Акупунктура при асистирана репродукция и хормонални проблеми

  • 2 329
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 751
В тази тема се надявам да обсъдим акупунктурата при стерилитет и репродуктивни проблеми. Колко често правите процедури, как се отразяват на общото здравословно състояние, хормонален баланс, яйчникова и ендокринна функция, спермограма, сън, емоции? Как се отразяват на асистираните и естествени опити за забременяване?

Най-много ще се радвам, ако се включат жени с успешни бременности в кратък срок след акупунктурни процедури (или щастливи татковци).

Нямам нищо против да обсъждаме и акупунктурата при други проблеми - миоми, кисти, ПКЯ, приближаваща менопауза, ПМС. Все пак това са част от камъните, които ни задържат в раздел "проблемно забременяване".



# 1
  • Мнения: 922
Много се радвам ,че отвори темичка Mandaria .
Дано се включат момичета койт им в помогнала при забременяване и при ivf .
Ще споделя моя опит ,аз живея в УК и посещавам акупунктура от една година като имам прекъсвания между сеансите за по месец .
Преди близо две години имах висок пролактин който уж свалих с Достинекс преписан ми от д-е в Бг ,но дори след приема Ц ми беше на доста дълги интервали - при нормален 30/31 дни на мен ми идваше през 38/40/35 и т.н . Тогава за първи път реших да опитам с акупунктура . Направих 5 сеанса като по негова препоръка пих и билки който той ми даде и такива който ми беше казал да си купя ( купих си Dong quai и Astragalus ) . Още  на първия Ц имах резултат дойде ми на 31 ден и без да имам ПМС (при мен е силно изразен емоционално и физически ) . Дори при прекъсванията мога да твърдя ,че от тогава Ц ми е супер редовен . За жалост бременност още няма ,но се оказа ,че основно сме с мъжки фактор . Като цяло акупунктурата доста ми повлия (и в момента ) чувствам се доста спокойна което за мен е много важно тъй като съм по чувствителна и емоционална . Д-р също ме караше да медитирам докато седя с иглите и повярвайте ми опредено има ефект и медитацията . Сега ни предстои ИКСИ и преди да се прибера направих няколко процедури тук . Много ми се иска и в Бг да мога да правя докато върви самия процес за иксито . Мисля да запиша и моя мъж преди самата процедура .
Ще се радвам ако има момичета които са правили в Бг да споделят къде и как им е подействала .
Успех 🤗❤

# 2
  • Мнения: 1 751
Със сигурност знам, че в МБАЛ Надежа правят. За други места дано споделят. Успех, и споделяй!

# 3
  • Мнения: 38
Момичета, дали някоя от Вас знае някъде в Пловдив да прилагат подобни процедури и добри специалисти ? Благодаря Ви предварително за отделеното време ! 🍀☘🍀

# 4
  • Мнения: 273
Със сигурност знам, че в МБАЛ Надежа правят. За други места дано споделят. Успех, и споделяй!
Много се радвам ,че отвори темичка Mandaria .
Дано се включат момичета койт им в помогнала при забременяване и при ivf .
Ще споделя моя опит ,аз живея в УК и посещавам акупунктура от една година като имам прекъсвания между сеансите за по месец .
Преди близо две години имах висок пролактин който уж свалих с Достинекс преписан ми от д-е в Бг ,но дори след приема Ц ми беше на доста дълги интервали - при нормален 30/31 дни на мен ми идваше през 38/40/35 и т.н . Тогава за първи път реших да опитам с акупунктура . Направих 5 сеанса като по негова препоръка пих и билки който той ми даде и такива който ми беше казал да си купя ( купих си Dong quai и Astragalus ) . Още  на първия Ц имах резултат дойде ми на 31 ден и без да имам ПМС (при мен е силно изразен емоционално и физически ) . Дори при прекъсванията мога да твърдя ,че от тогава Ц ми е супер редовен . За жалост бременност още няма ,но се оказа ,че основно сме с мъжки фактор . Като цяло акупунктурата доста ми повлия (и в момента ) чувствам се доста спокойна което за мен е много важно тъй като съм по чувствителна и емоционална . Д-р също ме караше да медитирам докато седя с иглите и повярвайте ми опредено има ефект и медитацията . Сега ни предстои ИКСИ и преди да се прибера направих няколко процедури тук . Много ми се иска и в Бг да мога да правя докато върви самия процес за иксито . Мисля да запиша и моя мъж преди самата процедура .
Ще се радвам ако има момичета които са правили в Бг да споделят къде и как им е подействала .
Успех 🤗❤

