КРУИЗИ /Тема 13/

  • 34 166
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 817
Здравейте ,решихме че искаме карибски круиз през февруари с тръгване от Маями за 7 дни.Не сме ходили в района и въпросът ми е кои точки най-много си заслужават.Моля хората с опит да дадат съвет.Колебая се между Маями-Ямайка-Гранд Кайман-Бахамите-Козумел-Маями и Маями-Пуерто Рико -Хондурас-Маями.Искаме началната  и крайна точка да е Маями.Ако имате и други предложения моля споделете.

Аз гледам круиза от Маями с MSC Seaside на 11.04. На мен най-много ми хареса в района.

Date   Port   Arrive   Depart
Saturday, April 11   Miami, FL      7:00pm
Sunday, April 12   Ocean Cay Marine Reserve, Bahamas   9:00am   9:00pm
Monday, April 13   At Sea      
Tuesday, April 14   Costa Maya, Mexico   9:00am   4:00pm
Wednesday, April 15   Grand Cayman, Cayman Islands   Noon   7:00pm
Thursday, April 16   Ocho Rios, Jamaica   9:00am   3:00pm
Friday, April 17   At Sea      
Saturday, April 18   Miami, FL   7:00am   


 Е, не съм била на нито един от двата, които посочвате Simple Smile Чудя се, от къде да го купя.

# 721
  • Мнения: 161
Здравейте!
Има ли някой който е резервирал чрез Seascanner?  Не мога да открия колко трябва да е депозита, за да потвърдят резервацията и кога се плаща остатъка.

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Някакви отзиви за Holland America как са?
Резервирах за НГ от Форт Лодърдейл, но не  можах да платя през официалния им сайт, от контакт центъра ме прехвърлиха към турска агенция която явно движи резервациите за нашия регион, много странна работа.


Много харесвам Holland America. Корабите, на които сме били не са уау, анимацията също не е кой знае какво, но храна, обслужване, отношение .. всичко е страхотно. Специално от Флорида, съм с впечатление, че се качват по- възрастни хора на корабите на ХА, но за нас това е по- скоро плюс, отколкото недостатък.

Здравейте ,решихме че искаме карибски круиз през февруари с тръгване от Маями за 7 дни.Не сме ходили в района и въпросът ми е кои точки най-много си заслужават.Моля хората с опит да дадат съвет.Колебая се между Маями-Ямайка-Гранд Кайман-Бахамите-Козумел-Маями и Маями-Пуерто Рико -Хондурас-Маями.Искаме началната  и крайна точка да е Маями.Ако имате и други предложения моля споделете.

Защо не погледнете и какви круизи има от Форт Лодърдейл? Съвсем близко е и ще имате много по- голям избор.

# 723
  • Мнения: 2 817
Днес получих паспортите - 10 г. виза имам за Щатите Simple Smile Мисля, че това е моят круиз, ще резервирам от БГ агенция. Ако имате друга, по-добра идея, моля кажете.

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Cruise-Detail.aspx?cr … =MR20200405MIAMIA

# 724
  • Мнения: 5 490
Здравейте, момичета.
След морските круизи, решихме да направим есенен речен круиз по Дунав и то на български кораб.
Усещането е прекрасно, спокойствие, красота, лежерност, няма го екшъна на големите кораби, пълен релакс. Реката е магическа, особено нощем - мистика, дори лек страх от усамотението. Не съм предполагала, че ще ми хареса толкова много, въпреки, че кораб София е най-старият речен кораб в употреба на Дунав. Разбира се е преработен през 2013 г., но все пак не бива да се забравя, че е построен през 70-те.

Това, от което останах безкрайно учудена е, че има много шлюзове за изравняване на нивото на реката от Пасау до Будапеща - 9 бр., при което се оказва, че денивелацията е повече от 40 м. Много интересен е самият процес на изравняване - пълнене и съответно изпразване на водата и нивото на кораба спрямо сушата.

