Сполучливи имитации на маркови парфюми - 27

  • 63 300
  • 734
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 329
Много благодаря на всички за отзивчивостта! Ще предам на любимата какво сте казали. На нея между другото колежка я е посъветвала за някакъв парфюм Verset - Sensi Piu - бил копие на Light Blue, обаче тази марка се разпространявала само по аптеките и няма как да го пробва. Light Blue в оригинал е безсмислено да се купува! Няколко поредни лета й го взимах на жената, тя много го харесва, но трайността е 1 час. За мен абсолютно идентичен с него е I love love на Moschino, веднъж бяхме във Венера, но нямаха тестер в момента. Аз обаче го бях душил преди това и я уверих, че са направо еднакви за мен и го взехме така без тест. Като се прибрахме вкъщи обаче и като го отвори вече каза, че имало някаква прилика, но изобщо не си приличали толкова много и че в Moschino пробладава грейпфрут, а в Light Blue било съвсем друго... За мен са те са без да преувеличавам една и съща миризма, но най-странното е, че жената винаги може да ги различи и никога не се обърква кое е I love love и кое е Light Blue, значи може би има някаква разлика.

Странно нещо са това парфюмите. Могат да те върнат към  спомени, да се сетиш как си се чувствал само от някаква миризма... Няма да ми се смеете, но отскоро издирвам един бабешки парфюм. Казвам "бабешки", защото определено е ретро, но на мен много ми харесва. Навремето учителката по химия в училище се пръскаше с него и влачеше някакъв гигантски шлейф. Помня, че слизахме да пушим отстрани до училището, а тя идваше да ни гони и само като ни замирише на парфюма, без тя още да се е появила, знаехме, че идва и е някъде наоколо. И така един ден с една съученичка пушим и аз казвам, че ми мирише на химичката. Хвърлихме си цигарите чак. Нея обаче я няма. Влязохме вътре - пак ми мирише на същия парфюм. По едно време момичето се усети и каза, че е от нея - пръснала се сутринта с парфюма на майка й и каза, че повече никога няма да го сложи щом като и химичката се пръска с него, защото беше много строга и ни взимаше тока от учене. Smile Тогава моята съученичка ми каза, че въпросният парфюм е "Clin d'oeil". Обаче кой? Както и да е - забравих за този парфюм и наскоро в един хипермаркет видях това: https://www.fragrantica.com/perfume/Bourjois/Clin-d-Oeil-Passionate-10952.html  То в момента мисля, че друг Clin d'oeil по магазините няма - само този виждам навсякъде. Сетих се за този случай, който ви разказах и го подуших - нямаше нищо общо с онзи парфюм. Този Clin d'oeil е някакъв сладникав и моята позната сигурно се е объркала, нещо друго е било, но какво? Разгледах другите на Bourjois и най-масовите, които се срещат по магазините са Kobako, Evasion и Flamme. Обаче не знам как миришат. Със сигурност е нещо много масово и евтинджийско. Ако го подуша сега, веднага бих го разпознал. Наскоро в едно кафе на масите около нас една жена беше със същия парфюм, познах го, но как да я питам... Този червения "Clin d'oeil" не е бил, защото като го помирисах в магазина, беше нещо сладко, а това, което аз издирвам е сапунено, умерено ретро, личи си, че е стар парфюм, но не е нещо гадно в никакъв случай, на мен ми е хипнотизираща тази миризма. Като вид аромат се доближава до Splendor на E. Arden, не си приличат, но такъв тип парфюм е, сапунест. Много бих се радвал, ако нещо ви просветне и ми дадете някакви насоки какво може да е това, което търся. Жената няма да носи със сигурност такова нещо, но мога да го подаря на майка ми за някакъв повод. Тя обича и носи такъв тип парфюми. Любим й е Pulsions - бил е хит в края на 80-те и преди няколко години съвсем случайно без да го търся попаднах на една обява в olx. Една жена го продаваше неотварян, запечатан 100 мл. Като й се обадих, ми обясни, че навремето го е забравила и никога не го е отваряла. Малко ме притесняваше, че са минали толкова години, но се реших предвид това, че не е бил отварян никога. Е, не мога да ви опиша каква радост беше. Майка ми чак се просълзи като й го подарих. Рядко съм я виждал така.

