Канадски мами - 5

  • 10 684
  • 285
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 398
Калида, Във френската част сме - Hull, но тука много говорят на английски, което е добре. Вече се правя, че не ги разбирам на френски, за да говоря на английски, но си е трудно да се справяш на добро ниво с два чужди езика. А по английски си имам да наваксвам, не съм от нулата, но ми е по-слаб.

Беба издържа без проблем пътуването до Отава и свикна доста бързо, но тука големи горещини, в Квебек сити беше доста по-хладно лятото. Отава е интересна, ходихме на Ридо канала - много интересно направен - въпреки разликата в надморската височина с него се свързва реката на Отава с едно езеро. Лодките минават като поетапно се вдига нивото на водата в отделни басейнчета - lock. Беше готино и малката много се радва на лодките и на реката. Даже имаме и лек тен вече.

Нади, честито ти работа. А малкият кой го гледа или е почнал детска градина. За очния лекар - аз ходих последно докато бях бременна и ми взеха мен 50 кинта за преглед. Ти с какви лещи си. Аз нося меки от България, от Клокотница в София ги взимам. Но съм и астегматик, мисля да почна да шофирам и май не са добра идея, та мисля да ги сменям генерално. Хубави снимки - като те гледам колки си слабичка - аз имам още 10 кила отгоре да свалям.

Писанка, а Ивет е голямо сладурче, като гледам и твоите снимки!

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 06:24 от Poupon

# 91
  • Мнения: 369
Здравейте момичета!

 Наде, моят мъж беше на очен лекар наскоро(в Даферин мол  ) и прегледът беше 80 долара. Така че твойта цена ми се струва приемлива и се съмнявам да се намери нещо по-евтино, ама нека и другите да кажат, ако някой знае нещо. Не видях снимки с маймунките (въпреки че имате с кануто) , да не би да сте ги пропуснали.  newsm78 Много са забавни. Денис ми се вижда пораснал и поиздължил се. Загубили сте му бузките на малкият чаровник  Heart Eyes За кремчето за белези, знам че в Бг продават някакви и според мъжът ми му се виждали надеждни. Като работеше в Бг, във работата  му бяха попадали разни изследвания от типа before-after, но и той не може да си спомни как се казват. Но може да се потърсят в нета.

  Дот, съжалявам че така е станало с работата, ама то бебчето най-важното пък всичко друго ще се нареди все някак.

  Гаргамелчо, ти от кой купува билетите за Бг. От Дияна от Колумбус травел-Мисисага ли ?По принцип такива разминавания в цената се получават. Самите агенции варират от 30-50 долара на билет в зависимост от отстъпките, които получават. Над 50 долара разлика за един и същ билет (една и съща компания, дата) е вече съмнително. Цената може да мръдне и от разликата в курса евро-долар и от летищните такси. Нашта агентка беше казала за малката 200 долара, а пък като го плащахме на фактурата беше 210. Тя каза, че и е неудобно да ни иска тези пари (да не останем с лошо впечатление от нея), но ние й ги дадохме.
 В нашата рода нямаме близнаци, или поне аз незнам, ама те нали отнякъде трябва да почнат. Laughing
  И сега какви са тези намаления във Фервю мол. Само ме примамвате  Money да разорявам мъжът ми  Laughing
  Poupon , къде се изгуби ти душа из необятните канадски земи  Hug . Каква е тази Отава сега, нали щяхте да идвате към Торонто. Защо сменихте дестинацията ? Давай бързо отчет, кърмиш ли още, почна ли да захранваш  Laughing

 Холи, дано малката Холичка вече е по-добре. Кога чакахте баткото. Май сега юли беше.

 Чао от мен и лека нощ.
Poupon изпреварила си ме малко, ама хайде след теб поствам.

