Отговори
# 90
  • Мнения: 907
Олее, звучи страшно! Прегръдки Моме! Ти си силна! За Великден да сте си у дома ви пожелавам.

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Моме, прегръщам ви. Дано бързо се оправите.
Знам, че в много редки случаи възрастен може отново да я прекара.
Иначе и ние бяхме болни, ама вече сме по-добре.

# 92
  • Мнения: 39 386
От всякъде може да се хване.

# 93
  • Мнения: X
Моме, много ли са лоши условията в инфекциозна?

# 94
  • София
  • Мнения: 23 165
моме, кошмарно е при вас.
сега трябва много да пазите децата, което не знам как става, но много лесно се ловят вируси след варицела.

ваксинираните деца за варицела ги броят неболедували по учебите заведения засега. имаме в групата такова дете, живяло е в германия и там са сложили ваксина. излезе ли карантина постоянно я местят по другите групи.
та не знам дали изобщо ще въведат тази ваксина. тъпото е че и да искаш да я платиш пак я няма. тия сложни схеми с внасяне отнякъде не ми се струват разумни.

по-големите деца как са, нещо никой не пише  Rolling Eyes
при нас почнаха едни странни въпроси и още по-странни заключения и направо на моменти се чудя как да отговарям.

# 95
  • Мнения: 988
Ох, Моме, през тежък период минавате. Дано бързо остане зад гърба ви и да се оправяте! Наистина след това са с разклатен имунитет.
На моя далечна позната малката ѝ дъщеричка пък е хванала морбили, а е ваксинирано дете. Сърцето ми се къса направо.

Иначе нашият първокласник расте и не пита ние готови ли сме или не:) Въпросите са все повече, но аз много се радвам затова, защото той като дете не питаше много, което много ме смущаваше. Някой като каже, че 3-4 били годините на "защо"-то , ами не - при нас не. Но сега директно скочихме на сериозните теми: "какво са наркотиците?", "всички ли учат в университет?", "Колко слънчеви системи има по света?", "има ли число 100 хиляди милиона милиарда трилиона?"  и т.н. Simple Smile Голям кеф е и тази възраст и всички досегашни.. абе, голям кеф са децата въобще:)
О, и бяхме на турнир по шах миналия уикенд. Успехите ни не са зашеметяващи, но аз отново се втрещих какви ли не екземпляри - родители има по този свят.. Simple Smile

# 96
  • София
  • Мнения: 23 165
"какво е да си мъртъв"
"аз колко стар трябва да стана, за да умра"
"починал като умрял ли е"
не знам откъде ги е чул тия работи, ама все такива въпроси задава.  Rolling Eyes

иначе има и нормални и забавни.
в събота беше наказан, седи и мрънка, защо сме го поръчвали, защо изобщо сме го взели като само ще му се караме и ще го наказваме.

# 97
  • Мнения: 3 422
моме, и малкия с гърч - пфууу. Да се оправяте бързо.
Аз преди 10 дена се изплаших, че малкия се е заразил с варицела от яслата, но се оказа, че е алергия и ни мина за 2-3дена.
И аз много се притеснявам от варицелата, а сигурно ни престои това чудо да го минем и все по-1есто се замислям за ваксината. Но мои познати мед. работници все ме успокояват, че е добре да го преболедува отколкото ваксина да му сложа. ЛЛ ми каза, че от догодина ще  има доброволна имунизация за варицела(така поне чула), но ме предупреди - тя няма да я прави, защото е против поставянето на ваксината, добре е детето да я изкара.
Та чукам на дърво за сега.

# 98
  • Мнения: 1 052
"какво е да си мъртъв"
"аз колко стар трябва да стана, за да умра"
"починал като умрял ли е"
не знам откъде ги е чул тия работи, ама все такива въпроси задава.  Rolling Eyes



Въпросите за смъртта и нас ни вълнуват.
Той като станел стар, аз съм щяла да съм умряла.
Баба и дядо били стари и някой "скоро ще умре" Anguished
И той "не искам да съм умрял" Satisfied

# 99
  • Мнения: X
Мече, дано и вие се оправяте бързо.
Някъде имам книга точно за запознаване на малчуганите с темата за загубата и "смъртта", ще взема да хвърля едно око.
Моето малкото отказва манджите и ми се налага да готвя и съм се шашнала да има разнообразие.

# 100
  • Мнения: 11 479
Абе, добре е да се изкара, ни не и 6 дни в болница, 4 от които в Интензивно отделение... А няма как да знаеш как точно ще я изкара.
Герда, кофти са условията.
И баткото ме пита - той кога щял да умре, ама какво става като умреш, а ние с баща му кога ще умрем... Дядо му почина преди три месеца и направо не знам как да подходи към темата, казваме му, че е заминал надалеч. Те не се виждаха много често, защото свекър ми, светла му памет, беше на легло в последните години. Та и аз бих прочела нещо по темата.

# 101
  • София
  • Мнения: 10 642
Че какво ненормално има във въпросите за смъртта?

# 102
  • Бг
  • Мнения: 846
Бързо да оздравяват всички болни.
Аз пък на моето дете съм му обяснила, т. к. баща ми от 14 години не е между живите и де факто той го познава само от снимка. Казала съм му, че дядо Д. е починал, т. к. е бил болен. И сега ни гледа, и ни се радва от небето.Че всички един ден остаряват и ще станат звездички, които ярко ще светят на небето.

Герда ли питаше за Инфекциите ? По другите градове как е не знам, но в Пловдив положението е меко казано трагично. Най-смешното е, че уж са инфекциозна клиника, а тези, които са платили за ВИП стая могат да излизат по всяко едно време. И ВИП стаята не е някакъв лукс, просто си сам в стая, и имаш самостоятелна баня и тоалетна. Говоря за преди десетина години някъде, сега едва ли ще се е променило към по-добре положението.

# 103
  • Мнения: 39 386
Че какво ненормално има във въпросите за смъртта?

Нищо. Особено за възрастта на нашите деца.

# 104
  • София
  • Мнения: 23 165
Че какво ненормално има във въпросите за смъртта?
нищо, само че е като обсебен.
постоянно за това се пита. по много пъти.

тия приказки със звездичките на небето изобщо не вървят като отговори.

Общи условия

Активация на акаунт