Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 61

  • 67 320
  • 785
  •   1
Отговори
# 360
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Може просто този дървеният да се боядиса бял. Около колоната и аз мисля, че первазът трябва да е в същия цвят като нея.

Хващам се за тези две изречение, в които се споменават 2 перваза в различни цветове. Да, обаче двата перваза са много близко един до друг и едва ли ще е красиво да са различни. Според мен трябва да се намери друго решение.

За мен лично, би било най-добре да няма первази, но щом има големи фуги може би ще се наложи. Или просто трябва да се измисли някакво решение без перваз. Да се запълни с фугираща смес , за да се изравни нивото до колоната и комина или нещо подобно. Другото е, че тези первази ми се струват много дебели и груби.

# 361
  • Мнения: 39 554
Това беше и моето предложение преди няколко страници....

# 362
  • Мнения: 10 691
Перваза на дървената колона поне придава някаква форма, ако е в същия цвят, ама на комина наистина изпъква. Трябва нещо дюс или сливащо се с комина.

# 363
  • Мнения: 6 387
Ако е от самите тухли? Просто някой да изреже тесни парченца и да се дозамажат на мястото на перваза? Не знам дали физически е възможно да се изтънят..

# 364
  • DE
  • Мнения: 9 068
Има декоративни тухлички за фасада, тънки са.

# 365
  • Мнения: 2 316
Не е чак толкова невиждано решениеналичието на дървен перваз до  тухлена стена. Гледайки помещението, мисля, че Волейчето се ориентира по - скоро към рустик стил, и бели метални или  PVС первази ще са далеч по - неподходящи от дървените. Освен естетическа, первазите имат и чисто функционално предназначение (да не си замърсяваш/нараняваш стените при почистване и забърсване на пода), така че дори да има техническа възможност, а при дървена настилка по - скоро няма, не бих препоръчала да  няма первази.

# 366
  • Мнения: 6 387
Да, ако колоната беше завършена догоре в тухла и ако в такава близост нямаше още една мини колона в тотално друг цвят..
Ако тънката колона беше в цвета на пода, дори и тухлената да беше наполовина такава, нямаше така да се набива тоя перваз.

# 367
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
Благодаря на всички момичета, които се включиха с различни идеи!:hibiscus: Ще боядисаме в цвета на дървената колона перваза към нея. Тухлен перваз на комина-интересна идея и е осъществима. Само че през това помещение минава още един комин и целият е с бяла мазилка. Неговият перваз е също дървен-като пода. Няма ли да изглежда странно первазите да са различни? Долу имаме открита зидана камина и белият комин е свързан с нея. В началото той пък беше направен с тухли четворки/прозираха навсякъде/ и се наложи да се събори тухла по тухла, за да се иззида с единични тухли, измазани вътре и отвън, след това- каменна вата, мрежа, шпакловка и т.н. -заради нашата безопасност. Пускам 2 снимки, от които може да се добие представа как изглежда помещението.


# 368
  • Мнения: 2 316
След полученият по - общ изглед, бих препоръчала да си уеднаквите цвета на всички первази с цвета дървената конструкция и дограмата.

# 369
  • Мнения: 8 137
Като гледам така помещението - що не направите всички первази като тъмното дърво Thinking С белите тавани слагаме бели подови первази, бяла дограма и бели каси на вратите, независимо какъв е пода... Що пък да не сложиш тъмни...
Но тоя комин така наполовина тухли, наистина някак странно и недовършено изглежда... Помисли за нещо от същото дърво като полици...

# 370
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
pep_si, искаш да кажеш первазите да са тъмни ли? А тези покрай стените? Всички первази майсторът ги направи еднакво дебели и с един цвят- като този на дюшемето.

# 371
  • Мнения: 2 316
Vodoley54, да това имах предвид. Еднакви тъмни первази навсякъде. Так или иначе первазите са отделен елемент и не е задължително да са като пода, след като имате и др. дървени елементи. Идеята за дървена полица над тухлите (също тъмна) е добра, така ще имате и по - добър завършек над тухлите
Допълвам се тухлите и зидарският  разтвор е добре да се импрегнират с някакъв силиконов импрегнатор , за да няма запрашаване в помещенията. Така и цвета им няма да се променя с течение на времето.

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 15:32 от pep_si

# 372
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
Като гледам така помещението - що не направите всички первази като тъмното дърво Thinking С белите тавани слагаме бели подови первази, бяла дограма и бели каси на вратите, независимо какъв е пода... Що пък да не сложиш тъмни...
Но тоя комин така наполовина тухли, наистина някак странно и недовършено изглежда... Помисли за нещо от същото дърво като полици...
  peneva_a, гредите на тавана са тъмни, но обшивката между тях е светла. Но не е лоша идеята ти за тъмни первази. Не е никакъв проблем да сложим дървени полици върху тухлите на "недовършения' комин, те в светъл цвят ли да са? Този комин бригадата мазачи искаше да го измаже целия, но ние като видяхме в кухненската част долу колко добре изглеждат неизмазаните тухли, им казахме да не го пипат.

# 373
  • Мнения: 8 137
Не, тъмна да е... като всички тъмни конструктивни елементи на тавана, колоните... а и на дограмата и первазите (ей, колко сме единодушни с pep_si Simple Smile)!
На тавана по-светлото дърво в никакъв случай не е толкова светло като пода... то направо се слива заради сянката Simple Smile

# 374
  • Мнения: 39 554
Аз съм "за" два еднакви бели комина.

Общи условия

Активация на акаунт