Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 9

  • 26 723
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Честито!Да сте живи и здрави.
Аз съм добре.Възстановявам се след операцията.Детето е ваканция до Сряда и се гледаме.

# 706
  • Мнения: 11 566
Да е жива и здрава Божидара! Много ми харесва името, което сте избрали.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 208
Поздрави и от мен.Здрави,весели и много щастливи Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 1 626
Честито бебе Wonder_woman__ и бързо възстановяване danaeka

# 709
  • София
  • Мнения: 4 122
Благодаря Ви момичета. Още се напасваме вкъщи. Тя е нашият Божи дар и така я кръстихме.
Грам не вярвах, че наистина любовта се разделя между децата и ги обичаш еднакво, ами да разпредели се и двете ги обичам толкова много, че съм способна на всичко за тях.
Каката си е при мен от 2 седмици. Не е казала на баща си за беба, защото не искала да знае и не иска да и казват, че не и е сестра. Тя е много щастлива и постоянно седи около нея - гали я, целува я, говори и.
Надявам се и за напред да е така.

# 710
  • Мнения: 777
Честито! Много харесвам името Божидара. 🙂

# 711
  • Мнения: 4 733
Какв прекрасна вест.Честито момиченце!
Само хубави неща да ви се случват!

# 712
  • Мнения: 122
Мамчета, как се справят с децата покрай ваканцията? Не мога да си позволя да не работя, а вече много ми тежи да ги мъкна с мен на работа и на тях им е скучно и започват да мрънка... 🤨

# 713
  • София
  • Мнения: 673
Аз по принцип имам кой да ми я гледа, но тя от малка обича да идва с мен на работа. Много рисува, чете книжки, оцветява, играе си на телефона и ми помага с някои неща. Обясних й ситуацията в момента, но, за мой късмет, тя е кротко дете и е разбрана. рядко мрънка. Няма начин, гадна е ситуацията, ще трябва да потърпят. Дано колегите поне са ви търпеливи.

# 714
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Аз си го гледам сега,защото съм болнични след операцията.Ако бях на работа щях да търся някой да го гледа.Лятото е на частна занималня,защото няма кой да го гледа.

# 715
  • София
  • Мнения: 10 578
Големият си стои вече сам вкъщи. Скучно му с мен на работа.
Но сега майка ми реши да ги гледа няколко дни и спрях малката от градина.
Издивяват вкъщи. Времето е ужасно, дори на площадката не могат да излязат.

# 716
  • Мнения: 122
Големият си стои вече сам вкъщи. Скучно му с мен на работа.
Но сега майка ми реши да ги гледа няколко дни и спрях малката от градина.
Издивяват вкъщи. Времето е ужасно, дори на площадката не могат да излязат.

Колко е хубаво да има кой да ти помага... Много е трудно да разчиташ само на себе си и да трябва сам да се оправяш.
Майка ми работи и няма как да се включа през деня 😏

# 717
  • София
  • Мнения: 10 578
Ред, допреди 4 месеца си ги гледах абсолютно сама. Майка ми с месеци не се сещаше, че има дете и внуци. Сега не знам какво й стана. Но ми е доста по-широко около врата, откакто се включва по-активно в помагането.
Е, като се прибера се чудя от къде да я похвана, все едно съм оставила 3 деца сами вкъщи😂. Но не е като да нямам вариант.
Хубавото е, че наближава моментът, в който ще си остават самички и няма да търся варианти.

# 718
  • София
  • Мнения: 9 533
Wonder_woman__, честита радост! Да бъде здрава и спокойна бебка, както и всички покрай нея! Много щастие на цялото семейство!

Аз съм от късметлиите, които имат кой да им помага. Живея с родителите си и те винаги са насреща когато съм на работа. Виж, ако тръгна да излизам да се забавлявам с приятели, не са много ОК да я гледат, но когато съм по работа, няма проблем. Естествено това ми е повече от достатъчна помощ. Сега съм в дилема дали да не спра детето от ДГ, за да не домъкне вкъщи на баба си и дядо си коронка. Те ще я гледат, аз ще си работя. Но пък короната и аз мога да я домъкна от работа, защото работя с клиенти. Да не дава Господ! Страх ме е предимно за родителите ми, защото нали мори възрастните, а младите по-лесно го изкарват. Гледам да не се паникьосвам, но притеснение си има.
Иначе щерката има голям мерак да я доведа в офиса и може би все някога и това ще се наложи. Тя си го представя като някакъв безкраен купон, но със сигурност няма да е доволна като й се наложи да стои мирно и тихо когато имам клиент в офиса. За разлика от детето на glafira, моето диване изобщо не е кротко и 5 минути мирно и тихо на едно място са тежка задача, а какво остава за цял ден. Дори да я задържа мирна, което криво-ляво може да се постигне, няма да млъкне. Вечно задава въпроси.

Вие как сте по отношение на коронавируса? Притеснявате ли се, или сте философски настроени?

# 719
  • sf
  • Мнения: 10 142
Философски - все някога ще умрем! 😁

Общи условия

Активация на акаунт