СЕДМИ КЛАС. Какво ще се учи, детето не знае, обаче сърцето на мама не трае

  • 45 340
  • 767
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Не знам, затова и не отговорих.
Не си е взела още работата и не знам какви точки са дадени. На нея от първата част ѝ се губят 4 точки, като за две от тях знае къде е сбъркала, за другите предполага, че са от тезата.

Би трябвало всяка открита грешка в текста за редактиране да носи точка. Защо не звъннеш по телефона да питаш, може да е станала грешка...

# 121
  • Мнения: 11 916
      Аз ходих набързо да взема теста и се върнах на работа.Вектор ми е наблизо. По-скоро ме интересуваше принципно, дали при редактиране на текст се отнемат точки и за какво или само се дават за открити грешки.

Като го записвам за следващия изпит, вероятно този път по математика, ще питам.

# 122
  • София
  • Мнения: 11 710
Да се включа и аз най-накрая в новата тема и да благодаря на Спунк за положените усилия!
Моето дете също учи първа смяна и няма как да посети дните на отворени врати в 1 английска гимназия.
Имам препоръка към дамата написала съобщението тук.Ако е възможно такива анонси да се правят по-рано,защото доколкото видях постът е от днес.

# 123
  • Мнения: 4 915
Не съм дамата, но понеже щерката учи там, следя сайта им. От 19ти март е обявено в сайта на гимназията. Все пак не са много училищата, които пишат директно в тази тема. Simple Smile

https://www.fels-sofia.org/bg

# 124
  • Мнения: 4 585
ПИ по БЕЛ Междучасие:

Скрит текст:













# 125
  • София
  • Мнения: 109
Благодаря на beki8  за качения ПИ!

# 126
  • Бургас
  • Мнения: 90
Здравейте, много благодаря за качения ПИ!

# 127
  • непостоянно
  • Мнения: 981
По повод смените, да ви споделя и аз нещо. Тук в Бургас смените се правят не на срокове, а месец за месец се редуват... т.е. единия месец са първа смяна, а на следващия - втора... и така през цялата година. Всеки месец са в различна смяна.
Това ми беше изключително трудно да приема, тъй като аз самата не съм от Бургас и никога не съм нито учила по такава схема, нито пък бях чувала за такова нещо, но другите родители нямат проблем с това, защото го смятат за нормално, понеже и те са учили така навремето.
Извинете за ОФФ-а

# 128
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Скрит текст:

Втория ПИ се оказа разочароващ по математика,  сега целия април няма да може да се яви на нито един изпит,  надявам се май месец нещата да се подредят.

Ако говориш за Вектор, според дъщеря ми и нейни приятелки, е бил най-труден от всички досега. Това за успокоение...Няма и резултат от 100 точки.


[/spoiler]

 Моят син все не успява да се яви, освен на един по математика.
Да попитам пак- броят на точките по БЕЛ от 16 задача- редактиране на текст, отговаря ли на намерените и поправени грешки?Моят син има открити 9 грешки, които са отбелязани с червено окръгляне от проверителя, а точките му са 5?
Мисля че има някаква грешка в точкуването. Сега гледам нашия лист - открила е 13 грешки, написани са 13 точки, и още две грешки в червено са отбелязани, т.е. общ брой 15 точки.
Ret, благодаря за успокоението, ще й кажа Simple Smile

# 129
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Светкавица, аз установих, че понякога във Вектор правят грешки и проверяващите. Миналия месец при сборуването на точките при дъщеря ми, бяха ги сметнали с 2 по-малко. Това не е голям проблем, но ако има повече такива грешки ще се изкриви и крайното класиране. Най-вероятно при вас се е получило нещо такова.
Не съм видяла последния пробен по БЕЛ, но този по Мат във Вектор беше с малко повече уловки в задачите. Не е прекалено труден.

# 130
  • у дома
  • Мнения: 7 142
По повод смените, да ви споделя и аз нещо. Тук в Бургас смените се правят не на срокове, а месец за месец се редуват... т.е. единия месец са първа смяна, а на следващия - втора... и така през цялата година. Всеки месец са в различна смяна.
Това ми беше изключително трудно да приема, тъй като аз самата не съм от Бургас и никога не съм нито учила по такава схема, нито пък бях чувала за такова нещо, но другите родители нямат проблем с това, защото го смятат за нормално, понеже и те са учили така навремето.
Извинете за ОФФ-а

В Монтана е на същия принцип,даже си мислех,че сме единствени в България,но явно не сме били...

# 131
  • София
  • Мнения: 6 182
И мен ме е яд, че не можем да посетим 1АЕГ, но каквото такова.
Аз вече губя мотивация, идва ми в повече умората от това да съм треньор, пък какво остава за детето. Дано успее да вземе глъдка въздух през ваканцията без да се разконцентрира. Обещала съм да водя нея и две приятелки по Вазовата еко пътека, да видим ще се намери ли слънчев ден.

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Светкавица, и аз да потвърдя - всяка открита грешка е точка. Щом ти е близо школата, отиди да си оправят грешката! И да внимават! Hands Point Up

На предния ПИ Веди БЕЛ преразказът също беше от Дончо Цончев (Щъркелица). Моят син го прави в къщи. Нарочно го оставих да си направи всичко сам, то какъв е смисълът да му помагам. Преразказа го прочетох - правилно време, почти без правописни грешки, добре предадени епизоди, на едно място само едни счупени яйца ги е споменал малко по-късно. Очаквах поне 30т., но уви оценен е с 25т., както предходния му преразказ, когато беше предал съдържанието сбито и имаше грешки в глаголното време. Много разочарован, защото този втори преразказ беше много по-добре написан. То и червено в него почти няма. Дали проверяващата е била нещо не на кеф.... не знам. По-скоро си мрънкам, че го има момента със субективизма в оценяването на преразказа и тезата (там е добре, слава Богу!). Друго нещо си е математиката Grin
Първият модул по БЕЛ му е добре, но тези преразкази, не знам какво ще ги правим - изписа си писането да се упражнява, чак на мен ми става лошо, като има преразказ за домашно Confounded

Rady, съседското дете  се оплака от ПИ БЕЛ Междучасие, че квесторката много лошо чела преразказа.

beki8, благодаря!:hibiscus:

Последна редакция: ср, 27 мар 2019, 05:45 от aniK

# 133
  • Варна
  • Мнения: 440
Да кажа и аз за БЕЛ във Вектор, 12 открити грешки - 12 точки.
Звездица, какво използвате за АД? Може и на лични.

# 134
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте!
Да се присъединя и аз към седмокласната тема,че май не съм писала много отдавна,но ви следя изкъсо.Предвид ,че матурите наближават започвам леко и аз да се притеснявам.До тук изкарахме един спокоен седми клас.Младежа също е спокоен,засега.
Започнахме да ходим и ние на пробни изпити.Във Вектор и според мен не оценяват много правилно.На пробния по МАТ синът ми е с 94 точки,3 от тях не установих къде се губят.На пробния по МАТ в МГ е с 93т.Българския доста ме притеснява,там ходи на един пробен в МГ и е с 83 т.Според учителката при която ходи на уроци това не бива да ме притеснява,тъй като темите в МГ(Варна)били по-трудни и обикновено добавяли по 6-7 т.отгоре за да е реален резултата.Не знам вече....ще разчитаме май основно на математиката.Така и така желанието му е да остава в МГ.

Общи условия

Активация на акаунт