КРУИЗИ /Тема 13/

  • 34 230
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 817
Здравейте,

Моля, кажете какво мислите за този круиз. Най-вече ме интересува - подходящо ли е времето тогава - края на март?

https://crusit.bg/kruizi/7-dni-sasht-meksiko-kaymanovite-ostrovi … kite-ostrovi-udhu

Благодаря предварително.

# 601
  • София
  • Мнения: 11 579
Аз нямам опит с круизите, но изчетох доста специално за този круиз. Ние ще ходим по същия маршрут и кораб, но май месец. Нашият ще е 15 дни, това е едната половина от него.

Гледах много клипове и ревюта на кораба и на мен ми хареса, отностилено нов е, съвременен, голям, има удобства. Ако човек е бил на по-висок клас, може и да не му струва така, но за нас като за първи круиз, ми изглежда супер. Четох добри отзиви за храната - вкусна храна в бюфетите и голямо разнообразие, различните дни храната е подобна, но пък достатъчно като видове, така че човек да си избира. Някои се оплакват, че в бюфетите нямало омари, но за нас това не е проблем, не се храним ежедневно с омари, така че ще си доплатим в специален ресторант да хапнем нещо по-специално. Преобладаващите коментари са, че в ресторанта е малко по-бавно обслужването. От шоутата четох много добри отзиви за шоуто на Майкъл Джексън и за Питър Пан.
Като дестинации - харесахме много в Ямайка водопадите, тук също имаше отзиви от няколко момичета и бяха много добри. В Мексико ние спираме на Козумел и мислим да ходим до Тулум. За Оушън Кей е ясно - плажове, още обаче не е пуснат и не знам дали ще си заслужава, дано няма и цъфтене на водорасли в района. На рендерите островът ми изглежда много добре, но реални снимки още няма. Чак ноември го пускат. В Джорджтаун не сме решили още какво ще правим.

Ще се радвам някой, ако сподели и реални впечатления, въпреки че вече сме запазили, така че отиваме каквито и да са коментарите.

# 602
  • Мнения: 266
Здравейте,

Моля, кажете какво мислите за този круиз. Най-вече ме интересува - подходящо ли е времето тогава - края на март?

https://crusit.bg/kruizi/7-dni-sasht-meksiko-kaymanovite-ostrovi … kite-ostrovi-udhu

Благодаря предварително.

Круиза е прекрасен! Кораба е един от най-хубавите. Времето е хубаво /дори много подходящо/, морето - топло.
Ако имате визи, не се колебайте. Чака ви незабравимо приключение!

# 603
  • Мнения: 2 817
Супер! Благодаря много за коментарите. Визи нямаме все още, но ще подготвя тези дни документите. Вече веднъж съм била в щатите и не би трябвало да имам проблем Simple Smile

# 604
  • Мнения: 266
В Джорджтаун не сме решили още какво ще правим.

Ще се радвам някой, ако сподели и реални впечатления, въпреки че вече сме запазили, така че отиваме каквито и да са коментарите.

Каймановите острови са истински рай. Можете да отидете на плаж или да разгледате острова. Ние си взехме екскурзия от местна фирма на порта. Цената е в пъти по-ниска от тази на кораба /по спомен около 20 $/. Екскурзията включваше същото като тази от кораба - посещение на костенурките и делфините /който иска може да плува с делфини срещу допълнително заплащане - шоуто е невероятно/, посещение на фабриката за кексчета и ром /единствената на острова/, посещение на различни квартали /обикновен жилищен и баровските - с гаражи за няколко коли отпред и яхти отзад/. През цялото време разказват за острова, начина на живот и всякакви други интересни неща.

# 605
  • София
  • Мнения: 11 579
GM, благодаря ти много за полезната информация. А можеш ли да кажеш как е времето в района първата половина на май. Аз гледах градуси, но всички знаем, че градусите на различни места се усещат различно и спрямо влажност и местна особеност. Как е водата също?

# 606
  • Мнения: 266
GM, благодаря ти много за полезната информация. А можеш ли да кажеш как е времето в района първата половина на май. Аз гледах градуси, но всички знаем, че градусите на различни места се усещат различно и спрямо влажност и местна особеност. Как е водата също?

На Карибите съм била два пъти - февруари и март. Времето февруари е топло, водата също /като при нас лятото/, дъжд ни валя само един ден - в Козумел. Март е прекрасно - времето топло, водата също. Влажността беше нормална. Според ММ, който е живял в Куба само дъждовния период е много влажно и се усеща доста топло, тогава вали всеки ден /това е по времето на нашето лято/. Водата е топла почти през цялата година, с изключение на декември-януари, тогава е по-студена, възможно е дори да не става за плаж.

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
Назад съм писала (и не само аз) за повечето портове от този круиз, а на кораба ще бъдем за Нова година, след това ще мога и за него да споделя.

# 608
  • Europe
  • Мнения: 548
Здравейте, а относно визите как се процедира? Първо се купува круизът и после се подават документи за визи или .... ? Винаги тези визи са ме притеснявали, защото аз не съм била в САЩ и нямаме сключен брак с мъжа ми. Иначе той е живял даже известно време там, но преди 15 г. и всички док-ти са му изтекли вече.

# 609
  • София
  • Мнения: 11 579
Прочети темата назад, обясних подробно преди 2 седмици и ще ти е полезно. Накратко първо визи, после плащане на круиз.

# 610
  • Мнения: 2 817
Дами, помагайте, кой от двата да избера:
- https://crusit.bg/kruizi/7-dni-ocharovanieto-na-karibite?period=2020-03
- https://crusit.bg/kruizi/7-dni-sasht-meksiko-kaymanovite-ostrovi … hu?period=2020-03

Разликата е в кораба и спирката в Мексико - Козумел с MSC MERAVIGLIA или Коста Мая с MSC SEASIDE.

Освен това виза е необходима само за Ямайка, нали? Поне от сайта на Външно министерство така излиза. Мексико и Кайманови острови са без визи. Щатите са ясни, там ще е борбата Simple Smile

И още нещо - къде мога да видя цените на допълнителните екскурзии на кораба, например MSC SEASIDE?

Благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 16 авг 2019, 19:03 от ЕваНиколова

# 611
  • Europe
  • Мнения: 548
Прочети темата назад, обясних подробно преди 2 седмици и ще ти е полезно. Накратко първо визи, после плащане на круиз.
Благодаря, прочетох. А интервютата за туристическа виза за САЩ на какъв език се провеждат?

# 612
  • София
  • Мнения: 11 579
Можеше на български или на английски, но тези, които бяха на български, масово не получиха, може и документите да не са им били добри. Всички отиваха при роднина.
Ако знаете малко английски, ще се справите, питат лесни неща - колко дни ще седите и къде, 2-3 изречения какви са ви плановете, какво работите - къде, позиция и малко за фирмата с какво се занимава.

# 613
  • Europe
  • Мнения: 548
Благодаря ти Ния.

# 614
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
ЕваНиколова, аз бих избрала Козумел (но ми е любим порт), корабите не ги гледам кой знае колко, честно казано, спирките са ми по- важни.
Виза за Ямайка не трябва за круизни падажери (иначе не знам, не съм се интересувала).

Относно визите за САЩ, нямаме сключен брак, имаме дете и говорихме на български. Мисля, че за тях дори е по- добре да не говориш езика, защото това би било още една потенциална пречка да останеш там.

Общи условия

Активация на акаунт