Здравейте Pipi8 и Mandaria

А също живея в Лондон и имах много добри резултати  с акупунктура и китайски билки за повишаване на АМХ и подобряване на работата на яйчниците (на 45 год съм).

От февруари правя ЕЦ в “Надежда”, където работи д-р Ликсов, който е учил акупунктура в Китай.
Отидох при него докато правих ЕЦ. Сесиите са по 80 лв и реши да ми направи 4 наведнъж и нямаше да ми даде квитанция; взима пари само в брой.....
Аз не съм човек, който спори със специалисти. Но искам да кажа, че в Лондон, човекът, който ми ги прави, оставя между 4 и 6 седмици между всяка сесия. Казва, че тялото има нужда да си свърши работата и никога не е оставял по-малко от 4 седмици между 2 процедури.
Преди 2 седмици ми беше трансфера, а д-р Ликсов основно това прави и на формулярите на Надежда ти препоръчват услугите му защото акупунктурата преди трансфер увеличава успеваемостта 14%. Освен това след пункцията не се бях виждала с д-р Цветков и се чудех няма ли да ми прегледа лигавицата. Знам, че хората правят подготовка и процедури; на мен ми беше първи трансфер и не знаех нищо.
Та отидох при д-р Ликсов, който, бам, хайде 2 процедури наведнъж.
Говорих след това с д-р Цветков и го питах няма ли да проверяваме лигавицата и той каза, че когато си на ЕЦ, тя обикновено е ОК и е толкова, колкото е била по време на пункцията. Т.е. в този случай няма нужда от акупунктура защото тя обикновено е достатъчно дебела. Аз казах на д-р Ликсов, че правя ЕЦ. Той изобщо не ме попита как ми е била лигавицата.

С една дума, прави впечатление на комерсиален човек, а не лекар, загрижен да ти помогне, и освен това е адски мрачен като излъчване.
Оставям без коментар защото не мога са направя такъв колко е подходящо да се правят 2 или 4 процедури наведнъж и колко е етично да не попиташ пацинетката, чиято лигавица третираш, дали знае тя в какво състояние е (лигавицата).
Но опитите ми да намеря друг репродуктивен акупунктурист в София не са се увенчали засега с успех...

# 5
  • Мнения: 922
Optimist аз също живея е Лондон и при мен д-т тук е супер внимателен .
За първи път чувам да се правят 4 процедури на веднъж ... много странно . Аз знам че се ходи 1/2 пъти в седмицата . Явно наистина на този в Надежда много много не му се занимава . Радвам се че сподели мнение защото аз се бях запътила на там ,но май ще се откажа . Тук намерих за един др доктор в София ,но нз за мнения .
http://drbuzhov.com Това в сайта му . Ти до кога си София и как мина процедурата при Цветков ?
🤗❤🤗❤🤗

# 6
  • Мнения: 273
Привет Pipi

В събота ще правя тест и ще ти кажа как е минало 🙏🏻🤞🏻🙏🏻🤞🏻
Аз си заминах обратно на другия ден след трансфера.
Иначе аз съм много доволна от Надежда и Цветков. Извади Я на първия ЕЦ, тя се оплоди и стигна до 5-дневен бластоцист. Решихме да не правим ПИД, а веднага свеж трансфер за да е всичко максимално естествено. И чакам да разбера дали сме успели... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ти къде ще правиш ин витро?
А за този доктор по-долупитай за отзиви по по-големите групи да видиш какво ще кажат момичетата.
Не знам дали защото му казах, че живея в Лондон, д-р Ликсов ме взе за касичка или с всички прави така, но не е това начинът да развиеш дългосрочна практика.

Ти кога започваш? Успех 🙏🏻❤🙏🏻

Optimist аз също живея е Лондон и при мен д-т тук е супер внимателен .
За първи път чувам да се правят 4 процедури на веднъж ... много странно . Аз знам че се ходи 1/2 пъти в седмицата . Явно наистина на този в Надежда много много не му се занимава . Радвам се че сподели мнение защото аз се бях запътила на там ,но май ще се откажа . Тук намерих за един др доктор в София ,но нз за мнения .
http://drbuzhov.com Това в сайта му . Ти до кога си София и как мина процедурата при Цветков ?
🤗❤🤗❤🤗

# 7
  • Мнения: 922
Optimist стискам ти много палци да пишеш задължително !!! Аз имах една среща с Цветков миналата година и не го усетих като моя д-р ,но ми беше препоръчан . Имах и среща тук в Лондон със Стаменов и някакси всичко опираше до пари и това не отказа да правим каквото и да били в Надежда ,но знам че имат доста добри отзиви ! Аз съм в клиника Щерев при проф Тимева (чичо ми ме прати там той е голям генетик в Бг ) . Аз летя в Сряда една седмица преди да ми дойде  живот и здраве да пуснем микробиология с мъжът ми и аз цитонна маска ииии ако дай Биже всичко в наред да стартираме по къс протокол на 2 ден от Ц . Взела съм си месец и полувина ОФФ от работа и мисля да си седя в Бг до момента за теста . Супер е че ти си се прибрала още на другия ден аз се притеснявам много как ще стане с летенето и за това реших да поостана .
Ние сме с мъжки фактор а вие ? Ох много ти стискам палци първо опит ли ви е ? 🤗❤🤗❤

# 8
  • Мнения: 1 751
Оптимист, вярвам, че ще ни зарадваш скоро! Да споделя и аз, да се запознаем Simple Smile Дотук както казах имам 10 процедури, като времетраене са по ~20 мин, направих ги в рамките на 2 седмици и сега ще си дам почивка поне толкова. Имам много хормонални проблеми и съпътващите: миоматозна матка, веднъж и полип, микроаденом на хипофиза, хипофункция на ЩЖ, намален резерв, понякога високи FSH и LH,  много нисък AMH и инхибин Б, инсулинова резистентност, а след последната отворена миомектомия забелязах честа липса на овулация и заради нея - задържам фоликули и получавам кървене около дните за О. Преди това не ми се беше случвало. Заради рязанията в матката пък се оказа, че може би имам и сраствания вътре в нея (явно това трябва да е Синдром на Ашерман), при един от прегледите се оказа, че и лигавицата не е ОК (беше нищожна за 13-ти ден). Ох, как се надявах да може да е кратко Grinning Деца нямам, а е време. Май акупунктурата,  малко хомеопатия + качествени добавки и цветята като хоби са последните сламки, в които се хващам.
Репродуктивен ми е д-р Цветков и ми допада като отношение, всъщност съм минала 3 прегледа. Нямам все още предприети действия, все не успявам да си покажа фоликулите Sad и да видим за какво съм "подходяща". То с тези хормони - или на ЕЦ, или с донорски ембрион.
Акупунктурата е в Плевен, при д-р Бадев, който е и действащ АГ. Късметлийка съм, че ми споделиха за кабинета му. Никога нямаше да се сетя да търся целенасочено дали имам подобна опция в града. Залагам надежди в рамките на нормалното. Вярвам, че трябва да го правя - ако мога да подпомогна органи, кръвопоток, защо не и психика. Засега толкова, ще ви чета с удоволствие!

