Любители на Котки - Тема 131

  • 27 602
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 068
Предполагам, че и храненето ще подпомогне сближаването. Simple Smile

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 435
Стана почти месец откак нашата офисна маца пострада.
Но вижте я сега 😃

Вече ходи милата. Беше счупена, но вече е добре.
Това е най-доброто коте, което познавам. Все гледа е в скута ми и дава да я правя каквото си поискам - ресане, разглеждам ноктите  без протести, зъбите също, ушите, мачкам я и тя е доволна 😍.

Ето и къщната маца Бела, за разлика от другата, тя е дяволче. Не дава нищо, което не иска.

А вижте каква хранилка ми попадна за котки, които се хранят на няколко дни или за улични. Мисля, че не е сложно да се направи.

# 737
  • Шумен
  • Мнения: 1 456
Ее, тия хранилки са страхотни!

# 738
  • Мнения: 7 856
fireheart, за бебочката Нала е добре, ако намерите, да я храните поне месец още със специално мляко за бебета котета. Преди няколко години бях купила такова, заедно със съответния биберон и го пратих на познат в дивата провинция, който беше спасил от улицата изхвърлено съвсем невръстно коте.
Имам опит преди години с отглеждане на три котила (е, майка им си ги обгрижваше, аз се грижех за нея). Кърмеше ги поне два месеца, някъде след първия почваха да ядат и друга храна, но млякото трябва да продължава да се дава още време (май не е добре да е краве).
Сигурна съм, че малката госпожица ще стане чаровна дама, но докато е бебе трябва да й обръщате много внимание, защото си няма любяща и грижовна майка.
Нямам дума за хората, от които сте я взели! Аз си мислех, че само в Бг има подобни идиоти, но явно не е така. Като не искат котета, все може да отделят някое евро и да си кастрират котката.

# 739
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Във ветеринарните кабинети продават мляко за котенца-бебета и специални биберони. Храненето със спринцовка не ми допада.
Какво прави малкото фъстъче Нала?

# 740
  • София
  • Мнения: 9 535
Моите маци още се страхуват от мен. Как могат да го преодолеят това?

Трябва им повече време. Ако си спомням правилно, те са на по 4 години, нали? Това е доста време, през което са живели на друго място с други хора. Ако са по-плахи характери, може да продължи доста време опознаването. Нашата Елза я взехме когато беше на близо 1 година. Трябваше й около 1 месец, за да спре да се плаши когато се засече с някого от нас из апартамента. В момента, 13 месеца по-късно, тя е вече гсподарка на дома и сърцата ни. Гушка се в нас, а беше немислимо когато я взехме (но все още не позволява да я вдигнем на ръце). Докато свикне не сме я насилвали да я галим. Говорихме й нежно, за да разбере, че не сме врагове. Бавно и с много търпение станаха нещата. Ще се получи и при теб и новите ти любимки. Само трябва време, търпение и любов.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 224
Здравейте и от нас.
Леле, колко красоти сте постнали...
BarbieDi, тя Лиса не я знам чума ли е, пума ли, ама чух, че лъвът на Метро Голдуин Майер ще се пенсионира скоро, та... обмислете тази кариерна възможност Simple Smile
малката лисичка, котенце е като нарисувано, а виждам е и запален читател. Талант си имате вие, талант.
pinko, уникални са и снимката и котетата. Хем красиви, та красиви, хем по две. Very fine Simple Smile
Elitta, радвам се, че офис мацката е вече добре.

За котетата-новодомци и аз да се присъединя - трябва време, внимание и спокойствие. Всеки стрес ще ви връща в изходна позиция. Ако искате да стане по-бързо, ще трябва да инвестирате ударно време и да имате ясно подреден план. Ето примерни точки:
1. Добре е да научите "котешки". Има много статии в нета, общо взето втренчения поглед и приведената поза за котката крещи "опасност!". Така правят преди да нападнат. За да ги успокоите, гледайте ги с притворени очи като бавно премигвате (това са т.нар. "котешки целувки") и после демонстративно поглеждате встрани от котката. Това за тях значи, че не ги приемате за опасност. Ако котката примигва бавно насреща ви или извръща поглед - имате напредък. Опитва се да комуникира с вас и да потърси одобрение. Награждавайте това поведение с храна. По време на хранене говорете нежно и ако позволяват ги галете, като преди това бавно протегете ръка и ясно покажете намерението си. Повечето котки се плашат от ръце, които идват към тях отгоре. Посягайте отдолу и отстрани, така да виждат какво става и ако решат да избягат. през това време е добре да сте със затворени очи.
Опашките показват как се чувства котката. Колкото по-високо вдигната, толкова по-добре. Видите ли навирена право нагоре опашка - битката е спечелена, котката е щастлива.
2. Може и да не се съгласите с мен, но вярвам, че пипетите с билкови капки за успокоение на котки са благословия. Рязко свалят напрежението и успокояват животното, като ви дават шанс да свикнете един с друг без излишни драми. Не че без капки няма да стане, но вярвам, че ако можете да си спестите един излишен стрес, защо да не го направите. За Добри го направих и от бесен дивак се превърна в най-обичливото коте за отрицателно време, просто защото му спестих излишните травми. Колкото по-малко време котето е в стрес, толкова по-малко ше имате да "наваксвате" като поведенческа травма.
3. Ограничете пространството. Затворете ги в една стая и постепенно ги разширявайте периметъра. Идеално ако си отделите един ден и сте само вие в стаята с тях и си четете примерно книжка на дивана/леглото. В тази стая трябва да има поне две места, които са техни "убежища" - тоест въпреки, че можете да ги стигнете, никога не го правите, а уважавате тяхната неприкосновеност. Това много, много ще ги успокои. Като цяло обичат да са нависоко, но това трудно се осигурява. Добри беше паркиран в една кутия за обувки върху една секция и се криеше там, само главичката му се показваше. Като огладнееше или нещо излизаше от кутията и аз го свалях и го хранех в скута си, после в тоалетната. Но той беше много малък и много див. Отне ми ден и половина в този режим и накрая като се наяде се разходи по леглото, после отгоре ми, посмука ми ухото и заспа във врата ми. Воала!

Последна редакция: вт, 16 апр 2019, 21:18 от NoProblems

# 742
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ушатото:



Шеф. Joy

# 743
  • Мнения: 5 354
Има някакви диспенсъри, които се включват в контакта и също действат успокояващо на котките. Има ли ефект от това или само ще си дам парите на вятъра? newsm78

# 744
  • Варна
  • Мнения: 224
За диспенсъри не знам. Ползвала съм пипети, също успокояващи гранули и таблетки, за които гарантирам, че действат. Предполагам, че и диспенсъра ще действа, едва ли е на по-различен принцип, но пак казвам, не съм го чувала.

Ивекс, шеф не, ами голям шеф. И завит и на възглавница при това 😍

# 745
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Много обича, адски странно съвпадение е, но Топче обичаше да спи по същият начин, има много прилики между Топче и Ушатото, напълно съм наясно, че е друга котка, а и Топи никой не може да го замени, но понякога тези прилики ме карат да настръхвам....

# 746
  • Мнения: 60
Големи красоти има в темата Heart Eyes

bruja в едно градче "квартал" на двадесетина километра от Мадрид. Уж покриваме всички изисквания, но последно като звънях и ми казаха, че заради децата ще е трудно, тъй като трябвало да търсят котета, които да се спогаждат с тях. Преди шест години пак искахме да осиновим, приготвихме документи и т.н и като отидохме се оказа, че са дали котето.

NoProblems изобщо не се бях сетила да търся какво означава името и всъщност много й подхожда! Благодаря ти! Flowers Bouquet

Днес пак бяхме при ветеринаря. Пак й помогнаха да се изпишка, но се оказа, че след като отказваше да яде, то нямаше почти нищо в коремчето което да изкара. Правиха й клизма и т.н и нищо. Поне започна да пишка след всяко хранене /с моя помощ/ и най-важното е, че вече има апетит и си изяжда млякото. Супер игрива и активна е от днес и смело си излезе от леглото и изследва хола. Ако до сутринта не се изходи пак трябва да я заведа, но се надявам, че след като започна да хапва то до утре да си е свършила работата.

p.s Ето това е млякото което й даваме.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 02:08 от fireheart.

# 747
  • София
  • Мнения: 13 147
Има някакви диспенсъри, които се включват в контакта и също действат успокояващо на котките. Има ли ефект от това или само ще си дам парите на вятъра? newsm78
Действат много бавно. Използвах ги 2 пъти. При взимането на страхливия Наско и година по-късно, когато прибрах Боги и Кирчо. Трябва им около месец, за да има ефект. Иначе са 2 вида - Feliway Classic  и Feliway Friends. Второто изпуска майчини феромони и котето се чувства по-спокойно от това. Но както казах действат много бавно. За Наско беше и с комбинация от храна Royal Canin Veterinary Diet - Calm . Ветеринарят, който ни препоръча храната каза, че обикновено ефект има след като изяде около 2 кг от нея. В крайна сметка след около 1 месец Наско се показа. Никой не знае дали храната, изпарителят или комбинацията е подействала. По-скоро си мисля, че му е дошло времето да се престраши.  Laughing

fireheart, радвам се, че е започнало да върши нуждите си. Трудно е, но ще се справиш!  Hug

А за трудностите на осиновяването те разбирам. По тази причина дъщеря ми си взе коте от България. Simple Smile

# 748
  • Мнения: 701
За диспенсъри не знам. Ползвала съм пипети, също успокояващи гранули и таблетки, за които гарантирам, че действат. Предполагам, че и диспенсъра ще действа, едва ли е на по-различен принцип, но пак казвам, не съм го чувала.



Аз съм ползвала фелиуей, но при нас нямаше ефект. И понеже пак ни предстои месетне, би ли споделила от кои билкови капки за успокояване си доволна.

# 749
  • Мнения: 21 275
Опасно ли е заек,който е болен (незнайно от какво ,отказвал да яде) да е в близост с котето ?

Общи условия

Активация на акаунт