Хашимото. Алтернативно лечение? Тема 2

  • 45 956
  • 486
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 175
Благодаря ви, и аз мисля че е най-добре след няколко месеца да повторим изследванията. Притеснява ме да се хвърлим направо към хормоните, не знам обаче кои храни да избягваме. Глутен и казеин, като при моето Хашимото ли? Тя е пълна от малка и трудно успява да свали някой килограм, но има и апетит. Четох, че ТСХ-то се повлиява от цинк, а той понижава апетита... моля да споделите, пробвал ли е някой?

# 61
  • Мнения: 10 210
Трябват ти пълните й изследвания и най-добре да работите с добър диетолог. Добър. Не е само един цинк. Пълен човек - метаболитен синдром. Нека има апетит, да й е сладко, но вкус се възпитава. От моркови не се пълнее. Аз също имам голям апетит и ям много, което чак дразни някои хора около мен, понеже за разлика от тях и постоянните им ограничавания, нямам грам тлъстинка по мен. Но знам как да балансирам храните, т.е. научи ме диетолог, преди това си бях по-пухкава.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 17:11 от soul81

# 62
  • Мнения: 725
Лорика, вземи някаква добавка за подкрепа на щитовидната жлеза като тази например https://sopharmacy.bg/tiroidna-podkrepa-436mg-za-stitovidnata-jleza-90caps.html
https://www.afya-pharmacy.bg/productbg/9538

# 63
  • Мнения: 47 973
По добре идете на детски ендокринолог. Може да назначи и други изследвания, както и режим. Не експериментирай.

# 64
  • Мнения: 725
Аз също имам голям апетит и ям много, което чак дразни някои хора около мен, понеже за разлика от тях и постоянните им ограничавания, нямам грам тлъстинка по мен. Но знам как да балансирам храните, т.е. научи ме диетолог, преди това си бях по-пухкава.

Балансираш нещо като по Зоната ли?

# 65
  • Мнения: 10 210
Не съм запозната със Зоната, само съм чувала, че я има.

# 66
  • Мнения: 11 828
lorika щом има наднормено тегло е възможно да има инсулинова резистентност, при хипофункция често има и доста дефицити на витамини (В12, Д...желязо). Рано е за хормон, но начина на хранене може да промените - без глутен, без пакетирани храни и захарта сведена до минимум, ако може и млечни ще е още по-добре, но си е трудно знам сина ми е на диета.

На моя син детски ендокринолог изписа този антиоксидант когато открихме Хашимотото и много лека хипофункция https://remedium.bg/product/85803/ad-medicine-adliquid-anti-oxid … tita-h237-ml.html

# 67
  • Мнения: 1 953
Soul, може ли повече подробности за балансираното ти хранене. С Хашимото ли си?

# 68
  • Мнения: 10 210
Да, с Хашимото. Познаваш ли системата на Гайдурков? Първо стриктно по нея, после малко по-ларж 😃 и адаптирано за мен според кръвните ми показатели, които се променят, с тях - и програмата. Ако ти трябват подробности - ела на л.с. 🙂

# 69
  • Мнения: 1 953
Познавам я Simple Smile. До вчера се захранвах, след 14 дни рестрикция. Днес съм много ларж, нападнах маслините (от К. Grinning). Шегувам се, но много ми липсваше солта.
Благодаря Flowers Hibiscus!

# 70
  • Мнения: 10 210
Първи 14 дни ли ти бяха? Аз забравих какво е сол след толкова години, за мен сол е битова химия 😃, последните запаси така употребих. А преди Г. си близвах сол от солницата, имай представа колко обичах. 🙃

# 71
  • Мнения: 175
Момичета, благодаря на всички!
Мислех, да не ходим на ендокринолог, но май сте прави - една консултация няма да  ни навреди. Ще отида при джипи-то, някак си ще обясня, как на своя глава съм завела детето и ще ѝ покажа изследванията. Надявам се, да ни насочи където трябва.
Mibobo, и аз се замислям за инсулинова резистентност... Ограничили сме въглехидратите, сладкото, хляба. С една дума, не спирам да говоря.
Ще взема някоя хранителна добавка, дано помогне. Още веднъж ви благодаря.

# 72
  • Мнения: 19 294
Кои са тези детски ендокринолози, които ще назначат диета и добавки?
Сериозно питам, защото не съм попадала на такъв.

Какъв е хранителният режим, който би подпомогнал излизането от хипофункция? Може ли по-подробно да разкажете?

# 73
  • Мнения: 47 973
Режимът не е конкретно за хипофункция, а за задържане на килограми докато навакса ръст и формиране на навици. Тестват също за диабет, ИР,и дефицит на витамин Д. Назначават добавки от сорта на рибено масло и витамини. Подхода е внимателен. Наблюдава се ръст, тегло и други неща. Не съветвам за самолечение при деца. Какви експерименти си правим ние възрастните е съвсем друго нещо

# 74
  • Мнения: 11 828
Кои са тези детски ендокринолози, които ще назначат диета и добавки?
Сериозно питам, защото не съм попадала на такъв.

Какъв е хранителният режим, който би подпомогнал излизането от хипофункция? Може ли по-подробно да разкажете?

Детския ендокринолог при който аз водя сина си е такъв. Препоръчва диета и изписва добавки, никога не бърза с лекаства, дори видеозон гледа да прави рядко за да не облъчва детето...така, че има и такова чудо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт