Ние бяхме вече на море...и там беше....

  • 27 093
  • 164
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 302
Ние бяхме в Обзор за 6 дена - эа първи път и останах много доволна! Peace

# 76
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Снощи се върнахме от Балчик.Определено съм очарована от този красив , много тих и спокоен град.Място за истинска почивка.След като последните 15 г. сме били все в Приморско мисля,че тези които са били и на двете места ще ме разберат.Единственият недостатък на града е,че няма хубави плажове и предполагам,че на това се дължи по-малкия поток от туристи.Ние специално ходихме в Албена на плаж.Разхождахме се много до Варна,Златни пясъци,Каварна,Калиакра.Ние определено не сме привърженици да седим на едно място.Е вярно е това,че децата попораснаха и не спазваме строг режим на хранене и спане.Най-много съм щатлива,че минахме без болести, вируси и всякакви други неразположения за каквито чувах по морето.



Какво му харесвате на този Балчик, просто не мога да проумея? Няма плаж, ако не си на хотел или на квартира някъде около морето, може леекинко да ти призлее, докато се затътриш дотам, хеле пък, ако си в горната част на града, освен една градина и дворец нищо друго не виждам аз. Въпросната градина това лято изби рибата, защото искаха по 10 лева на човек, за да влезеш. Е, ни е влязохме, защото имахме приятели, които почиваха вътре(има станции на Министерството на Културата), ама не е там въпроса. За разходка е приятно, дума да няма - 3-4 часа можеш да утрепеш, ама иначе...де да знам.
 Ние бяхме в село Топола (между Балчик и Каварна) - даже не и в самото село, а в нещо като вилна зона. Готини хазяи, пустош лека - хубаво, ама плаж има на майната си - всеки ден да палиш кола, за да ходиш на плаж - не ме кефи и това е. Бродихме и ние напред-назад, последните 4 дни финиширахме във Варна - за пореден път се убеждавам, че ако ми се наложи да си сменям местожителството - право във Варна отивам - страхотен град, абсолютна красота! За жалост дребосъка се разболя последните 2 дни, но като цяло съм адски доволна.
 В едно съм абсолютно сигурна и аз - не ми ли е под носа плажа - да мога за 5 минути да съм там - не отивам, ако ще и без пари да е!

# 77
  • в гората
  • Мнения: 1 486
... и там беше ОТВРАТ. Днес се връщаме от Слънчев Бряг, много ще разказвам, но довечера като имам повече време. Очаквайте покъртителна история. Sick

# 78
  • Мнения: 19 559
Снощи се върнахме от Балчик.Определено съм очарована от този красив , много тих и спокоен град.Място за истинска почивка.След като последните 15 г. сме били все в Приморско мисля,че тези които са били и на двете места ще ме разберат.Единственият недостатък на града е,че няма хубави плажове и предполагам,че на това се дължи по-малкия поток от туристи.Ние специално ходихме в Албена на плаж.Разхождахме се много до Варна,Златни пясъци,Каварна,Калиакра.Ние определено не сме привърженици да седим на едно място.Е вярно е това,че децата попораснаха и не спазваме строг режим на хранене и спане.Най-много съм щатлива,че минахме без болести, вируси и всякакви други неразположения за каквито чувах по морето.



Какво му харесвате на този Балчик, просто не мога да проумея? Няма плаж, ако не си на хотел или на квартира някъде около морето, може леекинко да ти призлее, докато се затътриш дотам, хеле пък, ако си в горната част на града, освен една градина и дворец нищо друго не виждам аз. Въпросната градина това лято изби рибата, защото искаха по 10 лева на човек, за да влезеш. Е, ни е влязохме, защото имахме приятели, които почиваха вътре(има станции на Министерството на Културата), ама не е там въпроса. За разходка е приятно, дума да няма - 3-4 часа можеш да утрепеш, ама иначе...де да знам.
 Ние бяхме в село Топола (между Балчик и Каварна) - даже не и в самото село, а в нещо като вилна зона. Готини хазяи, пустош лека - хубаво, ама плаж има на майната си - всеки ден да палиш кола, за да ходиш на плаж - не ме кефи и това е. Бродихме и ние напред-назад, последните 4 дни финиширахме във Варна - за пореден път се убеждавам, че ако ми се наложи да си сменям местожителството - право във Варна отивам - страхотен град, абсолютна красота! За жалост дребосъка се разболя последните 2 дни, но като цяло съм адски доволна.
 В едно съм абсолютно сигурна и аз - не ми ли е под носа плажа - да мога за 5 минути да съм там - не отивам, ако ще и без пари да е!

Миналата година почивах под с. Топола в Бялата лагуна. Мястото много ми хареса. Балчик е прекрасно място - прилича на Монте Карло. Вярно е че няма хубав плаж, ама те колко останаха вече. На юг не съм стъпвала от 10 години, но както чувам - няма и за какво. Чалга, простотии и комари и навалица не понасям / Тази година съм се запътила към Турция/ Наистина селца като Топола и съседните са едни от малкото останали спокойни местенца на нашето море. Вярно че плажът е далече, но пък колко е красиво морето от високите хълмове!!!

