МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 289
  • 789
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 4 518
Ами и аз се изненадах, мислех след 3, че се прави, но явно по-бавно става пълното възстановяване на сперматогенезата. Въпреки всичко, ние мислим да направим контролна СГ на 3тия месец, че сме нетърпеливи да видим какво е положението.
Вероятно и ние така ще направим за да знаем поне къде се намираме. При нас само количеството е ок, морфологията е 2%, при подвижността сме почти кръгла нула, така че всяко движение нагоре ще е в резултат на операцията и дори подвижните да са 1% ще си е увеличаване на шанса.
Пожелавам ви успех и се надявам да напишете хубавите резултати.

# 451
  • София
  • Мнения: 2 621
В Надежда пуснахме спермограма по Крюгер+SDI, а сега виждам, че в коментар пише, че са използвани критерии за спермалния анализ според СЗО: 5-то издание. Различни ли са критериите от тези по Крюгер?

# 452
  • Мнения: 514
Здравейте Simple Smile
Скоро бях споделя за резултатите от нашата спермограма. Накратко: беше базова, правена е в репродуктивна клиника. Всичко беше перфектно (голяма концентрация, добра подвижност, бързина) с изключение на 3.5% морфология. Сега ще правим разширена СГ да видим как се движат нещата. Обаче аз нещо почнах да се замислям за тоя SDI тест. Как да определим дали имаме нужда от тоя тест? Може би първо трябва да видим резултата от разширената СГ и тогава да се прецени, но все пак знаете ли при какви ситуации и условия обикновено се препоръчва този тест? Не съм имала никакви мисед-и или прекъснати бременности никога. Имам само една единствена и успешна бременност, от която се роди синът ни. Казвам го, защото някои жени преживяват ранни спонтанни аборти, които могат да се дължат нарушена ДНК в сперматозоидите, лоша морфология и т.н., но при нас няма зачеване въобще. Та, според вас кога е наистина показно да се направи SDI тест? Благодаря ви предварително! Simple Smile

# 453
  • Мнения: 6 294
При високи ДНК фрагментации много често ембрионите спират развитие още преди имплантацията. Обаче в една медицинска статия на която попаднах преди време беше обяснено че самите фрагментации се делят на 2 типа - едноверижни и двуверижни /ако помня правилно определението/. С едноверижните фрагментации яйцеклетките си имат механизъм чрез който да се справят успешно, т.е. те не са чак такъв проблем. С двуверижните обаче е много по сложно и те вече може да представляват сериозен проблем. За съжаление за момента не съм чула да се прилага тест който да определя и типът на фрагментациите. И така се оказва че високите фрагментации може и да са проблем, а може и да не са.
   Хубавото е че в повечето случаи с високи дози антиоксиданти фрагментациите могат да се понижат, тъй като най-често причината за тях е оксидативен стрес.

# 454
  • Мнения: 56
При високи ДНК фрагментации много често ембрионите спират развитие още преди имплантацията. Обаче в една медицинска статия на която попаднах преди време беше обяснено че самите фрагментации се делят на 2 типа - едноверижни и двуверижни /ако помня правилно определението/. С едноверижните фрагментации яйцеклетките си имат механизъм чрез който да се справят успешно, т.е. те не са чак такъв проблем. С двуверижните обаче е много по сложно и те вече може да представляват сериозен проблем. За съжаление за момента не съм чула да се прилага тест който да определя и типът на фрагментациите. И така се оказва че високите фрагментации може и да са проблем, а може и да не са.
   Хубавото е че в повечето случаи с високи дози антиоксиданти фрагментациите могат да се понижат, тъй като най-често причината за тях е оксидативен стрес.

Може ли да попитам кои са тези антиоксиданти и в какви дози се приемат?

# 455
  • Мнения: 6 294
Ами те май всички витамини имат и антиоксидантно действие заедно с разни аминокиселини. Най-добре е лекар да прецени какво точно да приема.
  Иначе на ММ му бяха назначили вит.С от 1000μg, Проксид плюс и пчелен прашец.
  Но съм чела за много различни терапии. На някой им назначават високи дози вит.Е например.