Тъй като всичко на кораба беше на немски език, ние с моя мъж не разбрахме в началото предупреждението за ниски мостове и един за малко да ни отнесе главите - добре, че германците наоколо се развикаха, та залегнахме. Те хората си седяха по столове, а ние с моя като сме заснимали и...за малко да се сбогуваме с белия свят. Мъжът ми твърди, че нямаше да умрем, а само да се нараним - мостът мина на половин човешки бой над кораба, аз обаче не съм много сигурна, че така щеше да стане.

Храната - германска.  Не беше лоша, но аз не си падам много по немската кухня. Наливните питиета, водата и кафето бяха включени в цената на билетите, коктейли и твърд алкохол се заплащаха допълнително.Персоналът беше супер - много се зарадваха на българската пасажерка в мое лице - нямат много българи - само руснаци и германци. Организацията беше перфектна, корабът малко старичък, но удобен - поскърцваше тук там, но в това му беше чарът. Мъж ми иска да се качим на по-нов кораб, по-луксозен за в бъдеще време. Екскурзиите бяха в пъти по-евтини от морските, но все пак реката минава през центровете на повечето от градовете, които посетихме - Виена, Будапеща, Братислава, Дюрнщайн.

Аз съм възхитена от круиза, точно това ми трябваше в края на една натоварена година. Поздрави и ако някой се интересува от подробности, съм на разположение.

# 725
  • Мнения: 4 734
И ние се каним да направим речен круиз, но с тръгване от Германия... Но кога ще дойде и неговия ред, не знам... Не съм била в градовете, в които спира кораба по Дунава и това още повече ме насърчава... Но винаги излиза някоя друга дестинация и Дунава остава на втори план... Smile

# 726
  • Мнения: 5 490
И ние се каним да направим речен круиз, но с тръгване от Германия... Но кога ще дойде и неговия ред, не знам... Не съм била в градовете, в които спира кораба по Дунава и това още повече ме насърчава... Но винаги излиза някоя друга дестинация и Дунава остава на втори план... Smile

Ние тръгнахме от и се върнахме в Германия - Пасау. Хубаво градче, нищо особено, катедралата си струва и механата в центъра беше добре. Бирата им е вкусна. Simple Smile

# 727
  • Мнения: 4
Здревйте! Нова съм в круизите, но с големи мечти. Харесала съм
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-singapur-malayzia-tayland-sin07066
Моля ви, дайте вашето мнения за кораба. Ако някой е пътувал по тези дестинации, как са бреговите екскурзии. Благодаря предварително! Всичко ще ми е от полза.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здревйте! Нова съм в круизите, но с големи мечти. Харесала съм
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-singapur-malayzia-tayland-sin07066
Моля ви, дайте вашето мнения за кораба. Ако някой е пътувал по тези дестинации, как са бреговите екскурзии. Благодаря предварително! Всичко ще ми е от полза.
Здравейте, аз бях по другия маршрут от Сингапур (С Банкок, КО Самуи И Камбоджа) януари със същия кораб, а следващия януари ще съм по този, но с друг кораб. Та, елскурзиите на Коста не бяха много скъпи и не бяха лоши, ползвахме ги навсякъде, без Сингапур, естествено. Проверете си ги предварително какви са и си изберете нещо по интереси, а може и на място да хванете някое такси, чакат по портовете и да ви за карат, където решите. Единствено мога да препоръчам, оставете си време за Сингапур, много си заслужава,я всичко българи, които бяха на кораба, си бяха оставили само по няколко часа в него и съжалява ха, той е най-доброто от маршрута. Иначе, за кораба нищо хубаво, но да речем за цената си е ок.

# 729
  • Мнения: 276
Здревйте! Нова съм в круизите, но с големи мечти. Харесала съм
https://crusit.bg/kruizi/7-dni-singapur-malayzia-tayland-sin07066
Моля ви, дайте вашето мнения за кораба. Ако някой е пътувал по тези дестинации, как са бреговите екскурзии. Благодаря предварително! Всичко ще ми е от полза.

Маршрута на круиза звучи супер, както и цената за самия круиз.
Ако не е тайна? колко ще ви струват самолетните билети до там и на връщане и от къде ще летите?

# 730
  • Мнения: 5 017
Момичета, предстои ни първи, съвсем кратък круиз - 5 дни, за да видим дали това е нашият тип почивка.

Колебая се дали да взема официални дрехи като за вечеря в основните ресторанти, или да ползваме бюфета за вечеря. От една страна бих искала да имаме достъп до всички вечерни атракции като театър и шоута, но от друга предпочитам да не взимаме костюми, рокли, обувки, чантички и пр. на толкова кратък круиз.

Въпросът ми е: на MSC (Preziosa) има ли разлика в качеството на храната в ресторанта и в бюфета, или отликите са по-скоро в обстановката и презентацията на ястията? Тревожи ме да не би бюфетната храна да е тип fast food, а ние предпочитаме по-скоро нещо на грил със салата и плод за десерт. Също така с по-спортно облекло ще имаме ли достъп до каквито вечерни развлечения има на кораба, тип театър, шоу и пр., или тези се провеждат в основния ресторант, който изисква по-елегантно облекло? И в специализираните ресторанти може ли да вечеряме с по-лежерни дрехи?

Предварително благодаря Simple Smile

# 731
  • Мнения: 10 602
Макарон, може с всякакви дрехи Simple Smile.
За качество на храната - на MSC Seaview (който е един от най-новите и големи кораби) през май нямаше разлика.  Бях супер разочарована, защото преди пет години на Splendida храната в ресторанта беше направо гурме.
Но в бюфета не е фаст фууд и няма да има проблем да ядете месо и салати.

# 732
  • Мнения: 5 017
Макарон, може с всякакви дрехи Simple Smile.

Т.е. мога вечерно време да вляза в ресторанта по дънки, спортни обувки и тениска и не само няма да ме върнат, но и няма да се откроявам неприятно сред останалите гости? Не сме били на круиз и не знам, но бях останала с вчепатление, че все пак е прието вечерно време в ресторантите да сме облечени една идея по-елегантно. Ако съм в грешка, още по-добре (лично мнение, нека не започваме дискусия за дрес кода и нужно ли е да сме официални).

Иначе добри новини за бюфета Simple Smile Опасявах се, че трябва да избирам между това да мъкна токчета за четири дни и това да ядем джънк за вечеря.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 20:44 от Макарон

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Нямаш проблеми с дрехите, обличал се по желание, ще те пуснат, как ще се чувстваш зависи от теб. Аз след 1 круиз не нося токчета, но слагам рокли, де. Има хора с тениски също. Всичко това е въпрос на себеусещане, моята приятелка и до магазина я е срам да отиде, ако не е облечена в тон и с хубави дрехи, ако ти си така, носи токчета. Ако си като мен, не те вълнува какво и дали непознати хора мислят за теб, ако въобще те забележат, носи удобни дрехи. Аз лично на товр място бих взела 1 рокля, без токчета, и ще я сложа 2 от вечерите, ако се падне гала или капитанската вечер. Между другото на бюфета яденето е що годе същото като продукти от ресторанта, просто няма сервитьор и не е поднесено красиво. Все пак имай предвид, че вечерната блок маса е най-слаба. В МСЦ отделно винаги има и пица, която работи от 12 на обед до 24 вечерта и там също ложе да се дояжда.

# 734
  • Мнения: 10 602
Да, от теб зависи как ще се чувстваш с дънки и тениска до изтупани жени с официални рокли. Аз си бях взела един черен панталон, няколко по-официални ризи/блузи, една рокля и един чифт черни токчета. След разочарованието ми от ресторанта (40 минути чакане за поръчка, супер обикновена храна, страшен шум и суматоха), вечеряхме само на бюфета.

Общи условия

Активация на акаунт