МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 059
  • 790
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 284
Пил е какви ли не добавки. С нищо не се подобри. Съжалявам че дадох толкова пари за тях. Но и проблемът явно не е в подвижността, понеже не е толкова зле. Качеството куца при нас.
   Само с избягване на вредни храни мисля че няма да стане при него. Посетете ендокринолог за да му назначи нещо. Както казах не е само въпрос на СГ, а и въпрос на здраве.
   При щитовидната доколкото и аз знам гледат ТСХ-то да се държи във норма. Не мисля че това е причината за неуспеха.
   Много е сложно когато не се открива ясна причина. И ние се лутахме почти 3 години....
   Моят съвет е съпругът да оправи проблемът със захарта, и ако пак не ви се получава да пристъпите към инсеминация поне.

# 301
  • Мнения: 514
Пил е какви ли не добавки. С нищо не се подобри. Съжалявам че дадох толкова пари за тях. Но и проблемът явно не е в подвижността, понеже не е толкова зле. Качеството куца при нас.
   Само с избягване на вредни храни мисля че няма да стане при него. Посетете ендокринолог за да му назначи нещо. Както казах не е само въпрос на СГ, а и въпрос на здраве.
   При щитовидната доколкото и аз знам гледат ТСХ-то да се държи във норма. Не мисля че това е причината за неуспеха.
   Много е сложно когато не се открива ясна причина. И ние се лутахме почти 3 години....
   Моят съвет е съпругът да оправи проблемът със захарта, и ако пак не ви се получава да пристъпите към инсеминация поне.
Ето, именно това направо ме побърква - няма никаква конкретна причина да не стават нещата. Уж всичко е нормално и пак не се получава. Вече започвам да си мисля, че може по някаква причинина да не оцеляват в моето Ph-то. Даже се бях замисля за някакви лентички, които тестват Ph-то, пък и това да проверим....знам ли вече. Toчно за това и ние се замисляме за инсеминация, дето казваш. Аз за това почнах да се чудя до колко може да сме спокойни с тази спермограма. Дали няма и други показатели, които да могат да бъдат изследвани. Разбирам те напълно. Твоят мъж пуши и пие ли? Моят нито пуши, нито пие. Аз също нито пуша, нито пия. Единственият ми грях е сладкото. Smile, което се опитвам да намалям де, но не мога напълно да го откажа.
Съжалявам, че не са се повлияли при твоя мъж нещата от добавките...но все пак щом не е много извън нормата явно не е това при вас причината. За първо детенце ли се опитвате?

# 302
  • Мнения: 6 284
Здравей. Да, за първо дете се борим.
   А ти правила ли си изследване за ИР. Щом те влече сладкото, може да има някакво отражение там. А до колкото знам ИР влияе отрицателно на качеството на гаметите, и при жените и при мъжете.
   Относно РН-то, ако няма някакви инфекции, не вярвам да има отклонения. До сега не се е чуло  някой да е имал такъв проблем и заради него да не е успял да зачене  Wink
   Относно други изследвания които да се направят, има още една камара такива, които струват естествено една камара пари. Но въпросът е с какво биха ви помогнали те..
   Представи си че с някакво допълнително изследване установите че все пак има някакъв проблем със спермата... и какво от това?  Това с нищо не показва каква е причината за влошаване на параметрите. А като не се знае причината, не се знае и какво да се лекува.
   Вие вече имате открито едно отклонение -/кр.захар/- което евентуално би могло да оказва влияние, или да окаже на по-късен етап. Вземете мерки, вкарайте нещата в норма, вземи му и някакви антиоксиданти да пие , и ако пак не ви се получава, следващата стъпка е инсеминация.
   
   

# 303
  • Мнения: 56
Скрит текст:
Пил е какви ли не добавки. С нищо не се подобри. Съжалявам че дадох толкова пари за тях. Но и проблемът явно не е в подвижността, понеже не е толкова зле. Качеството куца при нас.
   Само с избягване на вредни храни мисля че няма да стане при него. Посетете ендокринолог за да му назначи нещо. Както казах не е само въпрос на СГ, а и въпрос на здраве.
   При щитовидната доколкото и аз знам гледат ТСХ-то да се държи във норма. Не мисля че това е причината за неуспеха.
   Много е сложно когато не се открива ясна причина. И ние се лутахме почти 3 години....
   Моят съвет е съпругът да оправи проблемът със захарта, и ако пак не ви се получава да пристъпите към инсеминация поне.
Ето, именно това направо ме побърква - няма никаква конкретна причина да не стават нещата. Уж всичко е нормално и пак не се получава. Вече започвам да си мисля, че може по някаква причинина да не оцеляват в моето Ph-то. Даже се бях замисля за някакви лентички, които тестват Ph-то, пък и това да проверим....знам ли вече. Toчно за това и ние се замисляме за инсеминация, дето казваш. Аз за това почнах да се чудя до колко може да сме спокойни с тази спермограма. Дали няма и други показатели, които да могат да бъдат изследвани. Разбирам те напълно. Твоят мъж пуши и пие ли? Моят нито пуши, нито пие. Аз също нито пуша, нито пия. Единственият ми грях е сладкото. Smile, което се опитвам да намалям де, но не мога напълно да го откажа.
Съжалявам, че не са се повлияли при твоя мъж нещата от добавките...но все пак щом не е много извън нормата явно не е това при вас причината. За първо детенце ли се опитвате?
Защо не опитате с промяна в начина на хранене? Без кафе (кофеин), млечни продукти, захар, бяло брашно и т.н. В сайта и в книгите на Юлия Индигова има доста неща по темата.

Юлия Индихова - Julia Indichova, Fertility Heart

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 09:40 от AnMary

# 304
  • Мнения: 243
Здравейте!
Някой може ли да ме ориентира, колко е трябва да е  идеалната морфология, понеже при мм виждам, че е гранична и имаме проблем с подвижността, макар да съм забременявала до момента сравнително бързо, но за съжаление неуспешно!

# 305
  • Мнения: 6 284
Здравей. Няма такова нещо като идеална морфология. Принципно колкото е по-висок процента на правилните форми, толкова по-добре.  Но и по-ниската морфология не винаги означава че има проблем. Отклоненията в параметрите на СГ могат само да насочат към евентуалното наличие на здравословен проблем, който да се лекува. Но е възможно и да няма такъв при по-леките отклонения.   Така се случва жени да забременяват успешно с 2% морфология, а други с 5% да не могат да я докарат и до БХ бременност даже.
   Възможно е загубата да е била чисто случайна. Статистически 30% от бременностите се губят в следствие на случайно възникнали хромозомни аномалии за които никой няма вина.
    Моят съвет е да проверите все пак основните неща като микробиология, щитовидна жлеза,  кръвна захар и инсулин, холестерол, по-здравословен начин на живот и хранене, малко допълнителни антиоксиданти, преглед и консултация със уролог ...
    И стискам палци следващият път да е  до финал  Peace

# 306
  • Мнения: 514
Geizer, да, забравих да кажа, че и за ИР и за диабет съм се изследвала. Изследванията показаха, не нямам нито диабет, нито ИР. Сега и мъжа ми ще се изследва за ИР. Мислиш ли, че щом е в преддиабетно състояние, това означава че ще има и ИР?
За здравословното хранене се опитваме. Вече променихме доста неща в хранителния режим.
Geizer, искаш да кажеш, че каквито и отклонения да има в СП не подлежат на промяна ли?
Не знам вече какво да мисля. Със сина ни забременях без въобще да съм следила каквото и да е, но е факт че забременях около 10-11 месеца след като спряхме да се пазим.
Не знам... аз все си мисля, че това че не е видима някаква по-особена причина да не става, не означава, че няма такава. За мене има нещо, което пречи. За тромбофилия се чудех дали да не се изследвам, но то не се е захващало нищо, че да съм го губела и да се замисля за тробмофилия. Имаш ли идея? Дали и за това да не се изследвам?
Дано ви получи детенцето. Искрено ви го пожелавам! 🤗 Вие инсеминация опитвали ли сте?

# 307
  • Мнения: 6 284
Здравей и да. Щом е с преддиабетно състояние вероятно  има ИР, или друг проблем с инсулина. Това лекар трябва да прецени и да назначи подходяща терапия. Високата кр. захар означава че не успява да се метаболизира и се натрупва в кръвта.
   Относно отклоненията с СГ не казвам че не подлежат на промяна, но трябва да се открие причината която ги влошава. Не можеш да лекуваш лоша подвижност или лоша морфология тъй като това не е заболяване. Лекуват се инфекции, щитовидна жлеза, варикоцеле и т.н. Когато не се открива здравословен проблем се пробва с витамини и антиоксиданти да се подсилят/подхранят сп. с цел да се подобрят показателите.
    Инсеминация не сме правили ние. Имаме един неуспешен опит инвитро, но при нас чак сега се откри къде точно е проблемът.

# 308
  • Мнения: 261
Здравей те момичета!
ММ е с тежък МФ. Решихме да отидем на специалистите, но това ще стане чак след два месеца. Пуснах ме хормонални изследвания и ТСХ, ФСХ, Пролактин,  Тестостерон,  ЛХ са в норма, а естрадиола е 233.5 pmol/L  при реф.стойости за мъже 28.00-156.00. Нямаме представа към какъв лекар да се обърнем! Може ли за Вашето мнение!
Благодаря предварително!

# 309
  • Мнения: 505
А щитовидната жлеэа иэследвахте ли?

# 310
  • Мнения: 6 284
Здравей те момичета!
ММ е с тежък МФ. Решихме да отидем на специалистите, но това ще стане чак след два месеца. Пуснах ме хормонални изследвания и ТСХ, ФСХ, Пролактин,  Тестостерон,  ЛХ са в норма, а естрадиола е 233.5 pmol/L  при реф.стойости за мъже 28.00-156.00. Нямаме представа към какъв лекар да се обърнем! Може ли за Вашето мнение!
Благодаря предварително!
Здравей. Според мен е за   ендокринолог. Peace

# 311
  • Мнения: 261
Благодаря ви момичета! Тъй като в момента не е в България, когото се прибере ще изследваме  ИР и ще пуснем и всички хормони за щитовидната. Пролактин и ТСХ са в норма, но не сме изследвали другите хормони за щитовидната.

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 185
Тсх в норма е до 2,5 референтните на лабораториите не са показател Simple Smile ако е до 2,5 наистина е в норма, ако не, да посети читаф ендокринолог.

# 313
  • Мнения: 514
Здравей и да. Щом е с преддиабетно състояние вероятно  има ИР, или друг проблем с инсулина. Това лекар трябва да прецени и да назначи подходяща терапия. Високата кр. захар означава че не успява да се метаболизира и се натрупва в кръвта.
   Относно отклоненията с СГ не казвам че не подлежат на промяна, но трябва да се открие причината която ги влошава. Не можеш да лекуваш лоша подвижност или лоша морфология тъй като това не е заболяване. Лекуват се инфекции, щитовидна жлеза, варикоцеле и т.н. Когато не се открива здравословен проблем се пробва с витамини и антиоксиданти да се подсилят/подхранят сп. с цел да се подобрят показателите.
    Инсеминация не сме правили ние. Имаме един неуспешен опит инвитро, но при нас чак сега се откри къде точно е проблемът.
Така си помислих и аз за ИР... аз си мислех, че аз имам ИР, пък накрая какво може да излезе. Аз пия Иноситол и май ще го почне и моя мъж. Дори и да не се е изследвал още за ИР, със сигурност при тая повишена захар би трябвало да му се отрази добре Иноситола. Ще планираме и среща с ендокринолог със сигурност.
Много е хубаво че вие сте открили проблема. Толкова е важно да знаеш. Аз се побъркам в момента като не знам. Любопитна съм, но ще оставя на тебе да решиш дали да ми споделиш, може и на лично. Някак не ми се вярва при нас една повишена захар за момента, при все пак една хубава спермограма, да е причина за неуспеха ни. Разбира се сме взели вече мерки де. Защото крачката към диабета сигурно не е голяма. А вие дано да третирате правилно и скоро да бъдете зарадвани с най-благата и красива вест на света 🙏🏻❤
Иначе той вече почна витамини и антиоксиданти.

# 314
  • Мнения: 14
Момичета може ли някой да ми каже какво означават

Общи условия

Активация на акаунт