# 456
  • Мнения: 514
При високи ДНК фрагментации много често ембрионите спират развитие още преди имплантацията. Обаче в една медицинска статия на която попаднах преди време беше обяснено че самите фрагментации се делят на 2 типа - едноверижни и двуверижни /ако помня правилно определението/. С едноверижните фрагментации яйцеклетките си имат механизъм чрез който да се справят успешно, т.е. те не са чак такъв проблем. С двуверижните обаче е много по сложно и те вече може да представляват сериозен проблем. За съжаление за момента не съм чула да се прилага тест който да определя и типът на фрагментациите. И така се оказва че високите фрагментации може и да са проблем, а може и да не са.
   Хубавото е че в повечето случаи с високи дози антиоксиданти фрагментациите могат да се понижат, тъй като най-често причината за тях е оксидативен стрес.
Ако от Гейзерчето не получва подробно и научно обосновано мнение, няма от кого Simple Smile Relaxed Благодаря ти страшно много. Още първия път послушах съвета ти за антиоксидантите и вече ММ пие Фертилейд за мъже, ти знаеш де. За мене мъжа ми 100% има оксидативен стрес. И има логига за едноверижните и двуверижните фрагментации. Тя ДНК спиралата нали се състои от две вериги. Звучи успокоително, че все пак по някакъв начин яйцеклетката се справя с някои от фрагментациите. Чувала съм също между другото, че понякога, поради тези фрагментации нямат достатъчно способност и заряд да пробият яйцеклетката дори. Толкова много неща може да са причина. Един Господ знае какво е точно.
Та викаш...значи е възможно и да става оплождане, но да не се стига до имплантация...интересно. И аз бях чувала всъщност за това или май ти ми беше казала. Напълно е възможно при леко понижената морфология при нас, кой знае. Силно се надявам сега тези добавки да помогнат, но трябва време така или иначе, та ще бъдем търпеливи. Няма как.
Добре, според тебе има ли в такъв случай смисъл от SDI теста? И въобще, ако има някакви фрагментации, това се повлиява с антиоксиданти най-вече нали или може да има и друг вид терапия.

# 457
  • Мнения: 5 046
При високи ДНК фрагментации много често ембрионите спират развитие още преди имплантацията. Обаче в една медицинска статия на която попаднах преди време беше обяснено че самите фрагментации се делят на 2 типа - едноверижни и двуверижни /ако помня правилно определението/. С едноверижните фрагментации яйцеклетките си имат механизъм чрез който да се справят успешно, т.е. те не са чак такъв проблем. С двуверижните обаче е много по сложно и те вече може да представляват сериозен проблем. За съжаление за момента не съм чула да се прилага тест който да определя и типът на фрагментациите. И така се оказва че високите фрагментации може и да са проблем, а може и да не са.
   Хубавото е че в повечето случаи с високи дози антиоксиданти фрагментациите могат да се понижат, тъй като най-често причината за тях е оксидативен стрес.

Може ли да попитам кои са тези антиоксиданти и в какви дози се приемат?

ММ и аз от скоро пием Оксибио, но освен него той пие още 4 вида добавки, а аз още 5.

# 458
  • Мнения: 6 294
Ами и аз като много други, сблъскали се с такива проблеми, се оказах принудена да чета наред каквато информация намеря в интернет и да търся причина и обяснение за положението в което се намираме.  За съжаление нямам медицинско образование и като нищо може да не съм разбрала нещо съвсем добре и да изтърся някаква глупост  Laughing
   Яйцеклетките и сп. са носители на по 1 верига ДНК , които при оплождането трябва да се свържат в двойна верига. При двуверижните фрагментации една част от веригата на сп. се разделя/разклонява на 2.
   За ДНК фрагментациите не съм чула да се прилага друго освен антиоксиданти. Но оксидативният стрес е много общо понятие. Той може да се предизвика от стрес и преумора, от лош хранителен режим, от консумация на алкохол и цигари, от прием на медикаменти,  но и от някакво заболяване - дори и банална настинка може да предизвика временно оксидативен стрес.
   Ако не се лъжа при ТМ имаше открит проблем със захарта и те бях посъветвала да изчакате с допълнителните изследвания докато първо регулирате там нещата.
   Дори сега да му излезе лош резултата от СДИ теста, то причината може да е и в кр.захар и реално каквито и антиоксиданти да пие, да няма никакъв ефект от тях преди да се регулира метаболизма.
   Писах ти  че ММ в продължение на 3 години пиеше витамини и антиоксиданти за 200 евро на месец без абсолютно никакъв ефект, тъй като през цялото време е бил с неустановена хронична инфекция.
   Сега пие една камара антибиотици и урологът му каза че чак след като излекува инфекцията ще му назначи и разни добавки за подсилване на спермогенезата, и че докато я има инфекцията няма смисъл да се дават пари нито за добавки, нито за разни допълнителни изследвания. То е ясно че когато има установен проблем, той все някъде нещо скапва и каквито и тестове да се правят, все някъде, нещо няма да е наред.
    А при нашият проблем е ясно че инфекция не се лекува с антиоксиданти, а със антибиотици.
    Както и при вас е ясно че преддиабетното състояние няма да се регулира с Фертилейд
    Със захарта какво направихте? Консултирахте ли се с ендокринолог относно проблема?