# 92
  • Мнения: 163
Нади, недей да бързаш за Хаким. Те са скъпчии. По принцип при нас има не малко места където ако си купиш от тях ти правят безплатен преглед. До нас 2 чифта лещи (безпл. преглед) са 100, а един $60-70.
Калида, аз чета редовно форума, но все скитосвам. Като мога съм навън с Криси. Не сме домашни птици. Ако имаше начин по цял ден бихме стояли на езерото. Ти ме беше попитала дали е наш апартамента-не е. Под наем сме. А ученето е чак другата година Blush
Гери, много е сладка Ивона HugДа я нацелуваш от нас!
ДОТ, звънкай като идваш насам да се видиме.

# 93
  • Мнения: 919
  И сега какви са тези намаления във Фервю мол. Само ме примамвате  Money да разорявам мъжът ми  Laughing
 
Joy Трябва да се уговоря със съпружеското тялоза превоз само и съм там! Предполагам че в четвъртък ще е евентуално, защотот тогава той ходи във Ватерлу и може да ни остави в мола на път за там и да дойде да си ни вземе към 6-7 вечерта!

Наде, чудесни снимки! Grinning

Kalida, Виктория започна да се заиграва сама за по-дълго време в новата кошара, пък и аз съм на дивана до нея и при всяко примрънкване съм при нея Laughing

Дот, не се тревожи, и аз отслабнах 4-5 кила през първите месеци от бременноста Peace Heart Eyes

# 94
  • Мнения: 2 959
Добро и слънчево утро, Канадски Момичета!

Нади, страхотни са ви Зоо- снимките. Аз за първи път Ви виждам и Теб и Дени и Су. Хубаво семейство сте. Дано и занапред да сте все така усмихнати и щастливи. А Ти имаш много хубава усмивка! Успех с очният преглед и лека раб. седмичка Ти желая!  Целувки за малкият Ти Принц- Дени, герой е Той- понесъл е стойчески и таз ваксина.Hug

Дивианка, ама няма ли най- накрая да стигнете до заветното моренце с Велинката? Ти ли си я гледкаш сама, или вече приемаш помощ и от Мама? Кога ще си идва Свекървичката Ти?

...Отава е интересна, ходихме на Ридо канала - много интересно направен...
Poupon-че, Отава е страхотно красив град, нали?! И Ридото е много красив, особено зимата е голяма атракция/ но това Ви предстой да го видите/. Имахте ли време да пообиколите до Парламента, там е голяма тръпка също. Да не говорим за невероятният Музей на Цивилизацията! Как се казва бебка, Ти кърмиш ли още/ да Те питам и аз като Писанката/? Hug

Дот, много приятни моменти сте изкарали и на водният фестивал и на Wonderland. Ето такива хубави и приятни емоции Ти трябват сега на теб, бебо и бъдещата кака! Успех на Видеозона във вторник, и после да се похвалиш, нали?! Hug

...а пък като го плащахме на фактурата беше 210. ...
Писанката, и Вие ли сте с Луфтханза и Еър Канада, като Снежи? Това предполагам са само летищните такси, нали, защото за Ивето билет не се плаща? newsm78

...Като мога съм навън с Криси. Не сме домашни птици. Ако имаше начин по цял ден бихме стояли на езерото. ...
SweetyP, ами това е страхотно и е добре за Криската, но как се оправяш и с нея и с колелото сега, няма спирка нали, малката лудетинка!  Hug

Силви, избрахте ли ваканционната дестинация за септември? Hug

Гаргамелчо, а Ти с каква коса се по- харесваш/ или по- скоро как мисли 1/2та Ти/ късата сега или предишната по- дълга? Целувки за Викторийката! Hug

Торонтски мами, ще имате ли срещичка по предложението на Нади/ тоз път Тя няма да се отметне, нали Надюшко?!/? Hug

Лека и приятна седмичка желая!