# 391
  • Мнения: 4 012
Аз също виждам разлика в I love love и Light blue и не мога да ги объркам. Но и двата са красиви по свой начин.

# 392
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

Argent, а да ни ориентираш за приблизителната година? През соца се въртяха едни и същи парфюми.Общо взето - каквото имаше в Кореком. Много на почит беше Poison  https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Poison-218.html

Тия дни пръснах Етърнити (заг) на дъщеря ми, не за друго, а защото обърках шишенцата. Този парфюм го купих със съвсем други очаквания, защото преди 20г продаваха имитация с това име, която, оказва се, е била нещо съвсем различно. Както и Дюн, която се оказа Гучи Ръш. И заради това си разочарование повече не му обърнах внимание. Обаче от Етърнити се разнесе такъв умопомрачителен шлейф, че ще преразгледам решението си Simple Smile

# 393
  • София
  • Мнения: 38 476
Argent, много вероятно е този, но е спрян.
Беше един от първите парфюми на майка ми:

# 394
  • Мнения: 329
Argent, а да ни ориентираш за приблизителната година? През соца се въртяха едни и същи парфюми.Общо взето - каквото имаше в Кореком. Много на почит беше Poison  https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Poison-218.html

О, не става въпрос изобщо за соца. Аз съм завършил гимназия преди 15 години, значи става въпрос за 2000-2001-2002 някъде. Класическия Poison го знам, няма нищо общо. Някаква евтинийка трябва да е според мен, обаче е уникална миризма - една чиста и сапунена. Тогава нали ви казвам, съученичката ми каза, че е Clin d'oeil, обаче сигурно нещо се е объркала, защото този червения, който масово се среща по магазините е съвършено различна миризма. Другото, което мислих, е да не е бил най-старият, класически Clin d'oeil: https://www.fragrantica.com/perfume/Bourjois/Clin-d-Oeil-16879.html, обаче той отдавна не се произвежда, дори тогава през 2001/ 002 може би го е нямало. Да не говорим, че химичката няколко пъти съм я засичал през последните 3-4 години, т.е. сравнително наскоро, и пак беше с този парфюм, следователно е нещо, което го има в момента.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 12:01 от Argent

# 395
  • София
  • Мнения: 38 476
Значи не е това.
Ох, много е трудно да се гадае така.

# 396
  • Мнения: 329
Free Agent, писали сме едновременно. Този, старият Clin d'oeil сапунен ли е? Обаче не ми се вярва да е бил той, не знам дали навремето, когато съм бил ученик го е имало още, но тази жена, както ви казах, съм я срещал през последните години няколко пъти, и пак си ползва същия парфюм, което ме навежда на мисълта, че не може да е онзи първия Clin d'oeil. Много е присъствен и чист, хладен... Прави сте, все едно търсим игла в купа сено. И други жени съм засичал с този парфюм, но ме е досрамявало да тичам след непознати и да ги питам за парфюма им - ще ме помислят за луд. И не ми е важен толкова парфюма - така или иначе аз не мога да го нося Smile, жената - също, единствено на майка ми би могъл да допадне. По-скоро тръпката и загадката какво може да е било това... много ме държи в любопитство.

# 397
# 398
  • Мнения: 1 360
Сапунено... Nude Bill Blass го обожавам и си го нося до днес - той е сапунен. Другият, който също обожавам, нося и също е сапунен е Oscar Oscar de la Renta...
Търсенето трябва да се разпростре най - вече към полските парфюми, ако говорим за "соца" - Всичко на Miraculum, Być Może, Pani Walewska...В "Елитис" магазините има от тях - редовно ги предлагат, поне в София на втория етаж в халите.
Трябва да се вземат предвид и "Charlie"-тата и изобщо всичко на Revlon, но тук не мога много да помогна, защото съм носила само едно от тях и то не ми е харесало кой знае колко.