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 23:32 от mandaria

# 9
  • Мнения: 273
Optimist стискам ти много палци да пишеш задължително !!! Аз имах една среща с Цветков миналата година и не го усетих като моя д-р ,но ми беше препоръчан . Имах и среща тук в Лондон със Стаменов и някакси всичко опираше до пари и това не отказа да правим каквото и да били в Надежда ,но знам че имат доста добри отзиви ! Аз съм в клиника Щерев при проф Тимева (чичо ми ме прати там той е голям генетик в Бг ) . Аз летя в Сряда една седмица преди да ми дойде  живот и здраве да пуснем микробиология с мъжът ми и аз цитонна маска ииии ако дай Биже всичко в наред да стартираме по къс протокол на 2 ден от Ц . Взела съм си месец и полувина ОФФ от работа и мисля да си седя в Бг до момента за теста . Супер е че ти си се прибрала още на другия ден аз се притеснявам много как ще стане с летенето и за това реших да поостана .
Ние сме с мъжки фактор а вие ? Ох много ти стискам палци първо опит ли ви е ? 🤗❤🤗❤
Пипи,
Супер, че си намерила добър акупунктурист. А защо не пратиш мъжа си от сега? Тя помага и за това. Какъв ви е мъжкия фактор? Ние имаме и това: само 3% са без морфология и ми направиха ИКСИ за по-сигурно.  Спермогенезата е 100 дена. Аз бих препоръчала мъжа ти да започне час по-скоро да пие FH Pro for Men + Ubiquinol 300 mcg.

Ти освен малко нередовния цикъл изглежда нямаш някакви “проблеми”. Дано да се получат бързо нещата. Супер, че си намерила доктор в София, който да ти вдъхва доверие и че чичо ти е в тая сфера!

За Стаменов, аз лично не бих отишла при него защото той е толкова зает, че просто не виждам как може да дава 100% на 100% от пациентките си 100% от времето. Няма как,  но много се учудвам за парите. Преглед на ЕЦ в Надежда е 10 лв и цените им за другите процедури са по-ниски от останалите клиники.
Кога започваш? Стискам палци много силно!!! 🙏🏻❤🤞🏻

# 10
  • Мнения: 922
Optimist стискам ти много палци да пишеш задължително !!! Аз имах една среща с Цветков миналата година и не го усетих като моя д-р ,но ми беше препоръчан . Имах и среща тук в Лондон със Стаменов и някакси всичко опираше до пари и това не отказа да правим каквото и да били в Надежда ,но знам че имат доста добри отзиви ! Аз съм в клиника Щерев при проф Тимева (чичо ми ме прати там той е голям генетик в Бг ) . Аз летя в Сряда една седмица преди да ми дойде  живот и здраве да пуснем микробиология с мъжът ми и аз цитонна маска ииии ако дай Биже всичко в наред да стартираме по къс протокол на 2 ден от Ц . Взела съм си месец и полувина ОФФ от работа и мисля да си седя в Бг до момента за теста . Супер е че ти си се прибрала още на другия ден аз се притеснявам много как ще стане с летенето и за това реших да поостана .
Ние сме с мъжки фактор а вие ? Ох много ти стискам палци първо опит ли ви е ? 🤗❤🤗❤
Пипи,
Супер, че си намерила добър акупунктурист. А защо не пратиш мъжа си от сега? Тя помага и за това. Какъв ви е мъжкия фактор? Ние имаме и това: само 3% са без морфология и ми направиха ИКСИ за по-сигурно.  Спермогенезата е 100 дена. Аз бих препоръчала мъжа ти да започне час по-скоро да пие FH Pro for Men + Ubiquinol 300 mcg.

Ти освен малко нередовния цикъл изглежда нямаш някакви “проблеми”. Дано да се получат бързо нещата. Супер, че си намерила доктор в София, който да ти вдъхва доверие и че чичо ти е в тая сфера!

За Стаменов, аз лично не бих отишла при него защото той е толкова зает, че просто не виждам как може да дава 100% на 100% от пациентките си 100% от времето. Няма как,  но много се учудвам за парите. Преглед на ЕЦ в Надежда е 10 лв и цените им за другите процедури са по-ниски от останалите клиники.
Кога започваш? Стискам палци много силно!!! 🙏🏻❤🤞🏻

Optimist тъкмо за това говорихме точно сега да ходи и той преди процедурата ще почне от понеделник надявам се 🤞🏻. При нас като цяло първо е Лондон ни дадоха диагноза неизяснен стеритет ,после в Надежда и там така ... в Щерев най после Тимева (след 3г ходене по доктори и опити ) видя ,че морфологията му е 2% което го е пишело на всички спермограми до сега ,но като не разбирам си нямах и на идея че е лошо ,а и докторите НИКОЙ НЕ НИ БЕШЕ КАЗАЛ ЗА ТОВА. Чичо ми също го потвърди , аз минах през всички изследвания и при мен излезнаха завишени НК кл , това че трябва да приемам аспирин при нястъпила бременноста и че не освоявам фолиева киселина друго всичко си е наред . Но in the mean time се оказа че сме си носили уреаплзма ,която излекувахме вече  от януари ! Та мойте НК клетки май са били завишени заради тази уреаплзма (аз разбрах за нея след изследването на НК клетките ) . ММ приема Fertilad витамини и Q10 . Не знам дали съм споменала но и двамата сме на 30г не пием / аз бях спряла цигарите сега пак се лигавя с тези IQus ама то нещо ми писна от здравословен начин на живот та да ... 🙈.
Искренно се надявам да стане с иксито много го мисля която сигурно е грешка ,но какво да правя тала съм си ... поне наистина медитацията и акупунктотста ми помагат .
При Стаменов ми беше казано така “ или си плащаме 3000ев и стартираме веднага или  чакаме за догодина “ и ММ като го прочете това е емайла каза “ Забрави ! “ малко ни прозвуча като все едно сме банка Инче с при виждаш и всичко става . Ние и сега си плащаме но не е там въпроса .... та така .
Живот и здраве трябва да ми дойде към 6.04 и се надявам микробиологията да е излезнала ОК на мен и на ММ и да стартираме .
Моляте да пишеш как се развиват нещата , и знай че щом имаш желание и вярваш всичко ще стане годините са само цифра !!!! 🤗🤗🤗🤗🤗🤗❤❤❤❤❤❤❤

Мандария искам да ти кажа че много добре си се насочила към алтернативната медицина аз просто видях ефекта който с лекарства не стана . Тези билки който аз пия са многооооо добри ако ги няма в Бг кажи ще ти взема и ще ти донеса др седмица , Dong quai е именно за хормонален дисбаланс Astragalusa е за имнунната система ( не съм боледувала от както го бие вече 1.3г ) . 🤗❤❤❤🤗🤗🤗🤗

# 11
  • Мнения: 1 751
А поставяли ли са ви игли-пластири? Миниатюрни лепенки в телесен цвят с игла на лепещата повърхност, които се оставят забодени за по-дълго време.

# 12
  • Мнения: 922
Всеки път . Ня мен ми поставя след овулация от вътрешната страна ня краката 4 пръста над глезена и трябва да ги нося по 2 дни и да си ги махна . Отделни всеки път редува ушите с нали камъчета вътре по ухото ги притиска ,тях го нося до следващия сеанс . Аз ходя в седмицата по веднъж . Друго което ме кара да правя в 4 пръста слагам от долу на пъпа и тази точка я масажирам в една и в др подлото . Каза това да го правя до трансфер .

# 13
  • Мнения: 273
И на мен ми слагат такива игли с лепенки, на ухото, и ги редува, ляво, дясно.

Пипи, би ли споделила при кой ходиш в Лондон?
Аз харесвам моя човек, но той не е репродуктивен специалист.
Мерси много!

# 14
  • Мнения: 922
Оптимист той не мисля ,че и моя е специалист в тази област но ми беше препоръчан от жена в подобна ситуация .
Това е адреса 188 Fulham Rd, London SW10 9PN
Quan Spa Chelsea се казва ,доктора е само 1 който прави акупунктура .
Ти как си да пишеш утре ей 🤗?

Общи условия

Активация на акаунт