Самотна майка - възможно ли е?

  • 2 178
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 004
В отчетната има доста майки, които нямат помощ от бащата - защото е на работа, защото не иска,...причини много. Тогава няма разлика дали ще е инвитро с донор или с Петко - бащата, ако той не си мърда и пръста.

Ама това желана ситуация ли е? ОК ли е за детето, че зорлем да му я причиняваме?

# 16
  • Мнения: 16 871
Мисля, че се отклонявоме от темата. Жената е решила, явно има нужда от малко информация, които може на се включи по процедурата - нека го направи.
Няма нужда да критикуваме, болдваме и да се водят някакви дискусии, които с нищо не й помагат и не отговарят на поставения въпрос.

# 17
  • Мнения: 1 004
Жената, която е решила, е всъщност момиче на 26. Да дам информация, означава да валидирам решението на едно съвсем младо момиче да си направи бебенце, за да си излекува емоционалните травми от провалените връзки с гаджетата. Как пък не. Това да не е кукла?

# 18
  • Мнения: 16 871
Ей, това бг мама, всички всезнаещи, всеможещи Майки Терези. Как пък хреценихте точно какви травми лекува?!
Тук пак стигаме до това, че не се дава отговор на търсения въпрос. Нея не я интересува аз, Вие или Пенка какво мисли - дали е готова. Животът си е неин, тялото също. Като е решила, аз казвам евала, защото на мен не би ми стискало да го направя.
Към авторката - харесваш си клиника и отиваш на консултация да начертаете план.

# 19
  • Мнения: 12 031
От гледна точка на закона към момента няма проблем да станеш самотна майка. Инсеминациите, обаче са платени, както и евентуалните изследвания преди това. Има и друго - да те "поизцедят" от репродуктивните клиники преди да забременееш. Чисто организационно обаче не е лесно да си самотна майка. Не знам какво работиш, но децата боледуват понякога доста. Никой работодател не е благосклонен към често отсъстваща самотна майка. А и ти си човек, също може да се разболееш. Може да си командировка или работата ти да е на смени, или с различно от 9-17ч работно време. Трудно е и да попаднеш на читава платена помощ. Ако родителите ти са наблизо и са готови активно да помагат ще се справиш. Ще дойде обаче моментът, в който ще трябва да обясниш на детето защо няма баща.
Моят съвет на самотна майка на две деца е да изчакаш още 3-4 години и ако до 30-та си година не срещнеш подходящия човек, тогава да родиш сама. Все пак след 35 години и рисковете са повече, и силите понамаляват, и нервната система е по-изхабена.

# 20
  • Мнения: 2 701
Ако няма някаква премълчана истина не е зле авторката първо да отиде при психотерапефт. Да родиш дете от донор на пук на всички мъже и то на 26 ми се вижда крайно емоционално решение.
Другият възможен вариант е да предпочиташ жени и да търсиш начин да станеш майка. Ако е така е разбираемо да не искаш да чакаш.
Всички начини изключая краденето на дете са законни. Можеш да омаеш временно някой и да се надяваш да забременееш. Можеш и да се обърнеш към репеодуктивна клиника с искането да ти направят инсеминация с донорска сперма. Също така можеш и да осиновиш дете, като самотма майка.

Общи условия

Активация на акаунт