А иначе, като говорим за "спомени и аромати", още помня как ухаеше един бледо лилав парфюм на майката на комшийчето ми когато бяхме деца...Казваше се "Beata"- написано с бели букви - ръкописен шрифт, а шишето приличаше на шишето на "Treselle" на Ейвън... Simple Smile Божествен парфюм беше! И едно "Erato" помня...Него го изпръсках когато не разбирах нищо от парфюми...Също страхотен парфюм - прозрачна бутилка с бяла пластмасова капачка, шишето прилича на "Green Tea"- Elizabeth Arden...Ума ми помни и двата аромата все едно, че преди 5 минути съм ги помирисала...А са минали 35 години... Simple Smile

# 399
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ха ха , ами ние през соца се криехме да пушим, сега гледам, че ученици и учители пушат заедно навън Joy
По това време от евтинийките бяха много популярни два парфюма на една марка, единия  имитираше Куул уотър на Давидоф и беше син, другия беше червен, някакво Фламе.Тогава Орифлейм навлезе на пазара много успешно, мисля, че 2002 вече и Ейвън имаше доста потребители.
На мен пък позната ми беше дала да разнасям имитационна парфюмерия, и чист и сапунен беше точно това Етърнити, което издирвам, ама е нещо друго.

# 400
  • София
  • Мнения: 38 476
2000 г имаше вече доста парфюми и в България.

# 401
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Жадор може да видите във версията на Заг и Мартинез,добре са направени за мен,като аз клоня към тази на Мартинез.Рефанската също е хубава,но е доста подсладена и адски трайна.На Лайт Блу аз не съм срещнала хубава версия,тази на Заг е мнооого далеч за моя нос.Чистата отрова проверете на Заг и Ди Енд Пи.

# 402
  • Мнения: 81
Free Agent, писали сме едновременно. Този, старият Clin d'oeil сапунен ли е? Обаче не ми се вярва да е бил той, не знам дали навремето, когато съм бил ученик го е имало още, но тази жена, както ви казах, съм я срещал през последните години няколко пъти, и пак си ползва същия парфюм, което ме навежда на мисълта, че не може да е онзи първия Clin d'oeil. Много е присъствен и чист, хладен... Прави сте, все едно търсим игла в купа сено. И други жени съм засичал с този парфюм, но ме е досрамявало да тичам след непознати и да ги питам за парфюма им - ще ме помислят за луд. И не ми е важен толкова парфюма - така или иначе аз не мога да го нося Smile, жената - също, единствено на майка ми би могъл да допадне. По-скоро тръпката и загадката какво може да е било това... много ме държи в любопитство.

Да не става въпрос за Франк? Grinning Нашата учителка по история го носеше и 2 часа след като беше излязла стаята все още миришеше на този парфюм.

# 403
  • Мнения: 1 360
Ейййй, това е наистина много шлейфов парфюм. По - шлейфов от Ла Ви Е Бел, по - шлейфов от всичко, което съм помирисвала...
На "Франк" ми напомня един друг парфюм - "Japanese Rituals" - Tesori d'Oriente. Последните могат да се помиришат в момента в Кауфланд - пуснали са душ гелове с почти всички аромати от серията Tesori d'Oriente.

# 404
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Много благодаря на всички за отзивчивостта! Ще предам на любимата какво сте казали. На нея между другото колежка я е посъветвала за някакъв парфюм Verset - Sensi Piu - бил копие на Light Blue, обаче тази марка се разпространявала само по аптеките и няма как да го пробва. Light Blue в оригинал е безсмислено да се купува! Няколко поредни лета й го взимах на жената, тя много го харесва, но трайността е 1 час. За мен абсолютно идентичен с него е I love love на Moschino, веднъж бяхме във Венера, но нямаха тестер в момента. Аз обаче го бях душил преди това и я уверих, че са направо еднакви за мен и го взехме така без тест. Като се прибрахме вкъщи обаче и като го отвори вече каза, че имало някаква прилика, но изобщо не си приличали толкова много и че в Moschino пробладава грейпфрут, а в Light Blue било съвсем друго... За мен са те са без да преувеличавам една и съща миризма, но най-странното е, че жената винаги може да ги различи и никога не се обърква кое е I love love и кое е Light Blue, значи може би има някаква разлика.

Странно нещо са това парфюмите. Могат да те върнат към  спомени, да се сетиш как си се чувствал само от някаква миризма... Няма да ми се смеете, но отскоро издирвам един бабешки парфюм. Казвам "бабешки", защото определено е ретро, но на мен много ми харесва. Навремето учителката по химия в училище се пръскаше с него и влачеше някакъв гигантски шлейф. Помня, че слизахме да пушим отстрани до училището, а тя идваше да ни гони и само като ни замирише на парфюма, без тя още да се е появила, знаехме, че идва и е някъде наоколо. И така един ден с една съученичка пушим и аз казвам, че ми мирише на химичката. Хвърлихме си цигарите чак. Нея обаче я няма. Влязохме вътре - пак ми мирише на същия парфюм. По едно време момичето се усети и каза, че е от нея - пръснала се сутринта с парфюма на майка й и каза, че повече никога няма да го сложи щом като и химичката се пръска с него, защото беше много строга и ни взимаше тока от учене. Smile Тогава моята съученичка ми каза, че въпросният парфюм е "Clin d'oeil". Обаче кой? Както и да е - забравих за този парфюм и наскоро в един хипермаркет видях това: https://www.fragrantica.com/perfume/Bourjois/Clin-d-Oeil-Passionate-10952.html  То в момента мисля, че друг Clin d'oeil по магазините няма - само този виждам навсякъде. Сетих се за този случай, който ви разказах и го подуших - нямаше нищо общо с онзи парфюм. Този Clin d'oeil е някакъв сладникав и моята позната сигурно се е объркала, нещо друго е било, но какво? Разгледах другите на Bourjois и най-масовите, които се срещат по магазините са Kobako, Evasion и Flamme. Обаче не знам как миришат. Със сигурност е нещо много масово и евтинджийско. Ако го подуша сега, веднага бих го разпознал. Наскоро в едно кафе на масите около нас една жена беше със същия парфюм, познах го, но как да я питам... Този червения "Clin d'oeil" не е бил, защото като го помирисах в магазина, беше нещо сладко, а това, което аз издирвам е сапунено, умерено ретро, личи си, че е стар парфюм, но не е нещо гадно в никакъв случай, на мен ми е хипнотизираща тази миризма. Като вид аромат се доближава до Splendor на E. Arden, не си приличат, но такъв тип парфюм е, сапунест. Много бих се радвал, ако нещо ви просветне и ми дадете някакви насоки какво може да е това, което търся. Жената няма да носи със сигурност такова нещо, но мога да го подаря на майка ми за някакъв повод. Тя обича и носи такъв тип парфюми. Любим й е Pulsions - бил е хит в края на 80-те и преди няколко години съвсем случайно без да го търся попаднах на една обява в olx. Една жена го продаваше неотварян, запечатан 100 мл. Като й се обадих, ми обясни, че навремето го е забравила и никога не го е отваряла. Малко ме притесняваше, че са минали толкова години, но се реших предвид това, че не е бил отварян никога. Е, не мога да ви опиша каква радост беше. Майка ми чак се просълзи като й го подарих. Рядко съм я виждал така.
Не знам за преди колко време точно говориш, но по споделеното, аз вероятно съм връстница на майка ти, уверявам те, че цитирания класически  https://www.fragrantica.com/perfume/Bourjois/Clin-d-Oeil-16879.html беше божествен, тогава също много се носеше и това:  https://www.fragrantica.com/perfume/Revlon/Charlie-3141.html , което си е чист алдехид и допада на дами, които са носили или носят от тези:  https://www.fragrantica.com/perfume/Paloma-Picasso/Paloma-Picasso-1009.html ; както и от този:  https://www.fragrantica.com/perfume/Est-e-Lauder/Knowing-548.html или този:   https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Samsara-Eau-de-Parfum-55.html - всички са невероятни, някои се носят и днес, разбира се вкуса и тенденциите се определят от бита на хората. За много мои приятели те биха звучали ретро и морално остаряли, но нима Chanel №5 не е ретро!? - Не, не е, аз все още го нося наред с Черната орхидея, Амуаж, Инсомния и др. , та има аромати, които са непреходни, оставят диря за всички поколения. Дано съм ти била полезна....някак.

Общи условия

Активация на акаунт