Ние бяхме вече на море...и там беше....

  • 27 068
  • 164
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 272
В неделя се върнахме от Крапец. За тези, които не го знаят пояснявам, че се намира на 92 км северно от Варна. Бяхме в хотелски комплекс Яница. Ето www.yanitza-hotels.com Много сме доволни от условията. Стаята беше голяма, с ново обзавеждане, климатик, тераса с масичка и столчета. В комплекса имаше два басейна, градинка с алеи и катерушки за децата, билярд, тенис на маса, тенис на корт, рикши и колела под наем. Обслужването беше на ниво, персоналът беше любезен. Почиващите бяха предимно семейства с по 2 и 3 деца и се чувствахме много комфортно Grinning
Плажът беше на 2,5 км от хотела, но ходихме с кола дотам. Имаше много малко хора. Най-близкия плажен чадър може би беше на 20-ина метра. А плажната ивица беше безкрайна - чак до Дуранкулак - около 7 км.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 704
lea, заинтригува ме. Има ли хотели или квартири по-близо до плажа (да може да се стигне пеш с малко дете). А самият плаж/пясък как е? Морето плитко ли е за дете? Чисто ли е?
Айде, вземи си въздух и отговаряй подробно  Laughing

в сайта на Яница чета, че се намира на 30м от брега  newsm78
мда,ясно, бряг не е равнозначно на плаж  Mr. Green

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 23:00 от blekuta

# 122
  • Мнения: 1 546
Вчера се прибрахме от Шкорпиловци. Почивката ни беше много хубава, спахме в едни бунгала сред гората, плажа беше на 10 мин, много голям, с много място, морето е разкошно...е, не беше лукс, хич даже, но беше много спокойно и много релаксиращо. Peace  grinning039
Миналата одина бяхме в Ахтопол и сьм сигурна,че няма да повторя, но Шкорпиловци вече ще ни бьде вариант!  Hands Thumbsup

# 123
  • София
  • Мнения: 4 272
Блекута, извинявай, че чак сега отговарям. Има 2-3 вили, в които се дават стаи под наем. Две от тях - Артеа и Борко, са на пътя към плажа, но пак ще ви е далечко пеша. Пясъкът е хубав, но тъй като плажът е неохраняем, мидите, които изхвърля морето не се почистват и  с тези големите /черните/  детето ти може да си нареже крачето. Но пък в хотелския к-с Яница има два басейна. И двата имат и плитка част за деца, а родителите спокойно се пекат на шезлонгите и са им пред погледа.

# 124
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 225
...в сайта на Яница чета, че се намира на 30м от брега  newsm78
мда,ясно, бряг не е равнозначно на плаж  Mr. Green

Тясна плажна ивица имаше до преди 10-тина години, сега явно вече морето е стигнало до бетонната подпорна стена. lea, така ли е или все пак е останал пясък точно до селото newsm78 Колко сме го вървели това разстояние от селото до къмпинга (тогава беше къмпинг, сега не знам как е), за да ходим на нормален плаж. Беше хубаво.

lea, накара ме да си спомня ученическите години и лагерите в Крапец. Май ще водя мъжО и децата Simple Smile

# 125
  • Мнения: 19 523
Върнахме се от Слънчев бряг и останахме много разочаровани. Хотелът ни ( х-л Дюн) като цяло беше луксозен, но някак си обстановката беше подтискаща и персонала се държеше много непрофесионално и надменно. Ние щото не сме ВИП и обслужването за нас не беше на ниво. Аман от ВИП! Вече ми се повръща като чуя тази дума. Но ние не позволихме да ни третират като кучета, все пак плащаме същите пари за да стоим в хотела и и заслужаваме същото отношение. Мъжът ми се позволи да вдигне тон на много уважаваните господа и те се спогледаха с бодигардовете си, но си млъкнаха. Абе хора, как живеете в тая държава? Как търпите такова унизително отношение? Жал ми е много за хората в България. Съжалявам, 4е се отвлякох, но просто съм бясна.
Ако не се лъжа, става дума за един баровски хотел на брега на морета, собственост на жената на Жоро Илиев. Изглежда супер отвън, предполагам че е супер скъпо и това което споделяш, ме възмути дълбоко. Не съжалявам че си планирах почивката в Турция, надявам се там да се е тази простотия като тук. Надявам се - тъй като ще ходя там за първи път. Но това което пишеш - направо нямам думи!!! Спомням си преди години - детето беше малко, отиваме на Златни пясъци и му купуваме сладолед на шесторна надценка от едно заведение и "присядаме" скромно на една масичка на същото заведение детето да си го изяде. Веднага дотича един сервитьор, започна да изтръсква покривката на масата и ни заяви, че детето ще я изцапа! При положение че сладоледът е купен от тях! Значи дай ми 6 лева за сладолед от 1,30 и се спасявай да го ядеш на тротоара! Минаха 10 години оттогава, но още ми е чоглаво като си спомня. То май и тогава за послено бяхме на Златните. Простотия.

