МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 033
  • 790
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 981
Преферт гел.

# 391
  • Мнения: 680
Здравейте,

Мъжът ми си направи базовата спермограма днес. Не мога да кажа че за момента имаме проблеми със забременяването, защото наскоро почнахме опитите, но решихме да пуснем една за всеки случай.
Струва ми се добра, на база на описанията от началната страница. Така ли е? Thinking

# 392
  • Мнения: 6 284
Къде е правена СГ. Не ми прилича на направена в репродуктивна клиника  newsm78

# 393
  • Мнения: 680
Къде е правена СГ. Не ми прилича на направена в репродуктивна клиника  newsm78

В Бодимед е правена. Както споменах, не сме ходили за момента в репродуктивна клиника, искахме профилактично да видим дали има нещо не както трябва. Ако гледам референтните стойности, всичко ми се вижда ок, но тук сте виждали стотици спермограми, за това реших да потвърдя.

# 394
  • София
  • Мнения: 2 607
Аз не бих се доверила на спермограма правена в нормална лаборатория. В повечето случаи картинката е съвсем различна, когато се направи в репр. клиника. Иначе тази е супер. До сега не съм виждала мъж с 85% нормална морфология на сперматозоидите. Пожелавам това да е реалността.

# 395
  • Мнения: 680
Аз не бих се доверила на спермограма правена в нормална лаборатория. В повечето случаи картинката е съвсем различна, когато се направи в репр. клиника. Иначе тази е супер. До сега не съм виждала мъж с 85% нормална морфология на сперматозоидите. Пожелавам това да е реалността.

Благодаря за пожеланието. Дай Боже да стане бебенцето и да не се налага да търсим допълнително специалисти. В нашето семейство 'проблемната' съм аз, тъй като съм с много дълъг и нередовен цикъл - 40-42 дни и овуто е много трудно за хващане. Worried

# 396
  • Мнения: 106
Здравейте, пиша ви с отчаяние и същевременно с голяма доза оптимизъм,че може би ще получа адекватен съвет!Ние сме с тежък мъжки фактор и 2 Ин витро процедури неуспешни,без да се стига до трансфер. Първият път ни даваха висок процент успех заради възрастта -32 и добрия резерв при мен, казаха че всичко е перфектно. Извадиха 12 яйцеклетки, 5 се оплодиха ,но само един стигна бластоцист но с направен пид се оказа грешка,казаха биологична била.Втория опит беше при друг доктор,каза че резерва ми е намалял и не ми отговаря на възрастта,нищо не виждал в яйчника и искаше да ме стимулира с гонал 525,но отказах високата доза и започнахме с 300,умишлено защото първия път бях с 225 И 12 извадени. Но втория път извадиха само 6 яйцеклетки,само 2 годни, една се оплоди и спря развитие между 4 и 5 ден.Моля ви дайте ни съвет,относно стимуланти,добавки и въобще съвет! Доктора ни каза помислете За донор. Аз вярвам,че имаме шанс без донор.И да споделя още нещо ,последната спермограма на мм беше с повече от 20 левкоцити,не и обърнаха внимание, нямало проблем  това,микробиологията  е ок. Благодаря за търпението от дългия пост, надявам се за съвет!   Бъдете щастливи:heart:[/url]

# 397
  • Мнения: 371
С клиниките в Турция опитвали ли сте?
Скрит текст:
Здравейте, пиша ви с отчаяние и същевременно с голяма доза оптимизъм,че може би ще получа адекватен съвет!Ние сме с тежък мъжки фактор и 2 Ин витро процедури неуспешни,без да се стига до трансфер. Първият път ни даваха висок процент успех заради възрастта -32 и добрия резерв при мен, казаха че всичко е перфектно. Извадиха 12 яйцеклетки, 5 се оплодиха ,но само един стигна бластоцист но с направен пид се оказа грешка,казаха биологична била.Втория опит беше при друг доктор,каза че резерва ми е намалял и не ми отговаря на възрастта,нищо не виждал в яйчника и искаше да ме стимулира с гонал 525,но отказах високата доза и започнахме с 300,умишлено защото първия път бях с 225 И 12 извадени. Но втория път извадиха само 6 яйцеклетки,само 2 годни, една се оплоди и спря развитие между 4 и 5 ден.Моля ви дайте ни съвет,относно стимуланти,добавки и въобще съвет! Доктора ни каза помислете За донор. Аз вярвам,че имаме шанс без донор.И да споделя още нещо ,последната спермограма на мм беше с повече от 20 левкоцити,не и обърнаха внимание, нямало проблем  това,микробиологията  е ок. Благодаря за търпението от дългия пост, надявам се за съвет!   Бъдете щастливи:heart:[/url]

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:02 от AnMary

# 398
  • Мнения: 106
Да,първият път бяхме в Мемориал,даваха ни над 50% успеваемост.
Скрит текст:
С клиниките в Турция опитвали ли сте?

Здравейте, пиша ви с отчаяние и същевременно с голяма доза оптимизъм,че може би ще получа адекватен съвет!Ние сме с тежък мъжки фактор и 2 Ин витро процедури неуспешни,без да се стига до трансфер. Първият път ни даваха висок процент успех заради възрастта -32 и добрия резерв при мен, казаха че всичко е перфектно. Извадиха 12 яйцеклетки, 5 се оплодиха ,но само един стигна бластоцист но с направен пид се оказа грешка,казаха биологична била.Втория опит беше при друг доктор,каза че резерва ми е намалял и не ми отговаря на възрастта,нищо не виждал в яйчника и искаше да ме стимулира с гонал 525,но отказах високата доза и започнахме с 300,умишлено защото първия път бях с 225 И 12 извадени. Но втория път извадиха само 6 яйцеклетки,само 2 годни, една се оплоди и спря развитие между 4 и 5 ден.Моля ви дайте ни съвет,относно стимуланти,добавки и въобще съвет! Доктора ни каза помислете За донор. Аз вярвам,че имаме шанс без донор.И да споделя още нещо ,последната спермограма на мм беше с повече от 20 левкоцити,не и обърнаха внимание, нямало проблем  това,микробиологията  е ок. Благодаря за търпението от дългия пост, надявам се за съвет!   Бъдете щастливи:heart:[/url]

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:02 от AnMary

# 399
  • Мнения: 6 284
А някакво обяснение за лошите резултати дадоха ли ви досега?
   На нас 3 години ни обясняваха че СГ била зле от възрастта, докато не ми отстраниха тръбите и се оказа че ММ е с хроничен бактериален простатит.  И аз не знам как, но преди 3 години след лечение на разни бактерии, МБ му беше излязла чиста, но явно не е било точно така  Thinking.
    Според мен го заведи на един, двама уролози извън тези клиники. Може и в някоя държавна да отиде. Да видите дали няма пък да намерят нещо нередно, което може да се коригира.
    Може да се консултирате и с ендокринолог, да не би пък с хормоните да има някакъв проблем. Не бих те посъветвала да мислиш за стимулации при него, без да е установено че в действителност има хормонален проблем и биха могли да помогнат.
     Като става въпрос за МБ, изследвали ли сте хламидия, уреаплазма, микоплазма, трихомони и гонорея. Да не би да са пропуснали някое от изброените, че те се назначават допълнително към основната МБ?
     Високите левкоцити понякога се появяват и инцидентно и като се повтори СГ излизат в норма, а понякога ги има и заради  варикоцеле или друг проблем. Не е задължително да има проблем с МБ, но може би не е лоша идея да я повторите за всеки случай.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 00:39 от geizer

# 400
  • Мнения: 371
Виждам, че от другата клиника са много доволните тук.
Свържете се с ТурМед ( ако не сте) знам, че те помагат за връзка с тях.
Скрит текст:
Да,първият път бяхме в Мемориал,даваха ни над 50% успеваемост.
[/i]
С клиниките в Турция опитвали ли сте?