# 79
  • Мнения: 919
Бяхме на Св.Св. Константин  и Елена в хотел Долфин. Всичко беше много добре с изключние на морето, което беше като помийна яма в определени моменти. Цялата се обринах, независимо, че престоят ми в морето беше мнооого ограничен #Cussing out
Иначе всичко останало  беше супер Peace

# 80
  • Мнения: 13 512
Балчик е прекрасно място - прилича на Монте Карло.
Е как пък ти хрумна! По кое ти прилича Балчик на Монте Карло?Може би по яхтеното пристанище? Единствената прилика е,че и на двете места има дворец  и хълмове наоколо. Аз друга прилика не виждам.

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 09:00 от monda

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...морето, което беше като помийна яма в определени моменти...

защо е било така? В смисъл от сезона ли или от човешка намеса?
Хареса ли ти в Долфин? Би ли повторила?

# 82
  • Мнения: 107
Ние бяхме в хотел "Лола" в Созопол - силно препоръчвам:)
Обслужването на ниво , обстановката - супер! Прекарахме страхотно!

# 83
  • Мнения: 2 839
Шани, що не отидете на Албена. Сякаш там най-добре за деца  Thinking

# 84
  • Мнения: 919
...морето, което беше като помийна яма в определени моменти...

защо е било така? В смисъл от сезона ли или от човешка намеса?
Хареса ли ти в Долфин? Би ли повторила?

Ами за съжаление от човешка намеса. В морето плуваха изрезки от домати, черупки от шам фастък Sick Sick Sick а през средата на комплекса минава една т.нар. рекичка, която очевидно е част от канализацията на Дружба и тя се влива в морето, за съжаление.
Самият хотел е хубав, обслужването и храната много добри. Храна имаше в изобилие, беше разнообразна, не се налагаше да чакаме или да се биеме, беше много добре.
Бих повторила, но на плаж не бих отишла пак. Бих посещавала басейна на хотела, който е много приятен Peace
Недостатък на организацията е анимациата им. Практически се ползва само от немските дечица, защото какичките говорят САМО на немски, пеят се немски песнички и така българчетата нямаха от една страна желание, от друга възможност да се включат. Но явно по всички хотели е така - всичко пише на немски - ВСИЧКО

# 85
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Снощи се върнахме от Балчик.Определено съм очарована от този красив , много тих и спокоен град.Място за истинска почивка.След като последните 15 г. сме били все в Приморско мисля,че тези които са били и на двете места ще ме разберат.Единственият недостатък на града е,че няма хубави плажове и предполагам,че на това се дължи по-малкия поток от туристи.Ние специално ходихме в Албена на плаж.Разхождахме се много до Варна,Златни пясъци,Каварна,Калиакра.Ние определено не сме привърженици да седим на едно място.Е вярно е това,че децата попораснаха и не спазваме строг режим на хранене и спане.Най-много съм щатлива,че минахме без болести, вируси и всякакви други неразположения за каквито чувах по морето.



Какво му харесвате на този Балчик, просто не мога да проумея? Няма плаж, ако не си на хотел или на квартира някъде около морето, може леекинко да ти призлее, докато се затътриш дотам, хеле пък, ако си в горната част на града, освен една градина и дворец нищо друго не виждам аз. Въпросната градина това лято изби рибата, защото искаха по 10 лева на човек, за да влезеш. Е, ни е влязохме, защото имахме приятели, които почиваха вътре(има станции на Министерството на Културата), ама не е там въпроса. За разходка е приятно, дума да няма - 3-4 часа можеш да утрепеш, ама иначе...де да знам.
 Ние бяхме в село Топола (между Балчик и Каварна) - даже не и в самото село, а в нещо като вилна зона. Готини хазяи, пустош лека - хубаво, ама плаж има на майната си - всеки ден да палиш кола, за да ходиш на плаж - не ме кефи и това е. Бродихме и ние напред-назад, последните 4 дни финиширахме във Варна - за пореден път се убеждавам, че ако ми се наложи да си сменям местожителството - право във Варна отивам - страхотен град, абсолютна красота! За жалост дребосъка се разболя последните 2 дни, но като цяло съм адски доволна.
 В едно съм абсолютно сигурна и аз - не ми ли е под носа плажа - да мога за 5 минути да съм там - не отивам, ако ще и без пари да е!

Не мога да разбера кой е казал,че в Балчик има хубави плажове. newsm78
И защо трябва да се оспорва мнението на другите.Това което ми харесва на мен трява ли задължително да се хареса на другите?
Аз пък не разбирам тези,които "отиват на море ", а киснат цял ден в басейна хотела. ooooh!

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 6 948
Аз пък не разбирам тези,които "отиват на море ", а киснат цял ден в басейна хотела. ooooh!
Не е задължително да ги разбираш.Всеки има различна представа за приятно изкарване на море.Както не за пръв път пиша не е задължително да ми влезе пясък в г...,за да кажа,че съм била на море

# 87
  • Мнения: 19 559
Балчик е прекрасно място - прилича на Монте Карло.
Е как пък ти хрумна! По кое ти прилича Балчик на Монте Карло?Може би по яхтеното пристанище? Единствената прилика е,че и на двете места има дворец  и хълмове наоколо. Аз друга прилика не виждам.
А ти ако искаш пълна прилика, може би очакваш да е пълно с казина и ралита да се провеждат!!! Казах само че градът е много красив и ако се абстрахираш от някои моменти като ресторанти, които дънят чалга и други подобни характеристики на нашето черноморие - може да изкараш приятно. Харесват ми белите хълмове, калдъръмените улички, старинните сгради като в стария Пловдив, прекрасната растителност. За сведение - не съм ходила в Монте Карло, но съм била в Сан Ремо. Там плажната ивица се състои от едри камъни, тясна е и зад нея минава железница. Много романтично! Впрочем не настоявам нещо, което на мен ми харесва, да харесва на всички, просто си казах мнението. Wink

# 88
  • Мнения: 7 108
Хайде и аз да се разпиша в тази тема. От 10 до 24 юли бяхме в Созопол. Бяхме наели апартамент в нова кооперация и той чисто нов със всички удобства. От обстановката не мога да се оплача, всичко беше перфектно. Градчето също не е лошо, особено старият град. Всъшност добрите ми впечатления са именно от там - чисто, романтично, нямаше навалица по улиците, намерихме и 2-3 приятни ресторантчета със вкусна храна и на добри цени. Новият град обаче е пълна противоположност - лудница и гмеж от народ и спрели една върху друга коли, кофите за боклук преливаха и боклука около тях беше повече от колкото в тях, прахоляк ... Плажа в началото не беше толкова претъпкан, но през втората седмица когато вече започна активният сезон стана лудница. 9,30 сутринта вече няма къде да си сложиш хавлията. Събираха по 5 лв. за чадър и шезлонг, а плажа изобщо не се почиства, имаше фасове и от миналата година даже. Водата беше сравнително чиста, но поради гореописаните условия си харесахме плажа на Дюни и през втората половина на почивката ходихме там. Е разликата е очевадна!
Имахме възможност да посетим и Приморско и Китен, както и Ахелой и Равда, плюс един ден на плажа на прочутия Парадайз Бийч  Sick.  На снимка верно изглежда величествено, но в действителност съм разочарована, най-вече от плажа, тъй като само него съм имала честта да посетя. водата беше отвратително мръсна, мътна, та чак гадна  Sick, плажа към хотела е поддържан, но този до него не е почистван с години най-вероятно.

Общият извод, който мога да направя за себе си е, че по-приятно и по-хубаво място за почивка, особено пък сега, когато имам дете си остава АЛБЕНА.
За другото лято изобщо няма да се чудя и да си правя експерименти  Peace.

Тук описвам само впечатлениата си от заобикалащата ни среда, това обаче не попречи да си направим почивката страхотна  Grinning. Дъщеря ми беше много щастлива и много доволна от всичко наоколо, времето беше хубаво, всички вируси ни подминаха и се получи една наистина запомняща се ваканция  Grinning.

# 89
  • Мнения: 216
Днес се връщам от Кранево и съм страшно възмутена - няма да стъпя повече там! Не знам от къде да почна мърсотията е страшна сутрин към 9 часа още не са прибрали боклука от предния ден и вече мирише на вкиснати дини по централната улица, заведенията са едно до друго - всяко дъни различна музика и докато се наядеш вече си докаран до лудост, на повечето места салатата я режат вероятно сутрин, защото на обяд вече доматите са вкиснати. Плажът е голям, но мръсен не дай си боже да тръгнеш без кола- пътя не е асвалтиран и докато стигнеш вече си побелял от прах. Цените са малко по- ниски от Албена например, но разликата в класите е в пъти. На всичкото отгоре някакво блато се излива в морето и водата е доста мътна. А ако не дай си боже ви потрябва лекар- по добре се лекувайте сами просто те не могат да бъдат открити.  Но пък се шашнах от миризмата на мухъл в хотелите докато обикаляхме за лекар. На Балчик простотията е същата- страшен рекет за всичко - чадъри, вход за ботаническата градина..., но пък някой да се беще сетил да почисти - около малкото им плажче е бунище, дано не тръгнат някакви зарази. Ако случайно сте там - не яжте на плажа в никакъв случай или си носете след това Деган- всичко е старо и опечено от жегата. На Каварна плажът беше много мъничък и трябваше да го делим с ромски индивиди - на петата минута някой открадна на детето топката. Хотелът беше според мен скъп 20лв. на човек, но затова пък под прозорците хората си правеха купон и дънеше цяла нощ музика. А за бургерите по 9 лева на Акваполиса просто няма какво да кажа. Догодина - в тиха хижа в планината!

Общи условия

Активация на акаунт