# 126
  • Мнения: 4 668
По повод Турция ...еli6 , простотия си е и там , да знаеш Thinking
5 звездните им хотели далеч не отговарят на качеството изисквано за такава категория  Naughty ( за 3 и 4 звезди просто си представям )
Пълно е с руснаци и германци , които плюскат като за последно и сутрин от 6ч. ходят да си хвърлят хавлиите по шезлонгите - да си ги запазват  Crossing Arms
Отвратителна жега е , скапани плажове , тинесто море ...
Говоря за Мармарис специално , бяхме в хотел " Мармарис парк " , който уж е много луксозен ...
Е , вярно храна има в изобилие , но много други неща не са им наред и на тях .
Аз лично повече няма да стъпя там , невероятна глъч , блъсканица и цигания е според мен ...
А ... и ако не сте със самолет ...пътят е прекалено много .
Все пак разни хора , разни идеали .

# 127
  • Мнения: 368
А някой ходил ли в Ахелой и как е градчето и плажа? Очертава се ходене на море там след 25-ти август. Предварително благодаря за инфото. Simple Smile

# 128
  • Мнения: 951
Добре де, тук www.familyholidays-bg.com  няма ли да ви хареса?

# 129
  • София
  • Мнения: 7 242
Тази година почивахме във Вървара: http://www.hotelvarvara.com/index_bg.html и във Велика: http://vilavelika.my.contact.bg/
Останахме много доволни и от двете места. Особено от Велика - селото наистина е много тихо, спокойно и китно и само на 5 мин. с кола от Лозенец. Няма нищо общо със селата по морето. Голям плюс /поне за мене, де Wink/ беше, че има само един смесения магазин и пивница /в които освен бира и хляб, почти нищо друго няма/ Grinning. Отядохме са на мръвки на скара и салатки, а децата бяха постоянно голи и боси из двора - я на люлките или хамака, я в надуваемия басейн.
Хотел Варвара също е много добър /и Лио ще ви каже, когато се завърне Grinning/. Съвсем новичък е, направен с вкус, тих и спокоен. Голямо удобство беше, че басейнчето е непосредствено до масите. Така имахме възможност да обядваме и да си пиеме кафенцето на спокойствие, докато детето си се плацикаше на 2 м. от нас.
С една дума - много доволни Laughing

# 130
  • София
  • Мнения: 6 291
Лекси, ще кажеш ли как са цените на тези две места. Ние утре заминаваме за Поморие, но ме заинтригуваха, питам информативно, де. Simple Smile Може и на лични.

А някой ходил ли в Ахелой и как е градчето и плажа? Очертава се ходене на море там след 25-ти август. Предварително благодаря за инфото. Simple Smile
Била съм в Ахелой май 2 пъти, последният път преди 3 г. Селото е тихо, спокойно, евтинко е, нооо плажът просто не става - каменист, мръсно и много мушички, то и много малко хора плажуват там. Но пък Несебър и Слънчев бряг са наблизо, даже и да не сте с кола има(ше) редовни марширутки и автобуси.

# 131
  • София
  • Мнения: 7 242
Ваня, в х-л Варвара двойната стая е 50 лв. + 10 лв. за дете на допълнително легло. Във Велика бяхме във в. Беллис - 150 лв за цялата /7 легла - 3 стаи + общо помещение + веранда и двор/. Мисля, че си струва.

# 132
  • София
  • Мнения: 6 291
Ваня, в х-л Варвара двойната стая е 50 лв. + 10 лв. за дете на допълнително легло. Във Велика бяхме във в. Беллис - 150 лв за цялата /7 легла - 3 стаи + общо помещение + веранда и двор/. Мисля, че си струва.

Мерси!  bouquet

# 133
  • Мнения: 187
Вчера се върнахме от Царево!За 3та година ходим там и сме мн доволни!Намерихме си един семеен хотел''Янко"стаята беше с климатик,кабелна,собствена баня и тоалетна,тераса с маса,спалня и още едно легло(3ка)за 40лв.на вечер!Починахме си градчето е от спокойните,само плажа,на който ходехме нямаше нищо общо с преди-построен е огромен хотел и е пълно със скандинавци.Най хубавото на плажа е,че на брега има построени Vip шатри(нещо като спалня с балдахин)лежиш си и наблюдаваш морето............ееххх искам пак!

# 134
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Вчера се върнахме от Царево!За 3та година ходим там и сме мн доволни!Намерихме си един семеен хотел''Янко"стаята беше с климатик,кабелна,собствена баня и тоалетна,тераса с маса,спалня и още едно легло(3ка)за 40лв.на вечер!Починахме си градчето е от спокойните,само плажа,на който ходехме нямаше нищо общо с преди-построен е огромен хотел и е пълно със скандинавци.Най хубавото на плажа е,че на брега има построени Vip шатри(нещо като спалня с балдахин)лежиш си и наблюдаваш морето............ееххх искам пак!

А можеш ли да пуснеш линк, да го видим този хотел?Можеш ли да ми дадеш координати?
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт