трика за по-красива кожа, 5 съвета за вечна красота и т.н., всички сме чели подобни статии.
Аргументът за това беше, че околоочните кремове съдържат повече подхранващи вещества  Thinking
Аз по принцип правя обратно много често, мажа си с крема за лице и околоочния контур. По-бързо и лесно е. Но не ми пречи и да си мажа цялтото лице с околоочния крем  Wink Какво ще кажете?

# 632
  • Мнения: 2 290
Аз пък наскоро четох, че околоочните кремове са търговски трик - по-малко количество,
по-висока цена.Автора твърдеше, че в повечето случаи двата крема не се различават
значително като състав, а само като цена.
Иначе, и аз понякога мажа навсякъде с един и същи крем.
Последно около пет дни мазах лицето с околоочния на Фитокод и ми се отрази добре.

# 633
  • Мнения: X
Като се хапват повечко естествени мазнини, няма да е суха кожата. И бръчките по-бавно се появяват. Мазни меса и риби, авокадо, зехтин, маслини, масло.

Ами не при всеки. Храня се предимно с месо, авокадо, маслини и мазна риба, по някой звленчук/салата или плод, без млечни, въглехидрати, джънк или сладко (в повечето случаи), кожата ми е като Сахара. За мен няма взаимодействие между това как се храня и типа кожа, освен ако не реагирам зле към някоя храна. Положителен резултат виждам само от пиенето на доста вода, но и там е слабо.

# 634
  • Мнения: 15 314
Мазните храни най много да се залепят на дупе, бедра и корем, от мазни храни едва ли ще се сдобием с мазна кожа. Поне аз не. Grinning

Мазала съм околоочен на цяло лице. Добре е, ама крем като крем, нито е по добре, нито по зле.
Тъй като имах един евелински околоочен, някакъв със злато и там не знам си какво още - диаманти, перли и всякакви "бижута", който действително ми хареса, но ми идваше леко мазничък с кеф си го измазах на цяло лице за което същия ми дойде идеален, че иначе щях доста да го влача, а нали срокове това-онова, да не стане зян си го използвах на цялото лице и ми хареса.

# 635
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Всъщност не. На дупето и бедрата ще се залепи мазна баничка или торта с много сметана. Мазните меса и риби, авокадо, зехтин, маслини и масло гарантирано няма.

Жълто цвете, няма никакъв проблем да нанасяш околоочен крем на цялото лице. Или пък дневен/нощен крем около очите, стига да не ти причинява дразнене.

# 636
  • Мнения: 35 961
ако ядеш мазна храна без да съчетаваш с въглехидрати, кожата става идеална, обиколките намаляват и енергията е жестока
от 3 седмици пак съм на вм-нв режим, свалих 5 кг. /без да търся сваляне/, кипя от енергия без да съм в кетоза, а кожата ми е невероятна като за моята - не е мазна, но е сочна, гладка и сияе + започва да ми "връща" продуктите - не мога да й се нарадвам

и за да не съм офф: джасте, хидрофилното олио, за което писа вчера, ми е в уиш листа - благодаря! Flowers Hibiscus

# 637
  • Мнения: X
Бубанке, готин режим е, аз се храня така от около година и половина, но не съм видяла допълнителна хидратация на лицето. По-малко пъпки- определено!

# 638
  • Мнения: 35 961
за първи път го започнах преди 2 години /без 3 седмици Grinning /
тогава също имаше резултат, но не чак такъв - тогава консумирах повече протеини, сега съм ги ограничила
пия много вода и това помага за вида на кожата, но пък не задържам и целулитът пак е започнал да се изчиства
спирам, защото на тази тема мога да говоря с часове, но плюсовете за мен са огромни, за това съм като латерна    Flushed

# 639
  • София
  • Мнения: 9 475
Аз също мажа понякога около очните на цялото лице. Simple Smile
Даже това ми е трика при пътувания, вместо да нося големи буркани или туби, нося само малко бурканче с около очен и го ползвам за нощен крем, примерно. Peace

# 640
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
Аз веднъж пробвах да нанеса околоочния СЕРУМ на ЕЛ (новия) на цялото лице и резултатът беше плачевен. Сякаш имах някакъв лепкав силиконов слой на кожата, чувствах я мръсна и запушена. Оттогава го избягвам дори около очите, макар там да няма такъв ефект.

# 641
  • Мнения: 5 234
Бубанке, какво включа тази "мазна храна"?

# 642
  • Мнения: 15 314
И аз малко офтопик - Всъщност има резон в това което казвате. Действително правилните храни съчетани в правилни комбинации неминуемо се отразяват на целия организъм и на кожата на лицето също. Когато съблюдавам хранителен режим, който добре ми пасва няма крем на света, който да го достигне по резултати що се касае за действие върху кожата на лицето ми. Тена ми се избистря, освежава, имам здрав и жизнен вид и това се забелязва не само от мен.
Не знам защо като прочетох "мазни" и веднага си представих онези не добри мазни храни, които са си вредни откъдето и да ги погледнеш и с нищо не спомагащи за доброто на тялото.  А всъщност наистина има много полезни за организма мазнини. Така, че имаме единодушие.

# 643
  • Мнения: 35 961
Бубанке, какво включа тази "мазна храна"?

заповядай темата: НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене

основно храните са: месо/риба/яйца в комбинация със зелени зеленчуци
сега съм спряла и млечните /преди не бях/ и съм много по-доволна независимо, че много ги обичам

# 644
  • Мнения: 2 545
Темата е много полезна и много ме радва позитивния микроклимат.

Много неща могат да се научат като цяло. Хубави продукти (не казвам чудотворни) има много, но понякога трудно се открива оптималния или пък трябва някой да те насочи.

Цял живот съм имала кофти кожа - пъпки, широки пори, лъщене и общо взето целият  букет от  "хубавини", които една жена никога не би искала да притежава. И по лекари съм ходила много, та чак ми беше опротивяла каквато и да е грижа за кожата (може би защото не виждах никакъв ефект). Едва в последните 5-6 години изпитвам удоволствието да се грижа за кожата си и да виждам да има ефект от това.

Правилното хранене със сигурност има голямо отражение върху кожата. Може би и това ми оказва добро влияние, но много, много не го слагам в сметката. Преди време бях попитала, така между другото, дали приемате някакви специални добавки за кожата, но май никой не взе отношение.

Общи условия

Активация на акаунт