МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 458
  • 789
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 070
Здравейте, правихме СГ в репродуктивна клиника, искам да ви попитам морфология 6% как ви се струва? Количеството е добре. Доктора казва че е ОК, но на мен ми се вижда малко.
Няма ли референтни стойности? Над 4% е нормата.

# 511
  • Мнения: 4 518
Здравейте, правихме СГ в репродуктивна клиника, искам да ви попитам морфология 6% как ви се струва? Количеството е добре. Доктора казва че е ОК, но на мен ми се вижда малко.
Според мен е добре. На мъжа ми е 2. Приятелка забременя естествено с 4.

# 512
  • Мнения: 261
Здравейте, правихме СГ в репродуктивна клиника, искам да ви попитам морфология 6% как ви се струва? Количеството е добре. Доктора казва че е ОК, но на мен ми се вижда малко.
Според мен е добре. На мъжа ми е 2. Приятелка забременя естествено с 4.

Имам приятелка, която естествено забременя с 6%

# 513
  • София
  • Мнения: 23 165
ами те повечето с 4-6 процента забременяват естествено.
нали затова сзо намалиха критериите за морфология.

# 514
  • Мнения: 85
По Крюгер нормата е 14

# 515
  • Мнения: 5 070
По Крюгер нормата е 14
В различни клиники сме правили СГ по Крюгер и навсякъде пише норма над 4.

# 516
  • Мнения: 4 518
Аз доколкото знам по Крюгер е 4,а по СЗО е 14. Може и да греша де...

# 517
  • Мнения: 1 052
Нормата на СЗО за морфология по критериите на Крюгер е 4%. Първоначално нормата е 14 по Крюгер, но преди 2-3 г. намалява нормата на 4% на база на успешни естествени бременности при морфология над 4%. Сега в някои клиники показатели между 4 и 14 % ги изписват като гранични. Аз лично до сега не съм видяла ни една спермограма, при която по Крюгер да има 14 и нагоре % с нормална морфология.

# 518
  • Мнения: 6 305
Има, ама те не пишат в темата защото не са със МФ.

# 519
  • Мнения: 1 052
Все си мисля или пине се надявам, че това с морфологията не  е съвсем ясно в каква степен е проблем - това каква е формата на сперматозоида не означава непременно, че не е годен да оплоди или, че е носител на лош генетичен материал. При нас е 6% и забременях 2 пъти естествено. Изобщо нямаше и да разберем за тия проценти, ако и двата пъти до тук не бе приключила бременността със спряла сърдечна дейност на плода... И все пак никой не знае и не може да каже дали е заради морфологията или заради нещо друго. Промяната на нормата по СЗО е в резултат на наблюдения, при които в рамките на година опити се постига естествена бременност и те са показали че до 4 % са напълно достатъчни.

# 520
  • Мнения: 6 305
Деси, съжалявам за лошият развой  Sad Правили ли сте някакви изследвания на емритата за генетични отклонения. Понякога такива могат да възникнат и спонтанно при абсолютно качествени яйцеклетка и сп. А понякога и Я. може да не е качествена.
   Ако ембритата са били без отклонения, често се подозира тромбофилията като фактор /не знам дали си правила някакви изследвания в тази насока/.  newsm78

# 521
  • Мнения: 1 052
Да, втория път правихме - не откриха проблем в ембриона. И много други изследвания правихме - там си излязоха проблеми, така че си следваме някакъв план, но така или иначе, никой не може да даде пълна яснота какви са конкретните причини.

# 522
  • Мнения: 702
Здравейте момичета извинявам се ако не съм за тук, но исках мнение от вас. Правихме СГ на ММ два пъти. Първият път беше в обикновена лаборатория, материала е откаран на 15тата минута. Беше малко настинал. Няма заключение на изследването.
След това в клиника Надежда направихме нова. ММ беше малко напрегнат че се дава на място и според др за това е намален обема. На 30 години е. Исках да ви попитам как ви изглеждат нещата и дали да пие нещо?

Клиника Надежда

# 523
  • Мнения: 6 305
Маги, разликата между 2те сп. е много голяма и аз бих пуснала и в друга репр.клиника за да се изясни картинката. Ако решите и отново се появят аглутинати и левкоцити, пуснете и една МБ.
   Разпитай половинката дали при втората сп. не е изтървал част от материала извън чашката, че на мен по-скоро на това ми прилича.
   

# 524
  • Мнения: 702
Маги, разликата между 2те сп. е много голяма и аз бих пуснала и в друга репр.клиника за да се изясни картинката. Ако решите и отново се появят аглутинати и левкоцити, пуснете и една МБ.
   Разпитай половинката дали при втората сп. не е изтървал част от материала извън чашката, че на мен по-скоро на това ми прилича.
  
Благодаря за отговора 🤗 Аз също съм решила след празниците да пусне и трета да видим какво ще покаже. В първата с аглутинати и левкоцити беше настил доста ако това е от значение, но ако покаже пак наличие и в следващата ще пуснем МБ както ме посъветвахте. Мъж ми каза, че му е било не комфортно и прекалено на сила и за това и малко е отделил, но всичко е било в чашката. Като цяло тази морфология ме притеснява. Замислям се дали да не вземе да пие добавката Ортамол 🙄

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 17:06 от Magi09

Общи условия

Активация на акаунт