До кога под наем?

  • 4 386
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 202
Sonya къде си/в кой район/ на квартира и колко наем плащаш? Питам, за да преценя какъв наем е по силите ти? Имам предвид нещо,  но не е съвсем сигурно.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Sonya къде си/в кой район/ на квартира и колко наем плащаш? Питам, за да преценя какъв наем е по силите ти? Имам предвид нещо,  но не е съвсем сигурно.

Не съм Соня, но тя живее в Цветния и в момента са в 2-стаен за 180 лв (просто са там от години, зотаво е по-нисък наема).

# 17
  • Мнения: 202
Ох, проверих, но вече е заета , пък и по-скъпичка е била. Във Възраждане - двустаен, частично обзаведен-250 лева, ако това те интересува.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Ох, проверих, но вече е заета , пък и по-скъпичка е била. Във Възраждане - двустаен, частично обзаведен-250 лева, ако това те интересува.

Сега да не говоря от името на Соня, но предполагам, че те са наясно със наемите и едва ли разчитат за наем под 200 лв.

# 19
  • Мнения: 1 925
И ние сме така под наем, и на мен ми е писнало, искам да си имам свой дом, да си го направя, както аз искам, а не постоянно да се съобразявам с разни мизерии...  #Cussing out За сега обаче няма изглед за нещо наше, така че ще търпим   #Cussing out

# 20
  • Мнения: 5 577
Същата работа. Поне плана е след година като тръгна на работа да се тегли заем.

Дано да стане.

# 21
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
и на нас това ни е болното място.
за спалня, хол и кухненски бокс даваме 320 лева и почти всичките ни домакински уреди са на кредит, та още 100 лева разходи. Ако теглим един кредит вхоските ще са ни горе-долу колкото наема + тези 100 лева, ама николя банка няма да ни даде толкова колкото искаме, а примерно 70 - 80% от стойността на жилището. много тъпо, щото в крайна сметка другите пари няма откъде да ги вземем, а и не можем нищо да спестим, щото наема изяжда всичко  Cry

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 605
От години ръчкам съпруга си да теглим кредит за жилище, но не мога да се преборя с ината му. За него "кредит" е мръсна дума. А междувременно цените на имотите толкова се вдигнаха  ooooh! Минахме през тръпката да се местим в нова квартира с две деца (едното бебе), вече нямам стимул нито да си подредя дома, нито нови мебели да си купя...  Все чакам пак да ни изгонят.
Но на моменти си мисля, че аз най-важната инвестиция вече съм я направила - две здрави, хубави и умни деца, които растат пред очите ми, не ги сменям и за вила на Ривиерата  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 006
Оф,разбирам те...И аз непрекъснато си задавам този въпрос.Вече ми писна да пълня гушата на хазяи.Имам приятелки които си имат собствени апартаменти и честно да си призная - завиждам ! Embarassed
Могат да правят каквото си искат,нали са си у дома...А аз всеки месец трябва да мисля първо за наема,пък после за детето и нас...
Иде ми да  newsm45

Пускам тото Mr. Green, но наистина се надявам като тръгна на работа, да взимам по-добра заплата, ако трябва и работата ще с исменя, дая е здраво детенце, та да ходи на ясла и да вземем кредит от банка...
при нас проблема е, че няма кой хич да помогне - дори детето да гледа за два часа, та онези %, които трябва да осигурим сами са ни проблем сериозен, че и мебели, нищо нямаме, само прекрасното дете и голямата любов!!! Което е СТРАШНО МНОГО!!

Успех на всички! Peace

# 24
  • Мнения: 5 292
 Cry И ние пускаме тото от 14 години (ужас  Sick), сменихме три квартири. Трябваше да строим тази година, но .....

# 25
  • Мнения: 1 128
     Аз се "ожених" за  триисегодишна ипотека.Така 4е пак не е мое.Но определено е по добре този "брак" и не наема.Ние намерихме една фирма на която си платихме да ни издейства 100% ипоте4ен кредит(малко мафиозко зву4и,но така стана номера) и за което не стигна взехме и потребителски.Оба4е кандидатствахме с три заплати.Аз,брат ми и майка ми.Номера не стана в България,но споделям ако може да послужи за идея на някои.После голяма мизерия беше с парите -месе4ни вноски за ипотека, три потребителски заема -аз,брат ми и мама и плащането на фирмата,която намери банка да ни дадат ипотеката.Няма да ви казвам какво шоу.Първото жилище беше супер малко,после разширение на ипотеката за малко по голямо и така.Успех,мила.Номера е да се информираш много по темата.Ако брат ми не беше запо4нал да се рови4ка и 4ете още щях да си стоя без жилище.

# 26
  • Мнения: 127
813, благодаря за предложението! Все ще намерим нещо! Сега плащаме 180. Ще търсим нещо до 250. Сега преговаряме с хазаите за по-висок наем. Може продажбата да е само предтекст да ни изгонят, защото казаха, че ще помислят.
Ще прегледаме пак предложенията на банките. За Пощенска наистина има добри отзиви.
Киса, благодаря ти за навременните включвания Simple Smile!
Подкрепата Ви е важна за мен! Поздрави!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 926
Вече 5 години живеем под наем - сменили сме три квартири. Според мен най-лошото е , че не знаеш кога на хазяина ще му кефне да те изгони. Пример - предишната хазайка ни каза , че до 1 месец трябва да се изнесем - дъщеря и решила да се жени и ще се мести в този апартамент. Аз бях бременна и всичко ми кипна #Cussing out Тогава решихме , че ще направим всичко възможно да си купим жилище.
Е вече си имаме , сега правим цялостен ремонт(старо е ) и имаме ипотека за 20год.
Знам, че ще ни е трудно в началото, но поне мога да си направя подобрения и не ме е страх , че може всеки момент да ме накарат да се изнеса Cry
Пожелавам на всички да си купят свои къщи и да ги направят прекрасни и пълни с любов Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 975
Ние също сме на квартира и не е много приятно да си в непрекъснато напрежение Sad. На помощ от никъде не можем да разчитаме и плана е след година да се върна на работа и живот и здраве да теглим кредит. За нас няма друг вариант, за жалост. И от тотото не се падат, абе ужас #Cussing out

# 29
  • Мнения: 1 053
И ние също сме на квартира,и на нас вече ни е  писнало,ама поне засега няма начин.Няма кой да ни помага с всичко се оправяме сами,засега кредит неможем да изтеглим тъй като само аз имам трудов договор и неможем да покажем доходи.Поне сключихме договор за 2 години с хазяйте,но и те ще минат и после дано да имаме шанс да си купим наше жилище,че и на мен ми писна да давам пари и все да се съобразявам.Заем все пак свършва,но наем не Naughty

Общи условия

Активация на акаунт