# 95
  • Мнения: 676
Здравейте сладки канадки

Идвам за малко само да ви кажа "Здрасти" и бягам, 4е да не ме хване шефа в кра4ка Grinning

Справямесе с подреждането малко по-малко, а и Раян много помага  Laughing ина4е неможем да се оправим. Добре, 4е ходя на работа за да си по4ивам Wink

Малееееее....докато пиша какъв дъжд заваля....буря

Нади когато ходих на о4ен доктор ме прегледаха безплатно. О4ния лекар ми каза, 4е всеки има право на 1 безплатен о4ен преглед на 2 години 4рез Ontario Health Card.
Много хубави снимки (разгледах ги вси4ките) Hug

Кали много хубав аватар пак си ни предложила...пу-пу-пу на Дана - сладурана  Heart Eyes

Дидка да си ги нямаме такива "Трима мъже ми стигат"  Naughty РАБОТИ ЗА ЖЕНСКО  bouquet

# 96
  • Мнения: 563
Здравейте момичета, драскам няколко реда набързо, защото днес имам много проблеми с форума, не ми се отваря  Close
нади, мисля че имаш право на един безплатен преглед за 2 години, покрит от ОХИП.
Калида, аз записах financial accounting в Ryerson University; как се оправям с ученето не питай, чета когато малкия спи, иначе ме гризе съвестта да хващам учебника докато детето иска да си играем например Confused
Не сме решили още, предпочитаме Доминикана, защото Мексико много плешиво откъм палми изглежда ( по снимки де). май ще решаваме в последния момент. В Куба пък нещо не ми се ходи много, една приятелка ме уплаши че имало хлебарки без значение колко е добър хотела, а от тия гадини направо ме втриса. Не знам дали е вярно де, но ми се отщя да пробвам. А като гледам снимки на курортите колко е красиво ...
писанке, вярно е че може и барбекю да направим за рожените дни, но ми се искаше да е в ресторант, а както гледам няма нищо което да е подходящо за деца. Ще гледам още де, като последен вариант остава Rainforest Cafe, там е интересно.
Каролина, мерси за загрижеността, нямам време напоследък за форума за жалост. Леко бременеене от мен  bouquet
Холи, благодаря ти Hug
Ние в неделя ходихме на ферма да берем череши, много хубаво беше. не знам ходили ли сте, но е супер и е голямо забавление за дечурлигата. Може и други плодове де, според сезона. Ще кача снимки и ще пусна,  а също и линк ако някой се интересува. Хлапетата се нащуряха на воля, а и показахме на дребния истински животни ( кокошки, зайци, крава - дето иначе ги е виждал само в книжките )  Grinning ще кача снимки когато имам време
Ох и преди да забравя, Baby Gap имат супер намаления, ако имате нужда от дрехи за бебешорите сега е момента
това е от мен момичета, поздрави на всички и лека седмица Hug

# 97
  • Мнения: 563

Нади, щях да пропусна, кремче което дава добри резултати е Мederma for Kids, то е специално за белези. Това е изпробвано и поне при малката ми племенница работи идеално. Другото е най-обикновено какаово масло от аптеката, то е супер за белези и за стрии също, аз се мацах с такова също като бях бременна Simple Smile дано съм помогнала Simple Smile

# 98
  • Мнения: 2 093
Здравейите мами, Тук имаме ужасен дьжд. Направо сме затворници с Криси цял ден.
Как ви беше уйкенда? Както ви казах, отидохме до острова в неделя и беше много приятно. Срам е че живея на 10 минути от ферито, а сам ходила само 2 пати тази година. Там е супер, като голям парк, няма трафик, савсем спокоино се разходихме. Сащо там е винаги по хладно. Бяхме за 3-4 часа и имахме пикник и далга разходка. На Криси много му харесва сред природата. Дори се опита да си хапне малко трвичка, но аз му обесних че не е кравичка. Не сам сигорна че ми повярва, защото продалжи да я атакува. 
Kalida  Как сте днес. Какво ново при вас. Знаеш ли открих че когато сложа на пара някой плодове, те стават кисели, дори да са били сладки. Днес направих на Криси кайсии, аз ги опитах преди да ги попаря, бяха много сладки. Сложих ги само за 5 мин. на парата и хоп- кисели. Криси се мращи, бута лажицата. Сега се чудя дали да му ги смеля сорови. Ама нали тук се препорачва да се попарват. Ти какво мислиш, нали сте минали по този пат.
 

# 99
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Много ви благодаря за отговорите. Hug Значи ще го потърся това кремче "Медерма", дано поногне, че Су отсега се кахъри как ще расте Дени с тези белези. ooooh!

Радвам се, че снимките са ви харесали. Писанка, аз не съм ги качила всичките щото ме домързя, иначе видяхме ги маймуните, как без тях. Laughing

Калида, нищо чудно, че ни виждаш тримата за пръв път, ние почти нямаме такаива снимки, защото аз вечно снимам. "Задапаратно устройство" както казва Холи. Joy

Краси, при личния лекар ли да ходя за този преглед, нещо като направление трябва ли ми? newsm78

# 100
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Къде са Гери и Кроко? Чакам снимки от погачите на госпожиците! Grinning

# 101
  • Мнения: 2 959
...4е да не ме хване шефа в кра4ка ...
Краси, много лош тоз ваш шеф, а?! Приятно доподреждане, целувки за малкият Ти помагач Раян!  Heart EyesБлагодаря за аватара!  Peace

Силви, наистина ще ми бъде доста интересно ако намериш време да пуснеш линка и качиш снимки от фермата. А за financial accounting , имаше ли Иконом. образование от БГ, признаха ли ти БГ дипломата? newsm78

...Срам е че живея на 10 минути от ферито, а сам ходила само 2 пати тази година. ...
Chrisimommy, че то си е за срам, да живееш там 5г и чак сега да откриеш това малко прир. бижу. Но важното е че вече грешката е коригирана. Целувки за Криси, страшна си, само как си описала как е опивал тревичката, сладурчето малко! Heart Eyes А за плодовете, в началото давах пюретата на Хеинц, докато стана готова за сурови плодчета. Нищо не съм попарвала. Hug

Надюшко, ти вече посвикна с ритъма на работата и все по- често започваш да влизаш при нас, което е страхотно! Целувки за Дени, а на него кои животни му направиха най- силно впечатление? Hug

# 102
  • Мнения: 398
Калида, малката се казва София, викаме й Софийче- така една баба започна да я нарича. Чак сега през август ще я водя до БГ да я представя до родата - аз ще пътувам с полските авиолинии LOT.

Писанке, кърмя още и се радвам, че всичко е добре в това отношение. Захраних към 5-6 месеца, тези дни ще яде и жълтък. Писанке, ще взимаш ли в самолета столче за кола или количка, аз не мога да реша какво да правя още.

# 103
  • Мнения: 676
Краси, при личния лекар ли да ходя за този преглед, нещо като направление трябва ли ми? newsm78

Нади аз отидох без никакво направление от ли4ен лекар. Този о4ен лекар при който аз ходих си има кабинет в Walking clinic и всеки може да отиде и да си направи апоитмънт. Много е добър, внимателен и си разбира от работата ....и е млад Wink с кеф да ходиш Grinning . Ако искаш мога да ти дам адреса и телефона, намира се в Етобико.

# 104
  • Мнения: 369
  Poupon , количката ще взимам със сигурност. Столчето за кола -мисля не засега. Доколкото разбирам в Бг не е задължително да се ползва, а пък и ние не планираме големи маршрути с малката. Ти кога летиш ? И ние ще пътуваме с ЛОТ, на 5 август излитаме.  newsm44
  Днес говорих с майка ми. Тече трескава подготовка по нашето пристигане  Laughing И на мен ми се иска по-бързо да мине времето до пътуването, че вече нямам търпение. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт