Спешно ! Помощ за нещо като кокоши трън !

  • 11 920
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Здравей,

имах такива кокоШи тръни, на краката, които преминаха и на ръцете. Ако се режат, се активират още пове4е, сякаШ косиШ трева.
Какво ли не мазах, какво ли не слагах, само ги наторявах.

От опит ще те посъветвам най бързото и безболезнено ле4ение - при дерматолог, който има те4ен азот. На едно паму4е слагат от въпросния те4ен азот и след това на злодея. Не боли, не се 4увства нищо. В зависимост от възрастта на екземпляра може да се наложи няколко пъти ( в разли4ни дни). Става кори4ка, която пада. Това е.

Мога да ти препоръ4ам и дерматолог който ме е оправил мен, тя винаги има те4ен азот. (той се съхранява в термуси и е нетраен и не всеки дерматолог го има, например в Био4ек, където уж 4астна клиника нямат такова нещо).

Дано съм ти от полза

# 16
  • Мнения: 4 668
Никит@ , ще съм ти много благодарна , ако ми препоръчаш дерматолог , ако искаш може и на лични !  bouquet

За сега CORN & Callus на д-р Шол помага до някъде , но ефекта не е много голям ...

# 17
  • Мнения: 742
аз успях с луковичка от кокиче /по рецепта на баба Ванга/, реже се грудката на две и се налага на местото с кокошия трън и така докато падне...грудката отделя сокове които се просмукват и умъртвяват тръна...
Успех!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само и единствено горене с течен азот ме е спасявало. Имах над 10 по дланта на ръката. Номерът е да се гори по малко на 2-3 пъти.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И аз съм имала кокоши трън на крака, доста време ми отне докато го уморя.

Пробвах с бабините рецепти, редувах. И аз ръсех със силицил на прах.

Аз моите успях да ги махна след години съжителстване, като ръсех в/у главния трън със силицил на прах, но преди това залепвах лепенка с дупка, колкото тръна, за да не изгори и здравото наоколо. Отгоре затапвах с друга лепенка.


Препечена филия (около 1/3), се кисне в оцет. Налага се на болното място и се превързва с бинт.

Домат, наръсен със силицил.

Майка ми умори скоро един на ръката й. За два три дена и забрави. Капваше няколко капки върху кокошия трън, мляко от листо на смокиня.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 288
Кокошите тръни се морят с млякото което пуска смокинята като се откъсне от дървото.Имах над 20 на едното стъпало.И дълбах и калиев перманганат и салицил слагах и нищо.Единствено със смокинята се махнаха.Мазах в продължение на седмица по един път на ден и те изчезнаха.

# 21
  • Мнения: 4 668
Ще търся смокини ...
Жалко , че не го знаех това  Sad, когато бяхме на Созопол юли месец можех да си взема , там има много смокинови дръвчета !

# 22
  • Мнения: 574
Сока трябва да е от току-що скъсано листо и всеки ден или по няколко пъти да се маже.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Pipinka, след няколкодневно мазане с CORN & Callus, кокошият трън става с кафява коричка. Впоследствие тази коричка омеква. Коренът е под тази коричка. Необходимо е да се изтърпи болката, която е за няколко минути, докато махате корена - хващате с нокти и дърпате. После естествено малко спирт трябва да се сложи, за да не се инфектира мястото. Ще има кръв, но малко. След това за около 2 дни всичко отшумява. Няма корен, няма и болка.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Преди години и аз имах подобен проблем,оправих се с течността на д-р Шол.Само че след като се мажех си слагах лепенка,а на другия ден изрязвах леко мъртвата тъкан отвън и така всеки ден докато не изчезнаха напълно имах такива дълбоки дупки по краката си ,че мислих да прибягна до изгаряне с цигара.Така ми бяха казали.Нека съпруга ти бъде по-упорит и изрязва само кожата отвън без да дълбае навътре и ще се оправи.Желая му късмет и повече  търпение.

# 25
  • Мнения: 100
След пробването на какви ли не бабини дивитини-от един на петата на единия ми крак станаха стотици, накрая ги ликвидирах с изгаряне с течен азод от специалист.
Моят съвет- отива се при специалист и той ги маха 100%

# 26
  • Мнения: 4 668
Пробвали сме всичко изписано до тук , то не бе д-р Шол , не бяха чудеса ... Sad нищо ...
Този CORN & CALLUS сигурно е използвал 3 шишенца вече мъжът ми , и го реже и какво ли не ... пак нищо .
Днес беше на лекар , изписаха му Ламизил  Shocked... странно , ама ще пробва .
И аз не знам вече , той не иска да го гори с азот , защото щял да се появи пак  Close
Мисля , че ще го убедя обаче да отиде , защото не виждам друга решение !

# 27
  • Мнения: 139
Успешно си махнах кокоши трън с така наречените МАЗОЛЕТКИ, това са лепенки с активна субстанция, във всяка аптека ги има, не са скъпи, веществото е зеленикаво, 1во да си разкисне краката в гореща вода, лепи лепенката и не я сваля 24 часа (или я подновява при всяко къпане, важно е да е поставена точно в-у болното място, защото разяжда кожата), след това слага нова, и така с 3 лепенки тр. всичко да е ОК. След 3тата, с пинцета се почиства умъртвената кожа и се издърпват връхчетата, всичките до едно!!! ВАЖНО е да се унищожи 1-ят се появил трън, защото той е "майката" и чрез него се заразява и др. части. На мен от 1 такъв трън за 1 месец ми излязоха още 3, докато се усетя какво е това. Но с тези лепенки ги унищожих, вече втора година нямам нищо!!! А лепенките ще помогнат и моят не беше изпъкнал.

Успех! Praynig

# 28
  • Мнения: 3 211
Успешно си махнах кокоши трън с така наречените МАЗОЛЕТКИ, това са лепенки с активна субстанция, във всяка аптека ги има, не са скъпи, веществото е зеленикаво, 1во да си разкисне краката в гореща вода, лепи лепенката и не я сваля 24 часа (или я подновява при всяко къпане, важно е да е поставена точно в-у болното място, защото разяжда кожата), след това слага нова, и така с 3 лепенки тр. всичко да е ОК. След 3тата, с пинцета се почиства умъртвената кожа и се издърпват връхчетата, всичките до едно!!! ВАЖНО е да се унищожи 1-ят се появил трън, защото той е "майката" и чрез него се заразява и др. части. На мен от 1 такъв трън за 1 месец ми излязоха още 3, докато се усетя какво е това. Но с тези лепенки ги унищожих, вече втора година нямам нищо!!! А лепенките ще помогнат и моят не беше изпъкнал.

Успех! Praynig
По същият начин махна мъжът ми кокошия трън на ръката.
Обаче ползва над 10 лепенки. Аз бях решила, че няма ефект и му купих мазилото на д-р Шолер, но няколко дена след това, падна сам и повече не се е появявал, към 6мес. минаха. Успех

# 29
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Изчетох всичко тук, че и аз, и Кармен трябва да се преборим с едно такова зверче. След победата ще споделим всичко с вас.  Sunglasses

Успех!  Praynig   

Общи условия

Активация на акаунт