МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 14

  • 46 940
  • 789
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 72
Със заключение: Олигоастенотерарозооспермия
Съветвате се пак да се направи консултация и ако трябва да се пият добавки, за варикоцелето още в клиниката при докторката която ходим ни посавтва да не се оперира ако има, защото може и по зле да стане

# 706
  • Мнения: 226
За варикоцелето не мога да дам мнение, зависи и от показателите, но в доста от случаите има подобрение, в други никаква разлика, а трети както казвате влошаване. Кацаров е добър в тази сфера, може да се консултирате с него. Ако не са толкова плачебни резултатите може и да не се пипа. Ние сме без варикоцеле, без инфелции с астенотератозооспермия, добавките не помагат особено и въпреки това имаше имплантация, но завърши с кухо яйце. Според мен така или иначе трябва за фонда становище от уролог или андролог. Не пречи да идете
Със заключение: Олигоастенотерарозооспермия
Съветвате се пак да се направи консултация и ако трябва да се пият добавки, за варикоцелето още в клиниката при докторката която ходим ни посавтва да не се оперира ако има, защото може и по зле да стане

# 707
  • Мнения: 442
Ние бяхме със същата диагноза - олигоастенотератозооспермия . Причината се оказа варикоцеле, което оперирахме септември месец и от тогава всичко скочи в пъти. В момента сме само с намалена подвижност и морфология 3,45, но този месец услях да забременя за първи път от 1г и 6м, но с биохимична за съжаление. Но идеята е , че ако е варикоцеле и то в по-тежка степен, задължително оперирайте - по-зле няма да стане от операцията , но има 60% шанс да се подобрят нещата.Но ако не се оперира, след време шанса да се вложи още повече е голям.
Препоръчвам Кацаров с всички възможни крайници Simple Smile
При нас добавките преи операцията бяха загуба на време !
Операцията, Спирането на цигарите от ММ, пиенето на съставките от Профекунд плюс Витамин Ц с удължено освобождаване 1000мг х 2, доведе до подобряването на спермограмата при нас !
Докато С-мен 4 месеца доведе само до негативен слабителен ефект при ММ.
Успех !

# 708
  • Мнения: 1 073
Варикоцеле и при нас. По репродуктивните клиники обясниха: Ин витро, операцията нищо няма да направи.
Такааа лиии? 6 месеца след операция при Кацаров от олигоастенозооспермия сме на НОРМОЗООСПЕРМИЯ! И прекрасна ДНК фрагментация!
Не вярвайте на всеки доктор, особено в тези среди, често мислят за пари, не за човешката съдба! Успех ❤

# 709
  • Мнения: 26
Здравйте, момичета. Потърсих в гугъл актуална тема по случая, незнам дали е точно подходяща, но нямам време да върна назад да прочета. Вчера пуснахме изследване в лаборатория за спермограма. Почти не мога да се ориентирам в резултатите и моля някой по вещ да ми обясни..Също така рабрах, че при посещение на гинеколог( за снимка на тръби) , така или иначе ще ни прати за спермограма от клиниката,както и за изследване на хормони..мислех да ги пускам пак в същата лаборатория, в която пускахме спемограма и изследване на яйчников резерв, но има ли смисъл, ако при лекаря отново ме прати на такива, въпреки че имам излезли актуални резултати.

# 710
  • Мнения: X
Спермограма се прави в специализирана репродуктивна клиника. Тази никой няма да ви я гледа.

# 711
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета! Не съм писала, защото все си мислех, че ще се оправят нещата и ще забременея. Правим опити от 1 година. Направихме спермограма.
Много ме притеснява подвижността.
Резултатите са:
- 0% бързо прогресивно подвижни
- 15% бавно прогресивно подвижни
-  41% трептящи
- 44% неподвижни
Броят също не е от най-добрите, но е почти в норма:
- 10.45млн/мл
- 39.71 млн/еякулат
Какво мислите, тези 15% могат ли да свършат някаква работа, макар и бавно прогресивно подвижни?
Ще съм благодарна на всички, които ми дадат някакво мнение.

# 712
  • Мнения: 25
При нас също бяха 0% бързо подвижни и 40 %бавно подвижни
 трептящи 7%
Неподвижни 49%
Морфологията ни беше 1% с заключителна диагноза Тератозооспермия. Първият месец от курса на лечение и резултатът е на лице. Положителен кръвен тест и тест за бременност сега очакваме прегледа при АГ да каже всичко на ред ли е.
Здравейте, момичета! Не съм писала, защото все си мислех, че ще се оправят нещата и ще забременея. Правим опити от 1 година. Направихме спермограма.
Много ме притеснява подвижността.
Резултатите са:
- 0% бързо прогресивно подвижни
- 15% бавно прогресивно подвижни
-  41% трептящи
- 44% неподвижни
Броят също не е от най-добрите, но е почти в норма:
- 10.45млн/мл
- 39.71 млн/еякулат
Какво мислите, тези 15% могат ли да свършат някаква работа, макар и бавно прогресивно подвижни?
Ще съм благодарна на всички, които ми дадат някакво мнение.

# 713
  • Мнения: 80
Ти толкова много надежда ми даде, а аз реших, че е безнадеждно. Много ти благодаря за бързия отговор.
Ние вчера бяхме на уролог - варикоцеле няма. В понеделник ще ходим на андролог. Добавки пихте ли и какви?
Много се радвам за теб, като прочетох, че си бременна настръхнах. Честито!


При нас също бяха 0% бързо подвижни и 40 %бавно подвижни
 трептящи 7%
Неподвижни 49%
Морфологията ни беше 1% с заключителна диагноза Тератозооспермия. Първият месец от курса на лечение и резултатът е на лице. Положителен кръвен тест и тест за бременност сега очакваме прегледа при АГ да каже всичко на ред ли е.
Здравейте, момичета! Не съм писала, защото все си мислех, че ще се оправят нещата и ще забременея. Правим опити от 1 година. Направихме спермограма.
Много ме притеснява подвижността.
Резултатите са:
- 0% бързо прогресивно подвижни
- 15% бавно прогресивно подвижни
-  41% трептящи
- 44% неподвижни
Броят също не е от най-добрите, но е почти в норма:
- 10.45млн/мл
- 39.71 млн/еякулат
Какво мислите, тези 15% могат ли да свършат някаква работа, макар и бавно прогресивно подвижни?
Ще съм благодарна на всички, които ми дадат някакво мнение.

# 714
  • Мнения: 25
Благодаря! 🙂
Приемаше Профертил 2 х 1 таб.
И Трибестан 3 х 1 таб не сме ходили на андролог предписва йи ги моя АГ каза по широко бельо и да не се запарват половите му отгани, да избягва за известно време дънки и панталони да ходи с по широки дрехи например анцунг. Не губетее надежда всичко ще бъде както трябва. И аз се бях в карала във филм, че имам запушени тръби но март ми правиха диагностични лапароскопия оказа се че всичко е наред относно тръби само поликистоза и на двата яйчника направиха ми фенистрация. И може би почивката един месец в къщи от 7 март до 15 април ли се отрази добре защото се махнах от работната среда и нещата за сега се развиват много добре.
Ти толкова много надежда ми даде, а аз реших, че е безнадеждно. Много ти благодаря за бързия отговор.
Ние вчера бяхме на уролог - варикоцеле няма. В понеделник ще ходим на андролог. Добавки пихте ли и какви?
Много се радвам за теб, като прочетох, че си бременна настръхнах. Честито!


При нас също бяха 0% бързо подвижни и 40 %бавно подвижни
 трептящи 7%
Неподвижни 49%
Морфологията ни беше 1% с заключителна диагноза Тератозооспермия. Първият месец от курса на лечение и резултатът е на лице. Положителен кръвен тест и тест за бременност сега очакваме прегледа при АГ да каже всичко на ред ли е.
Здравейте, момичета! Не съм писала, защото все си мислех, че ще се оправят нещата и ще забременея. Правим опити от 1 година. Направихме спермограма.
Много ме притеснява подвижността.
Резултатите са:
- 0% бързо прогресивно подвижни
- 15% бавно прогресивно подвижни
-  41% трептящи
- 44% неподвижни
Броят също не е от най-добрите, но е почти в норма:
- 10.45млн/мл
- 39.71 млн/еякулат
Какво мислите, тези 15% могат ли да свършат някаква работа, макар и бавно прогресивно подвижни?
Ще съм благодарна на всички, които ми дадат някакво мнение.

# 715
  • Мнения: 80
И аз така си мисля за тръбите и скоро ще отида да си направя цветна снимка. Колкото до яйчниците и аз имам поликистоза, но за момента нямам проблем с нея, след 6 месеца дуфастон се нормализираха и хормоните и на ехограф всичко е нормално. Такава ти е историята, че много прилича на моята и това ми дава много надежда. Моя гинеколог не се нае да му изписва добавки и ни прати на уролог, той от своя страна също нищо не изписа, остана само андролога в понеделник. Дано имам вашия успех. Вярно е, че вашата спермограма е по-добра от нашата, но щом добавките дават резултати, ще се надяваме за подобрение Simple Smile. Сърдечно ти благодаря за споделения опит.

# 716
  • Мнения: 25
И при мен уж беше всичко нормализирано от август съм на постоянна терапия първите 3 месеца дуфастон от 16 ден след менструацията 2 х 1 след това премина на иногинол 2 х 1
 огестан х 1таб
 витамин Д  7 капки дневно
Витамин в12 преди хранене
Достинекс на 10 дни по 1/2
Глюкофаж 3 х 500
И л тироксин по 0.25мг дневно
И неофолик мета
АГ казваше, че поликистоза та е овладяно но държене на лапароскопия та не ми препоръча снимката защото сме колеги и държеше на по сигурно то. И по време на лапароскопия та се установи, че все пак поликистоза та си е там. Нашите опити за бебче са активни от септември месец 2019
И аз така си мисля за тръбите и скоро ще отида да си направя цветна снимка. Колкото до яйчниците и аз имам поликистоза, но за момента нямам проблем с нея, след 6 месеца дуфастон се нормализираха и хормоните и на ехограф всичко е нормално. Такава ти е историята, че много прилича на моята и това ми дава много надежда. Моя гинеколог не се нае да му изписва добавки и ни прати на уролог, той от своя страна също нищо не изписа, остана само андролога в понеделник. Дано имам вашия успех. Вярно е, че вашата спермограма е по-добра от нашата, но щом добавките дават резултати, ще се надяваме за подобрение Simple Smile. Сърдечно ти благодаря за споделения опит.

# 717
  • Мнения: 80
за глюкофажа е интересно, защото и на мен ми го изписаха след тест за инсулинова резистенстност, оказа се, че всичко е в норма и андролога въпреки това ми го изписа, не го купих. Всички хормони изследвах всичко е в норма. Не  пия нищо от 3 месеца и ходя на преглед всеки месец. Очаквахме, че проблема е в мен и затова забавихме спермограмата, въпреки че всички гинеколози (смених много) ми казваха, че няма причина да се тревожа и настояваха за спермограма. Съотношението ЛХ - ФСХ  е нормално, направих антимюлеров хормон- в норма, хламидия- няма, като видяхме спермограмата беше шок. Толкова много сълзи не сме изплаквали заедно никога. Решихме да се стегнем и да почнем да ходим по лекари. На 25 години сме и сме заедно от 3 години. Опити започнахме в началото на юни 2019, аз ходех с баба ми по химиотерапии, защото беше много зле и си мислех, че не се получава от стрес и не му е сега времето. Баба ми почина ноември месец, приех го много тежко, защото тя ме отгледа, но започнах да се занимавам повече с нашите проблеми и няма да се откажем. Ще ходя по доктори и ще правя каквото трябва. Фенестрация ми беше препоръчал един лекар миналата година лятото, тъкмо като почнахме опити си отглеждах една киста 2-3 месеца, но се резорбира. Много се надявам проблема с поликистозата да не се връща на този етап, защото ще стане по-трудно, ако трябва и двамата да провеждаме лечение : трябват време и пари. Ех, толкова ми се искаше да стане всичко нормално като при повечето двойки, но не ни е било писано явно. Много ценен опит споделяш, определено ще ми е от полза. Ние разширена спермограма не сме правили, аз бях са насочила за инвитро вече, а ти ме накара да вярвам в чудесата Simple Smile

# 718
  • Мнения: 469
Здравейте момичета Simple Smile За първи път пиша в тази тема. С МФ сме както се досещате с диагноза Severe Oligoastenoteratozoospermia...последния да затвори вратата. Всичко, което може да е зле, е зле, количество, концентрация, и 4% Крюгер. Всичката тая гад следствие на заушка Sad Та, правихме ИКСИ директно, станаха си 8 бластоциста, ЗЕТ, положителен тест, но не се удвои ЧХГ както трябва.
Питането ми е, с тия лоши резултати къде точно статистически е препъни камъка? Нещо генетично ли е "счупено"? ДНК фрагментацията си е в норма над 72% нормални. Привидно са супер ембрионите качество АА и АВ ама бременност ЙОК. Дали просто има някаква натрупана статистика с толкова лоша СГ къде най-често се случва проблема по веригата?
Сори за дългото излеяние Simple Smile

# 719
  • Мнения: 226
Здравей и ние сме със същата диагноза, само че и с лоша днк. Икси оплождане, положителен тест и накрая кухо яйце и естествено последвал аборт с вакуум. Като при нас проблема казаха че е от днк фрагментациите, но ето че при вас те са в граници. При теб как са нещата? Правила ли си имунологични и генетични изследвания? В моята клиника превантивно преди опита ме изследваха за тромбофилия и се оказа че имам, следователно бях с назначена терапия. В някой клиники като видят мъжки фактор забравят за жената. Ако при теб всичко е под контрол, тогава наистина трябва да се пуснат още някакви изследвания и за него, но тъй като и аз съм в чуденка не мога да дам адекватно мнение на върпоса ти. Записах час при доцент Русев и за мен, и за него през юни.
Да видим той какво ще каже.
Здравейте момичета Simple Smile За първи път пиша в тази тема. С МФ сме както се досещате с диагноза Severe Oligoastenoteratozoospermia...последния да затвори вратата. Всичко, което може да е зле, е зле, количество, концентрация, и 4% Крюгер. Всичката тая гад следствие на заушка Sad Та, правихме ИКСИ директно, станаха си 8 бластоциста, ЗЕТ, положителен тест, но не се удвои ЧХГ както трябва.
Питането ми е, с тия лоши резултати къде точно статистически е препъни камъка? Нещо генетично ли е "счупено"? ДНК фрагментацията си е в норма над 72% нормални. Привидно са супер ембрионите качество АА и АВ ама бременност ЙОК. Дали просто има някаква натрупана статистика с толкова лоша СГ къде най-често се случва проблема по веригата?
Сори за дългото излеяние Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт