Изпотявят ли ви се краката?

  • 1 739
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
На мен - да. Затова нося само обувки/чехли/сандали от естествена кожа.
Има нова линия на Виши за крака.
По-радикално - ботулинов токсин  Peace

# 16
  • Мнения: 7 474
Мъжа ми имаше същия проблем ooooh!  Купи си от аптеката крем Екзодерил - 4лв. и се мажи вечер преди лягане- след една седмица ще си забравила! Peace

# 17
  • Мнения: 599
Мъжа ми имаше същия проблем ooooh!  Купи си от аптеката крем Екзодерил - 4лв. и се мажи вечер преди лягане- след една седмица ще си забравила! Peace
Екзодерил е против гъбички, не се знае дали е такъв проблемът. В Кожна клиника има специалисти точно по гъбичките, най-добре се консултирай с тях или кой да е добър дерматолог.

# 18
  • Мнения: 7 474
Права си, че е по-добре да се консултира с лекар все пак. Но предполагам,че щом не и помагат мазила и пудри, може би има нещо друго newsm78

# 19
  • Мнения: 10 758
Ох, и на мен ми се изпотяват много тия краци.Нищо не ми помага.Ходих и на дерматолог, каза ми, че нямам гъбички.На Шол не съм си купувала нищо все още, но май ще пробвам, пък да видим какво ще стане.

# 20
  • Мнения: 35 971
може би е добре да се консултираш с лекар? ако имаш проблем, лечението по-добър вариант, отколкото замазването с козметика; ако нямаш - Одорекс

# 21
  • Мнения: 13 512
ПРИ ИЗПОТЯВАНЕ НА ДЛАНИ И ХОДИЛА СА ПОДХОДЯЩИ СЛЕДНИТЕ РЕЦЕПТИ.
СМЕСВАТ СЕ...
• 100 мл спирт и по 2 г танинова киселина и ледена оцетна киселина;
• или 75-процентов разтвор на млечна киселина, 20 г кристална стипца и 85 мл дестилирана вода;
• или 50 мл спирт и 1,5 мл формалин. С една от получените течности веднъж дневно се намазват проблемните участъци от кожата. Естествено, това става след предварително измиване и подсушаване. Накрая мястото може леко да се напудри с една от следните смеси: 1 г салицилова киселина, 1,5 г печена стипца и 50 г талк или 5 мл борна киселина, 1,5 г стипца и 50 г талк.

ВНИМАНИЕ!
При прекалено изпотяване на краката между пръстите могат да се поставят парченца марля, напудрени с талк или с дезодорираща противомикробна пудра. Трябва да се атакуват и болестните процеси, довели до прекаленото изпотяване. Това налага потърпевшите да се консултират с различни специалисти - невролог, дерматолог, психиатър.

ВНИМАНИЕ!
Лечението на обилното изпотяване изисква последователност и упоритост от страна на лекари и пациенти. Прилагат се различни подсушаващи, успокояващи, дезодориращи, дезинфекциращи и стягащи порите средства като борна, салицилова и танинова киселина, стипца, формалин, отвара от дъбови кори и др. От тези средства обаче не може да има ефект, ако те не се съчетават с добра лична хигиена. Миенето, къпането и смяната на чорапите са задължителни не само всеки ден, но и по няколко пъти на ден. Добре е обувките да се подсушават и проветряват най-редовно и при възможност да се сменят. Най-добре е през топлите месеци да се носят отворени обувки и сандали. Изкуствените материи за обувки, чорапи, бельо и дрехи не са за предпочитане.

В-к" Доктор"

Общи условия

Активация на акаунт