Пазарджиклийки - кибритлийки(5)

  • 11 910
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 938
Лек път и от мен!  bouquet
Весело прекарване и да се топнеш в моренцето веднъж и за мен! Laughing

# 256
  • София
  • Мнения: 1 511
Според мен е по-важно не самото място на раждане, а екипа, при който раждаш.

Напълно подкрепям!

# 257
privet mamita imam nujda ot pomo6t - kajete kade e nai dobre da se rajda v pazardvik

Наистина е много относително каде да родиш.Аз също раждах в "Здраве" от доктора съм доволна,но от акушерките който се" грижиха" за мен -не съм!Раждах секциои нито дна не си направи труда да ми обясни или да ме провокира да кърмя(за което съжалявам)Всяка една казваше че са ми меки гърдите и че нямам кърма #CrazyЗахраниха бебето с АМ и то така и не пожела да забозае #Cussing outВ никакъв случай не искам да им правя антиреклама просто споделям своя опит.Пожелавам ти леко раждане   bouquet

# 258
  • Мнения: 2 214
Раждах в Пловдив в "Торакс".
Мога книга да напиша за професионализма на тези хора.
Да платено е обаче си заслужиха всяка стотинка.
Кланям се до земята на тези хора нека да са живи и здрави.

# 259
blagodarya vi mamita moje da vi e sme6en vaprosat mi - no kakvo se pla6ta pri rajdaneto i kakvo e bezplatno?

# 260
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 655
Ако раждаш в болницата всичко е безплатно. Ако родиш в Хигия или Здраве даваш доброволно задължително дарение, което е различно за секцио и нормално раждане, но е 250-280лв май. А за Торакс в Пловдив, за секцио се плаща сумата от 1100лв.

# 261
  • Мнения: 2 214
"Торакс" за разлика от Хигията и Здраве нямат договор със здравната каса затова трябва да се плати пълната сума.
840 за нормално раждане и 1100 май беше за секцио.
Обаче още веднъж искам да подчертая че си заслужават парите.
Отиваш без нищо.
Всичко дават там като казвам всичко имам впредви всичко (ядене 3 пъти за майката по избор, лекарства, дамски привръзки, памперси, дрешки за детето, млякото ако нямаш храна,всичко и паста за зъби с четка).
Не искаха освен цветя един бонбон да се почерпят

# 262
  • Мнения: 603
В "Здраве" за нормално раждане е 230 лв.,поне януари като раждах беше толкова и нищо друго не ти трябва да даваш.А в държ. доколкото знам ако си хванеш екип си плащаш на него,но незнам колко и май се носят памперси за бебето,а за родилката има списък с необх неща за раждане.Но пак не съм сигурна просто така съм чула.
  Наистина е много относително каде да родиш.Аз също раждах в "Здраве" от доктора съм доволна,но от акушерките който се" грижиха" за мен -не съм!Раждах секциои нито дна не си направи труда да ми обясни или да ме провокира да кърмя(за което съжалявам)Всяка една казваше че са ми меки гърдите и че нямам кърма #CrazyЗахраниха бебето с АМ и то така и не пожела да забозае #Cussing outВ никакъв случай не искам да им правя антиреклама просто споделям своя опит.Пожелавам ти леко раждане   bouquet
Както някой по-горе каза всичко е индивидуално.Аз съм много доволна от всички в "Здраве" и не съм имала проблем,може би защото ми беше второ и знаех как да започна с кърменето,въпреки,че там и даваха и АМ+моята кърма,не съм имала проблеми,но всичко е много относително.И все пак акушерките минаваха и помагаха в процеса на кърмене.

# 263
  • Мнения: 134
Темата ще свърши, а аз още не съм се отчела май. Ще се опитам да бъда кратка този път, въпреки че доста неща съм пропуснала.

Добре дошли на всички нови мами – Nansita, Pepi, a.stefi, – ако съм пропуснала някого, моля да се чувства също поздравен!

Честити рожденни дни и празници на патерици на всички, които са празнували (Етка на Ariel, Гошето на Mimipimi, Виляна на Petjah, Letia6tata krava, Nelina, Оливер на мама от Финландия) – желая още много поводи за празници и чествания!

Мамо Мери, приятно изкарване на морето, хубаво време и здраво дете!

Поздрави и на всички, които, като нас, си починаха вече. Ние бяхме в лечебно-възстановителната база на Министерския съвет на Велинград.

Снимките в конкурса на Германос – гласувах за всички ви!

За дома – Gwen, смятам също да помогна, но някъде след десетина дни ще имам възможност.

За кърменето на 2 август – научихме в последния момент. За първи път чувахме за тази организация, но сме доволни, че успяхме да направим поне малко за популяризирането на кърменето.

А за „Торакс” – не мога да пропусна да не се включа със С У П Е Р Л А Т И В И! На някого може да съм омръзнала с това, но няма да се уморя да повтарям, че клиниката и моят доктор Даскалов са осъществената ми мечта за АГ клиника и Лекар!

# 264
  • София
  • Мнения: 1 511
За дома – Gwen, смятам също да помогна, но някъде след десетина дни ще имам възможност.

Добре,ще те изчакам,така ще имам време да говоря и с някои приятелки,ако имат желание и те да помогнот както могат!
 Hug

# 265
  • Мнения: 1 097
baloni  newsm59  ura Tada   party041  Tada  ura newsm59  baloni
Честит рожден ден на winter!
Да си ми жива и здрава и много щастлива!
Пожелавам ти малко щастие, но истинско;
малко любов, но истинска;
малко приятели, но истински!

# 266
  • Мнения: 5 333
bdbaloni Честит Рожден Ден, winter    bdbaloni! Бъди здрава, щастлива и обичана  newsm51 !

# 267
  • Мнения: 603
Честит Рожден Ден, winter      newsm59  bigdance2Бъди здрава и  много щастлива

# 268
  • Мнения: 239
  party023  party023  party023честит  рожден ден  на winter  party023  party023  party023

# 269
  • Мнения: 1 938
Честит рожден ден, Winter!                          baloni bdbaloni baloni

Общи условия

Активация на акаунт