Здравейте, пиша ви с отчаяние и същевременно с голяма доза оптимизъм,че може би ще получа адекватен съвет!Ние сме с тежък мъжки фактор и 2 Ин витро процедури неуспешни,без да се стига до трансфер. Първият път ни даваха висок процент успех заради възрастта -32 и добрия резерв при мен, казаха че всичко е перфектно. Извадиха 12 яйцеклетки, 5 се оплодиха ,но само един стигна бластоцист но с направен пид се оказа грешка,казаха биологична била.Втория опит беше при друг доктор,каза че резерва ми е намалял и не ми отговаря на възрастта,нищо не виждал в яйчника и искаше да ме стимулира с гонал 525,но отказах високата доза и започнахме с 300,умишлено защото първия път бях с 225 И 12 извадени. Но втория път извадиха само 6 яйцеклетки,само 2 годни, една се оплоди и спря развитие между 4 и 5 ден.Моля ви дайте ни съвет,относно стимуланти,добавки и въобще съвет! Доктора ни каза помислете За донор. Аз вярвам,че имаме шанс без донор.И да споделя още нещо ,последната спермограма на мм беше с повече от 20 левкоцити,не и обърнаха внимание, нямало проблем  това,микробиологията  е ок. Благодаря за търпението от дългия пост, надявам се за съвет!   Бъдете щастливи:heart:[/url]

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 13:02 от AnMary

# 401
  • Мнения: X
Не мисля, че другата клиника, ако имате в предвид Бахчеджи прави чудеса ако нещата са много зле. Ние сме със същата диагноза, ологоастенотератозооспермия. От 2 опита 12 яйцеклетки, 9 оплодени, нито един до 5 ден, забавено развитие. Рабира се, дежурния отговор фактор възраст.., и тук се консултирах, тукашния доктор вижда проблема по-скоро в мъжкия фактор в предвид моите изследвания, ехографа и резултатност от стимулация, без разбира се да пренебрегва и възрастовия фактор.
Разбира се, никой не знае къде е истината точно, но казвам това за да не се остава с впечатление, че мъжкия фактор е задължително и винаги преодолим като отидем там. На нас в началото ни даваха 20-25%шанс, сега вече почти никакъв. Възрастта винаги си е предимство, и при по-нисък амх дори, но лошия мъжки си е лош.

# 402
  • Мнения: X
На мен пък в България ми казаха, че мъжкият фактор е много по-трудно преодолим от женския, защото често е без причина и е нелечим. Имам 2 опита тук с олигоастенотератозооспермия и 2-та трансфера на 3-ти ден. Не знам дали точно тези ембриони биха оцелели до 5-ти ден, ако ги бяхме чакали. При нас възрастта не беше фактор, но и двата трансфера бяха успешни, а останалите ембриони спираха развитие още на същия ден.

# 403
  • Мнения: X
Чакахме ги до 5 ден втория път, защото първия път правих трансфер на 4 ден, на малко клетки бяха 2те останали, забавено развитие, не бяха морула, 0 резултат без имплантация. Втория път доктора реши да чака бластоцид, е, компромисно морула, на 4 ден имаше пак 2 останали на клетки, бавни, и спряха развитие, ако бяха стигнали морула щеше да има трансфер, но окапват на клетки, и то малко.

# 404
  • Мнения: 2 515
Здравейте,
За жалост се записвам в темата с Астенотератозооспермия. Влизам с въпрос - Каква е разликата между Астенотератозооспермия и Олигоастенотератозооспермия?
Изчаквам умишлено консултацията с андролог, с надеждата следващата спермограма да е по-добра. Единственото, което ми е ясно, че войниците на ММ са бавни и с лоша моргология. Тепърва ще мислим как да подобрим качеството, но ми стана интересно каква е разликата между 2те диагнози, които споменах по-горе.

Общи условия

Активация на акаунт