Онлайн консултации с педиатър - д-р Нели Митева

  • 23 212
  • 553
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 530
В настоящата извънредна ситуация, когато детските консултации и посещенията на лечебни заведения са ограничени, а достъпът до личния лекар е затруднен, много родители имат притеснения и въпроси, свързани със здравето, физическото и нервно-психическото развитие на децата.

За да помогнем на родителите и те да могат да бъдат по-уверени и спокойни при отглеждането на децата в този период, стартираме настоящата тема за онлайн консултации с педиатър.



д-р Нели Митева
Д-р Нели Митева е специалист педиатър.
От 2015 г. става част от екипа на отделение по Детски болести в УМБАЛ "Пълмед". Придобива специалност педиатрия през 2019 г. и осъществява прегледи и в ДКЦ "Пълмед". Участва ежегодно в национални и международни конгреси и семинари по специалността. Извършва проследяване на физическото и нервно-психическото развитие на детския организъм, диагностика, превенция и лечение на болести при децата.


Включете се в темата и задайте своите въпроси, свързани с детското здраве!
На вашите въпроси в понеделник, вторник и четвъртък ще отговаря д-р Нели Митева.



Онлайн консултацията не може да замени посещението при лекар, медицинския преглед, диагностиката, поставянето на конкретна професионална диагноза и провеждането на нужното лечение. Предоставената в темата информация може единствено да даде ориентир по отношение на спешността на състоянието, необходимите изследвания, какъв специалист да се посети, какво предстои като прегледи и изследвания и други уточнения и разяснения, свързани със здравното състояние на пациента и диагностично-лечебния процес.
При спешни състояния се свържете с Вашия лекуващ лекар и/или се обадете на спешния номер 112.




Темата е част от социалната инициатива на BG-Mamma "Специалистите говорят".
Ако се нуждаете от #консултация в друга сфера, вижте всички #специалисти, които са се включили в кампанията ТУК.


#СпециалиститеГоворят #ЗаедноВкъщи


Правила на консултативните теми във форума

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 19:32 от BG-Mamma™

# 1
  • Мнения: 557
Здравейте!
Много се радвам, че има такава възможност за родители в създалата се ситуация и наистина ще е полезно. Имаме следния проблем. Дъщеря ми е на 5 г. От около 2 седмици започна да се оплаква от болка в носа и да бърка постоянно в него. Погледнах с фенерче, доколкото е възможно дълбоко в ноздрите й, и видях, че има ранички и в двете ноздри. Съответно има залепен секрет по тях, който е изсъхнал. Явно засъхването на секрета предизвиква болки и дискомфорт и ръцете й са постоянно вътре. Освен това постоянно подсмърча и говори леко носово, все едно е хремава, но като издухаме нослето реално нищо не излиза.Постоянно й повтарям да не бърка в носа, защото разранява още повече болезнените места, но тя продължава да го прави. Има ли нещо, с което може да й мажа нослето отвътре, за да минат по-бързо раничките? Знам, че има Цикатридина назална мас с хиалуронова киселина, но не знам дали е удачно да я използваме. Ще съм благодарна за всеки съвет Simple Smile

# 2
  • Мнения: 260
Здравейте! Цикатридина е добър вариант за деца над 3г.в., така че е подходящ за Вашето дете Simple Smile Аз бих препоръчала и Низита назален унгвент, има много добър заздравяващ ефект и съм виждала доста добри резултати от него. Все пак, ако тези медикаменти не дадат резултат в рамките на няколко дни до седмица, препоръчвам да се консултирате и с колега УНГ, който може добре да огледа носните проходи Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15
Здравейте,

Какво бихте препоръчали за дете на 6-7 год., което скърца със зъби често и силно през нощта? На какво се дължи според вас?
Благодаря

# 4
  • Мнения: 260
Здравейте!
Една от причините за скърцането със зъби може да бъде наличието на чревни паразити. Друга причина е неправилна захапка. Нерядко децата започват да скърцат със зъби и в резултат на емоционален стрес и е неврологично обусловено. При изключване на първите 2 причини, бих изписала Алора (не би навредила на детето в препоръчителната дозировка и ще се изключи и неврологично обусловеното скърцане на зъбите).

# 5
  • Мнения: 15
Здравейте!
Една от причините за скърцането със зъби може да бъде наличието на чревни паразити. Друга причина е неправилна захапка. Нерядко децата започват да скърцат със зъби и в резултат на емоционален стрес и е неврологично обусловено. При изключване на първите 2 причини, бих изписала Алора (не би навредила на детето в препоръчителната дозировка и ще се изключи и неврологично обусловеното скърцане на зъбите).

Благодаря много за бързия отговор!

# 6
  • Мнения: 260
Няма проблем! Оставам на разположение за още въпроси!

# 7
  • Мнения: 89
Здравейте! Искам да ви попитам колко е нормалната температура за бебе на 3 месеца? Утре сме на ваксина и измерих преди баня 37,4 и незнам дали да се притеснявам... Благодаря ви! Hug

# 8
  • Г. О.
  • Мнения: 1 703
Здравейте. Какво бих могла да използвам за защита на дете на 1г. от кърлежи?

# 9
  • Мнения: 5
Здравейте! Имам въпрос към Вас, възможно ли е бебе на 6 месеца да има разстройство при никнене на зъби. Мисля че са зъбки, венеца е побелял много е неспокойна, постоянно иска да си чеши, апетит и намаля. Например днес се изходи 3 пъти като 2 пъти бяха кашеви, но третият път си беше воднисто. Какво да и давам? На АМ е

# 10
  • Мнения: 260
Освен на адаптирано мляко, детето захранено ли е и какво е яло днес?

# 11
  • Мнения: 5
Здравейте имам един проблем от седмица горе долу има промяна в изграждането на сина ми, на година и 3 месеца е , започна да се изхожда по 3 4 до 5 пъти дневно, което е нетипично за него понякога дори е пропускал изхождане. Първия път е с нормална консистенция,  след това по кашаво и накрая рядко. Спрях млечни продукти и не давам никаква нова храна, храни се добре няма проблем. Пресни плодове  и зеленчуци също спрях (само след термична обработка) само банана е пресен. От два дни наблюдавам понякога слуз при нормално изхождане с нормална консистенция,  мисля да пусна фецес за изследване,  дали е добра идея и дали да не пусна изследване за Крон и улцерозен колит? Някакъв съвет още ?

# 12
  • Мнения: 260
MGB9, правилно да измервате телесната температура на Вашето дете, когато то е било 5-10 минути в спокойно състояние (без да е имало някакви физически усилия, включително хранене). Веднага след баня може да е било претоплено и затова да сте измерили 37.4 градуса. По принцип за нормална се счита телесна температура, измерена под мишницата до 37-37.1 градуса. Освен това, би трябвало Вашият личен лекар да прегледа детето преди осъществяване на редовната имунизация и да прецени дали има нещо притеснително Simple Smile

# 13
  • Мнения: 260
НефертитиЯ, има препарат Бочко против кърлежи за деца, навършили 1г.в. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 260
Дани Маринова 628985, в хода на нормална вирусна инфекция, както и при хранителна грешка е възможно детето Ви да има по-течни, понякога примесени със слуз (дори диарични) изхождания. Препоръчително е да бъде на диета няколко дни, тъй като за остра диария се счита, когато е с продължителност до 7 дни. Абсолютно строга диета ли спазвате откакто наблюдавате промяна в изхожданията и има някаква друга промяна у детето Ви - да е отслабвало на тегло, да сте наблюдавали и кръв в изхожданията, някакви други оплаквания?

Общи условия

Активация на акаунт