# 459
  • Мнения: 1 052
Geiger, при кой уролог ходите?

# 460
  • Мнения: 6 294
Деси, не сме в БГ ние.

# 461
  • Мнения: 514
Ами и аз като много други, сблъскали се с такива проблеми, се оказах принудена да чета наред каквато информация намеря в интернет и да търся причина и обяснение за положението в което се намираме.  За съжаление нямам медицинско образование и като нищо може да не съм разбрала нещо съвсем добре и да изтърся някаква глупост  Laughing
   Яйцеклетките и сп. са носители на по 1 верига ДНК , които при оплождането трябва да се свържат в двойна верига. При двуверижните фрагментации една част от веригата на сп. се разделя/разклонява на 2.
   За ДНК фрагментациите не съм чула да се прилага друго освен антиоксиданти. Но оксидативният стрес е много общо понятие. Той може да се предизвика от стрес и преумора, от лош хранителен режим, от консумация на алкохол и цигари, от прием на медикаменти,  но и от някакво заболяване - дори и банална настинка може да предизвика временно оксидативен стрес.
   Ако не се лъжа при ТМ имаше открит проблем със захарта и те бях посъветвала да изчакате с допълнителните изследвания докато първо регулирате там нещата.
   Дори сега да му излезе лош резултата от СДИ теста, то причината може да е и в кр.захар и реално каквито и антиоксиданти да пие, да няма никакъв ефект от тях преди да се регулира метаболизма.
   Писах ти  че ММ в продължение на 3 години пиеше витамини и антиоксиданти за 200 евро на месец без абсолютно никакъв ефект, тъй като през цялото време е бил с неустановена хронична инфекция.
   Сега пие една камара антибиотици и урологът му каза че чак след като излекува инфекцията ще му назначи и разни добавки за подсилване на спермогенезата, и че докато я има инфекцията няма смисъл да се дават пари нито за добавки, нито за разни допълнителни изследвания. То е ясно че когато има установен проблем, той все някъде нещо скапва и каквито и тестове да се правят, все някъде, нещо няма да е наред.
    А при нашият проблем е ясно че инфекция не се лекува с антиоксиданти, а със антибиотици.
    Както и при вас е ясно че преддиабетното състояние няма да се регулира с Фертилейд
    Със захарта какво направихте? Консултирахте ли се с ендокринолог относно проблема?
Да, да, да... за всичко си права... Hands Thumbsup Първо да кажа, че и аз колко информация съм изчела покрай сина ни и после покрай опитите за второ дете....станахме половин лекари хаха Laughing Неволята учи наистина, а и информацията в интернет е толкова достъпна.
Много правилно помниш за кръвната захар на ММ. Лекарката си каза, че си е точно в преддиабетно състояние. 6.0 му беше резултатът. Не сме изследвали още нищо допълнително, защото си чакаме полета към България след 2 седмици и там вече имаме час за ендокринолог. Аааа, за чернодробните ензими също съм ти казвала, че са леко завишени. Иначе тук всъщност предстои да пуснем една контролна проба да видим как върви кръвната му захар. Аз ще отида с него на ендокринолога в България и мисля да засегна състоянието му и в контекста на опитите за бебе. Имам предвид, че с оглед на опитите ни, дали не може да почне да пие нещо, но пък се притеснявам организма му да не стане ленив по отношение на производството на инсулин така. Не знам. Трябва да се види и СГ каква ще излезе. Иноситолът е друга опция, която е доста по-приемлива може би, не знам. Бях разучала за него покрай себе си, защото си мислех, че аз може да имам ИР. Оказа се, че нямам, поне за сега. Каква ирония - винаги аз съм яла толкова много сладко, а той почти не и накрая той е с ИР Sad. Та, до колкото знам за Иноситола, той по естествен начин подпомага отговора на клетките към инсулина и съответно усвояването на захарта. И хранителен режим си трябва разбира се де. Ще търсим и причината и ще изследваме, ама все пак няма да му спирам Фертилейд, защото той така или иначе си е в голяма степен витаминен комплекс, а това винаги е от полза...ноооо, съм съгласна с тебе, че ако коренът е във високата кръвна захар, това няма да помогне за по-добри нива на кръвната захар и въответно за по-добра спермогенеза. Значи по-скоро трябва да се фокусираме върху изясняване на проблема със захарта и неговото третиране всъщност. Въпреки, че то е ясна работата - преддиабет е. Много съм любопитна какво ще каже тази ендокриноложка. Тук поне, не му изписаха никакви лекарства, но наблегнаха на хранителния режим. Може би пък наистина не е подходящо още сега да почва да пие лекарства, защото после няма спиране сигурно и организма става ленив.
Стискам много, ама много силно палци за вас да ги изтрепете тия мръсни гадини веднъж и завинаги!! Послед да подсилите плувчетата и стигнете до едно успешно забременяване Simple Smile Знаеш, че съм теб и много стискам палци. Kissing Face

# 462
  • София
  • Мнения: 3 412
Не го мисли, всичко ще се оправи. Ние минахме по този път, правихме ПИД на ембрионите и се оказаха с дефекти, но случайни така ни обясниха генетиците, че било мал шанс и до там, но проблема се оказа съвсем друг захар от 15-17. Ендокринолога обясни, че с захар до 7,5 излизат читави емриони, а над 7,5 генетиката се обърква и няма как да излезне читав. Оказа се, че сме го хванали в начална степен и му изписаха 2 лекарства не много силни и сега захарта му е 5-5,5 и още нещо вдигал я на нервна почва. Спокойствието е много важно нещо както за мъжете така и за жените.

# 463
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, някой знае ли след направена хистероскопия, премахнаха ми малък полип на 11.11.19г.След колко време може да се подновят опитите с инвитро процедурите?

# 464
  • София
  • Мнения: 3 412
Изчакай 2-3 месеца да ти се нормализират хормоните.

Общи условия

Активация на акаунт