Обезопасяване на деца в автомобил

  • 3 207
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 939
Спирам и слиза щом е без колан. Без колани не возя никого.  Така три пъти и на 4тия няма да го маха.

# 46
  • Мнения: 46 516
Щерката е със столче, но за колана е борба. Особено когато тръгнем на по-дълъг път, изчаква с баща й да се заприказваме отпред и тайно го маха. Говоря, обяснявам, дори съм я наказвала: няма дълготраен ефект. Държи го известно време, после го маха.
В такв случай бих седяла до детето, ако видя, че посяга да откопчава, спираме и не се тръгва докато не са закопчани всички. Ако иска да си седи вкъщи, докато ние обикаляме по почивки, ок.

# 47
  • Мнения: 4 381
Ох, и ние сме имали разправии с моите хубостници. Като се научиха да си махат колана и им беше много интересно. Ако пътувахме някъде и четиримата, баща им или аз сядахме отзад между тях да следим да не откопчават колана. За кратки пътувания става, но дълги пътувания беше кошмарно. Пък ако шофирах сама, сърцето все ми скачаше в гърлото дали са се откопчали. Обяснявах, обяснявах и накрая им казах, че ако не спрат да се откопчават, няма да идват с нас на почивка, а ще стоят при баба и дядо, докато ние с баща им сме на море, ще им удържам от джобните и ще им спра Интернета за цял месец. И спряха. После пък пораснаха достатъчно, за да разберат, че трябва да са с колани, но много потене беше по едно време. 

# 48
  • Мнения: X
Тези столчета за кола! Само не ми е ясно защо си правят труда да посочват напълно измислени и подвеждащи кг, нямащи ама НИЩО общо с действителността. Когато бебето ми беше на 5 мес и 6 кг, столчето вече му беше малко, а мес по-късно въобще не влизаше в него, при положение, че е до 13 или 18 кг, не съм сиг, но и в двата случая все едно. Сега взех до 36 кг, но реално ще го ползвам нааай-много до година, когато ще е 10-12 кг, това и продавачката го призна, след като видя, че не се връзвам на посочените кг.

# 49
  • Мнения: 18 447
Нашето столче все още пасва на дребната (10кг, 1,5г.). Та явно си зависи от модела.

# 50
  • Мнения: 9 653
И коя е тази марка столче, при която 36кг отговарят на реални 10-12кг? Rolling Eyes

# 51
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вземайте си хубави столове. Нашият до 36 кила си е супер. Детето е на 7 години и още го ползва.
А бебе на няма и 6 месеца как така го возите седнало? Особено на дълъг път?

# 52
  • Мнения: X
Аз пък се чудя какво е това столче, което няма да събере 6 кг. бебе? Че моите деца на 2 месеца бяха по толкова, а хич не са гиганти. Седяха си чинно в стола за бебета, докато станат на година и нещо.

# 53
  • Мнения: X
Столът за новородено беше комплект с количката - Moov на Kinderkraft и уж беше за 13 или 18 кг (ще излъжа) и действително на 6-7 кг вече не можех да го сложа там, половината тяло излизаше навън. Сега е на 8 мес, още не може да седи, взех стол на Лорели, който на тоерия трябвало да изкара до 2-3 год, но и продавачката се съгласи, че на практика ще е до 1-1,5 год, след като й разказах за опита си с Kinderkraft

# 54
  • Мнения: X
Принципно не пречи крачетата да са навън. Но така или иначе вероятно Вашият кош е по-малък от стандартните кошници.

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 22:13 от Анонимен

# 55
  • Мнения: X
Не са само краката, почти половината тяло и вече дори е невъзможно да го сложа там, сега ще видим с новия докога ще изкара

# 56
  • Мнения: 2 109
Бебето ми е 6 кг на 2 месеца и половина. Съвсем добре му е кошницата, за 13 кг е. Не мога да си представя как не се събира.

# 57
  • Мнения: X
Явно кошницата е много малка или детето е по-високо от 75 см. (малко вероятно).

# 58
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Най-голяма безопасност гарантира ролка тиксо. Кофти е, че отнема време. Тъкмо си ги обезопасила качествено и се оказва, че трябва да му сменяш памперса.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Най-голяма безопасност гарантира ролка тиксо. Кофти е, че отнема време. Тъкмо си ги обезопасила качествено и се оказва, че трябва да му сменяш памперса.
Което си е истина - истина си е. А най-добре ги обезопасявам като им лепна тиксото на устата.

Общи условия

Активация на акаунт